» »

EVE Online

EVE Online

««
34 / 41
»»

lopov ::

Naredi report za povračilo. Če ne drugega boš dobil obrazložitev, kaj se je zgodilo.

Roadkill ::

Hum... kako naredim to?
Ü

antonija ::

Rece se da odpres peticijo se mi zdi. Pol pa to prebere en game master (GM) in ti pove da v njihovih logih ni nic za videt. Pol ti pa pove kam si lahko vtaknes svoj problem. Ubistvu precej slovenjski customer support ce dobro premislim... >:D

To pa lahko naredis na netu (google eve petition) ali pa ingame (pod help meni se mi zdi, al pa celo Esc in imas pol moznost peticije, nisem ziher).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

Sry za izrazoslovje, se enostavno nisem spomnil pravega izraza 8-)

Nič ne stane, v najboljšem primeru ti povrnejo izgubljeno, če si bil podan tudi implante. Zna pa trajati, tko da kar potrpežljivo ;)

Roadkill ::

Hvala za info.

Če se prav spomnim sem enkrat že dobil ladico nazaj preko tele peticije. Je pa prišlo do enega hudega laga takrat in mi je ship enostavno izginil. Brez kill loga, brez da bi dobil zavarovalnino nazaj.... :)

Bomo videli. EVE na disku pušča kak log? Ker me res zanima kaj se je sploh zgodilo. Misijo sem opravljal bolj ali manj AFK in sem grieferja opazil šele, ko me je že streljal...
Ü

antonija ::

Logi na serverjih so misljeni. Komentar glede logov je pa delanje norca iz CCPjevih odgovorov na masovne peticije zaradi 0.0 laga, kjer je njihov edini odgovor bil (in kot kaze se vedno je) "Sorry our server logs show nothing".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

Roadkill je izjavil:

Hvala za info.

Če se prav spomnim sem enkrat že dobil ladico nazaj preko tele peticije. Je pa prišlo do enega hudega laga takrat in mi je ship enostavno izginil. Brez kill loga, brez da bi dobil zavarovalnino nazaj.... :)

Bomo videli. EVE na disku pušča kak log? Ker me res zanima kaj se je sploh zgodilo. Misijo sem opravljal bolj ali manj AFK in sem grieferja opazil šele, ko me je že streljal...


Zavarovalnino dobiš takoj, ko je ladja uničena, če je peticija odobrena dobiš zgubljene stvari in nobenga dnarja (zaarovalnino si že pobral).

Če imaš "auto target" te je morda samo lockal, ti si pa užgal po njem.

In da, imaš log(e), samo so polni šare tko da veselo iskanje :) Pomaga, če veš nek časovni okvir, bistveno pohitri iskanje.

antonija ::

Če imaš "auto target" te je morda samo lockal, ti si pa užgal po njem.
Tole. Na to foro se da lovit n00be v high sec, ker so ze navajeni pritiskat f1-f8, pa tank majo ze tolk dober da ne gledajo kaj tocno je targetano. Autotarget namrec locka nazaj vsako stvar, ki locka tebe (NPCje, drone, playerje, vse kar lahko locka).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Roadkill ::

No, po prebranem sem ugotovil, da je scenarij bil zgleda približno tak:
- jaz sem imel prižgran auto-target in drone nastavljene na "aggresive mode"
- tip je jumpal v mojo misijo
- tip je lootal moje shipwrecke
- zaradi tega sem jaz dobil aggresion nanj
- droni so ga sami napadli
- v tem trenutku je imel tip dovoljenje, da mi fenta ship

Zanimivo. Če bi bil jaz imel občutek, da se mi kaj takega lahko dogodi, bi imel pri sebi kak warp core stabilizer, da bi lahko mirno skočil stran. Čeprav mi še vedno ni jasno, a so moji droni aktivirali aggresion timer, ali ne...

