» »

EVE Online

EVE Online

««
2 / 41
»»

Camalotz ::

Hmm, mogoče bo naslednjih par dni bolje bit malo manj aktiven.
Se stvari niso še čist umirile od patcha včeraj. Mi je že žal, da sem bil
tako nepotrpežljiv, sedaj se pa tresem, če sem preživel zadnji crash,
ko zrem v login screen:
Server: Tranquility
Status: Starting up (5 seconds)
Status: Starting up (4 seconds)
Status: Starting up (3 seconds)
Status: Starting up (2 seconds)
Status: Starting up (1 second)
Status: Starting up (less than a second)
Status: Starting up (5 seconds)
Status: Starting up (4 seconds)
...

Heh :D


BTW: Mavrik, zgleda, da je Caldari Space precej bolj poln kot Gallente.
Jaz se ne spomnim, da bi imel na tutorialu kdaj toliko drugih pilotov
okrog sebe, kot jih je na tvoji sliki.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Mavrik ::

V bistvu je tudi mene izjemno presenetilo.
Ko sem igral Minmatara sem večinoma bil sam, tu pa sem se undockal in stopil prav v gužvo. Hehe, bilo zabavno gledati kako so se vsi umikali ko je en večji cruiser priplul.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Mi, ki smo Gallente se precej hitro osamosvojimo in gremo svojo pot. ;) Blaster se hitro naucis uporabljati, preden streljas rakete iz varne 50km+ razdalje pa traja... ;>

gumby ::

eh... jajcka v yulai lahk fentas z suicide kessyjem ze po kaki uri skillanja>:D

z blasterji bos to bolj tezko:D
my brain hurts

Quickbeam ::

Pozdrav še od enega igralce EVE. Moj prvi karakter je star nekaj več kot dve leti, drugi malo mlajši. Oba sem sam vzgojil po svojih željah, prvi bo kmalu zaključil šolanje za carrierje, drugi pa ima asteroid belte za kosilo. Poznam pa tudi prav prijetno organizacijo za nabor in šolanje novincev ;)
Prva stvar ki je mene pritegnila v EVE je okolje. Vesolje, borbe med ogromnimi konzervami, pred tem sem bil zelo navdušen igralec Freelancerja, še pred tem Wing commanderji, X-wingi....
Druga stvar ki mi je všeč je globina igre. Sicer dosti ljudi to odbija ampak meni je všeč množica podatkov in karakteristik na ladjah in opremi, zelo dodelan market in trgovanje, industrija, kar pomeni da skoraj izključno vse kar kupiš na trgu proizvedejo igralci sami.
In ne nazadnje odprti tip igre ki vleče naprej. Zelo privlačno za vse, ki uživajo v doseganju svojih ciljev.

Prav pa ste ugotovili da je del vesolja ki ga nadzirajo Caldariji najbolj poln. Daleč največ karakterjev je Caldarijev in tudi novinci največkrat izbirajo to raso. Enako je bilo z mano ko sem začel. Ne vem kakšna je zgodba pri drugih ampak meni je bil njihov simbol najbolj všeč, pa tudi opis se mi ni zdel napačen - močni v elektroniki, disciplinirani, močna vojska, pravi tip za uspešnega vesoljskega kapitana :)
Kaj pa je vas prepričalo da ste prvič kliknili na svoj logotip?

