» »

EVE Online

EVE Online

««
38 / 41
»»

Truga ::

Jasno.

Netrunner ::

če se ne motim je ..

1 plex za mesec igranja
1 plex za mesec skilanja alt-a
1 plex za transfer char. na drugi account
1 plex za lepotno operacijo avatarja

.. vse je po 1 plex :)

Napajalc ::

Invajtaš čes svoj trenutni accoutn novega "uporabnika" in dobiš 30 dni gratis po določenem času, z novim accountem štartaš 3 tednsko različico demota. Zej si pa zračunaj kolk boš zaslužu ;)

Netrunner ::

Napajalc je izjavil:

Invajtaš čes svoj trenutni accoutn novega "uporabnika" in dobiš 30 dni gratis po določenem času, z novim accountem štartaš 3 tednsko različico demota. Zej si pa zračunaj kolk boš zaslužu ;)


free 30 dni dobiš samo če tisti ki si mu dal invite plača mesečno naročnino. In če se ne motim ta drugi account ne more izkoristit istočasno še kake druge akcije .... najcenejša pot do novega accounta je da počakaš na power of 2 offer

celada ::

Netrunner je izjavil:

če se ne motim je ..

1 plex za mesec igranja
1 plex za mesec skilanja alt-a
1 plex za transfer char. na drugi account
1 plex za lepotno operacijo avatarja

.. vse je po 1 plex :)


2 plexa za transfer.

Napajalc ::

Naredi kakor sem ti rekel, nov accaunt in transfer karakterja te bo koštalo 1/3 plexa, se pravi cca 250-300m isk.

Hanont ::

Pozdravljeni še tu,

sem dokaj nov igralec Eve Online in me predvsem zanima če je tu kdo, ki me bi bil pripravljen vzeti pod mentorsko okrilje. Igro pretežno razumem a malo vodenja mi ne bi škodilo. Da pomoč poizkušam najti tu sem se odločil predvsem zato, ker sem v igri na žalost prevelikokrat nalétel in posledično težko zapuam tujcem.
Odločil sem se za nov začetek, zato z veseljem sprejmem Buddy invite.

Lp Ž :)

ZaphodBB ::

Jaz ne igram več, ampak zapomni si - da v EVE vlada real politika. Tvoji prijatelji so tvoji prijatelji dokler jim je to v interesu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Hanont ::

Ravno zato pa se obračam na koga od "naših" ...
Hvala za odg. samo se ne strinjam popolnoma, vseeno niso vsi taki koristolovci.

Napajalc ::

Naših se pazi. Drgač maš slovenia kanal, pa tam mal povpraš. Pa prec delit iskopiček. Pri par miljardah se pri večini konča zaupanje.

Hanont ::

:/
Na žalost so ukinili jezikovne kanale tko da Slovenskega kanala ni več :(

Napajalc ::

To je privat kanal.

Hanont ::

Torej join-am, kako točno je ime kanalu ? Hvala za pomoč :)

Našel Slovenia :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hanont ()

Napajalc ::

;)

Snegec ::

celada je izjavil:

Pod 800 so. Peak je bil čez 1 bil.


860 je povprečna cena v Jiti.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Rokomah ::

S mojim Charom sem v Null sec v corpu, ki je v vojni.
Zato ne morem iti v Hi sec da bi pripeljal nekaj ship-ov v Jito za transport v Null.

Vprašanje:
Ali lahko kako s svojim Altom prestavim shipe od mojega chara v Jito, ali kako drugače?
Skratka, shipe ki jih rabim v Null-I moram pripeljati v Jito, zaradi transporta, pa ne vem kako.
En char imam v Null-I in Alta v Hi secu.

zbrisan ::

Netrunner ::

Rokomah je izjavil:


Ali lahko kako s svojim Altom prestavim shipe od mojega chara v Jito, ali kako drugače?


Narediš "contract" s katerim preneseš lastništvo ladij iz enega na drugega in nato z drugim charom delaš kar hočeš. Obstaja pa kar nekaj "kurirskih služb" tudi v null, ki ti za protiplačilo peljejo robo ... samo v takem primeru mora biti ladja zapakirana, tako da zgubiš vse rige če jih imaš.

