» »

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

WinXP ::

[Kje bi se dal kupit tak vzvod s TIPKAMI za LCD monitor?
 slika 1

slika 1


 slika 2 ( tipke za vklop LCD)

slika 2 ( tipke za vklop LCD)





Razstavil sem namreč LCD monitor ker sem ga od nekoga dobil in ko sem ga prižgal na ON/OFF samo za sekundo pokaže sliko nato pa ugasne,pa še to samo sliko namizja BREZ IKON :O lučka ON/OFF normalno sveti.Nobene druge tipke za kontrast ipd.ne delajo tudi...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Duhec ::

Dvomim, da je tu napaka, je bolj trotel ziher tale kos. Težko boš to dobil v prosti prodaji, če pa že pa sigurno ne bo pasalo v Samsunga.
Prej bi stavil, da je kaj narobe z napajalnim delom tega monitorja (kondenzatorji mogoče).
Pa nohte si posekaj.

Architect ::

s tipkami ni nič narobe, če se zaslon prižge in nato ugasne. pomojem.

in kot že rečeno, uredi si nohte.

amigo_no1 ::

Ebay, če vpišeš zraven točen model monitorja ?

errhec ::

Verjetno je inverter fučin ne tipke za vklop.
Vsaj napaka kaže na to.
dd

Highlag ::

Kak to misliš, da ni ikon? Monitor nima veze z prikazom namizja. Če se ugasne je res težava z napajalnim delom monitorja. Takšne tipke pa ne boš dobil nikjer razen na servisu, ker so namenski del za tvoj monitor.
Never trust a computer you can't throw out a window

SkyEye90 ::

Posveti v ekran z baterijo, če vidiš sliko, potem se ugasne le backlight (to se je zgodilo meni). Kaj je šlo nisem ugotovil, sem pa namesto tistih neonk dal noter led trak pa dela :)

WinXP ::

To bom probal naredit,sam ne berjamemm...no,najprej ga moram sestavit nazaj...
Duhec pusti moje nohte pri miru,meni so všeč,pa še daljše bom pustil.Važna je čistina duše (notranjosti) ne samo izgled umazane zunanjosti...

O inverterjih in kondenzatorjih nimam pojma - se bo raje probal obrnit na
http://www.modulcenter.si/servis_in_pon...

če ni kaj predrago...tam do ene 30-40eur.. če ne je brezveze...
Ker"19"inch monitorji se dobijo že za 100 eur rabljeni.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

feryz ::

WinXP je izjavil:

Ker"19"inch monitorji se dobijo že za 100 eur rabljeni.
WTF!?

Zadaj na monitorju snemi plehnato zaščito, odvijači napajalno vezje (tisto, v katero gre napajalni kabel) in poglej, če je kakšen kondenzator napihnjen (guglaj, če ne veš kako izgleda).
Če je, potem je strošek popravila zanemarljiv, če ni, vrzi stran. Cene napajalnih vezij se pričnejo pri 50 EUR, kar je za popravilo monitorja izven garancije norost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

jat2406 ::

Rabljen 19" monitor formata 4:3 dobiš že tudi za manj kot 50€.
Napaka je skoraj 100% na napajalniku ali inverterju, tako kot so fantje že omenili.
Če je monitor strejši, so šli zelo verjetno samo kondenzatorji, ki pa včasih niso napihnjeni, delujejo pa tudi ne več.
Inverter je malo bolj komplicirana zadeva, ker primerja tok, skozi CCFL lučke na obeh straneh, in če ni enak, se obnaša kot opisano.
Vzrok temu so lahko prebiti FETi, VN transformatorčki, pa tudi kondenzatorji v inverterju, ki pa skoraj praviloma vizualno izgledajo OK.
Lahko je v okvari tudi CCFL žarnica.
Modul center ti to popravi za 30€+DDV, neuspešno popravilo (pregled) je običajno zastonj.

SkyEye90 ::


Jaz sem neonke zgoraj in spodaj preprosto vzel ven in namesto njih dal kot že rečeno LED trak ter ga priklopil na 12V napajanje, ki je že itak v LCD-ju. Cena popravila je bila le LED trak, okoli 5eur.

ps: sedaj imam namesto LCD zaslona LED zaslon ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

WinXP ::

SkyEye90 je izjavil:

Jaz sem neonke zgoraj in spodaj preprosto vzel ven in namesto njih dal kot že rečeno LED trak ter ga priklopil na 12V napajanje, ki je že itak v LCD-ju. Cena popravila je bila le LED trak, okoli 5eur.
ps: sedaj imam namesto LCD zaslona LED zaslon ;)


Kako to zgleda POJMA nimam,KJE PA SO TE "NEONKE" oz.kje se nahajajo v katerem delu monitorja? In kje si dobil ta LED TRAK,KAM SI GA PRIČVRSTIL,daj rukni sliko gor da dobim predstavo...Si pa dobro in lepo pojasnil!Evo jaz sem se potrudil in slikal "kar vidim"...
 SLIKA 1

SLIKA 1



***********************************************************************************************
Napaka je skoraj 100% na napajalniku ali inverterju, tako kot so fantje že omenili.
Če je monitor strejši, so šli zelo verjetno samo kondenzatorji, ki pa včasih niso napihnjeni, delujejo pa tudi ne več.
Inverter je malo bolj komplicirana zadeva, ker primerja tok, skozi CCFL lučke na obeh straneh, in če ni enak, se obnaša kot opisano.
Vzrok temu so lahko prebiti FETi, VN transformatorčki, pa tudi kondenzatorji v inverterju, ki pa skoraj praviloma vizualno izgledajo OK.
Lahko je v okvari tudi CCFL žarnica.

