» »

UPS in glajenje napetosti

UPS in glajenje napetosti

diso32 ::

Imam UPS znamke Mercury 1,2 KVA RS232, kupil sm ga predvsem z namenom da bi z njim gladil napetost, ki mi zdaj niha od 210V-240V.

Vendar ko sem ga priklopil in naložil driverje, sm ugotovil da napetost še zmeraj močno niha.

Zdaj ne vem a ta UPS sploh lahko gladi napetost ali sem še kaj pozabil nastavit.


podrobnosti so tukaj
-
  • spremenil: diso32 ()

EagerWolf ::

Najbrž so v kaki priloženi brošurci zapisane specifikacije...

Tam je zagotovo napisano, kako "gladi napetost" in preprečuje nihaje. Najbrž je podano v %. In če je 230V in pa do 10% .. potem lahko pričakuješ napetost 230V (+/-) 23V ... Se pravi razpon nihanja 46V ... Malo dlje časa opazuj ... in vmes poizkusi izklopiti povezavo UPS - elektrika in poglej kakšen bo takrat padec.

Pomoje se najlažje tko prever .. Ne dam pa roke v ogenj za to metodo ;)
I never eat a pig couse a pig is a cup!

bzp ::

Niso vsi UPS-i on-line ... pri cenejsih variantah ponavadi izbiras, al hoces on-line al hoces komunikacijo ... drazji imajo pac oboje :)

EagerWolf ::

Tocno ta model nej bi biu drgac full vredu .. Glede na to da je 32.000 SIT al neki tacga ... Baje prestreže zadevšne .. Samo komunikacije Windows UPS nima ... za izdelavo varnostnih kopiji itd...

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

Ch4N93 ::

s čim pa si meril nihanje napetosti?
Ni nam lahko...

diso32 ::

Z malo boljšim digitalnim volt-metrom, tako da sm siguren da napetost še zmeraj niha.
Meril pa sm iz razdelilca, ki je prikljopljen direktno na izhod UPS-a....
-

ender ::

Ne vem kako je z Mercury UPSji, ampak pri APCjih lahko nastavljaš, kako občutljivi so na nihanje napetosti - ali prek priloženega softwara, ali pa z gumbom na samem UPSju. Privzeta (srednja) nastavitev na APCjih je 194/264V.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

diso32 ::

In kakšna je najvišja možna občutljivost - mislim koliko voltov ima outputa?
-

Azrael ::

V specifikacijah piše, da je toleranca za podnapetost in prenapetost 25%, torej med 180 in 280V. To je napetost, kjer bo UPS vsekakor preklopil na svoj akumulator.

Ali ima zadeva tudi stabilizator napetosti ne vem, venda še nedavno si stabilizator vgrajen v UPS dobil šele pri 3x dražjih modelih.

Vendar tudi stabilizator, če je vgrajen v tvoj UPS ni vklopljen stalno, ker precej poveča porabo in gretje UPS-a.

Tako se pri mojem Fiskarsu stabilizator vklopi šele, ko napetost omrežja pade pod 208 ali preseže 252V (to je +/- 10 %). V primeru, ko stabilizator dela je izhodna napetost iz UPS-a 225V. Nihanje omrežne napetosti v območju 10%, mora današnja elektronika, ki je grajena za 230V, prenesti brez težav.

Če imaš možnost kje sposoditi variak (to je posebna izvedba transformatorja, ki mu lahko zvezno spreminjaš izhodno napetost od 0 do 270V), boš lahko zanesljivo stestiral ali ima tvoj UPS stabilizator ali ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

diso32 ::

Torej če napetost niha za 10% ni tolko narobe..... Samo ne vem pa če je dobro da stalno niha za več kot 30V od 210V-240V - in to stalno?
-

Azrael ::

Graf prikazuje, kako niha napetost danes pri meni, ko so praktično vsi sosedje, ki imajo kakšno obrt na počitnicah.
Klik za večjo sliko. Sivo področje pomeni, da sem takrat pregledoval Live CD in zato ni beleženo.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628246 (12528) ender
»

kateri UPS za PC kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
182642 (2078) schurda
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310143 (8082) Pyr0Beast
»

Kateri UPS

Oddelek: Kaj kupiti
453972 (2956) Muzo
»

Uporaba starega stabilizatorja napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83291 (3145) stromar

Več podobnih tem