Snegec ::

Rokomah je izjavil:

S mojim Charom sem v Null sec v corpu, ki je v vojni.
Zato ne morem iti v Hi sec da bi pripeljal nekaj ship-ov v Jito za transport v Null.

Vprašanje:
Ali lahko kako s svojim Altom prestavim shipe od mojega chara v Jito, ali kako drugače?
Skratka, shipe ki jih rabim v Null-I moram pripeljati v Jito, zaradi transporta, pa ne vem kako.
En char imam v Null-I in Alta v Hi secu.


1. Možnost je, da si z contractom enostavno preneseš lastništvo ladij na alta v high secu in potem delaš naprej.
2. Možnost je, da ladje, ki so v Jiti ali kateremkoli drugem sistemu, preko Courier contracta daš transportnim službam prepelat do zadnjega High-sec sistema pred low/null in ga od tam dobiš v null.
3. Možnost je, da povprašaš v Alliansi v kateri si, če ti lahko kdo z Jump Freighterjem pripelje ladje v null.
4. Možnost je, da počakaš do konca vojne in jih sam prepelješ ;)

Za prevoz stvari uporabiš Red/Black/Blue Frog ali Push Industries (PushX), jest osebno uporabljam Push, so ponavadi hitrejši kot Red Frog.

Možnost 3 je najbolj optimalna, potem 2, 1 in 4.

Kje v Null-u pa si, da ravno iz Jite holeš furat stvari? Za Februar sicer nasvet, nikarte čez Niarjo in Uedamo furat karkoli vrednega ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Rokomah ::

vprašanje:
Sem v HI sec v Amarr empire regiji. Do Amarr imam BAD standing (-5).
Se mi lahko kaj zgodi, s strain Amarr, čeprav sem v HI sec ?

antonija ::

Enkrat te zacnejo NPCji streljat...

Faction standings
However, if it gets too low (-5.00 or below), you run the risk of being attacked by that faction's Navy, much like low security status can get you in trouble.
Link
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

marjan00 ::

Živjo!

Pred pol leta sva s kolegom začela igrat EVE Online in sva na začetku naredila nekaj neumnih napak z RMT in nato, ko sva se poizkusila pridružit kakemu corpu nisva mogla nikamor, ker so vsi zganjali paranojo zaradi milijonskih nakazil, ingame pa jasno nisva mogla razložit kaj sva počela zaradi CCPja. Zadnje upanje je, da najdeva kakega razumevajočega člana ali vodjo SLO corpa, google me je pripeljal sem na slo-tech. Na tuj forum se to niti ne upam napisat, ker je sovraštvo tako močno do vsakogar, ki si je poizkusil kupit začetno prednost v igri, kjer so nekateri že 10 let sem imel občutek, da sicer ne bo šlo.

Zanima naju trgovanje, proizvodnja, PVP in PVE v floti, skupinsko ratanje WH, mining in gotovo še kaj, kar niti ne poznava še.

Solo je enostavno pretežko. Misije gredo počasi, proizvodnja in trgovanje v highsecu ima zelo tanke margine in visoke station stroške, podvigi v null ali lowsec pa so se do zdaj vedno končali zelo hitro, v razbitinah:)
Kljub denarni (ISK + starejši tooni) in časovni investiciji enostavno nisva skapirala dovolj dobro igre, da bi si postavila dovolj močne delno pasivne ISK generatorje in se nato še zabavala s PVP. Morda brez skupine niti nisva imela realnih možnosti.

Obljubljava, da ne bova v breme in ne potrebujeva nobene finančne pomoči ali sedeža za odločevalsko mizo. Pomagala bova pri vseh aktivnostih, kjer naju bo corp želel zraven. Edino kar potrebujeva je bolj umirjeno letenje skozi nullsec (če se corp nahaja v nullsecu), kjer ni vsak v local potencialni sovražnik. Če je corp z aktivnostjo v highsecu pa bo cenejše proizvajanje ali skupna logistika tisto, kar bi naju prepričalo.

