» »

EVE Online

EVE Online

««
3 / 41
»»

rh^ ::

Kje pa si prebral, da bo imperij dobil novega vodjo?

jelso ::

Mene pa sam zanima če imate kakšna priporočila za začetnike, saj sem komaj včeraj začel igrati EVE.

Camalotz ::

@rh^: jah, enkrat ga bo, vsaj upam. Glede na to, da je minilo že več kot leto, odkar je bil Doriam II umorjen, bi lahko že našli naslednika.
Je pa res, da je vsa stvar zastala, saj se tudi volitve pripravljajo že kako leto in pol. Ampak, baje bodo, konec tega meseca.
Tako da sklepam da tudi novi emperor prihaja - Soon(tm)

@jelso: klient si si že potegnil dol, naredi tutorial, če ga še nisi, potem se pa malo zapelji naokrog in poglej kaj ti paše.
Vse kar te zanima, lahko vprašaš na Rookie channel (ne priporočam, je precej zaklogan!) ali na Corp channel (kar je
precej bolje, če le nimaš kakega bednega "STFU NOOB" style corpa)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

strictom ::

Še dobra urca do dol-potega. Kakšne ma pa kaj zahteve igra?

Je kakšen prijazen slovenski corp katerem bi se lahko pridružil? :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Camalotz ::

Aja, pa še to: natreniri si frigate na lvl3, da si lahko kupiš en spodobn čoln za misije delat,
potem se pa loti learning skillz trenirat, da si dvigneš atribute (začni z mem in int),
ker se bo potem vse precej hitreje natreniral...

@strictom: zahteve niso zelo visoke, za slo corp pa ne vem, sam sem še vedno v starter corpu :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

destiny ::

BigWhale ma svoj corp v Caldari vesolju. Jest trenutno še nabiram loyality points v Galante vsemirju, v kratkem pa nameravam it na potovanje do Caldarijev in BW-ja pocukat za rokav, če potrebuje še kakega rookie črnca v svojih vrstah.

BigWhale ::

BigWhale ima svoj corp nekje na obrobju Gallente vesolja. :) Pisarne imamo v Jel, Dunraelare in Stayme. Corp ima najvisji standing z Federation Navy.

Jaz sem trenutno doma brez linka, tako, da ze kak teden ne igram hehe. Rookie crnci so pa vedno dobrodosli, ce so pridni in ce bodo dali duso za corp. ;)

*zeh* Se sest dni do Mining Barge V.

Jaz imam za zacetnike se en nasvet. Tak precej v nasprotju z vsemi ostalimi. Ostani v cim manjsem shipu cim dalj casa. Treniraj skille, da takrat, ko zamenjas ship dobis dejansko uporabno ladji in ne letece krave (Accelerates like a cow, turns like a cow, ...) Rank 1 skille se splaca vecino dat na LVL5 cim prej. Navigation, Electronics, Engineering, Mechanic...

Kaj ti pomaga, ce sedis v BattleCruiserju pa nobenega efekta od njega. Pri nas v corpu je eden, ki je sel pospeseno na BattleShip, sedej pa LVL4 misije zavraca, ker jih sam ne more delati v BSju. Medtem, ko pa jaz in se en delaval LVL3 misije v cruiserjih...

Ce si Gallente, se poleg osnovnih gunnery skillov uci se hybrid turrets in pa drone skille. Potem pozabi na shields in se ukvarjaj z armorjem.

destiny ::

Danke za nasvet ;) Trenutno okol frčim v Catalystu, kar se pa skilov tiče, jih pa večinoma razvijam do lvl 3 oz 4 (odvisno od tega kolk se mi zdi da jih potrebujem). Lvl 5 je zame časovni overkill, edino ko mi zmanjka ideje kaj bi treniral, preklopim na memory/int/lerning skilanje na lvl5.

Trenutno se trudim da pridem na Cruiserje zaradi precej večjega drone baya, je pa res da sem do sedaj kar precej zanemarjal drone skille.

Anyway, se v kratkem vidimo v EVE, moj nick je pa Exxil3.

[EDIT] Aja, pa še to. Kolk se mi kaj splača trenirat Social skile?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

BigWhale ::

Jaz imam Social, Connections in Negotiation na IV. Ce letis precej misij, potem se ti splaca. Social ti da bonus pri vsakem povisanju standinga, torej po opravljeni misiji. Connections ti da fixen bonus za vsak level skilla, negotiation pa da bonus pri placilih.

Diplomacy daje pozitiven bonus pri negativnem standingu.

