» »

Dražba varščina

Dražba varščina

Davidoff ::

Par stvari me zanima:


    * Če se prijavi več kot 5 dražiteljev, da se cena avtomatsko dvigne za xxx evrov?
    * Za kolikšen znesek se ponavadijo dražijo oz. se dviguje cena v kolikor gre za nepremičnino?
    * Zanima me, da če se prijaviš na varščino in si tam kot edini potencialni kupec ali lahko odkloniš nakup zadeve, ki se prodaja?


Hvala!
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

MIHAc27 ::

Saj google vrne kar hitro veliko zadetkov na to temo...

1) Ne verjamem, da bi se kar avtomatsko cena dvignila.
2)Minimalen znesek je verjetno kakih 100€, lahko tudi sam rečeš večji znesek.
3)Če odkloniš zadeva ni prodana in varščino se ti mora vrniti.

pirat ::

ad 3) ne drži.
vplačilo varščine pomeni, da si sprejel splošne pogoje dražbe in tudi izklicno ceno za predmet dražbe. v kolikor si na dražbi edini dražitelj, potem v primeru, da ne sprejmeš izklicne cene, izgubiš varščino.
V kolikor sta na dražbi dva dražitelja, ter drugi pač ponudi več, potem dobiš varščino vrnjeno.

Ajrina ::

1) lahko se prijavi xy dražiteljev pa se cena ne spremeni, dokler ne začnejo dražiti.
2) minimalni znesek za katerega se draži, je običajno naveden na razpisu/javni objavi dražbe. Če ni, te obvestijo. Maksimalni ni omejen.
3) če se prijaviš in si edini, lahko kamot odkloniš nakup. Moraš pa navesti nek razlog. Npr. previsoka cena, premislil sem si, kar koli. In ne, ne izgubiš varščine. Vsaj mi nismo.

fosil ::

Pri 3) se ne zanašat da boš dobil nazaj, to je stvar pogojev dražbe.
Čas za razmišljat je pred vplačilom varščine in pred dražbo, ne pa med samo dražbo, ko pogosto reagiraš čustveno.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

_Tom_ ::

Ajrina je izjavil:

1) 3) če se prijaviš in si edini, lahko kamot odkloniš nakup. Moraš pa navesti nek razlog. Npr. previsoka cena, premislil sem si, kar koli. In ne, ne izgubiš varščine. Vsaj mi nismo.




Če greš na dražbo, si edini, in odkloniš nakup po osnovni izklicni ceni, si idiot.....

Furbo ::

Ali pa prebrisana oseba, ki bo raje počakala naslednjo, še cenejšo dražbo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ajrina ::

Furbo je izjavil:

Ali pa prebrisana oseba, ki bo raje počakala naslednjo, še cenejšo dražbo.


That's what we did :)

maco-maco ::

Cena se seveda avtomatsko ne dvigne, dvigajo jo dražitelji.
Cena se dviguje glede na vrednost - garaža za 100€, stanovanje za 1000€...
Če se premisliš: ponavadi naj bi bila varščina za pokritje stroškov dražbe.

Pred kratkim sem od firme v stečaju kupil njivo. Bila je druga dražba, bil sem edini. So me vprašali če želim kupiti in seveda sem.
Potem sva se še malo pogovarjala. Je povedal, da vsi čakajo da cena na naslednji dražbi pade. Na koncu (3ji dražbi ali kasnejši) pa pride 10 dražiteljev in končna cena je višja od isklicne na prvi dražbi (to naj bi se to redno dogajalo).

Sem pa tudi slišal, da imajo nekateri, ki so kupili nepremičnine zapufanih ljudi velike težave. Se nočjo izselt ali pa grozijo.

LP
Kaj?

spajdrmen ::

Kako potekajo te dražbe? Nisem še bil na nobeni, vendar vidim da se da veliko stvari dobiti pod ceno oz. so začetne cene mamljive, da bi kar šel mal v šoping :D

To poteka na sodiščih al v dvoranah? Je pri nam udeležba velika, ali pač folk ne hodi na to?