Tole mi je VŠEČ in dobro pojasnjeno!
E,zdaj bom dal še novo sliko gor ker vse kar VIDIM so 1 DEBEL VELIK in 4 manjša kondenzatorja a pojma nimam kaj storiti in kako to preveriti.
 SLIKA 2

SLIKA 2


**********************************************************************************************
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

WinXP ::

SkyEye90 je izjavil:


Jaz sem neonke zgoraj in spodaj preprosto vzel ven in namesto njih dal kot že rečeno LED trak ter ga priklopil na 12V napajanje, ki je že itak v LCD-ju. Cena popravila je bila le LED trak, okoli 5eur. ps: sedaj imam namesto LCD zaslona LED zaslon ;)


A,šele sedaj sem videl sliko ki si jo prilimal gor! Tudi sam sumim da je ta trak zanič ker ni dobrega kontakta za ON/OFF. Je pa možno seveda še kaj drugega kot so napisali inverter ali kondanzator a to je potem že za pošiljanje na servis monitorjev.

TA LED TRAK BOM NABAVIL. A to si ga kupil tukaj?
http://www.inled.si/led_trakovi/

//Bold ni igrača.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ne govorita o istem traku.

SkyEye90 ::

Boljše slike žal nimam, monitorja pa sedaj ne bom razstavljal. Dve neonki sta čisto spodaj in dve čisto zgoraj. Ko imaš LCD razstavljen in ga gledaš od zadaj, je pri strani spodaj in zgoraj ponavadi mini vijak in kabel, odviješ vijak in neonke potegneš od strani ven kot predal ;)
Noter je potem prazen prostor, v katerega sem potem samo potisnil LED trak, spodaj da sveti gor in zgoraj da sveti dol.
Tole elektroniko sem hotel tudi sam popravit, vendar je visoka napetost in kup sranja, na pogled ne zgleda nič narobe, lahko pa se poglobiš v meritve in testiranje, ampak če nisi ravno elektronik nima smisla popravljat. Menjaj osvetlitev pa bo. Kupil sem jih prek DealExtreme, so najcenejše. Glej le, da bo čim bolj nevtralno bela in da trak ne bo preširok.

ps: mislim da govoriva o istem traku. navaden LED trak sem jaz dal noter, gostota ledic mora biti 60/m, pa je čisto lepo osvetljen cel zaslon, se nič ne opazi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

WinXP ::

Dobil sem odgovor iz firme kjer popravljajo LCD monitorje:
Glede na tip monitorja (SAMSUNG 940N) in vaš opis napake,je najbrž problem v visokonapetostnem pretvorniku za osvetlitev.Možna bi bila tudi okvara procesorja.


Kje je zdaj ta VISOKONAPETOSTNI PRETVORNIK in kje PROCESOR? Ajde Vseznalci.[::D
Bi lahko kdo povedal KAKO SE IMENUJEJO TELE KOMPONENTE ki sem jih dal ven iz LCD monitorja???!
 SLIKA 1 (KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE?)

SLIKA 1 (KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE?)


 SLIKA 2 KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE (spredaj)

SLIKA 2 KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE (spredaj)


 KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE (zadnja stran)

KAKO SE TA KOMPONENTA IMENUJE (zadnja stran)

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

SkyEye90 ::

Pa si ti mogoče že ugotovil, ali se ugasne cel LCD ali samo osvetlitev?? Če se slika vidi tudi potem, ko osvetlutev ugasne, je kriv visokonapetostni del za osvetlitev. Na prvi sliki imaš napajalni del in visokonapetostni del.
Vse, kar se tiče procesiranja slike in zaslona je na drugi plošči.

Še enkrat, če se slika vidi, ko pogledaš zaslon proti svetlem oziroma vanj posvetiš, potem je procesor ok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

jat2406 ::

Visokonapetostni pretvornik ali inverter je eno in isto.
Na sliki 1 je sklop napajalnik+inverter.
Napajalni del je dve tretjini ploščice nad vtičnico za 220V proti spredni strani slike nekako do hldilnika.
Inverter je na strani priključkov za CCFL žarnice. Zgoraj se vidi več ali manj samo VN trafo, ostali elementi pa so s spodnje strani.