Zanimivo. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

antonija ::

Izklopi auto-target, ugasni aggresive mode, vedno glej kaj pocnejo tvoji droni. Si mel pa sreco do zdej da teh stvari se nisi izvedu ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jazboc ::

Lep pozdrav! Še igra gdo tole? Zanima me če ima gdo kak zanimiv char za prodat ali pa isk / plex :) Bi začel spet malo igrati...;) Hkrati me zanima če je gdo aktivn v kakem finem 0.0 corpu, ki ne zahteva aktivnosti 7x na teden :)

Rokomah ::

Jaz se ravnokar vračam nazaj, po nekajmesečnem premoru.
Naj mi nekdo pove, kako lahko vnovčim Plexe in začnem igrati?
Trenutno nimam aktiven account.

Vesoljc ::

gres na account management stran, pa mas mislim da pod Game Time al pa pod Services eno opcijo "hours for plex" al neki tacga. to ti vklopi 4 ure casa, tako da lahko ingame aktiviras plexe. se ti pa ta option ugasne ce tega ne storis, se pravi, ce aktiviras to, moras podaljsat account, ce se ti ugasne ta opcija (za vedno?)...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

jani pancar ::

HEJ FOLK KDO ŠPILA EVE ONLINE TUKI PA KE STE KEJ V LOW SC AL HIGH SEC PIŠTE MI V ŠPILU POD IMENOM JANI PANCAR TREBA SLOVENCE SKP SPAUT

Reycis ::

Osebno sem igral igro 6 let in imel na koncu ze 4 racune (Main char - carebear,pvp char/cyno bitch, Erebus in Nyx). Vglavnem bil sem res hardcore player. Igra se je izvodenela v metagamingu, zlorabljanju moongooja, botanju in pa seveda supercaps online. Stevilo igralcev ze 3 leta pada (od Dominiona) vendar je v startu zaradi povecanega stevila accountov na osebo cifra online igralcev se dolgo casa drzala. V zadnjem letu se je Eve povsem potopil. Namesto da bi igro gradili na novih igralcih so scitili staro elito z vsako potezo.

Truga ::

Ti se hecas? Zadnje 2-3 leta je bil jamr na forumu ker so same bedarije dodajal (ambulation/incarna comes to mind. Also monokli). Zadn expansion je dejansko koncno spet zacel gradit na igri, namest dodajat reci k nimajo veze/spreminjat stare mehanike na se slabse.

antonija ::

Torej je EvE zdaj samo enako gnila kot je bila pred zadnjim expansionom? CCP je igro zafural iz superca do gnoja. Prav trudili so se narest Warcraft za mulce s prevec casa (kar se je tud odrazalo na populaciji v igri, ki je presla iz 25+ ljudi na mulce). Sicer s tem inhirentno ni nic narobe, ampak vsi 25+ smo pac CCP nekam poslali in se sli igrat druge zadeve, EvE pa je postala samo se en MMORPG.

Disclaimer: Sicer ze kar nekaj casa nisem povohal EvE, ampak ce grem pogledat 0.0 map bi si upal stavit da vecjih sprememb glede na zadnje stanje ni. Mogoce so se samo malo preselili iz enega na drug konec vesolja, to je pa tud vse.

BTW, ce kdo rabi kaksen account me lahko kontaktira ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

V zadnjih 2h letih se je na podrocju space holdinga spremenil prakticno vse. BoB ne obstaja vec, NC je padel, AAA gone...

Kar se tice pa igre pa zdej pospeseno popravljajo. Supercapsi so nerfani, pa verjetno bojo se nerfani. Nimajo vec dronov, titani majo velik slabsi tracking kot pred 2ma mesecema, itd... Neki zdej baje tud faction warfare koncno rihtajo, k je se vedno v isti skoraj obliki kot je bil ob releasu 3-4 leta nazaj..

