» »

EVE Online

EVE Online

««
39 / 41
»»

antonija ::

V low sec in v 0.0 te lahko napade vsak ki te hoce. V low sec bojo sicer guni na gate-ih in ob stationih mogoce zaceli streljati nazaj na njega, povsod drugje je pa situacija tocno taka kot so imena obmocij: "low sec" pomeni "(zelo) nizka varnost", "null sec" pa pomeni "nicna varnost". "High sec" je po drugi strani "visoka varnost" (za ta pridne, ce si poreden je high sec zelo nevaren ;)).
Edini razlog da te v low sec ali v 0.0 kdo NE napade je ker se je sam odlocil da te ne bo napadel. Vse drugo je fair game.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

Ja razumem tehniko low in null, ni bilo to vprašanje. Po tem takem tudi zavezništva nič ne štejejo...
Zanimam me logika, običaji, protokoli, način obnašanja, oz. kaj se pričakuje?
Kot recimo, člani zavezništva se ne spopadajo med sabo, kaj pa, če sem v sistemu s tistimi, ki imajo do mene good in exellent staning (moder plus v overviewu)?

marjan00 ::

Rokomah je izjavil:

Ja razumem tehniko low in null, ni bilo to vprašanje. Po tem takem tudi zavezništva nič ne štejejo...
Zanimam me logika, običaji, protokoli, način obnašanja, oz. kaj se pričakuje?
Kot recimo, člani zavezništva se ne spopadajo med sabo, kaj pa, če sem v sistemu s tistimi, ki imajo do mene good in exellent staning (moder plus v overviewu)?


Po mojem če so standingi nastavljeni pravilno, potem te modri ne bodo napadli. Če boš preveč sočna tarča bodo kvečjemu poklicali nevtralne kolege ali vzeli drug character tako, da zaupat ne smeš nobenemu 100%.

antonija ::

Jah nacelno te tvoji corpiji ne bojo sli streljat, pa ce si clan aliance tud ziher ne. Zavezniske aliance se poanavdi zelo dobro drzijo standingov, zavezniski corpi isto. Povecini je tako da ce te en modri pew-pewne, se lahko gres zjokat svojemo corp leaderju, potem bo pa preko hierarhije tisti ki te je pihnil bil okregan in ti bo moral castit vse stroske ki si jih imel s smrtjo. Ponavadi, ampak vse to je stvar dogovorov. Nacelno pa standingi drzijo, jih pa ne more nihce enforcat v 0.0 razen playerjev samih.

Jaz sem ze bil v situaciji ko je moder POS streljal name in me skoraj ubil, pa tudi ko smo bli na roamih se do bledo modrih nismo obnasali enako kot do modrih modrih.

Bottom line je pa, da ti ze lahko pricakujes nekaj, ampak eve je politicna igra; takoj ko nekdo zvoha priloznost (za denar, moc, ozemlje, karkoli) se ponavadi zacne backstabanje na polno. Ce bos ponesreci nekje vmes se zna zgodit da te tudi kaksen modri ustreli.

Se pa pazi sistemov kjer je notri toliko modrih, da imas poln overview (razen ce imas pravilno nastavljen HUD za 0.0 kjer zavezniskih stvari po defaultu ne vidis). Takrat se ti lahko hitro kaksen siv ali pa rdec prikrade v sistem pa ga ne bos opazil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Snegec ::

/provipropaganda on


Marjanu lahko predlagam zgolj Providence za svoje industrialske podvige, kjer mu prekomerno ne bo potrebno lezt v corporacije, če to noče zaradi API preverjanj. Ki so precej OBVEZNA povsod kjer letim jaz osebno. Dostop je precej prost, če le nisi že sedaj rdeč (le-to lahko preveriš na CVA KOS Checker), dokler si nevtralen, te lokalci ne bodo streljal, razen v izjemnih primerih. Dostop do postaj imaš pa nemoteno, do klonirnih postaj ne povsod.
(Obvezno branje pravil, ki veljajo za Greater Providence regijo pa dovolj pameti, da veš da NRDS ni "Oops Sorry My Bad" - http://www.cva-eve.org/ + lokalna pravila ostalih Holderjev. +Ne enačit CVA-ja kot edine prebivalce Provija)

/provipropaganda off


Aja marjan, ko boš v igri se vklopi na slovenia kanal, sigurno ti bo kdo dal še kakšen nasvet.