Oba sva resna igralca, 20+, imava čas in željo igrat. Je pa bil EVE najin prvi MMO.
Hvala za vse PMje in lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marjan00 ()

Rokomah ::

Mi lahko kdo pove kaj več o Factional Warfare v praksi.
Nisem še nikoli preizkusil, vem samo tisti kar sem prebral v manualu, ne vem pa kako je dejansko v praksi.
Ali je modul dobro narejen?
S kakšnimi shipi se ponavadi spopadajo v Factional Warfare?
Kako izstopiš iz vojne in kakšne so posledice?
Koliko se pozna na standing, če si na strain Gallante in se spopadaš proti Caldari?
Trenutno imam good standing s Caldari, kaj bi bilo potem?

Skratka je modul dober, lahko sodeluješ kot solo, kakšne so dobre tektite ...itd?

Napajalc ::

Alternativa je da si kupita z ingame denarjem že narjene starter "čiste" karakterje in se pol joinata neka. V FW je kar dobro za začet, ni kaj dosti zahtev pa ša fajn se navadiš PVP in potovat po sovražnem teritoriju. Od tam naprej je potem lažje kam priti, ker imaš killboard za pokazat in nekaj iskušenj.

marjan00 ::

Napajalc je izjavil:

Alternativa je da si kupita z ingame denarjem že narjene starter "čiste" karakterje in se pol joinata neka. V FW je kar dobro za začet, ni kaj dosti zahtev pa ša fajn se navadiš PVP in potovat po sovražnem teritoriju. Od tam naprej je potem lažje kam priti, ker imaš killboard za pokazat in nekaj iskušenj.


Hvala za nasvet. Morda veš kako daleč nazaj gre API preverba denarnice? Vse do začetka, ali ima kak limit?

Če kupiva z ISK nov character z bazarja bo tam zabeležena transakcija, ki jo bodo pri preverjanju gotovo opazili in zahtevali še dodatni API za račun s katerega je bil nakup narejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marjan00 ()

Napajalc ::

Nardiš nov akaunt (kolega mi ga je dal, tačas boš pa že spoznal kakega "kolega"), itaq bosta dva potrebovala glede na apetite. Kaj sta ga pa srala?

marjan00 ::

Napajalc je izjavil:

Nardiš nov akaunt (kolega mi ga je dal, tačas boš pa že spoznal kakega "kolega"), itaq bosta dva potrebovala glede na apetite. Kaj sta ga pa srala?


Kupila ISK za USD in kupil dodaten star account za USD. Rad bi igral in mi je žal, da nisem začel 5 let prej. Če me pa benajo bom pač nehal in šel nazaj na Elite in Arena Commander.

Če bi vedel prej, da bo to imelo takšne posledice nezmožnosti vključevanje v skupinsko igranje potem tega ne bi naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marjan00 ()

Napajalc ::

No ja, če čta met čsto pol bosta rabila na novo štartat, sej pol leta ni tako velliko, pač preusmerita ta dva akaunta na manufacturing/pve. S čistim akauntom pa potem ko je upelan potegneš še tega "goljufilca" v main corp, če je potreba.

marjan00 ::

Napajalc je izjavil:

No ja, če čta met čsto pol bosta rabila na novo štartat, sej pol leta ni tako velliko, pač preusmerita ta dva akaunta na manufacturing/pve. S čistim akauntom pa potem ko je upelan potegneš še tega "goljufilca" v main corp, če je potreba.


Če naju ne bo noben s tega foruma maral za soigralca potem bova res morala štartat od začetka. Mi je pa žal, da gledajo na to kot pay to win, ker se ne počutim kot zmagovalec in izgubljam ISK na vseh koncih:) Sem pa zaradi tega lahko bolj koristen kateremukoli corpu, kot nekdo, ki je začel klasično.