Kar je najbol zalostno je da kokr je EVE zanic game, je se vedno najboljsi MMO :F

antonija ::

Torej moon goo whoringa ni vec, prihodki allinac so do njihovih clanov (oz. njih aktivnosti) in ne od kopice jump freighterjev, supercap blobbinga ni vec, vecurnega seiganja ni vec, rewardi za playerje v 0.0 so visjo od rewardov v empire, lotil so se problema macrotov in so cene mineralov spet normalne?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

antonija je izjavil:

Torej moon goo whoringa ni vec, prihodki allinac so do njihovih clanov (oz. njih aktivnosti) in ne od kopice jump freighterjev, supercap blobbinga ni vec, vecurnega seiganja ni vec, rewardi za playerje v 0.0 so visjo od rewardov v empire, lotil so se problema macrotov in so cene mineralov spet normalne?

Cene mineralov so ze skos "normalne". Pocasi padajo skoz cajt, kot je za pricakovat. So pa insurance nardil tko da se uposteva cena mineralov, ne nek base price.

Kar se moon gooja tice je trenutno samo ena regija res donosna, in ce jo hoces obdrzat mors bit kr aktiven. 0.0 siegi so pa se vedno broken, ker so postali timezone wari. To je bil Dominion fail, ki upam da ga bojo cimprej popravl...

"Supercap blobbing" bo vedno. Ce odstranijo supercape bo cap blobbing. Ce odstranijo cape bo BS blobbing. Ce odstranijo BS... Vidis kam grem? So pa trenutno supercapi brez support fleeta popolnoma neuporabni, ker lahko strelajo samo ostale capitalse/supercapse. Ostalega nemors trackat, ce so piloti polsposobni. Standardnih dronov supercapi nimajo vec. Titani majo samo se pistole, mothershipi pa samo se figherje/bomberje, titan tracking pa je tud nerfan. Pa tud ce te s fighterji zblobajo, vse kar rabis je 2-3 bomberje pa jih ni vec...

Stealth bomberji so ze kaksne 2 leti najbol fun ladja. Odkar se lahko warpajo cloakani in bombe letijo samo 5 sekund namest 10 se da kr stalo narest.

Kar pa se tice vec-urnih siegov za POSe, ce imas prednost na terenu jumpnes not 20 dreadov, reinforcas/pocis POS v 5 minutah, in se poberes. Siege cycle so skrajsal na 5 minut, in se kr pozna..

darkkk ::

Jao jao, iste komentarje sem bral 5 let nazaj.

Uglavnem, če rabi kdo kake bolj industrialske accounte / isk ...

antonija ::

Men se slisi rpiblizno enako bedno... opi ob tocnih urah samo ker stvari pridejo ven iz reinforca, blobanje do jaja (kar je bilo fino reseno ko so titani se bli titani, smao potem so pa blobe titanov naredili). Mogoce so zdej SBji res boljsi (ne vem ker nisem probal), ampak ce zadeva se vedno tako laga kot je prej potem to ni glih fun. Razen ce so ti stevilke na KBjih veselje za gledat.

Stari cajti so bli fun. Sel si v 0.0, narratal ali naminal malo bogastvo, pa sel v empire po nove igracke in ponovil vajo. BS videt v 0.0 je bila redkost, kaj sele vec njih na kupu. Pa en od amar BSjev se je vozil naokrog z 8 heatsinki (ki takrat se niso poznali stacking penaltyja >:D).
Zdej se pa lahko jebes v 0.0 do jaja pa bos mogoce na istem kot empire dwelerji. Edina "zabava" je ubistvu griefanje folku ki hoce igrat kot je blo v starih cajtih (rattanje, exploration, roaming gangi), to je pa tud to kot kaze.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

Laga v velikih bitkah so se lotli tko da upocasnijo cas. Ko server ne more vec dohajat (zdej se to zgodi sicer sele pri okoli 2000 folka na gridu) se zacne cajt raztezat. In imas namest laga samo pocasnejse ladje in daljse cycle, namest da vse skupaj rata neodzivno alpa kr crkne. Je kr neat trick, in nardi igro dost bl igralno ce te zblobajo. Je pa res da jst nikol nism bil v blobih, razen ko smo BoB tolkli v delve, tko da nimam prvorocne izkusnje z dolgimi bitkami v tem.