Kakšne nasvet za tiste ki se prvič spuščajo v to? (samo od tistih, ki so dali že nekaj dražb čez)

fosil ::

Pojdi pogledat na kakšno.
Dražbe so javne, lahko prideš pofirbcat tudi če ne misliš nič kupit.
Tako je!

spajdrmen ::

gledam na eni strani kjer so drazbe, in ce hoces izvedeti lokacijo moras vplacati clanarnino za 1 leto v visini 270€.

Mogoče so te policijske pa nepremičninske takšne, vendar jaz sem gledal preko tele strani drazba.net

Furbo ::

Niso dražbe take, ampak spletne strani ki nudijo podatke o dražbah očitno.

Ker pri nas se to dela vse po domače, nekje obesijo na oglasno desko, nekje najdeš to v kleti, na dnu zaklenjene omare za spise v kotu opuščenega stranišča, kjer piše na vratih Pozor, hud leopard, nekje celo najdeš na netu. Pač v smislu oškodovanja upnikov in dolžnikov, da se profitira.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Kaboom ::

uradna stran sodisce.si search dražbe

oziroma izberes okrajno sodisce in kraj ina imas pod razporedom aktualnih obravnav tudi drazbe (vsaj za nekatere kraje)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

St235 ::

Furbo je izjavil:

Niso dražbe take, ampak spletne strani ki nudijo podatke o dražbah očitno.

Ker pri nas se to dela vse po domače, nekje obesijo na oglasno desko, nekje najdeš to v kleti, na dnu zaklenjene omare za spise v kotu opuščenega stranišča, kjer piše na vratih Pozor, hud leopard, nekje celo najdeš na netu. Pač v smislu oškodovanja upnikov in dolžnikov, da se profitira.


ta famozna soba z leopaerdom o kateri sanja folk, ki nima veze z realnim svetom in bi samo malo pljuval tja v tri se nahaja na:

www.sodisce.si in na http://www.nepremicnine.net/

fosil ::

Dražbe v stečajnih postopkih so objavljene na strani ajpesa
Ne rabiš nič plačevat.
Samo kriterije moraš pravilno nastavit, izbereš druga procesna dejanja in razpis dražbe.

Na strani od sodišča pa najdeš še druge dražbe iz raznih rubežev in podobno.

Je pa res da stvari niso prav pregledne. Dokler ne odpreš pdf-ja sploh ne veš kaj se prodaja.
In če hočeš vse to redno spremljat ti vzame kar dosti časa.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

spajdrmen ::

nisem mislil kupovati nepremičnine ampak recimo kakšne avtomobile, laptope, LCD tv-je, play station 3 itd. Na teh straneh so več al manj zemljišča in stavbe, kar pa me ne zanima.

fosil ::

Prodaja se vse.
Sploh na dražbah od rubežev na straneh sodišča.
Tako je!

spajdrmen ::

vidim da res... hvala ti zelo

Si že bil na kakšni dražbi? Pride veliko ljudi? A to pač zvišuješ ceno recmo začenta je 200 in pol kdo da 210 rečeš jaz, prvič drugič prodano?

fosil ::

Sem bil na dražbi za nepremičnino in tam je kar dolgotrajna procedura, ne gre v stilu prvič drugič prodano.
Kako je pri teh manjših zadevah pa ne bi vedel.
Pa ponavadi moraš pred dražbo, če hočeš dražit, plačat varščino.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214104 (3122) Vikking
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611507 (4941) Riff
»

Znižana stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20146648 (39168) solatko
»

Javna dražba nepremičnin

Oddelek: Loža
123366 (2977) Invictus
»

Predkupna pravica

Oddelek: Loža
103962 (3597) fosil

Več podobnih tem