@Antonija: Pri nas so vsi privatni POS-i NBSI, kar pomeni, da nevtralce ustrelijo. Recimo, lep primer je tale - https://zkillboard.com/kill/44467096/ - občasno se pa zgodi, da kakšen POS ni prav nastavljen ali pa zabuga in potem strelja tudi modre ;) Ali pa da POS targeta nekoga ki je V notanjem ščitu od POS-a ;)

Takrat se ti lahko hitro kaksen siv ali pa rdec prikrade v sistem pa ga ne bos opazil.


Zato pa so Intel kanali ;) Že res, da se ti zna zgodit, da ti kakšen Volt member rdečkote hotdropa, ampak to pač nardi samo dva-trikrat, predno se ga odkrije in brcne v gonade.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Rokomah ::

Nameraval sem mal preizkusiti Fraction Warfare, pa ugotovim da za Caldari nimam pravega standinga (imam -1.30, oz. 0.5 z diplomacijo). Za Gallente pa tudi nekaj podobnega.Torej trenutno se ne morem iti FW. Torej poskušal sem popraviti standing za Caldari in sem delal nekaj misij lvl4 za Caldari state (3 ali 4 misije), pa se standing ni niti malo popravil??! Kako hitro lahko popravim standing in s čim? Z misijam gre očitno zelo počasi. Kaj bi še lahko naredil, da bi lahko na hitro poravil standing do 0.0 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

antonija ::

Eve pa "hitro" ponavadi ne gre skupaj. Se najhitreje si standing nabijes s tistimi "storyline" misijami (drugace se jim rece, ampak so pa serije misij za vsako raso). Razen tega bo pa trajalo...

Pa ce ze delas misije preveri pri agentih kaksen standing imajo glede na corp in glede na raso. Vcasih so lahko velike razlike.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Hammer123 ::

Na vsakih cca 10 misij dobiš eno storyline misijo, ki ti boosta standing. Standing lahko povečaš s skilli ali pa z dogtagi.

antonija ::

Se ene misije so... samo enkrat jih lahko gres delat, grejo pa od ful lahkih do precej zajebanih pri koncu. Svoje cajte si dobil faction ship za nagrado (ali pa vsaj BPC, se ne spomnim tocno). Ampak te misije so ti res dvignile standing, ampak samo enkrat v zivljenju posameznega chara.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Napajalc ::

Rokomah je izjavil:

Nameraval sem mal preizkusiti Fraction Warfare, pa ugotovim da za Caldari nimam pravega standinga (imam -1.30, oz. 0.5 z diplomacijo). Za Gallente pa tudi nekaj podobnega.Torej trenutno se ne morem iti FW. Torej poskušal sem popraviti standing za Caldari in sem delal nekaj misij lvl4 za Caldari state (3 ali 4 misije), pa se standing ni niti malo popravil??! Kako hitro lahko popravim standing in s čim? Z misijam gre očitno zelo počasi. Kaj bi še lahko naredil, da bi lahko na hitro poravil standing do 0.0 ?


To maš za treno oka narjeno: https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Gall...
Uzdigni skill vsaj na lvl4, šaparaj kolikor se pač da te misije, ker se jih da narest samo enkat. Caldari + Amar in druga stran Gallente + Minmatar se pravi maš ubistvu po 2 kompleta misij za vsako stran.

Rokomah ::

V primeru da hočeš delati FW, moraš iti ven iz trenutnega Corpa?
Te prestavi v fraction Corp ?
Sem namreč član PvP Corpa in bi rad preizkusil FW.
Je možno ostati v trenutnem corpu in delati FW?