Napajalc ::

Poskusita v FW, tam nebi smela imet problemov.
Štartejta nove akaunte in nardita močan isk temelj da bo dovolj za dobro fitane ladije v pvp. Za manufacturing pa enostavno ne moreta imeti še skillov da bi šla v nek korp in skrbela za robo.

marjan00 ::

Napajalc je izjavil:

Poskusita v FW, tam nebi smela imet problemov.
Štartejta nove akaunte in nardita močan isk temelj da bo dovolj za dobro fitane ladije v pvp. Za manufacturing pa enostavno ne moreta imeti še skillov da bi šla v nek korp in skrbela za robo.


Na kupljenem accountu imam dovolj SP za več let igranja in s tem tudi največ igram zdaj. Sem se malo poglobil v API in zgleda, da ne gre niti tako daleč nazaj in se transakcije od poletja sploh ne vidijo več. Veš morda, če se motim ali je res tako?

Napajalc ::

Nebi vedu, imam close loop nekaj akautov in je brezpredmetno.

antonija ::

1. Nehaj metat extra denar v EvE, nikoli si ne bos kupil take prednosti da bi lahko ujel najboljse (ce zmeces not desetisoce USD bos se vedno neko spodnje povprecje). Placuj da mas racun, oz. se bolje da si zrihtas doovlj ISKa da is lahko account placujes s plexi.
2. Igrej EvE ce ti je kul igrat. Ce sta resna, zagreta, itd., potem ustanovita svoj corp, najdita playerje in se zacnita it pew-pew. Ce/ko bosta pogruntala mehaniko igre (tega pac ne moreta kupit) in bo vajin corp postal mocnejsi, zacnita tezit bolj "socnim" tarcam. Ko bosta porabila vec kot 8 ur na dan (vsak dan) za spil in mogoce prisla do tocke kjer lahko furata svojo alianco, pol se pa preselita v 0.0 in se zagrebita za enega od money printerjev (ko sem jaz spilal so to bile lune, trenutno pa ne vem s cim se najvec sluzi brez da bi veliko delal).

Se vedno imata pa opcijo kupit en OMG char z cisto zgodovino, se joinat kaksnemu ornk corpu/alianci, pridet znotraj copra/aliance do pozicije kjer ti zaupajo z ISKom in alstnino aliance, potem pa pokrades vse BROje in ISK pa capitale ki jih lahko letis in bos.... malo bolj bogat kradljivec :)

Ali pa najdi developerja in-game ki ti bo spawnal kaksen T2 BPO ali dva...

P.S.: Ce imas res neizmerno zeljo metat extra EUR/USD v eve ti lahko prodam moje stare chare z vsemi asseti (samo passworde se moram spomnit), ampak prej si preberi tocko #1.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

marjan00 ::

antonija je izjavil:

1. Nehaj metat extra denar v EvE, nikoli si ne bos kupil take prednosti da bi lahko ujel najboljse (ce zmeces not desetisoce USD bos se vedno neko spodnje povprecje). Placuj da mas racun, oz. se bolje da si zrihtas doovlj ISKa da is lahko account placujes s plexi.
2. Igrej EvE ce ti je kul igrat. Ce sta resna, zagreta, itd., potem ustanovita svoj corp, najdita playerje in se zacnita it pew-pew. Ce/ko bosta pogruntala mehaniko igre (tega pac ne moreta kupit) in bo vajin corp postal mocnejsi, zacnita tezit bolj "socnim" tarcam. Ko bosta porabila vec kot 8 ur na dan (vsak dan) za spil in mogoce prisla do tocke kjer lahko furata svojo alianco, pol se pa preselita v 0.0 in se zagrebita za enega od money printerjev (ko sem jaz spilal so to bile lune, trenutno pa ne vem s cim se najvec sluzi brez da bi veliko delal).

Se vedno imata pa opcijo kupit en OMG char z cisto zgodovino, se joinat kaksnemu ornk corpu/alianci, pridet znotraj copra/aliance do pozicije kjer ti zaupajo z ISKom in alstnino aliance, potem pa pokrades vse BROje in ISK pa capitale ki jih lahko letis in bos.... malo bolj bogat kradljivec :)

Ali pa najdi developerja in-game ki ti bo spawnal kaksen T2 BPO ali dva...