BigWhale ::

Zakaj Gallente Intaki? Pojma nimam. :)

gumby ::

hmm... jaz sem sicer caldari lik naredil (na slepo pac, pojma nisem imel kateri je za kaj dober), nato sem pa prvic videl thoraxa in takoj zacel skillat v smeri gallente cruiser:D

rakete & stuff sploh povohal nisem na zacetku, po kakem letu dni skillanja sem pa itak lahk vozil vse razen antenske postaje (=tempest:D)
my brain hurts

Camalotz ::

Tudi jaz sem si na slepo naredil lik, ne da bi prej raziskal, kaj to pomeni.
Tudi nisem nek power-player, da bi mi bilo važno, kako maximalno
izkoristit vsak atribut posebej. Naredil sem par "random" klikov, to je to.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

BigWhale ::

Erm, quickbeam,... Ziveti pod diktaturo ne pomeni biti discipliniran... ;)

Camalotz ::

Erm, ja. Seveda pomeni biti discipliniran. Ker te "disciplinirajo" ;)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

BigWhale ::

Samo mi, Gallente smo poleg tega discipliniranosti se demokraticni in civilizirani! ;)

Pa se Quaffe proizvajamo.

Matr, a bo spet vojna al kaj? :P Rajs ne, ker ima moj corp HQ v Caldari space. ;) Ampak nisem rasist, mam ethinc relations nastudiran in enga Caldarija. ;>

Quickbeam ::

Ne diktatura prosim, državo vodijo megakorporacije ki vsem želijo samo dobro. Od rojstva do smrti si zapisan korporaciji, od tebe odvisno kako dobro ali slabo. Kaj več svobode bi si človek še želel :D

boset ::

SEOS Klapa, jst končujem trial EVE Online - In to me je defunitivno prepričalo da si zriham, še account za nadaljevanje. Ta špil je zakon, saj temelji na homeworld-u in fallout-u, Za use tiste ki še ne poznate Fallout in Fallout 2 - To je RPG Strategija ki temelji na pridobivanju izkušenj skozi vso igro, igralec se nadgrajuje z skilli in skozi igro postaja vse bolj zanimiv. Res, da je Fallout narejen po (stari šoli) old stye grafika, odbita orožja, misije, i.t.d., ampak vredo ga je igrat - saj postaneš hitro zasvojen.

____________________________________________________________________________
Kje si zrihtam en pameten račun za EVE online, kdo ma kaj izkušenj z tem naj mi javi, saj se mislim resno zavzet za ta špil


Uglavnem se vidimo na EVE online js sem: Caldari BOBYKA

Quickbeam ::

Še en Caldari kaj? En dobronameren nasvet. Ne delat misij za Caldari Navy kot vsi ostali da ne boš v najbolj nagužvanih osončjih umiral zaradi laga :P

Mavrik ::

No ja, jaz nekega laga nisem opazil pa vseeno delam misije za Caldari Navy :D
Je pa res da me pri vstopu v Jita sistem občasno pozdravi Traffic Control.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

> Kje si zrihtam en pameten račun za EVE online, kdo ma kaj izkušenj z tem naj mi
> javi, saj se mislim resno zavzet za ta špil

Tam gres na subscription in si kupis cas. Lahko pri nas pri Mantisu kupis game-card. Game-card lahko kupis tudi z ISKji v sami igri.

Na kak drug nacin pa ne bos mogel igrati. :)

Klemzz ::

to mene zanima kko kupš z ISKji time card? a mi loh kdo razlož prosm...

Camalotz ::

Pogledaš po EVE forumu, če kdo prodaja. Ponavadi grejo kar hitro.
Je pa cena cca 100mio za 30 dni in cca 300mio za 90 dni.
Transfer se zgodi in-the-game, ti liku,ki prodaja, nakažeš, keš,
on ti pa copy-paste kode naredi, da jo vtipkaš.
Pa vsake toliko se najde kdo, ki lažne/neveljavne
GTC-je prodaja...

IMHO gre tako, poskusil pa nisem (in verjetno tudi ne bom)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Klemzz ::

hm...jst tut raj ne da nom lažnga dudbu :D bom raj u mantisu naroču al pa viso uporabu :))

|SNap| ::

Kupil sem ze ene 5 GTCjev preko foruma, pa nisem bil še nikoli scamman. Nekak ni fore v tem, ker itak CCP ščiti te nakupe, in če te kdo nategne bo banan, ti boš pa denar dobil povrnjen.

|SNap| ::

Aja, seveda poskrbi, da gre celotno dogovarjanje znotraj igre. Najlažje preprosto v Comment, ko pošiljaš ISK, napišeš "90 day gtc".