Ce se ne mislis resno vrzt v preprodajo, potem pusti Trade skupino skillov. Nauci se samo Trade, ravno toliko, da bos imel nekaj malega sell orderjev. Prav tako pusti Industry skupino skillov, ce se ne bos resno ukvarjal z miniranjem in industrijo.

Cruiser skill daj vsaj na level III, potem pa skoci v Thoraxa. Njegova slaba lastnost je, da ima precej majhen cargo hold, tako da je pobiranje robe po koncani misiji lahko dolgotrajna zadeva. Najvecja prednost pa je njegov armor. Skupaj s 1600mm platingom in dovolj dobrimi skilli prides na armor preko 5000hp. Opremis ga z enim 250mm medium railom in TechII 150mm raili, not nabutas 5 Hammerhead dronov. Pa imas winning combination, vsaj za misije delat. ;) Ne smes pozabit na afterburner in ustrezno kolicino cap rechargerjev/coilov/..., dva armor hardenerja za mission specific rats in to je to. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

destiny ::

Afterburner je obvezna oprema odkar so mi Blood riderji AlKajSoŽe 2x spržili Tristana :(

V glavnem že pridno šparam in po tvojih priporočilih buildam Mechanic skille, katere sem en mejčken zapostavljal napram Engineering in Electronics...

BigWhale ::

Jaz afterburner bolj malo uporabljam, ker mi je skoda energije. Rajsi armor repairer laufa. Je pa koristen potem, ko pobiras cargo ali pa ko se priblizujes kaki bolj oddaljeni skupini podgan. :)

BigWhale ::

Drugac pa takrat, ko vidis, da gre armor precej proti koncu treba vklopit warp drive, afterburner ne pomaga, ker preden odletis iz range-a laserjev/raket/... kar traja.

Microwarp drive bi to nalogo opravil precej bolje ampak je vecina misij itak v Deadspace, kjer je MWD neuporaben.

destiny ::

Jaz večinoma držim Catalysta izven dosega topov sovražnika (ima 50% boost pri turret range-u), da pa ohranim potrebno razdaljo, si pa pomagam z afterburnerjem saj so frigate in drugi destroyerji večinoma hitrejši od mojega destroyerja.

strictom ::

Zdajle grem malo igrat. Strictom mam pa nick :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jelso ::

@BigWhale: A Caldari tud sprejmete v clan? Al je to samo za Gallente.

BigWhale ::

Ja tud Caldarije... Vse... :) Bom se Ethnics skill dvignil, da ne bo problemov... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

jelso ::

A pol se bi dalo kej zment da bi lahk prišel u vaš klan?

BigWhale ::

Ja, ce bos priden komot! ;) en Caldari je ze pri nas, trenutno vozi battle ship, ti bo znal marsikaj svetovat. :)

jelso ::

A bi lahko sam uprašal kje imate pa homestation.

destiny ::

Je že višje napisal da v Dunraelare. Sicer greš pa na People & Places -> Search, izbereš People in vpišeš bigwhale. Pod info piše tud v kerem corpu je...

rh^ ::

Če hoče kdo v naš corp (TOS = Templars of space) je tudi vabljen. Odprti smo za vse, folk je mešan iz celega sveta (veliko iz USA, UK in Belgije) in delamo vse pvp, industry, itn.

Zheegec ::

Tale EVE tud mene mika, kolk časa pa približno porabite na dan za to? Oz, koliko se nekje pričakuje, če si v korpu (=klan, right?)?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Koliko casa na dan porabis je odvisno od zasvojenosti... ;)

No, jaz dve do tri ure na dan v povprecju, zadnji teden 0 ur na dan, ker sem doma brez interneta. ;) Kaj se pricakuje od tebe, ce si v Corpu, pa popolnoma odvisno od corpa. Pri nas v TGB Foo Corp je davek 10%, torej od vsej nagrad za misije das 10% firmi, prav tako od vseh NPC piratov, ki jih pobijes in dobis bounty, gre 10% corpu. Pri nas se pricakuje dolocena lojalnost firmi, saj treba nekaj firmi tudi dati, ne samo jemati. :) Smo v bistvu sami newbiji (bolj ali manj), ostalim nudimo vecino osnovne opreme za ladje, firmine ladje, zavarovanje za ladje, skille.

Pocasi se bomo zaceli spravljat minirat malo bolj 'na debelo', pri taki operaciji ponavadi sodeluje vec clanov corpa. Pa tudi kako kurirsko misijo je potrebno narediti za corp sem ter tja.

destiny ::

BW, mate tud kake BluePrinte in svojo proizvodnjo?

