» »

torrent tracker

torrent tracker

smrad ::

Odločil sem se da postavim lasten torrent tracker. Imam nekaj znanja v PHPju in MySql. Zanima pa me če je kdo pripravljen sodelovati pri projektu. Če mi bo koristil ga bom tudi lepo nadgradil:D


Tisti, ki se zanima naj me kontaktira na PM in so bova dogovorila za naprej

OmegaBlue ::

Ti bi rad postavil en pre-made tracker in fural stran ali sprogramiral od nule enega?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smrad ::

Jst samo iščem ljudi ki želijo sodelovati pri postavitvi trackerja. Ker sam tega ne bom zmogel. In sprašujem če bi kdo z menoj vodil tracker bi bil admin, mod...


Razumeš??

OmegaBlue ::

Torej bi nekaj rad postavil? Kaj bi pa mel na trackerju malo me zanima :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smrad ::

Source kodo sm že začel malo spreminjat...

Kaj bi imel na trackerju?

Ja največ sem upal da bi imel filme potem igre ter programe na koncu še muziko če bi kak uploader jo slučajno uploadal. (sam zdi se mi brezveze ker večina uporablja kake druge programe za muziko)

OmegaBlue ::

To seveda vse legalno anede.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smrad ::

i think so :P

Alpheus ::

think more :P
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.

kronik ::

Php vsekakor ni dobra izbira za tracker. Ce bi se jaz tega lotil, bi ga sprogramiral v cistem Cju. Php bi bil samo za web intreface, pa se to ni nujno. Razlog? Hitrost.

FR34K ::

Zanima me glede legalnosti tega. Saj če imaš doma server, in si samo posrednik torrent fajlov ni nič ilegalno, saj na svojem računalniku nimaš nobenih datotek ki jih nebi kupil v trgovini. Vidim pa da imajo vse torrent strani po svetu probleme z policijo.

Mogoče kakšna razlaga za moje boljše razumevanje???

Alpheus ::

Razložit je bol težko ker konkretnih zakonov ni, policija pa dela svoje. Kdo ma prav in kdo je krivec je tu dvomljivo (glej: The Pirate Bay).
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alpheus ()

LapD ::

@FR34K

Tudi recimo Napster ni imel datotek "doma" pa so ga vseeno zaprli. Ti pomagaš širit nelegalno vsebino, si nekakšen posrednik in zato nič manj kriv.

#000000 ::

Ja koke je že blo rečeno, dokler ne posreduješ nelegalnih vsebin, se ne bo nihče spotakni obte. Če pa maš torrent file s katerim si lahko snameš recimo software al pa avtorski mp3, film, itd. takrat pa si lahko odgovoren, zdej točno kako si zakon pri nas razlaga da kao na tvojem trackerju ni nobenga fajla, ne vem. Mislim pa da če bi oz. ko bodo začeli težit, stavek da na trakerju fizično ni nobenga fajla, ne bo vreden počenega groša, oz. še več, lahko bi ti naprtli še naklep, ker si kao to napisal, se pravi si v naprej vedel kaj bo gor. No to je samo moje mnenje, mogoče mal levo, ampak pustmo se presenetiti.

Alternativa = štacuna. LP

FR34K ::

Cititram:
"Datoteke se ne nahajajo na našem strežniku, niti ni na strani povezav do datotek kje drugje. Torrent datoteka je samo informacija za programe ki implementirajo protokol BitTorrent, s katero programu sporočimo, kaj naj naj išče v omrežju BitTorrent. Program BitTorrent je legalen, brezplačen in na internetu prosto dostopen. Omrežje BitTorrent je peer-to-peer (P2P) omrežje za izmenjavo datotek in je popolnoma legalno. Prenašanje avtorsko zaščitenih datotek iz tega omrežja pa je nelegalno in urednik te strani ne odgovarja za dejanja uporabnikov strani."

Tole sem našel na slovenski torrent strani. Tole kaže na legalnost torrent strani v sloveniji samo ni mi še pa popolnoma jasno zakaj jih potem zapirajo kar naprej

OmegaBlue ::

In take strani niso legalne na slo-techu. Zato prosim ne hodite blizu roba če želite imeti temo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

FR34K ::

Ja sej je vredu. Samo zanima me legalnost takšnih strani

miko 55 ::

lej če pride škif z nalogom ti lahka vse odpele. si želiš da ti nekaj 100 tisočakov vredno opreme odpeljejo pol pa dobiš nazaj vso sesuto tako fizično kot programsko? mislim da ne. torej si oglej primer supernove podobna stvar pa full enih komplikacij pa šita. stay off this shit!!!;(( ;((

smrad ::

Ja ampak zakaj pa nimajo naprimer FB in SB ter partis.si takih problemov z zakonom?

r5r ::

Lahko postaviš stran, če boš imel opensource ali/in legalno vsebino.

Glede na to sporočilo(prenašanje avtorsko zaščitenih datotek iz tega omrežja pa je nelegalno), ki je bilo prej citirano, lahko sklepamo, da je urednik strani dolžen odstraniti ilegalne torrent datoteke, da do tega ne bi prišlo. Le kdo to počne?
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

Izi ::

Ja ampak zakaj pa nimajo naprimer FB in SB ter partis.si takih problemov z zakonom?

Ker so naša sodišča svetovo znana po svoji neverjetni brzini >:D
Na splošno je roka pravice vedno zelo počasna, ampak je pa dolga.
Najprej mora nekdo vložiti prijavo in nato traja leto do dve leti, da prideš na vrsto :D

Če boš začel z tako stranjo se torej vsaj kakšno leto ne bo zgodilo nič. Ampak prej ali slej ti bodo potrkali na vrata in odpeljali vso robo.

Sicer bi lahko odprl eno stran za open source torrente ampak smisel takega početja je pa vprašljiv. Open source programi so večinoma na dokaj hitrih srežnikih, če pa je naval le prevelik pa se torrenti vedno najdejo na piratskih torrent straneh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blink in Partis RSS feed

Oddelek: Pomoč in nasveti
206425 (571) Boyo
»

The Pirate Bay ugasnil sledilnik, prešel na protokol DHT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6413512 (11053) Lonsarg
»

Konec TorrentSpya (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5810061 (6756) OmegaBlue
»

The Pirate Bay je ugasnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11319623 (14921) Soniux
»

Prihaja iskalnik za BitTorrent

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
295237 (3881) MrStein

Več podobnih tem