P.S.: Ce imas res neizmerno zeljo metat extra EUR/USD v eve ti lahko prodam moje stare chare z vsemi asseti (samo passworde se moram spomnit), ampak prej si preberi tocko #1.



Hvala za pojasnila. Zdaj ne dajem več novega denarja v igro, neporabljene ISKe pa sem dal v station trading v enega od manjših hubov na dokaj zlevlanim traderjem, ampak slabim standingom, za zdaj ne mislim standing popravljat še za tistega pol procenta margina.


Strinjam se z vsem kar si povedal, ne morem si kupiti prednosti, da bi bil solo uspešen, zato pa iščem corp. Hotel pa sem bit koristen tudi corpu in ne samo cuzat ampak že prit noter z konkretnimi asseti in skilli.

Imam pa 2 vprašanji, morda boš ti vedel prvega, ki ga že nekaj časa iščem: Kako daleč nazaj gre wallet API zgodovina? Gre dlje od tistega, kar vidim ingame? Ker če ne, potem imam zdaj pol leta kasneje praktično čisto zgodovino transakcij.

In drugo kar pa nisem čisto razumel: Praviš, da naj si najdem "developerja" za originalne t2 BPOje. Sem bil pod vtisom, da se ne da več ustvarjat novih t2 PBOjev. A si z "developerjem" imel v mislih osebo zaposleno pri CCP ali "manufacturerja"?

lp

antonija ::

Tisto s t2 BPOji je bil incident davno tega... tudi BPO je bil spawnan "ilegalno". Novih t2 BPOjev ni sploh, stari so pa dragi ko hudic.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Napajalc ::

Se da ustvarjat nove T2 BPC je, se prav kopije za enkratno uporabo.

Rokomah ::

Imam eno bistveno vprašanje za igranje EVE:
Zanima me kakšen način igrate oz. priporočate?
Ali je to solo player ali multiplayer?
Kaj zagovarjate in zakaj?

Po mojem vedenju ti multiplayer nudi več, vendar tudi več obveznosti, kar je pa že lahko kontra produktivno. Nočem druge službe, želim uživati v igranju, ne vem mogoče uro ali dve na dan.
Ali se lahko v solo igranju izkoristi ves potencial EVE ali pa je to možno samo v Corpu z multiplayerjem?

Do sedaj sem bil samo v velikih corpih in aliansah, kar pa mi ni najbolj všeč. Najraje bi imel kakšen majhen corp samih Slovencev z majhnimi fleeti (3-6 članov) za ratanje ali campanje. Ali majhni korpi sploh obstajajo in funkcionirajo (preživijo)?

antonija ::

Nočem druge službe, želim uživati v igranju, ne vem mogoče uro ali dve na dan.
Ce bos placeval s plexi potem bos 1-2 uri na dan samo prideloval ISKe za nakup plexov.
Ali se lahko v solo igranju izkoristi ves potencial EVE
Ne. Solo se lahko gres pew-pew raotv, primitivno rudarjenje in exploration, potem se pa pocasi neha. Ajde, se industrijo, znanost in marketing se lahko gres, ampak to ponavadi ni ravno tisti del igric ki ti nudi uzitek. Vs eostalo (deep 0.0, POSi, Capitali, itd.) je pa povecini pogojeno s corpi in/ali aliancami. Lahko se gres solo, ampak to potem ne bo 1-2uri na dan pa ce se na glavo postavis.

EvE je precej resna igra...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Napajalc ::

Rokomah je izjavil:


Ali je to solo player ali multiplayer?
Kaj zagovarjate in zakaj?



Oboje, kar en način nima ima drugi, zavisi kaj ti ugaja.
Recimo da si omejen z časom in želiš leteti v gangu: potrebuješ 2 akaunta: 1 akaunt dela denar in je časovno neodvisen od ničesear razen ko se začne neka gang aktivnost pač začneš igrat drugi akaunt, ki je na stend by dokler se ne zbere klapa in štarta. Začetniška varjanta: ena lvl4 misija na dan je 50m isk, pol ure na dan in imaš 1-1.5 bil mesečno (ni nujno da vsak dan dobiš dobre mišne).