BigWhale ::

Trenutno je stekla poizkusna proizvodnja ammota in nekaterih raket. V nacrtu pa je ja. Ni pa Tech2 blueprintov. :)

Glede na to, da smo v vecini gallente in je Thorax pri nas potrosna roba, bo Thorax verjetno prva stvar, ki jo bomo masovno proizvajali. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

destiny ::

Nice :)

Si bil že kdaj lucky winner loterije BP-jev?
Kje pa nekateri posamezniki dobijo BP-je za Custom made ladje in opremo?

rh^ ::

BPje dobiš od agenta.

Pri TOS lastimo kar nekaj Tech2 BPjev. Sedaj menjujemo alianco, ker nas ne pustijo, da bi lahko šli bolj na sever tako, da bo še zanimivo :).

destiny ::

To vem da jih dobiš od agenta. Ampak kot sem prebral v guidu, se vsako uro žreba, kdo od tistih, ki sodelujejo pri razvoju, dobi BP. Ne spomnim se pa točno kako si lahko nekoliko povišaš možnosti pri žrebu.

BigWhale ::

Ce se prav spomnim, potem se BPjev trenutno sploh ne zreba vec. Ne vem natancno.

rh:

Bolj na sever? V vesolju? :P

No, jaz imam spet link nazaj, tako da sem po vecerih spet online, ce bi se nam kdo rad pridruzil naj me kontaktira v igri. BigWhale je vedno BigWhale. :)

rh^ ::

BigWhale: točno tako ja. Bolj na sever, mapo poglej pa ti bo vse jasno :).

BigWhale ::

rh, ja nevem no... ;) Pri meni je 'na severu' vsakic drug del vesolja, no odvisno kako mapo zarotiram. ;>

rh^ ::

Glede na to koliko časa že igraš EVE ti je pomojem kar jasno kaj mislim jaz kot sever in kje je to na mapi :). Sicer pa kot kaže so se v alianci ljudje stvari pomenli in dobimo nov POS, ki bo na taki poziciji in v sistemu kot si ga želimo.

destiny ::

Včeraj sem si končno priboril toliko časa, da sem razprodal večino svojega premoženja v Verge Vendorju in se odpravil proti Dunraelare. Sem videl BW, da si bil online, pa mi je žal zmanjkalo časa, da bi se kaj zmenila. Bom pa imel dons mal več časa...upam!

Hux ::

kaj vsi placujete mesecno narocnino ali z ingame dnarom?

destiny ::

Jest sem šele začel in še ne dolgo nazaj prvič plačal. Če imaš redno plačo, 3k na mesec ni veliko za vsakodnevno elektronsko zabavo in relaksacijo.

rh^ ::

Jaz z viso plačujem. Lahko pa tudi za hm 130 milijonov ISK (če se ne motim) kupiš kartico za 30 dni.

Quickbeam ::

V moji korporaciji eden fura dva računa z GTCji za ISK. Sicer res dela dosti misij kar meni ne bi zneslo ker se mi ali ne da pa tudi rad se vključujem v obrambne operacije za našo regijo. Moje ime v igri je Joža Gulikoža (žal brez šumnikov) in če bi se rad kdo preizkusil v malo bolj negotovem okolju 0.0 regij se mi lahko javi ;)

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

rh,

Po pravici povedano, pojma nimam kje je sever na mapi. :) Jaz sem 'mere miner, part time mission whore'. :) Kaj dalj kot do 0.3 empire space se nisem pogledal... ;)

---

Destiny, preden se kam odpravljas, poglej kak standing imas s Federatiom Navy in Gallente! Da ne bos sem prisel in ne bo nikjer nobenega agenta, ki bi ti dal kaksno misijo, ker potem bos res lahko samo po nosu vrtal. :) Ce imas z Gallente negativen status se nauci Diplomacy skill do kakega tretjega levela in poglej kako je stanje potem.

destiny ::

Z Gallente sem OK (navsezadnje sem Gallente :) ), je pa res da standinga še nimam prav visokega (najvišji je pri Astral mining). S Federation Navy pa sploh še nisem prišel v stik.

Sem pa 3 skoke proč od Dunraelare našel neko lvl1 Caldari agentko, tko da bom zaenkrat delal misije zanjo dokler ne najdem kake "voljne" Gallente agentke v bližini :))

bozjak ::

dns sm tud jst zaceu z eve, sm si dubu en trial acc... Zadeva zgleda zlo zanimiva in mogoce bom podalsov igranje po izteku... A morm samo game(time)card kupt za nadgradnjo accounta a morm placat 20€ da nadgradim in s tem dobim 1 mesec playtima?

