» »

Kateri UPS

Kateri UPS

krho ::

Ok. Iščem UPS, s ceno max. 25kSIT. Kupil bom najbrž 3 komade. Enega za mojo mašino, 2 pa za 3 serverje.
Fino bi bilo tudi, če je zadeva neslišna.

P.S. Vem, da so topici že bili, vendar ne najdem nobenega.:8)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

billy ::

Za kakšne mašine, so kakšni CRT monitorji zraven?

Kakšen mustek 1000VA ne bi bil dovolj?

Boeing ::

Sweex 1000VA, ma še com management kabl zraven. A64 3k+ mašino z lcd-jem drži cca pol ure. Priporočam.

Ostalih nisem sprobal.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krho ::

Pri "serverjih" je stvar taka:
- PC router&firewall P133/ 1G diska 16M rama
- Fileserver Pentium 3 700Mhz 512M, 120G HDD
- Mail & webserver Celeronm 400Mhz, 512M, 40G HDD
- monitor sicer je, vendar je 99% časa ugasnjen

Druga zadeva je pa Pri meni,
A64 3000
2x250G HDD
1G rama
GF 6600GT
in 19" CRT

Vzel bom pač vse enake, samo tistega v svoji pisarni nočem poslušat.
edit: ja ravno tegale Sweek 1000Va sem gledal. Koliko je to kaj glasno?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

billy ::

com managment kabl?

A nima tega vsak?

Boeing ::

billy: no ja, najcenejši modeli nimajo managementa... drugače pa obstaja manegement še preko usb-ja, ampak to majo dražji/boljši, samo tudi preko COM porta se da naredit vse, kar rabiš - ugasnit mašino po določenem času brez elektrike.

krho: glasni niso, edino ko zmanjka elektrike se začne dret (en tak smotan beeper v cca sekundnem presledku) in jasno se sliši transformator. Drugače pa je neslišen.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krho ::

@Boeing: ali si gazasledil še kjedrugje kot v mimovrste (kr, lj)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

billy ::

Hm. Osebno imam izkušnje z 600Va in 1000VA modeloma in moram priznati, da sta ma oba zelo pozitivno presenetla. 600VA pride 10 čukov in ima zraven 4x power cable, 1x usb in 1x serial. Pentium 4 z LCDjejm ga obremeni 33% kar pomeni da bi brez elektrike delal kakšnih 10min. Preko softwara (edina slabost...ni ravno lep, dokaj robusten) se pa lahko nastavlja, kdaj se izklopi, kdaj se vklopi ter opozorilni zvoki.

No...mogoče pa pride tale sweex tudi malo denarja :)

link_up ::

predvidevam, da ne govorite o online masinah ane? drugace pa imam jst ugodno ponudbo rabljenih ibm ups-ov. Ce koga zanima naj pogleda na http://bajta.kicks-ass.net/lumic/index.... .Stvar se nahaja pod akcije...
In and Out

billy ::

Kakšna je sploh razlika med navadnimi in online ?

PaJo ::

link_up: se da te zadeve sprobat in videt, pa seveda kaka je kaj cena:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

link_up ::

seveda se da vse zmenit...okvirna cena pa je okoli 80 tisocakov...se pa da zbarantat seveda :) odvisno od simpaticnosti stranke ;)
In and Out

PaJo ::

Uf, prevec za doma, v firmi pa tak BestPower delajo svoje, no zadnje case bolj malo, ker se hitro po powerlostu prizge agregat :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

link_up ::

za domaco uporabo se da tudi zmenit no...koliko pa bi bil pripravljen dati? 30k?
In and Out

PaJo ::

Zankrat sem se odlocil da bom enemu staremu BestPowerju spandiral nove baterije, treba samo pogledat kake rabim in bom s tem zagotovil vsem potrebam po UPS-u:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

croco ::

Imajo ti UPSi tudi za ADSL modem priključit, ker nikjer nism opazil da bi bilo tudi to omenjeno. Pozna kdo kakšnega ki ima tudi ta priključek?

Boeing ::

krho: jaz sem jih dobil direktno od elkotexa, tako da res ne vem kdo jih ma v maloprodaji.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krho ::

Boeing: Hvala. Smo dobili včeraj (Mimovrste, je blo samo 750 SIT poštnine, glede na to da vsak tehta ~13kg...), danes zjutraj sem že zmontiral.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Tic ::

Kolega je kupu UPS za 10.700 sit, pa ma USB in COM. Sicer ni močn, ampak pa ma :)
persona civitas ;>

billy ::

Mustek pride 10k in ima USB in COM...pa tudi za telefonsko linijo, kar pomeni da tudi za ADSL. Ker tisti vhodni kabl za ADSL je obični telefonski, ki gre pol na NT, etc ... tako da se ADSL lahko tudi ščiti.

link_up ::

zal pa so vsi standby in ne online...razlika pa je vec,kot mogocna :)
In and Out

MadMax ::

razlika pa je vec,kot mogocna

Ja, res je, in to ne ena, ampak kar dve mogočni razliki.
Prva je seveda očitna razlika v ceni.
Druga pa v porabi same napravice, kar na dolgi rok pomeni sicer majhen, a ne zanemarljiv dodatek k računu za elektriko, posledično pa tudi v segrevanju, kar pa je kar očitno v manjšem prostoru.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

link_up ::

to da imas vedno napajanje preko baterije in da dobivas za izhodno napetost cisti sinus pa nic ne pomeni? imas rajsi spike na spike?
In and Out

billy ::