PaX_MaN ::

V Mantisu so drage GTC. Razen, če imaš polno popusta od prej.

Klemzz ::

a se da kje cenejše kupt???

Mavrik ::

Če plačaš s kreditno te stane nekaj manj.
The truth is rarely pure and never simple.

Klemzz ::

u mantisu te pride 50 dnevni game card 7500sit, če pa visa pay te pride pa 30 dni 4500sit, no ja no, sam k nimam vise je mal problem :D

Mavrik ::

1 Mesec s kreditno pride 15 evrov, to je 3300 SIT oz. še manj če plačaš za več mesecev skupaj.
The truth is rarely pure and never simple.

Klemzz ::

ups :D jst morm iz trial acca spremenit, zato pride 20€ :))

PaX_MaN ::

Sej samo vpišeš GTC pa maš že tr00 subscription account.Vsaj zgleda tako.

TBono ::

Oj...še en zadovoljen slovenec iz te krasne igerce :))

Btw: js prodajam en account ko ma 14mil SP, vse v minmatar, specializacija v HAC in AF, learning skile ma pošlihtane, večino osnovnih skillov ma na 4, nekatere 5, nekatere manj

dalo bi se zmenit al za ISK al pa SIT, ker mam še glavni account ko ga bolj uporablam in nimam časa za tega več...aja igralen pa je do februarja 2007

rh^ ::

A igra kdo še to :)?

Jaz sem danes spet aktiviral mojega karakterja po skoraj dveh letih ... tako da se še zgubljam. Če je kdo za rudarjenje asteroidov naj pove :)

PaX_MaN ::

Samo da bo konec izpitov, pa prešaltam iz trial na subscription account.:D

shinca ::

tudi jaz spilam zadevo, sicer zadnje case dokaj malo (beri - samo menjam skile)...
obstaja slovenski eve forum tukaj... bolj enostaven url je www.eve-si.tk
vabljeni

RedStar ::

Na netu sem zasledil nekaj kar je povezano z EVE Online. Gre za neki scam, ki se je zgodil v igri.

If you've never heard of EVE before, it is basically a SciFi MMO reminiscent of Babylon 5. The game gives you the freedom of being good or bad, including a mercenary or a pirate without restriction. Players build up their own ships, fleets and space stations. Guilds are more expansive in EVE than they are in other MMOs (instead called "corporations") and there is an economy with its own stocks and shares. Mercenary and spy corporations are not unheard of in EVE and in fact encouraged as a normal aspect of gameplay.

Everything is done in real-time. If you buy a new ship and it is 11 jump gates away, it could take you 25 minutes to get there and back. Traveling for months to reach a certain destination is not unheard of in the game. However, pirates can attack at any time and there are also ship systems to maintain (warp cores, energy, weapons, shields, etc.), so a player cannot go AFK for very long. The amount of time and dedication put into these corporations by their members is phenomenal, which just makes this scam all the more evil; albeit legal.



Enter: Guiding Hand Social Club.

The above is the name of a contract killer Corp in EVE, now noted as the best in the entire game. They are the group responsible for the feat in the title of this thread; a feat that is quite possibly the most intricate in the history of MMO gaming.

The GHSC was hired by an unnamed client to capture and kill the CEO of the Ubiqua Seraph Corporation -- a female player named "Mirial" -- and subsequently destroy the Ubiqua Seraph Corp; creating a domino effect that would cripple each and every one of its numerous subsidiary corporations and members. The GHSC could not do this with brute force. They are but a small mercenary corp and Ubiqua Seraph would most likely own them head-on. Even if they did match strength, war would take months, not accomplish their objective and leave them with substantial losses. None of that mattered though, because it wasn't GHSC's style anyways. They are spies and master infiltrators.