Drugace pa ko sm se igral smo s PL ownali vse uglavnem z HACi. Je pa res da smo mel supercap backup, ce je enemy hotdropal prevec sranja... 0.0 siegov se pa nismo sli, razen ce je kdaj slo za moon goo. Za tisto se folk namrec dejansko pokaze, za ostalo jim je vseen in pol brezveze tam grindas hitpointe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

antonija ::

PL samo s HACi, ja... pa credo titanov in mam v jump range ;)

Bomo se kr malo pocakali preden damo CCPju se kaj evrov. Naj najprej nehajo kvarit spil oz. ga pomoznosti spet naredijo zabavnega, potem se bomo pa naprej pogovarjal.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

antonija je izjavil:

PL samo s HACi, ja... pa credo titanov in mam v jump range ;)

Mah jst na supercap OPe nism hodu. Mi ni fun. Tud nobene ladje nism mel vecje od tempesta, pa se ta je nano fit... Pa je blo vedno fun, ce se je le enemy hotu undockat. Mel sem enga nidhoggurja edin, za vozit okol ladje, ker smo se selil vsak mesec. Nas je blo pa pac v PL velik k smo roamal okol. Ko se je roamanje nehalo sm pa pac nehal igrat.

Drugace pa ja, cakam da se vrne hitrost v eve. Ladje so ratale prepocasne, armor haci so bli tud zabavni samo kaksna 2 tedna. Bomberji so se vedno fun, ampak se ne uporabljajo vec tolk, ker so zaradi njih proti nam hitro nehal uporabljat battleshipe in battlecruiserje. Proti manjsim ladjam pa niso tok efektivni, ker so prehitre.

Je blo pa tistih nekajkrat ko smo "doomsdayal" po celotne fleete z bomberji zato tok bl fun.

barakus ::

Še kdo igra? Nisem sledil 2 leti, zdaj pogledam mapo in se čudim... Kje je BoB, kje so goonsi? Lahko kdo napiše povzetek, kaj se je dogajalo zadnje leto / 2 leti?
Ali se da kje dobit lepo razčlenjene dogodke v zadnjih 2 letih v eve vesolju, da dobim malo feeling, kaj se je dogajalo?

motocross22 ::

Če je kdo še aktiven pa vidi to objavo nej me doda za contact ali pa še bolše: pošlje mail na ingame character "Tengri Hades"

Lp

BmN ::

Seos folk, jaz še igram zelo aktivno.
Imam precej uspešen wh corp, 3je slovenci smo not, če koga zanima naj pride v axial public kanal al pa me naj kontaktira na moj char: DrBmN

DarkSite ::

Hej

Verjetno ste to že predelali.

Mene pa zanima ali se da s pomočjo ISK kupiti 30/60/nn dnevno igranje? Koliko ISKja pa je potrebno za to?

Lahko kdo malce opiše postopek?

lp

antonija ::

http://www.eve-wiki.net/index.php?title...

Pejd v Jito pa kupi. Za cene poglej na market.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

DarkSite ::

hmm

Torej v povprečju rabiš 500mil ISKja za 1 enoto plexa. Ali je težko zaslužiti 500mil ISKja na mesec? Recimo, če rudariš?

Se pravi Eve Online lahko igraš for Free v nedogled.

