» »

Bijelo Dugme iz vinilke v .mp3 :)

Bijelo Dugme iz vinilke v .mp3 :)

strictom ::

Fora je ker CDjev od Bijelo Dugme ne mislim kupovat ker imam vse plate od njih. Imam tudi gramofon, ki je vgrajen zraven enega starega stolpa, ki ga uporabljam kot ojačevalec in je prek Audio vhoda povezan z računalnikom.

Kako bi zdaj spravil muziko na računalnik? Kakšen program? Kakšna bi bila kvaliteta?

Koliko mora bit komad star da zanj ni več avtorske zaščite? 70 ali 25 let? :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

zaejec ::

dokler so plate res tvoje milslim, da se lahko mirne duse sklicujes, da mp3ji ki jih bos naredu so res varnostne kopije - koneckoncev, plate si kupil (ti ali oce) in sedaj delas le kopijo(, ki pa je ne bos razmnozil)

kako das glasbo na racunalnik? ce imas ze povezan "stolp" in pc samo vtakni kabel v luknjo line-in oziroma mic-in ter posnames s kaksnim adobe audition (ex. cool edit), s katerim potem po mili volji odstranjujes sume in poke.
sam sem plosce ripal na technicsovih gramofonih, preko mesalne mize in nato v pc. stvar je bila skoraj prefektna - resiti se nisem mogel le tistega prekletega zvoka diska, ki pa se ga je itak slisalo samo, ko je bil na plosci "pavza"

strictom ::

Plate sta kupila starša kar neki let nazaj. Tako da glede legalnosti nebi smel biti problem.

Bom probal tako :)

Bom poročal jutri.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

hamax ::

ma dej komplicirat. snam si iz ksnga p2p dolm musko pa je.
glede na to, da mas original plate, je to verjetno celo legalno.

Wox ::

Itak. Najlažje ti je skinit zadevo z neta. Na Pedroju maš skaraj vse plate od White Buttona v flac(lossless) formatu. Ker imaš original plate je to čisto legalna zadevščina. :D Sam delam isto. Kupim CD, ker pa se mi ne da ubadat z pretvarjanjem v neke mp3 pa kaj jaz vem še kaj formate pač skinem z neta.
Commodore 64

Yossarian ::

Fanta, nimata prav. Če si bo potegnil s kakšnega p2p programa, je zadeva skoraj zagotovo nelegalna. Če pa si bo sam zripal dol s plošč, pa je legalna. Res pa je, da obstaja zelo malo možnosti, da bi te kdo tožil zaradi tega. To, kar pa govorita moja prehodnika, je samo pesek v oči.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novozelandski parlament tik pred sprejemom three-strikes zakonodaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7931017 (29002) techfreak :)
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915838 (12180) BlueRunner
»

Nova spletna glasbena trgovina pri nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
878394 (8394) Pithlit
»

Iz vinilk na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
92169 (2066) pblaz
»

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533847 (3169) Dr_M

Več podobnih tem