This infiltration job took a full year to pull off. GHSC worked their way into every level of the massive Ubiqua Seraph Corp. They worked people into the low and middle branches of the corporation. Eventually a double-agent worked their way up to becoming CEO Mirial's most trusted man. By the end of a year's time, the Guiding Hand had Ubiqua Seraph exactly where they wanted them.

The execution only took an hour on the issue of the code word "Nicole." At that moment, three things happened.

1. Low-caste GHSC operatives began attacking Ubiqua Seraph ships and facilities across the galaxies in battles and skirmishes. They were victorious overall and destroyed many high-cost battleships.

2. Middle-caste double agents earlier that day made sure they were positioned in Ubiqua Seraph coffers. When "Nicole" came, they looted Billions of in-game Credits worth of BPO's (will explain later), raw materials, and items.

3. Most importantly, GHSC's most trusted double agent convinced Mirial to fly her custom built battle ship across the galaxy when it contained Billions of Credits worth of minerals. The ship itself cost 2 Billion Credits and could easily be sold on eBay for several hundred US dollars. The double agent then flew off in an extremely rare ship that cost 12 Billion Credits (a few thousand dollars on eBay), of which only two are known to exist (GHSC owns the other one too). When the group setting the trap for the CEO heard "Nicole", they simply blew the hell out of Mirial's expensive flagship in the middle of nowhere. They then "podded" her, which is the extremely low-rate action of destroying someone's Lifepod, making their character revert back to a low-level clone devoid of any gained skills ("implants" in EVE). The contract, in the end, specifically required that Mirials frozen corpse be brought back to the contractor.

In the end, the Guiding Hand inflicted about 30 Billion Credits in damages, and looted 20 Billion Credits worth of in-game goods. The most significant thing they stole were BPO's, or "Blue Print Originals." These are purchased for a massive number of Credits (billions) which give you the ability to create product of whichever BPO you purchase and unlimited amount of times (for example: if you buy a Battleship BPO for 1 Billion Credits, you then have the tech to build them for your Corp). You can also copy BPOs. They stole expensive tech (upgrading) BPO's in addition to this, which are EXTREMLY expensive and rare (only a limited number exist). The total of their gains could be auctioned on gaming sites for upwards of $16,000.

You must keep in mind a few things when gauging this unbelievable rape.

A) It took a year of infiltration to do this. The GHSC move up in the corporation and attained positions only after earning the utmost trust of the CEO.
B) In order to even have access to BPO's and military coffers, you do not simply join a Corp and spy. You have to be granted access personally. This means that they really worked hard to earn the trust they needed in order to be deceitful, scamming bastards in the first place.
C) Mirial, the CEO, was convinced to fly her ship (with cargo) into no place of importance for the simple purpose of "showing off Ubiqua Seraph's might." Wow.

Follow-up:

This caused many people to quit the game (and MMORPGs in general) forever. You have to imagine, if you were in Ubiqua Seraph and you spent two years building up this Corporation only to be deprived of all your assets within an hour, you'd be crushed. The GHSC spared nobody in their execution of the corporation. They not only looted, but gimped many players' characters. Even if Ubiqua Seraph wanted to start over, it would be nearly impossible. Their officers had all their ships destroyed; they could exert little influence and provide little security. They also had Billions of materials and Credits stolen. Most importantly, all their BPO's, which take an unbelievably long time to obtain, were all gone.


Zdaj če je to čisto res nevem ampak baje da je to bilo postano na official EVE forumih pred enim letom.

All I have to say is wow 8-O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

BigWhale ::

Ja, se igramo nekateri. :)

rh^ ::

huhh.. to pa je šokantno!!