Slika 2 in 3 je Logična ploščica (procesor - ni ravno posrečen izraz), ki skrbi da se monitor pogovarja z grafično in posredje signa z grafične v pravi obliki na elektroniko LCD panela.

Kondenzatorji na napajalniku izgledajo OK, če pa so zares pa brez ESR metra ne moreš vedeti.
CCFL žarnice se da preizkusiti tako, da jih priključiš na zunanji inverter od kakega skenerja.
Če tega nimaš pa odklopi vse razen ene pa prižgi monitor.
Če bliskne je načeloma živa, sicer pa pa žal umrla pa bo treba zamenjati.
Za zamenjavo žarnice je običajno treba razdreti cel panel, moraš pa biti zelo pazljiv, ker lahko potrgaš kontakte na panelu, potem pa je poskus končan.

Sicer pa vtipkaj v googla točen model monitorja in "service manual" ali pa "repair manual".
Presenetljiva veliko take dokumentacije se najde, tudi z načrti vezja.

darkolord ::

Pri teh napajalnikih baje tipično crkne visokonapetostni transformator TMS91429CT (tavelika črna škatlica na napajalnem vezju) s točno takimi simptomi, kot jih imaš ti. Na ebayu ga od Kitajcev dobiš za 3 dolarje skupaj s poštnino, iz Evrope je cca. 15 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WinXP ::

Lepa hvala za nasvete in pomoč kot prvo!

Zdaj sem LCD monitor sestavil nazaj: pustil sem pa tisti "LED trak" kot mu jaz rečem od zunaj da sprobavam ...
 "LED TRAKEC" kot mu jaz rečem

"LED TRAKEC" kot mu jaz rečem


No zdaj je pa zadeva TAKA: Monitor pri vžigu na tipko ON/OFF ne pokaže več slike niti za 2 sekunde pa da se ugasne kot prej,ampak se ob pritisku na ON/OFF stikalo prižge samo za sekundo in je ekran POPOLNOMA BEL!8-O
Ugasne se takoj po eni sekundi,s tem da modra led lučka on/off še kar gori.
V ČEM JE VZROK? ALI RES V TRANSFORMATORJU / INVERTERJU?

Ma če je fora v tem bi jaz takoj kupil ta nisokonapetostni transformator TMS91429CT (tavelika črna škatlica na napajalnem vezju) samo če je to res TO... V Sloveniji ne zasledim da bi katera trgovina prodajala tak transformatorček,niti Conrad ne...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

darkolord ::

Si siguren, da si vse prav priklopil?

WinXP ::

Siguren sem...prej sem vse označil na papirju in še slikal... hmmm...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

SkyEye90 ::

Še vedno nisi odgovoril, ali LCD zaslon deluje ali ne? Ugotovil si da osvetlitev ne dela, kaj pa sam LCD??
Verjetno si LCD narobe priklopil in ni slike, osvetlitev pa deluje isto kot prej, torej le dobro sekundo. Najprej dobi nazaj isto stanje, da se pokaže slika in ugotovi, ali slika tudi potem, ko se osvetlitev ugasne, ostane??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

WinXP ::

SkyEye90 je izjavil:

Še vedno nisi odgovoril, ali LCD zaslon deluje ali ne? Ugotovil si da osvetlitev ne dela, kaj pa sam LCD? Verjetno si LCD narobe priklopil in ni slike, osvetlitev pa deluje isto kot prej, torej le dobro sekundo. Najprej dobi nazaj isto stanje, da se pokaže slika in ugotovi, ali slika tudi potem, ko se osvetlitev ugasne, ostane??


LCD DELUJE ko pritisneš na tipko ON/OFF in lučka sveti ampak se slika KI JE POPOLNOMA BEL EKRAN (ne kot prej da se je pokazala PRAVA slika za 2 sekundi) in še to se pokaže samo za 1 sekundo in belina zgine,ostaja "črna tema" na priklopljenem monitorju.Niti ne piše več "check cable"...

Jooj,zdaj pa še enkrat RAZSTAVLJAT....:|
Kakor sem videl sem vse prav sestavil RAZEN če sem slučajno obrnil en trak notri KONTRA.Ne vem.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

SkyEye90 ::

Še enkrat razstavi da dobiš stanje kot prej, torej da boš vsaj za sekundo dobil pravo sliko.
Potem priklopi na PC, da bo na zaslonu ko ga prižgeš slika namizja in ko bo po sekundi slika izginila preveri, če se slika namizja še vedno vidi pod kakšnim kotom, pod svetlobo itd. Če se, potem si vsaj 100% da je šla samo osvetlitev in da sam LCD sigurno dela kot mora :)
Zdaj, ko je samo bela slika, LCD očitno ne dela ane ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED trak, IR senzor in dimmer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193158 (2048) bsslo
»

Prenosnik lcd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8943 (726) moat
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114684 (13205) Pyr0Beast
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710596 (5207) Pyr0Beast
»

pokvarjen LCD

Oddelek: Pomoč in nasveti
73071 (2829) jat2406

Več podobnih tem