Netrunner ::

EVE ni za solo oz. potenical igre se izkaže šele z soigralci. Priporočam ti da dobiš en manjši korp kateri renta space nekje v null ali pa da so v kakem wormholu in se jim pridružiš.

antonija ::

Recimo da si omejen z časom in želiš leteti v gangu: potrebuješ 2 akaunta: 1 akaunt dela denar in je časovno neodvisen od ničesear razen ko se začne neka gang aktivnost pač začneš igrat drugi akaunt, ki je na stend by dokler se ne zbere klapa in štarta.
Se pravi rabis placevat dva accounta, dvojni plexi.
Začetniška varjanta: ena lvl4 misija na dan je 50m isk, pol ure na dan in imaš 1-1.5 bil mesečno (ni nujno da vsak dan dobiš dobre mišne).
To pomeni da bos vsak dan, brez izjeme, delal lvl4 misije iz enega poola misij. Po dveh tednih bos znal vse misije na pamet, vecina dela bo rutina, pocutil se bos kot blagajnicarka v merkatorju. Ratanje v 0.0 je se hujse, po prvi uri bos poznal vse tipe ratov na pamet in imel tistih nekaj safespotov po sistemih ce slucajno kdo uleti not, se huje kot blagajnicarke v mercatorju.
Poleg tega ne pozabi racunat se casa za sortiranje loota in transport ter prodajo v hubih, pa potem kupovanje potrosnega materiala, itd.

Vsi ti bojo predlagali da se gres tradanje v Eve, ampag glede na kolicino predlgoov in YT videotov in splosnega hvalisanja kako iz 0 ISK naredis miljavznt ISK v picle pol ure tradanja, bi rekel da se to gre prakticno vsak ki ima 5 minut casa in ker evidentno vsi niso bogatasi, je tradanje enako kot vse druge aktivnosti s to razliko, da je tam konkurenca zelo zelo huda zaradi stevila sodelujocih.

Za solo play kjer rabis ISK za placevanje plexov za 1-2 uri na dan ne bos imel zabavnega igranja. Za solo play kjer bos letal PvP v vsaj na pol uporabnih ladjah spet pomeni da bos rabil ISK za kupovat nove ladje in module ko te ubijejo (ne "ce" ampak "ko"). Odvisno od frekvence PvPja ampak se lahko hitro nabere za nekaj plexov ce bos letal PvP 1-2 uri na dan.

Cisto iskreno: z 1-2 uri na dan v Eve ne bos imel zabavnega igranja, razen ce uzivas v ponavljajocih akcijah ki jih znas ze na pamet. Ali pa ce placujes accounte z denarjem in si nekje dobis nekaj zaloge ISKa da ga lahko porabis za zabavo (za vecino to pomeni pvp, za nekaj ljudi pa kaksno bolj zabavno pve-janje, recimo escalationi od explorationa in podobno). Eva ze po dizajnu ni za 1-2 uri na dan. Mogoce edino ce se gres T1 frig fighte, ampak to je pa daaaaaaaaalec od izkoriscanja potenciala celotne igre. To je bolj demo verzija na zelo zelo omejenem obsegu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

Hvala za odgovore, ki so pa takšni kot sem se bal da bodo :)
Vem, da je EVE (zelo) kompleksna in, da če želiš izkoriščati njen potencial v največji meri, pomeni to "druga služba", kar pa nam vsem največkrat ni sprejemljivo. Ne delam si utvar, da bom zaslužil vsak mesec za plexi, ker bi to bilo garaštvo in rutina. Ok, pripravljen sem plačati tistih 15€/mesec, vendar se za ta denar zabavati ne pa delati ;). Zato razmišljam o solo karieri, na čim bolj zanimiv način. Nekaj ste že napisali, hvala lepa. Ima še kdo kakšno priporočilo, kako solo najbolje in najbolj zanimivo nadaljevati?
Ali je možno razmišljati o majhnem corpu samih Slovencev, ki bi delali majhne fleete (3-6 članov) da bi lažje gangali in ratali po low in null sektorju?
V velikem corpu je treba delati, če ne te naženejo. A je to smisel igre?
Malo razmišljam o Fraction Warfare in podobno...
Ali se sploh da narediti EVE prijazno za igranje, brez da garaš po nekaj ur na dan :))) ?