Napajalc ::

Morš bit frog al pa sqids :)) pol pa gre.

Rokomah ::

Delam StoryLine misije (hvala za info Napajalc), vendar je tistih dosegljivih agentov malo. Sedaj sem prišel do takšnih misij, ko ti lvl 1 agent ponuja misijo, ko moraš prinest npr. 20x Serpentin Bronze Tag, kar je v praksi skoraj nemogoče narediti, na trgu so pa zeloooo dragi. Trenutno sem na -0.34 standinga za Gallente. Malo mi še manjka, da pridem na 0.0 za FW. Ima še kdo kakšno idejo kaj narediti za dvig standinga?

antonija ::

Tiste tage se nawhora pri enih navadnih misijah se mi zdi... jaz sem imel se iz mojih noob casov polne hangarje tega sranja.

Ampak iz -0.34 do 0.0 pa res nebi smelo biti tezko pridet. Pejd whorat misije za dan ali dva pa bi moral biti blizu 0. Pa social skile si dvigni ce jih se nimas.

bolj je problem ce hoces nabit standing da prides do dobrih lvl4 in lvl5 agentov...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klemenSLO ::

Pismu, kaj pa če bi jst character prodal.... poženem ga itak 1x na leto za 1 mesec...
A se da kje vidit splošne podatke chara? standinge , isk....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Napajalc ::

Rokomah je izjavil:

Delam StoryLine misije (hvala za info Napajalc), vendar je tistih dosegljivih agentov malo. Sedaj sem prišel do takšnih misij, ko ti lvl 1 agent ponuja misijo, ko moraš prinest npr. 20x Serpentin Bronze Tag, kar je v praksi skoraj nemogoče narediti, na trgu so pa zeloooo dragi. Trenutno sem na -0.34 standinga za Gallente. Malo mi še manjka, da pridem na 0.0 za FW. Ima še kdo kakšno idejo kaj narediti za dvig standinga?


To je to, vzemi samo misije ki so poceni, ko zaključiš z gallente (s skillom uzdigni "umetno" standingn da se ti odpre več misij, za FW more bit true standing) greš še za minmatar.

Rokomah ::

antonija je izjavil:

Tiste tage se nawhora pri enih navadnih misijah se mi zdi... jaz sem imel se iz mojih noob casov polne hangarje tega sranja.

Ampak iz -0.34 do 0.0 pa res nebi smelo biti tezko pridet. Pejd whorat misije za dan ali dva pa bi moral biti blizu 0. Pa social skile si dvigni ce jih se nimas.

bolj je problem ce hoces nabit standing da prides do dobrih lvl4 in lvl5 agentov...

Če delam navadne misije (Agent misije) se mi dviguje samo standing pri agentih, ne pa za frakcijo.
Sem delal prej prav prav na Gallente agentih, pa se mi ni na frakcijkem standigu niti malo poznalo.
Ko sem nato naredil nekaj StoryLine misij, se je pa frakcijski standing takoj dvignil, vendar sem sedaj obtičal na -0,34 do Gallente.

Kaj če delam sedaj še StoryLine za Minmatar, se mi bo dvignil standig tudi za Gallente?

Napajalc ::

klemenSLO je izjavil:

Pismu, kaj pa če bi jst character prodal.... poženem ga itak 1x na leto za 1 mesec...
A se da kje vidit splošne podatke chara? standinge , isk....


https://forums.eveonline.com/default.as...
Kle poglej, za globje pogledat podatke od karakterja se bosta mogla zmenit za APY kodo.

antonija ::

frakcijo
Uf, kolk me zabolijo usesa ko slism tistile "r". Ne gre za delez (fraction), ampak za skupino ljudi z istim ciljem (faction).

Dej poglej pri agnetu za katero korporacijo je zaposlen in za kateri faction dela? Ker ni nujno da se vse to vedno sklada, vcasih so mlao zmesani (sploh nizji leveli).

