» »

Našel denar-komu pripada

Našel denar-komu pripada

«
1
2

SkIDiver ::

Danes sem na svojem avtomobilu nekaj menjal in sem pri tem moral razdreti pol armature. In lej ga vraga najdem ovojnico zataknjeno v konstrukciji armature. Ko sem jo zbezal na plano in odprl pa najdem notr denar. Gre za skoraj 100k sit slovenskih tolarjev.

Komu pripada ta denar? Avto imam v lasti skoraj 7 let predhodnega lastnika pa ne poznam, ker je bil avto kupljen pri posredniku.

mtosev ::

Obdrži $$$$$. :D :D :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Moral bi biti res moron da bi to ti vračal nekomu sedaj. Zapravi ga za počitnice ali kaj sličnega.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

;-) ::

Ja kaj pa hočeš, ta denar je zdaj pomoje lah tvoj. Tist ko ga je dal not pa je že itak zadevo prebolu.

Tody ::

Če jih po 7 letih niso pogrešal so se pa sigurno že sprijaznil z tem. Obdrži denar in bodi srečen :)

Če si pa res moralno neoporečen in na vsak način hočeš vrniti potem pa itak veš pot. Posrednik pa naj ti da posrednik naslov in potem se odpraviš do lastnika

SkIDiver ::

Problem je, da niti nimam naslova posrednika več ne nič:D

Zdej me zanima samo iz pravnega vidika komu denar pripada. Pred leti vem, da je na Brniku ena hostesa našla par mio v kovčku in naj bi pripadal njej, če se ne bi nihče javil po denar. Kako se je razpletlo pa nisem potem nikoli slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Keyser Soze ::

:\ Jao meni...

Neseš na policijo. Problem rešen. Ne boš imel slabe vesti:\ , ne boš imel denarja in spet bo vse po starem. Samo pazi, da se ti ne bo kdo smejal.

Ne rečem, da najdeš denarnico. Ampak takole samo gotovino? Obdrži, ker je verjetnost, da najdeš PRAVEGA lastnika precej majhna. Najti lastnika pa tudi ne bo problem.:D

SkIDiver ::

Sej nism reku, da mam slabo vest:\

Jz samo sprašujem komu po zakonu pripada ovojnica in vsebina. Seveda bom nesel na policijo. Si normalen! Za ta denar dobim nove gume in lita platišča za avto:) Pa če sem ga 7 let vozu v avtu sem ga tud zaslužil:P

MTm2H37rqt7B ::

Denar (ovojnico z vsebino) si kupil, ko si kupil avto....

Kdo je kriv ce je prodal 100k SIT za 0 SIT

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Lahko, da je prejšnji lastnik avtomobila umrl, dediči pa so se želeli hitro znebiti avtomobila (v kateri je imel umrli shranjen/skrit denar) in ga prodali kakšni avtohiši.

No poznam primer, ko je starejša gospa skrivala vse svoje življenske prihranke (tega ni bilo malo) nekje za staro kmečko pečjo. Potem je umrla in sinovi/hčerke so denar našli po 5ih letih. Bil je ves popolnoma neuporaben, saj so ga praktično v celoti pojedle podgane. PA pravijo, da ne moreš vzeti denarja sabo v grob:\

Keyser Soze ::

Po preteku enega leta pridobiš lastninsko pravico. Če se ji ne odpoveš ali ne najdejo lastnika.

Samo saj pravim. Takole pri gotovini je zadeva malo kočljiva.:\ Najti lastnika 100 jurjev.:D

P.S.: Bond, če se najde samo del denarja iz katerega so vsaj približno razvidne serijske številke lahko tega odneseš na banko, kjer najprej preverijo ostanke, nato pa ti izdajo popolnoma uporabne bankovce v enem kosu.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

pux jz se čist stirnjam s tabo. V kupoprodajni pogodbi je pisalo "vozilo prodano po sistemu videno kupljeno. Poznejših reklamacij se ne upošteva.":D

Vseeno pa me iz firbca zanima kako je s tem iz pravnega vidika.

ZLOky ::

Beri:

Vir: Stvarnopravni zakonik.

Sicer nisem zasledil kako je, če se lastnik pojavi.
V tvojem primeru bi jaz odnesel en bankovec kakšnemu kolegu policaju, ki lahko preveri po serijskih številkah, če je bil ta denar ukraden, ker če je bil, imaš lahko ZELOOO velike težave. Če pa ni bil, pa šuti bre, ma ne, praktično bo tudi lastnik (oz. kdorkoli) težko dokazal, da je denar njegov. Po moje je najpomebnejši izvor denarja. Samo da ni nelegalnega izvora, pa bo vse OK.