Drugace pa zadeva ej zelo zanimiva, sicer si bom vrjetno naredu se enga characterja da vidim kaksna je razlika... Ma kdo kaksen nasvet za totalnga nuba (razn learning skillov, tega en omenjat :D)?

Hvala, LP
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

rh^ ::

Nasvet je ta da v teh štirinajstih dneh spoznaš eve na čim več različnih načinov (pvp, industry, mining, itd) in potem, če te res zanima pa se začneš specializirat in delaš tisto kar ti je všeč :)

gumby ::

a noben nic vec ne piratizira?
my brain hurts

BigWhale ::

Meni je ideja piratiziranja v Eve precej bolana... Ker gre priblizno tko: zoom in, pokolji testega, ki ves, da ga 100% lahko in zoom out. Kot je ze mnoga leta nazaj govoril moj fotr, 's polno ritjo je lahko srat.'

It sucks. Tako kot letanje LVL3 misij z battle shipom. To je easy. To zna vsak malinovc. ;)

gumby ::

eh, AF je cist dost za lvl3 misije
sicer so pa misije in mining samo grindanje za denar, pvp je dosti boljsi - vsaj zame je bil, no...
my brain hurts

Hux ::

3k na mesec hmja. mah nimam mastercard ce pa te gamecarde kopujem pa pride duplo vse. Te pa je ze drago ane. Si bom dal mastercard delat komaj drugo leto enrkat ko bo cajt :D


Nekaj mi razlozte. En kolega z anglije mi je kazo neke bitke kake je mel in podobno. Jaz sem ze spilal EVE prej 14 dni in potem z gamecardom 40 dni al kak je ze blo. Vecinoma sem misije delal in minal.
Vse kaj sem mel PVP je blo ko me je enrkat en pri vratah napadu in enrkat ko me je v asteroid beltu pirat napado pa tudi ubil. Drugo pa je samo blo kot pravim misije ki se ponavlajo in so tecne ter prevazanje stvari sem in tja za mali dobicek.
Vem da sem sanjo o onih vlkih ladijah ki majo pune carga in minercu in me je prakticno samo to drzalo pri spilu ko si sanjal o tistem in onem. Ko sem pa enrkat mel neko stvar pa mi je spet tecno postalo.

Podobno je pri vseh MMORPGji z mojega vidika. Sanjam o necim a ko dobim mi tecno postane namest da uzivam v tem. A morda MMORPGji niso vec za mene sej nekoc so bli? :D

No ta kolega mi je pripovedoval dogodivscine kak so bili v velikih bitkah bla bla. Meni pa ni jasno kak to deluje ker sem namrec ze spilo in ni blo kaj dosti kot click na to in spokaj zato nevem kak bi kaj sploh koordiniro lahko in mel Holliwood style bitke.
Neho sem ker mi je ze dolgcas postal po dolocenem casu po pravici povedano. Edino to skille buildanje je idealno za moje pojme da nerabis nekaj ponavlat isto in isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

gumby ::

velike bitke so fun po eni strani, po drugi pa je vecinoma lagfest, sploh ce je 100+ folka na vsaki strani...

sam sem dal skoz precej fleet battlov - na zacetku v BS, kasneje sem pa vecinoma v covert shipu letal naokrog. spijunaza in te stvari :)
my brain hurts

Quickbeam ::

Hux moraš se pridružit korporaciji ki se s tem ukvarja, vse je odvisno od tega v kakšni korporaciji si kaj boš delal.

BigWhale ::

PvP v EVE se je v veliko primerih izrodil. Na zalost.

Igralci v 10x vecjih ladjah cakajo na nebogljene ostale, da 'priplavajo na povrsje' in potem blam! Se bom kar ponovil, 's polno ritjo srat, ni noben problem'.

Zato so tudi ideje, da bi se odstranili jump gate-i, da bi se onemogocilo kampiranje pri gate-ih.

To be honest, gate camperji so ene pifke, ki ob prvem znaku, da bi lahko izgubili fight pobegnejo na nek safespot. Crap od crapa.

rh^ ::

Kdo od vas živi v 0.0?

BigWhale ::

Jaz verjetno bi, ce bi se dalo tja prit. ;> Zaenkrat ne. To je slaba stran EVE, prevec lahko je mozno kontrolirati prevec vesolja. :)

Gates are a bitch. :)
««
3 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128857 (7414) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132201 (61912) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140732 (105240) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837595 (4832) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311889 (7175) Pyr0Beast

Več podobnih tem