Drugace mas pa tukajle razlozeno kako naj bi faction standingi delovali: http://www.thonky.com/eve-online-guide/...

Aja, pa COSMOS misije tud obstajajo (oz. so obstajale), tisto je tud bil lep boost standinga ce se prav spomnim.

Kaj če delam sedaj še StoryLine za Minmatar, se mi bo dvignil standig tudi za Gallente?
Bo, ampak manj kot za minmatar.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Napajalc ::

Ja nč, nared kompanjo v eve boj proti narobe uporabljeni besedi, mogoče te bojo množice upoštevale :)).

antonija ::

Anglesko govoreci osebki se povecini hitro navadijo na razliko med ulomkom in skupino ljudi. Bolj je problem pri "tujcih" za katere sta to samo dve zelo podobni besedi, pomena pa itak ne razumejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

klemenSLO je izjavil:

Pismu, kaj pa če bi jst character prodal.... poženem ga itak 1x na leto za 1 mesec...
A se da kje vidit splošne podatke chara? standinge , isk....


http://eveboard.com/
https://gate.eveonline.com

IIRC moraš imeti v obeh primerih aktiven acc, drugače te najprej preusmeri na acc management ... Neaktiven sem od 2012, tko da sem a bit rusty :P

lopov ::

@antonija -- "faction" je po slovensko frakcija :)

antonija ::

lopov je izjavil:

@antonija -- "faction" je po slovensko frakcija :)
nice one:
frákcija -e ž (á) 1. organizirana skupina v stranki, ki ima o posameznih vprašanjih drugačno mnenje kot večina


Spet glupo poslovenjanje besed... Se oprostitujem, carry on.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

Faction je stran, prosim lepo. Stran smislu "naši/vaši", namreč.

Frakcija je kar je antonija napisal.

Napajalc ::

Se pravi je Faction Warefare frakcija od gallente poleg mnogo drugih.

klemenSLO ::

lopov je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pismu, kaj pa če bi jst character prodal.... poženem ga itak 1x na leto za 1 mesec...
A se da kje vidit splošne podatke chara? standinge , isk....


http://eveboard.com/
https://gate.eveonline.com

IIRC moraš imeti v obeh primerih aktiven acc, drugače te najprej preusmeri na acc management ... Neaktiven sem od 2012, tko da sem a bit rusty :P


Klele sm najudu:
http://ridetheclown.com/eveapi/audit.php

Morš vpisat id pa API key.

Tako da če koga zanima naj me kontaktira na ZS...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

NemMy ::

antonija je izjavil:

Se ene misije so... samo enkrat jih lahko gres delat, grejo pa od ful lahkih do precej zajebanih pri koncu. Svoje cajte si dobil faction ship za nagrado (ali pa vsaj BPC, se ne spomnim tocno). Ampak te misije so ti res dvignile standing, ampak samo enkrat v zivljenju posameznega chara.



Epic Arc misije.

Netrunner ::

Je EVE scena še kaj aktivna ? ... dva accounta bi rad prodal :)

Hammer123 ::

Še :)

Netrunner ::

Pozna kdo koga, ki bi ga zanimala dva accounta :) ?

Hammer123 ::

opiši account v PM prosim

Netrunner ::

Se je zgodilo kaj extra v zadnjih dveh letih? .. kaki patch z obilico novosti? .. so kaj dodelali ?

zbrisan ::

Te mika da bi sel nazaj?

Netrunner ::

nah.... preveč časa pobere ... me pa zanima če se kaj revolucionarnega zgodilo :) ... recimo da so eve valkyre združili z eve online ali kaj podobnega

Snegec ::

Niso in ne bodo.