Praktično ti pripada, če ti najdbo prijaviš in se v enem letu lastnik NE pojavi.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

steev ::

Zakaj ima lahko zelo velike težave. Je pač bankovec dobil v kaki trgovini. :\
:|

ZLOky ::

Ja zakaj le. OK, en bankovec še ne prinese pomladi, pardon problemov. Praktično z enim bankovcem ne bi imel težav. Če bi šel pa kdo preverjat, pa si zapomnil tvoj fris in bi se izkazalo, da je denar ukraden, ne bi ti bilo lahko dokazat, da denar nisi TI ukradel. Ja, res je, preveč ČE-jev. Praktično je eno, teoretično pa drugo.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Keyser Soze ::

Prosim lepo. Saj nismo v totalitarnem sistemu, kjer bi morali dokazovati nedolžnost.

Če je denar ukraden, ga pač zaplenijo, tebi pa potem lahko dokazujejo krivdo.

SkIDiver ::

Po moje ni ukraden, ker na ovojnici piše neko ime. Samo jz ne poznam človeka s tem imenom. So pa bankovci v zelo slabem stanju, ker so bli poleg uparjalnika klime in je vlaga poskrbela, da jih je napadla neka plesen. Vrjetno bi pomagalo pranje v pralnem stroju. Drugače pa menjava na banki.

steev ::

Maš res. Sam dam glavo, da če postopoma zapravljaš (se pravi ne porabiš vseh 10 cankrajev naenkrat), te ne dobijo. Greš u Merkator, Merkur, povsod zapraviš enega cankarja in evo ti ga na, denar se porazgubi po celi Sloveniji. Volk sit, koza cela ... :\ :))
:|

b0B3k ::

Obdrži avto in denar, čez 7 let pa le spet poglej, če je zlata kura znesla novo jajce ...
[joke]

Nejc Pintar ::

A si vi vse serijske zapisujete, če vam slučajno ukradejo denar?:\

Poleg tega tudi vedno pogledate serijsko in preverite na policiji če je bil denar slučajno ukraden.

billgates ::

Daj denar kamor si ga našel, čez 7 pravličnih let prodaj avto z denarjem vred ter se bo kdo drug ukvarjal s tem ampak takrat bodo že evri in naslednji ne bo meu druge izbire ko pa da denar zažge v peči, ker itak ne bi naredil kaj koristejšega(ali pa daj meni)

miko 55 ::

dnar nes v banko pa reč če ti ga zamenjejo, če ti ga ga veselo porabi za tisto kar rabiš trenutno. denar je pravno tvoj.

grex ::

ej, denar je moj,... majke mi :)

DominusSLO ::

Poglej še malo po avtu... Mogoče pa boš imel še več sreče in našu kako vrečko kokaina >:D Pol pa bo za nov avto, ne samo za feltne :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

madmitch ::

Glej, stvar gre v obe strani. Ko si kupil avto, si ga kupil "as it is", kar pomeni, če bi kasneje odkril napako, jebiga, prodajalcu ne moreš nič. To velja tudi obratno, denar si dobil v paketu. Torej je denar tvoj ravno toliko kot avto. In ne, sigurno ni ponarejen.

Morda je imel pa prejšni lastnik slabo vest, ker je vedel za kakšno napako, in je zataknil notri 100K.

Povej kje si, pridemo, ti pa nakupi piva in ostalih potrebščin za 100k in te bomo rešili vseh obveznosti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SkIDiver ::

Too late. Se že greje na toplem v banki:D

DominusSLO v tem primeru bi pa brez pomisleka poklical policijo. S takim se pa ne bi zjbaval. Vseen rad mirno spim ponoč.

DominusSLO ::

DominusSLO v tem primeru bi pa brez pomisleka poklical policijo. S takim se pa ne bi zjbaval. Vseen rad mirno spim ponoč.


Vseeno bi nekdo imel nov avto :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Nejc Pintar ::

@billgates: Tolarje se bo dalo menjati minimalno do konca leta 2016.

hooger ::

Kaj pa bi potem rekel policiji? Da si našel paket kokaina v SVOJEM avtu???

matjazx ::

@billgates: Tolarje se bo dalo menjati minimalno do konca leta 2016.


To ja za kovance, bankovce se bo pa skos dal.

Nejc Pintar ::

za bankovce je minimalno do leta 2016, je pa za nedoločen čas.

milica ::

Ali je mogoče ta avto Ford? Se mi zdi to nekam znano skrivališče.
LP!

matjazx ::

za bankovce je minimalno do leta 2016, je pa za nedoločen čas.


