» »

LCD monitor problem - servis ali smeti?

LCD monitor problem - servis ali smeti?

residual ::

Lep pozdrav vsem na Slo-Tech-u.

Imam sledeč problem... imam star LCD monitor 17" TFT znamke Yakumo, Model Nr: 780.

Kot kaže je odslužil svoje, ne vem zato upam da se je kdo tu gor že srečal s podobno sliko da mi lahko svetuje.

Namreč moj LCD monitor je do sedaj deloval bp, zadnjič pa se po Power savingu ni več pokazala slika namizja temveč je LCD postal bel.. torej belo-svetlo siva medla slika na LCDju in nič druzga.

Seveda sem najprej preveril LCD na drugem PCju, slike je bila bela, kar je potrtdilo sume da je izvor napake LCD. Da sem to dodatno potrdil sem priklopil na PC drug LCD in slika je OK, kar pomeni grafična je OK. Sedaj že par dni začasno uporabljam ta LCD.

Kaj mislite da je vzrok starega LCDja, namreč okvarjena slika LCDja ni črna ampka belo-sivo medla! LCD se tudi normalno preklapja med zagonom PCja (menjavanje resolucij - črna slika - XP logo - črna slika - namizje) le da se namesto prave slike vedno vidi le bel ekran.

Ali je vzrok kaj trivialnega ? Jaz sumim na okvarjeno elektroniko, lampa za osvetljevanje ozadja zgleda ni vzrok (bela slika), delno je temu botrovala starost, crknil je poleti - pregrevanje!?!

Kaj mislite ali se mi splača zadevo poravljat (LCD je star cca 4-5 let), in če kam ga naj dam v popravilo saj ne vem kdo je zastopnik za Yakumo v SLO.

BTW: LCD je služben, tako da cena popravila ne igra vloge.

Hvala vsem za morebitne odgovore!

Jernej L ::

mislim da je izdahnil zadnje besede, ker pa je služben pa reci da ti novega nabavijo ;)

Duhec ::

Yakumo prodaja Techtrade (LJ).Ne vem pa , če so tudi uvozniki. Pri njih povprašaj za servis.Lahko bo poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373984382 (1782) crnski0
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243530 (3117) SkyEye90
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403753 (2348) Hux
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557153 (5837) trs
»

Kateri monitor je boljši za oči: CRT ali LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
312393 (1819) andrej

Več podobnih tem