Imaš pa zunaj Command Destroyerje ki z MJD fieldom delajo lepe trike ločevanja flot. Sej se stalno nekaj dogaja.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Netrunner ::

meh ... kakorkoli

Eve je zakon igra, ki sicer zna postati monotona vendar se vedno dobi kaj novega za počet ... največji problem je ta, da zahteva preveč časa katerega nimam več toliko :) Zato sem prodal vse svje EVE imetje in denar investiral v Star Citizen

BigWhale ::

Ker se ti zdi, da SC pa ne bo pobral tolk casa? :)

Netrunner ::

Hja težko rečem :) samo se mi zdi da se ga bo dalo igrat bolj na easy. Pa first person letenje mi bolj leži od klikanja pri eve. SC je igra na katero čakam že celo življenje .. EVE je bila samo vmesni člen

Napajalc ::

Vsaka igra je monotona če se ujameš v "isk/čas" loop, ni potrebno lvl x misij delat ker se splača, namesto tega zgradiš kar potrebuješ, se znebiš tekmovalnosti in vzameš igro kot celoto ki jo boš igral leta brez občutka da se kaj ponavlja. Za tiste ki nimajo inspiracije je tech-tree zdravilo.
011011100111010101100010

Netrunner ::

Se strinjam, vendar kor sem omenil mi combat sistem ne leži in moti me predvsem to, da moraš imeti različen fitting za PVE kot za PVP. Pri SC če se bojuješ z NPCji in kak player uleti noter ga lahko brez težav nažgeš .... če ni boljši od tebe :) Pri EVE pa PVE oprema praktično minimalne šanse proti PVP.

pa saj nima veze :) EVE je legenda .. vendar je bilo dovolj zame.

BigWhale ::

A SC je ze tolk skupi sesraufan, da mi lahko sploh reces igra? :)

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

A SC je ze tolk skupi sesraufan, da mi lahko sploh reces igra? :)


Hja... neka senca od igre je ja :) ... dosti pač ni za pričakovat od alphe, vendar je že kar precej na razpolago za zgubljat čas. Arena commander single player je stabilen in tam lahko veselo pobijaš drone, prosto letiš ali pa dirkaš po treh stezah. Lahko se pomeriš MP proti drugim kjer tudi zadovoljivo deluje. Drugače pa so odprli eno mesto kjer se lahko zaenkrat samo sprehajaš po trgovinah in barih druga lokacija pa je en sistem kjer imaš par misij in prosto letaš okoli po sistemu in pobivaš ostale playerje ali NPCje. Ta del igre je še najbolj buggy ... pač je le alpha vendar deluje zadovoljivo. Optimizacije ni, tako da potrebuješ močno mašino in se moraš pripravit na izpade :)

Zgodovina sprememb…

Snegec ::

No, potem se pa vidimo v StarCitizen-u, ko bo pravzaprav uradno izšel. Predvidoma leta 2026 ali 2032.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Truga ::

BigWhale je izjavil:

A SC je ze tolk skupi sesraufan, da mi lahko sploh reces igra? :)



Eni se ocitno zabavajo? :D

Netrunner ::

Snegec je izjavil:

No, potem se pa vidimo v StarCitizen-u, ko bo pravzaprav uradno izšel. Predvidoma leta 2026 ali 2032.


Letos izide Squadron42 tako, da SC lahko pričakujemo enkrat v letu 2017 ali max 2018. Pa ne bomo o tem tukaj v EVE temi.

Truga ::

Squadron 42 je izsel ze novembra 2014. Pa pol spet januarja 2015 pa konec 2015 pa januarja 2016, pa zdej "enkrat 2016". :D

Netrunner ::

Truga je izjavil:

Squadron 42 je izsel ze novembra 2014. Pa pol spet januarja 2015 pa konec 2015 pa januarja 2016, pa zdej "enkrat 2016". :D


Kaj ima vezo kdaj izide, ker itak SC ni zate.

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Letos izide Squadron42 tako, da SC lahko pričakujemo enkrat v letu 2017 ali max 2018. Pa ne bomo o tem tukaj v EVE temi.


Sej sem jest naredu tole temo. Lahko komot trolamo SC. ;>

Netrunner ::

Ti kar.
««
39 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128705 (7262) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915131442 (61153) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727139700 (104208) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837563 (4800) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311843 (7129) Pyr0Beast

Več podobnih tem