» »

visok ping na wireless omrežju

visok ping na wireless omrežju

Tear_DR0P ::

s kolegi imamo na območju 10 km2 narejeno wireless omrežje, kjer so vse antene fiksne in na večjih višinah (moja je na vrhu stolpnice).
zaradi same narave okolja, pa se vseeno povezujemo usmerjeno in jaz sem zadnji v verigi, včasih pa izkusim zelo velik ping okrog 500-1000 ms
jaz trdim da nekdo v omrežju pretirano downloada, ostali pa trdijo da to ni možno
kje je torej vzrok visokim pingom?
mogoče na to lahko vpliva tudi jakost antene?

hkrati z visokimi pingi se tudi poveča število izgubljenih paketov, kadar pa so pingi na minimumu (okrog 10ms), pa tudi izgubljenih paketov ni

težava je tudi da, da je prvi v verigi zaposlen pri ISPju, ki nam daje dostopno točko in ima kao možnost odpret svojo pipo do maksimuma, ostali pa smo shape-ani
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SaXsIm ::

na wireless ima dokaj velik vpliv tudi vreme. Morda kakšna megla, dež, kaj podobnega moti tvojo povezavo (seveda občasno) ?
SaXsIm

Tear_DR0P ::

Ponavadi zvečer, pa včeraj kokr vem ni blo slabo vreme

mogoče bom še sprejel idejo, da mi hodi ptič spat na anteno, sam bi vseen prej rekel masiven download - če si prvi v vrsti odpre 10 mega bitov, ostane za ostale kurac kej, sam ni mi logično čemu potem izpad paketkov tudi do 50% a me izfiltrira ven iz prometa al kaj?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415226 (2933) markasaso12
»

Packet Loss

Oddelek: Pomoč in nasveti
15996 (705) Hanzo
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609795 (8711) lebang1
»

2-way SAT.NET: edina trenutna rešitev za 'pozabljene'

Oddelek: Omrežja in internet
122754 (2333) zee
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444030 (2959) antonija

Več podobnih tem