Ni mi jasno, kaj ima podjetje od tega? Kako potem zaslužijo, če noben ne plačuje več 20€ na mesec?

antonija ::

Nacelno ti ne bo problem dobit 500mil na mesec, samo ce mislim minat al pa ratat al pa misison whorat za ta ISK, potem bos pocel vecinoma samo to. Ce ti je kul tako igrat EvE, potem vsekakor po gasu in bos lahko "zastonj" igral (ker iz napisanega sklepam da tvoj cas ni nic vreden).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DarkSite ::

oja, čas je pomemben :)

nimam preveč časa :D

se da kako hitreje zaslužiti teh 500mil?

smarnca ::

Hjah samo z minanjem ne boš dobil ravno toliko iska. Čeprav zadevo so močno popravili in je sedaj dejansko donosna.

Fino je če najdeš kak mining corp in profitirate skupaj. Je pa seveda odvisno od tega koliko časa si pripravljen pustiti v igri.

Kar se pa tiče brezplačnega igranja. Ja res se da igrati zastonj, če kupuješ PLEXe z iskom samo veliko je tudi takih ki kupijo plex z € in ga potem prodajo v

igri za ISK. So bili dejansko primeri kjer so kupovali supercapitale (velike ladje :D) na ta način

BigWhale ::

Jaz sem si davno nazaj izracunal, da me ceneje pride ce placam subscription, kot ce grindam tisti ISK. :)

DarkSite ::

BW a ti se igras? :)

Truga ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem si davno nazaj izracunal, da me ceneje pride ce placam subscription, kot ce grindam tisti ISK. :)

Ja, to je najboljs zracunat. Jaz sem dolgo lepo placeval sub za dva accounta (en hauler/industry alt in main pilot).

Zadnje leto in pol ko sem igral pa sem v dveh urcah igranja izkljucno za nabiranje dnarja zasluzu 2b+ ISKa, je pa malo drugace ratalo (sem pol fural 3 accounte zaston). Je pa res da rabis precej kapitala da zacnes tako hitro sluzit.

Da se seveda se hitreje, ampak je precej bolj time consuming (jaz sem v 2h urah nabasal stuffa na 0.0 market z 50-100% markupa in se je pol v enem tednu prodalo). Ce se hoces it jita 0.01 game mors pac cel dan viset gor, in IMO ceprav je to bolan denar se ne splaca, ker ni fun.

rh^ ::

Tech moon ali dva moraš imet pa je problem rešen ;)

smarnca ::

Čakej da znerfajo tech.

Kok bo to veselo mmm :)

antonija ::

So vmes ze nerfali vse mozne lune pa ni bilo neke hude razlike... se vedno so tiskarna ISKa in bojo aliance z najvec supercapi pac "kolonizirale" tiste lune, ki bojo po nerfu najbolj dobickonosne.

Been there, done that.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DarkSite ::

a je ze kdo probal zdruziti vse Slo igralce v neko firmo?

katero firmo kj priporocate?

še moj nickname v igri: "Nav Shadow"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

smarnca ::

Slovenskih igralcev je okrog 500.

Da bi bili vsi v enem corpu je težka ker vsak hoče delat svoje stvari.

Baje so bili samo na začetku skupaj potem so šli pa vsak po svoje :)

rh^ ::

Neki časa smo res v Zonersih bli potem pa jih je šlo nekaj v Bob nekaj pa na sever k ex NC.

crashbx ::

Je kdo tukaj k bi pomagal noobu kot sem jaz vpeljat v EVE online, plačevanja si ne morm prvoščt tako da iščem sponzorja ki bi me vodil po možnosti mi založil za PLEX katerega ko bom samostojen tudi vrnil z morebitnimi obrestmi ko bi bil samostojen, me pa zelo zanimajo space mmorpgji, do zdaj sem igral Freelancer, Blackprophecy , Nexus Conflict... Že od nekdaj se navdušujem nad EVE ampak finančno nisem nikoli uspel igrati.
ČE bi me kdo sponzoriral naj me prosim kontaktira na crashbx@gmail.com z navodili kaj bi blo potrebno narediti :)

LP
imported

Truga ::

Ce si ne mores privoscit 15e na mesec, pol imas vecje probleme in tudi nimas casa igrat EVE...