Napajalc ::

Netrunner je izjavil:

EVE ni za solo oz. potenical igre se izkaže šele z soigralci. Priporočam ti da dobiš en manjši korp kateri renta space nekje v null ali pa da so v kakem wormholu in se jim pridružiš.


Nobenga nonnooba ne poznam v EVE ki nima solo karakterja.

Ja takle mamo.
Poglej še za planetary interaction, tudi časovno neobveza zadeva.
To k se folk dere kako je eve služba je bedarija, pač jim način igre ni všeč, stagniral so že po prvih donosnih stvareh in niso šli naprej.
Se da tudi samo z pvp služit, samo ne kar prec, isto velja za trejderje. Ubistvu je naslabše če si obseden z PVP, tu potem nastane drugi del igre obveza/služba. Igra ponuja precej več kot samo pvp.

antonija ::

To k se folk dere kako je eve služba je bedarija, pač jim način igre ni všeč, stagniral so že po prvih donosnih stvareh in niso šli naprej.
Sli so v 0.0, furali svoje corpe in branili svoje ozemlje, letali po WHjih, pew-pewali vse od solo T1 fregat do flot titanov z celotnin cap in sub-cap spremstvom, letali vse od dreadov pa do mickenih dictorjev in ceptorjev da so nasprotni capi pridno cakali da jih raznese, se sli miniranje solo s treni chari istocasno ali pa v fleetih v 0.0 na industrijskem nivoju, izkopavali lune in predelovali material na POSih, se sli oskrbovanje 0.0 outpostov na vse mozne nacine, svercali cap BPOje iz 0.0 v high sec, se sli exploration, whorali misije, ratali v 0.0, lovili 0.0 ratarje, iskali oficirje po 0.0, se sli invetion in manufakturo, itd.
Bolj kot ne smo probali priblizno cisto vsako zadevo ki se jo v Eve da probati, edino v super capih nisem se nikoli sedel ker nimam skillov za mothershipe ali pa za titane. In za cisto vsako stvar v eve je treba porabiti precejsnje kolicine casa ce jo hoces izkoristiti v vsaj priblizno zglednem potencialu.

Seveda se da cisto vsako od teh aktivnosti poceti na zelo spartanskem nivoju (razen masovnih fightov), kjer ves cas pazis samo da slucajno ne izgubis ladje, ker imas na koncu meseca komaj dovolj ISKa za plex ali kaj podobnega. Ce si v 0.0 imas pa se problem kako spraviti novo robo iz high seca v 0.0 brez da te spet ne pihnejo. Potem pa res furas misije v hig sec in se prepricujes da "to pa sploh ni tako zelo bedno" ker si lahko na koncu meseca privoscis plex, ampak je. Tako kot je bedno tradanje, ki je ubistvu samo premetavanje excelovih tabel z malo bolj vesoljskim GUIjem. Tudi to ni ravno zabavni del igranja igric.

Ali se sploh da narediti EVE prijazno za igranje, brez da garaš po nekaj ur na dan :))) ?
Da se, da. Najprej rabis dovolj ISKa in casa da lahko probas vse (vecino) kar to eve nudi, potem pa rabis se veliko vec ISKa da lahko pocnes samo izbor stvari ki so ti zelo vsec. Pri vsem skupaj se pa zavedas da je Eve dizajnirana tako da je marsikatera aktivnost mogoca samo v skupinah (nekatere samo v res ogromnih skupinah) in da bos kot solo igralec vedno zelo omejen (kot skupinski igralec imas pa odgvoornost do drugih in gre "tvoj" cas hitro v skupni fond).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Netrunner ::

Napajalc je izjavil:


...kako je eve služba je bedarija, pač jim način igre ni všeč...