Po 2. marcu 2007 bo še mogoče brezplačno zamenjati tolarske bankovce v Banki Slovenije brez časovne omejitve, kovance pa še deset let, torej do 31. 12. 2016. link

billgates ::

Do leta 2016 bomo že zgoreli od vročine;((

Pesjan ::

SkIDiver:svaka ti čast da si sploh pomislil na vrnitev vsebine, v današnjih cajtih so samo pizduni, ki gledajo kako bojo kaj izstaknili ne pa nazaj dali.Roko na srce...

Vajenc ::

Če ima avto take štiri črne gume, je sigurno moj! Javi mi na ZS, da se dogovoriva, kje dvignem mojo kuverto >:D .

;-) ::

Se strinjam z Pesjanom. Res lepo da si sploh pomislil na to. Večina JIH (morda celo NAS) ja takih da gledajo sam kje bi kdo kaj dobil/pa nebi nič dal.

Vsi bi nekaj meli n0bedn pa nebi nič dal!Sam v tvojem primeru se pa strinjam z tvojo odločitvijo,..le še piknik nardiš za nas ko smo ti sjali nasvete pa bo.:D

SkIDiver ::

Hja. Če dobro premislim ima pux povsem prav za moje pojme, da sem denar kupil, ko sem kupil avto in se mi po eni strani zdi povsem mimo, da bi nekomu vračal denar, če sem ga pa dejansko kupil.

Če bi jih našel na cesti pa bi nedvomno dal obvestilo na lokalne radijske postaje in o tem obvestil tudi policijo. Tolk pa sem pošten:)

Smešno je, da sem hotel pred časom avto že prodat za smešno nizko ceno pa s kupcem nekako nisva prišla na isto frekvenco:D

Morfejus1 ::

Spravi ga pa mirna bosna. Misliš, da se policije ljubi njegovega lastnika iskat? Zagotovo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

aljazh ::

S pravnega vidika bi prej rekel, da je v tem primeru šlo za t.i. najdbo zaklada.

Stvarnopravni zakonik pravi takole:

Najdba zaklada
53. člen

(1) Zaklad po enakih delih pripada najditelju in lastniku premičnine ali nepremičnine, v kateri je bil najden, razen če zakon določa drugače.

(2) Zaklad je stvar večje vrednosti, ki je bila tako dolgo skrita, da ni več mogoče najti njenega lastnika.

(3) Najditelj zaklada je dolžan najdbo prijaviti policiji.

SkIDiver ::

Hja ne vem. Avto je bil kupljen v celoti tak kot je. Ne bi jz to smatral kod zaklad, če pa je bla dejansko plačana kupnina, če gledaš iz tega vidika.

wate ::

Svaka ti čast.
Z nasmeškom gospodari s tisočaki :)

Jebes loto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wate ()

Beernarrd ::

Vse lepo in prav, ampak zakaj bi kdo zataknil sto jurjev za uparjalnik avtomobila (in to tam pustil)

Good Guy ::

če bi kdo pogrešu bi te v 7 letih že poisku.... sicer če bi ga pa tok rt stran dau ga lohk pa tut men daš....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

aljazh ::

Hja ne vem. Avto je bil kupljen v celoti tak kot je. Ne bi jz to smatral kod zaklad, če pa je bla dejansko plačana kupnina, če gledaš iz tega vidika.


Kaj pa če bi kupil stanovanje in bi pri obnovi instalacije za električno omarico našel zazidano kuverto z enako vsebino?

madmitch ::

Kaj pa če bi kupil stanovanje in bi pri obnovi instalacije za električno omarico našel zazidano kuverto z enako vsebino?

Kupil bi še nove ploščice, ki jih sicer nisem inel namena.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SkIDiver ::

madmitch točno tako:D Sej si kupil komplet stanovanje skupaj s steno:P

madmitch ::

Kupil z ali brez, me ne zanima. Jaz bi kupil ploščice in pika.

Ok, kaj pa če bi steno razkopal, notri pa okostenelo truplo? A si to tut kupil s stanovanjem? Verjetno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SkIDiver ::

To bi bil pa že probljem:D

JamesBond ::

Denar pripada meni. Kdaj in kje se dobima?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Matek ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496377 (4769) jusv
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888375 (71841) AndrejO
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613035 (10623) jozekuch
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229258 (23509) fosil
»

Pravni nasvet - rop banke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535923 (4796) Ziga Dolhar

Več podobnih tem