BigWhale v katerem corpu si? Kak je name od tvojega karakterja v eve da te jaz malo kontaktiram :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rh^ ()

shinca ::

se to sem pozabil - v spilu se precej folka zbira v kanalu Slovenia, "uradni" kanal Slovenian je obicajno dokaj prazen...

stvar je v tem (kolikor se spomnim), da se kanala Slovenian ne da nastavit na takojsen prikaz prisotnih, ampak se vidijo samo ce kaj recejo

mimogrede - BigWhaleov char se imenuje BigWhale, vsaj ce sklepam iz slike v prvem postu :)

destiny ::

RedStar : zgleda da se je stvar v resnici zgodila, vsaj mr. google ma o tem precej povedati.

Več kot preberem o EVE, vedno bolj mi je všeč. Komaj čakam, da bom našel čas za trial...

BigWhale ::

Ja, BigWhale je vedno BigWhale. ;)

Sem v TGB Foo corpu... ;) Trenutno pa vrtam po nosu in cakam, da pride Mining Barge skill na LVL 5. Pa kupujem precejsnje zaloge Omberja. :))

RedStar ::

@destiny

Če se je stvar resnično zgodila, tudi sam mislim, da se je ker sem to že večkrat zasledil, potem res kapo dol. Namreč ogromno truda je bilo potrebno vložiti v končno zmago.Pripravljali so se 1 leto, da uničijo eno večjih korporacij, nato pa so z njo opravili v pičle pol ure.

Igro je definitivno treba sprobat. Mislim, da je za EVE potrebno vložit mnogo več časa kot v druge MMORPG-je. Sama igra pa tudi ponuja toliko možnih opcij, da resnično ustvari unikatno zgodbo in zabavo. 8-)

PaX_MaN ::

Eh, tista s 780 milijardami izkupička se mi zdi malček bolj markantne narave.:D

rh^ ::

780 milijard ubistvu ni nič kaj takega :).

PaX_MaN ::

Za one man band je:D

gumby ::

miliardo sem sicer imel nekje, ampak 780 je pa overkill :D

razen ce se ti vserje in dobis kaksen rare BPO (kot digitix s cap recharger II recimo)
my brain hurts

BigWhale ::

No, malo pa tudi ni.... :)

Rokomah ::

No, še en igralec EVE ;)
Bil nekoč, vmes bilo bolj malo časa, sedaj pa nameravam ponovno aktivirati svoj karakter.
Kljub vsemu sem še bolj na začetni stopnji, še tisto, kar sem takrat že znal, sem sedaj v večji meri pozabil, pa še EVE sama se je baje precej spremenila.

Koliko ste veterani pripravljeni pomagati? Je kakšen klan, ki bi me vzel pod okrilje toliko, da se na brzino na novo privadim, osvežim znanje in hitro naučim nove stvari?

rh^ ::

Klanov je več ko preveč :). Če bi rad bil v kakem samo SLO klanu potem ti ne morem pomagat, če pa so ti internacionalni všeč pa me kontaktiraj v eve (karakter: mikeni).

BigWhale ::

Klanov ni, so pa korporacije. ;)

Mi pomagamo samo newbijem, ki potem ostanejo lojalni firmi. :P Zato, da bos pobegnil drugam te ne bomo ucili. ;>

PaX_MaN ::

Vem za Tica Vun pa Boli Me Kurc SLO korpa (LOL@imeni:D :D). Mislim, da TV ne sprejema novih članov, lahko pa vprašaš na "Slovenia" in-game chat kanalu za več informacij.

Camalotz ::

Kaj pol, a bo vojna?
Imperij bo dobil novega vladarja,
Federaciji se pa volitve obetajo.

Mam občutek, da bosta oba tipa
precej militantna.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

strictom ::

Zgleda kot My Kind of game. Bom zdljal trial in pogledal.

Vas malo pokontaktiram v igri, če bom le znal :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
««
2 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128872 (7429) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132390 (62101) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140965 (105473) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837602 (4839) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311915 (7201) Pyr0Beast

Več podobnih tem