Drugace pa preberi kaksen guide kako prit do PLEXa v casu triala.

crashbx ::

Časa imam dovolj, da bi riskiral 15€ mi pa ob vseh stroških ne znese tako da iščem alternative.
Maš mogoče kakšen dober tutorial ?
imported

antonija ::

Časa imam dovolj, da bi riskiral 15€ mi pa ob vseh stroških ne znese tako da iščem alternative.
Kot ze receno bi bila super alternativa to, da nekaj pocnes tri ure na mesec in tako dobis 15 eur (pri placi 5 eur/uro). 3 ure na mesec je sicer kar hud delovni rezim, ampak z malo dobre volje in nekaj truda ti bo uspelo.
Maš mogoče kakšen dober tutorial ?
Ce kliknes na tole in vpises besede kot so "plex", "eve", "trial" (ne nujno v tem vrstnem redu) se zna zgoditd da kaj najdes.

Cist tko BTW: Glede na to da se ti tud 5 sekund ne da porabit za googlat da bi lahko igral eve brez da placujes evre, a si siguren da je eve zate? Tam bos bolj tezko s trollanjem zasluzil za plex vsak mesec...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

crashbx ::

Ne mislit da nisem naredil naloge in se pozanimal glede plexa ker kako drugače bi vedu za plex ? Večina angleških tutorialov sem že pregledal, kako mislš da sem prišel tud do te teme tukaj preko googla seveda tako da nič ne trollam :) Zanimajo me tudi vaše izkušnje kaj se še splača.
Iskal sem tudi možnost kolegov na eve-u ker vem da kot lonewolf je težko preživet v EVE in v zameno za pomoč bi potem vrnil z obrestmi. Ampak očitno tukaj radi samo trollate novince in se iz njih norčujete z redirectanjem na google. Če sam nimaš pametnejšiga nasveta ne rabim nekoristnih nasvetovampak vseeno hvala nisem še slišal za google.com
Hvala vsem za pomoč se bom poizkusil obrnt na koga iz tujine kjer majo bolj smisel za pomagat morebitnim novincem...
Glede nato da imam časa dovolj še ne pomeni da sem na socialki ali kak študentek z preveč časa, in sploh ne bom komentiral kolk ur na mesec oddelam ker se to ne tiče nikogar, skrbno gledam kam gre vsak € tako da iščem alternative kako igrati za in game cash in morebiti še celo pridelati kakšen dodaten income...

Ne vem zakaj sploh replyam tukaj ampak moral sem napisat svoje, lahko ignoriraš ta post ker me tvoje mnenje načeloma ne zanima in nočem te teme narediti v nek kiddy flame war zato prosim raj ne komentiraj več dalje če nimaš kakih koristnih nasvetov.
imported

antonija ::

Najkoristnejsi nasvet si ze dobil... pa si ga modro spregledal.

Ne, v EvE ni tezko prezivet kot lonewolf. Se celo bolj zabavno je igrat vcasih ne pa se furat na dologcasna alliance ope v 0.0
Trial je itak zastonj, ce ti v prvo ne rata sledit tutorialu imas se vedno sanse, ker imas (kakor si napisal) dovolj casa. Zamenjas email in probas znova. Bi bilo pa zabavno gledat tvoje prve korake po EvE, glede na to da zacenjas s fehtanjem za dnar v igri, kjer se dobre lopove in backstabberje proslavlja >:D

P.S.: V EvE ni ravno veliko studentkov... vecina ki sem jih tam srecal so bili ze konkretno v letih, imeli druzine in igrali za veselje. To pomeni da so raje dali 15eur na mesec in cas porabili za zabavo, ne pa grindali cele dneve samo zato da bi account ostal aktiven.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
34 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128856 (7413) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132199 (61910) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140725 (105233) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837595 (4832) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311889 (7175) Pyr0Beast

Več podobnih tem