» »

Računalnik poln problemov!?!

Računalnik poln problemov!?!

aL1eXy ::

Za enkrat imam dve težavi:

1.Ko igram igrice mi računalnik po nekaj minutah zmrzne in moram resetirati računalnik.
- Računalnik sm že formatiral in nasnel nove driverje.
- Grafični sm odstranil hladilnik ter nanesel novo termalno pasto in poleg grafične postavil še 120mm ventilator.
- Grafični sem tudi znižal frekvenco.
Pri vseh ukrepih napaka ni izginila.

2.Imam DVD-RW enoto Nec ND-3540a, ki noče brati večino CD-jev medtem ko DVD-je bere vse brez problema.

Počasi že izgubljam živce zato mi prosim pomagajte.
  • spremenil: gkovac ()

Han ::

Testiraj spomin (pri zagreti mašini oziroma takoj zatem, ko se obesi), posodobi bios, posodobi igro, poskusi z drugo verzijo gonilnika za grafično... Katero osnovno ploščo, procesor, grafično in spomin imaš?

dejansan ::

jaz ti lahko odgovorim za nec-a, če ga imaš še v garanciji jo uveljavi, drugače pa,...

ti nec-i imajo očitno eno fabrško napako, tako s katero se tudi ti na žalost ubadaš
dejansan

aL1eXy ::

Procesor: AMD 3000+ 64bit Venice
Matična: Dfi Lanparty-ut NF3-Ultra
Grafična: Galaxy 6600GT 128mb GDDR3
Rami: Eni nevem firme sm so PC 3700 (466Mhz)

Igrico sm že posodobil, driverje sm tudi zamenjal, pa ni odpravilo napake.
BIOS še nisem posodobil ker je to malo bolj zapleteno.
Nevem kako se testira spomin, prosim če mi razložiš.
Pentium III rula!

OZZY ::

uporabi memtest
Go with the flow.

aL1eXy ::

DVD-RW bralc sem zrihtal! :D
Pentium III rula!

aL1eXy ::

Dj glede Memtesta mal razlož prosim.:8)
Pentium III rula!

marsovcek ::

Izguglaj memtest86 ali pa memtest86+. Zdownloudaš en mali programček, ga zaženeš in se ti usede na disketo. Nato računalnik poženeš s te iste diskete in čakaš par ur :).

Resno, to je program, ki ponavlja razne teste za ram. Dobro ga je večkrat spustiti skozi, ker ni nujno, da se napaka odkrije v prvem poskusu. Zato pa traja tako dolgo.

aL1eXy ::

Hvala, vendar tukaj nastopi drug problem, nimam floppy-ja.:8)

Pomoje je grešnik te napake prav Bios, ker tudi ko navijem FSB z 200Mhz na 201Mhz se mi računalnik ne zažene več dokler ne resetiram matična pološče. Ali je to zmrzovanje lahko tudi posledica prevečkrat resetirane matične?

Han ::

Potem pa stankaj 'bootable ISO' in zapeči zagonski CD, da boš lahko stestiral spomin...

Jakka ::

Kaj imaš pa zaen napajalnik? Lahko da je prešvoh, pa zato comp štekne.

Damjan Jagar ::

Moj znanec je imel isti problem in je poizkušal z podobnimi rešitvemi kot ti.

Na koncu sem mu predlagal Omega Driverje, ki so rešili problem.
http://jagar.si

aL1eXy ::

Napajalnik mam LC6550 550W (1x120mm) silent, kar upam da je dovolj.

Pri Memtestu pol kot da bi bootal Windowse?

aL1eXy ::

Memtest86+ 1.65 je tekel cel dan po zmrznizvi in ni našel nobene napake. Tako da je lahko napaka v hardware ali v BIOS-u ki ga še nisem posodobil.

Napaka se še vedno ponavlja. Če ima še kdo kakršnokoli idejo, jo bom vesel.

aL1eXy ::

Mi lahko kdo pove kako se nadgradi Bios.

ZLOky ::

Dolpotegni TOLE (tu imaš BIN datoteko)

Pa TOLELE (tukaj pa WinFlash)

Pa preberi tolelele:

"If users do not have floppy drive in their computer system, there is an alternative option we provide here. The “Winflash” program allows users to update BIOS on the platform of Windows operating systems. Users only need to download the Winflash program files and the needed BIOS update flash named xxxxxx.bin, save them in any storage device windows system have access with. Run Winflash software and follow the instruction guide to update BIOS. "

V glavnem odZIPaj oba ZIPa, potem zaženi WinFlash in potem naloži BIN datoteko in to bi moralao biti to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

aL1eXy ::

Hmm, zdej sm nadgradil BIOS prek winflash in sem dal reboot, potem se mi pa nikoli več ni zagnal, ko ga zaženem sledi kratek pisk (2 sekunde). In se računalnik resetira in nato spet sledi pisk v nedogled...
Pomoč prosim.:8)

ZLOky ::

A imaš točno takšno plato?

aL1eXy ::

JA, imam saj sm jo lastoročno ugradil, samo k sem zagnal kakršnikoli program za zaznavanje hardware mi je ni zaznalo točno, ni napisalo točno imena. Nevem lahko jo še slikam.
Pentium III rula!

Lord Sauron ::

Se ti mogoce chipset (bridge) pregreva? Kako je kaj stanje z CPUjem?
Lp

aL1eXy ::

Na CPU-ju je Termalrightov XP-90 + 92mm enermaxov ventiltaor (3000 rpm), če na CPU-ju teče Prime 95 tm nekej 20 ur ima temp. okoli 30°C

Chipset ima že zamenjan hladilnik, z večjim + ventilator. Samo tega nisem jst dal gor, mi ga je prijatelj.

povso ::

jz mam tud podobne težave

aL1eXy ::

A ima kdo kakšno idejo kakp to popravt to.

A ima kdo drug tako matično kot jst (dfi lanparty NF3 Ultra d) in kako ste vi updatel BIOS?

ZLOky ::

A ti plata še dela?

Če da, bi jaz šel po metodi izločanja.
A veš, katera periferija ti povzroča probleme?
Sposodi si grafično, procesor, rame, disk...,
Najprej bi pa probal s prvimi tremi, postopoma. Zamenjaj grafično z eno drugo, pa pol sprobaj igrat..., pa pol procesor, pa rame...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241384 (1082) delfinus
»

DFI NF3 in BH5

Oddelek: Navijanje
311231 (867) tiborrr
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157250 (5383) PrimozR
»

Kje in kdaj DFI NF3 939

Oddelek: Strojna oprema
341936 (1078) LittleDevil
»

flashanje biosa v XP

Oddelek: Strojna oprema
121112 (977) mtosev

Več podobnih tem