Eve je služba :) Dokler se igre ne privadiš porabiš večino časa da služiš ISK, katerega hitro izgubiš zaradi kakšne "napakice". Dokler ne prideš do enega pasivnega dohodka, oz. nisi naskilan dovolj in imaš par backup ladij večino časa služiš ISK na booring način. Pa tudi če začneš igrati eve bolj konkretno in ustanoviš kak korp ipd ... potem šele postane služba saj imaš precej logistike. Pa da ne bo pomote ... služba != slabo ... če se zaposliš na področju ki se ti dopade potem ni problem :)


Napajalc je izjavil:


Se da tudi samo z pvp služit, samo ne kar prec, isto velja za trejderje. ....Ubistvu je naslabše če si obseden z PVP...


V EVI sem delal večino kar se da delat razen PVPja, ker se mi ne dopade niti malo.

Napajalc ::

Ko boš delal lvl 4 misije glej da bo v frakciji prisoten tudi R&D agent, ta omogoča čisto pasiven isk, ne veliko ampak se da dve muhi na en mah ubit.
V FW če boš dobil dober klan ne boš veliko ladij zgubu, tko da slej ko prej boš lahk ob "nedeljah" vozu drage ladije.
Še konkretno kako se lotiti trejdanja: cilj: 10 miljard isk, greš en mesec kasnej v FW in ta čas delaš isključno samo za denar (ali pa v FW igraš smo frigate in šparaš dokler se ne nabere 10 miljard). Ta količina je približno dovolj da nafilaš 1-3 štacijoe z najpomembnejšimi artikli. Naslednji korak je izbira štacijona, to je najlažje tako da se ne siliš pa iščeš teh štacijonov, samo glje kaj potrbuješ za igranje in se bojo sami pokazali. Bistvo je da nimaš prevelike konkurence in imaš visoke cene, cilaš na kupce ki kupujejo po en modul, se pravi časovo gldeaš koliko prodaš na mesec, 1/3 prodanega bi mogu zaslužit nekje 500m isk, 1x na mesec dofilaš/spremeniš/tipaš market.
Če ti še to uspe, imaš v 2 urah: pvp 1 - 1.5 ure, + 0.5 - 1 ure za ostalo in končni mesečni znesek 2 miljardi. To je za začetek vse enostavno in kar veliko isk glede na to da boš plačeval naročnino.

Netrunner ::

Jaz sem v času ko so bili plexi 650 mil z ISK-om (predvsem z anomalijami v null) zaslužil dovolj za nakup 2 plexa oz. 1 mesec igranja za 2 chara. Kako je zdaj situacija ko so plexi skoraj biljon ? ... se je profit anomalij tudi kaj povečal ?

Napajalc ::

Ubistvu je cena padla tem modulom (razen hot robi) odkar so šli iz contractov na klasični market. Občutka pa nimam če se je kaj povečal/pomanjšal drop ratio. Na en način lahko rečem da se je drop povečal: Dodali so več podobnih zadev za skennnirat in posledično je manj "gužve".

Rokomah ::

Vprašanje:
Če v low ali null secu srečaš drugega, ki ima do tebe excellent standing ali good standings
(modri plus v overviewu), te lahko napade ali ne?
Ali drugače, je varno null secu tam kjer so okoli tebe sami z excellent standing ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

marjan00 ::

Rokomah je izjavil:

Vprašanje:
Če v low ali null secu srečaš drugega, ki ima do tebe excellent standing ali good standings
(modri plus v overviewu), te lahko napade ali ne?
Ali drugače, je varno null secu tam kjer so okoli tebe sami z excellent standing ?


Če se politika premeša in se standing corpa ne prilagodi se lahko zgodi, da boš imel v sistemu modre, ki bodo tebe videli sivo ali rdeče:P Vsaj tako jaz to razumem, da je vse ročno nastavljeno in podvrženo možnosti človeške napake/zakasnitve.
««
38 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128850 (7407) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132193 (61904) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140700 (105208) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837594 (4831) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311889 (7175) Pyr0Beast

Več podobnih tem