Sem že zgoraj vprašal kaj je točno razlika pa ni nihče razložil...lahko sedaj kdo pove?

pirat ::

standby UPS je sicer priklopljen v računalnik, ampak če elektrika normalno je, se UPS ne vtika v dobavo štroma računalniku. računalnik torej še vedno dobiva špice (trenutna povišanja napetosti prek stalnih 210 V, napetost nekoliko niha, ipd...) v trenutku, ko pa elektronika UPS-a zazna, da iz zidne vtičnice ni več elektrike pa začne napajat komp - kot neke vrste vzporedna vezava...

online UPS ne pusti računalniku, da bi prišel do direkt štroma iz vtičnice. Elektrika gre najprej v baterijo in potem od tam v računalnik - zaradi tega ni nikakšnih nihanj v napetosti, ampak UPS mora pa skoz delat - in so ti povedal, se zarad tega UPS pač bolj greje.. rečno temu zaporedna vezava

Tajo ::

Gledal sem tale dva modela
INTERNET700I Tripplite
UPS Mercury 1,2 KVA RS232 Mercury

Ali kdo kateregakoli pozna, oziroma lahko priporoča?
Live is what you make it

Tajo ::

Mogoče še to. Kakšna moč je po vaših izkušnjah minimalna za UPS. Če želiš imeti priključen računalnik plus LCD monitor plus modem?
Live is what you make it

billy ::

400VA, oz še manj...odvisno kako dolgo želiš da ti drži, samo za izklop zadostujejo že najmanjši UPSi

Tajo ::

Tule sem našel eno povezavo od APC-ja, ki ti na podlagi parametrov poda primerne UPS-e.
APC
Razdeljeni so po, best price, best value in best performance.

No v glavnem billy je res, da je pa pomembna samo avtonomija. Več časa ko hočem, da računalnik dela brez štroma, več moči rabim. Razlika je tudi to, da imajo nekateri še prenapetostno zaščito in ADSL / telefon / fax zaščito.
Live is what you make it

billy ::

Kakšen mustek 400VA, bi že bil dovolj za tebe. Ima prenapetostno zaščito ter za telefonsko linijo tudi. Stane pa nekje 9 jurckov.

Če vzamem v vednost to, da 600VA verzija zdrži 10min pa je gor prikloplen komp in 17" CRT monitor (CRT žerejo več kot LCD), bi v tvojem primeru 400VA moral držati kakšnih 5min.

Je pa res, da pride 400VA 9 cukov, 600Va pa 10 :)

mazy ::

danes sem kupil Sweex managable 1000VA 600W ups ( klik) in pognal zadevo. sploh se ni prižagala. gledam knižico in vidim da se morajo prvič baterije polnit 10ur. pusti kabl notr in grem. 10 ur je mimo ampak stvar še vedno noče delat.

kako lahk stvar rešim?

medtem sem dobil PM od Boeinga ki mi je zaupal da morem gumb za on/off držati 3-4sekunde in stvar dela.
oprostite moji nevednosti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

krho ::

@mazy: :D Imel isti problem. Da je treba držat sem ugotovil čisto slučajno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mat3 ::

Za začetek ni potrebno polnenje, saj če je štrom, računalnik ne laufa iz akumulatorja, zato ga lahko takoj prižgeš. Potem se pa med delovanjem polni akumulator. Močno pa priporočam APC UPS-e, so nekoliko dražji, sam pa odlični, pa še polno podporo v Windowsih XP imajo, tako da ne rabiš nič nameščat.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Boeing ::

Pa če ne rabiš managementa in ti je važno samo, da ti mašina premosti 1, 2, mogoče 5 minutne izpade, je ta sweex-ov 1000VA model čisto popolnoma zadosti in ne vidim razloga, zakaj bi dajal več denarja za nekaj, kar opravlja svojo nalogo popolnoma isto.

Ko bo pa crknil, ga bom pa enostavno vrgel v kanto (beri: dal v reciklažo) in kupil novega.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tajo ::

Tale Swix me je prav prijetno presenetil. Je dokaj majhen in ni bele barve, kot sem nekako pričakoval iz slike, temveč srebrno sive. Mere 400 x 228 x 174 mm so tudi dokaj majhne. Prej jih nisem pogledal in sem pričakoval večjo zadevo.


Za ta denar ima zaščito telefonske linije, ki je na zgornjem delu in zato lahko dostopna in 4 zaščitene (vsaj tako piše v manualu) 220V izhode. Torej predstavljam si, da gladi napetost tudi kadar je elektrika (100% tega ne bom trdil).

Priložena sta še dva kabla (elektrika) in kabel za telefon in RS 232 kabel. Programska oprema je UPSmart in je priložena na dveh disketah. Je zelo enostaven program, ki omogoča nastavitve avtonomije baterije, alarmov in preverjanje povezave z UPS-om. Kar se zaustavitve tiče poteka vse avtomatično (nič ni nastavitev). Ko zmanjka elektrike se rač po določenem času sam izklopi (nisem še poskusil, ker piše da se mora pred prvo uporabo(prvim delovanjem na baterije) baterije polnit najmanj 10ur - čez noč na srečo ni zmanjkalo elektrike:)).
Avtonomijo za rač in LCD monitor še sporočim(mogoče jo kdo že ve), vendar pričakujem najmanj 20 min.
Tule še par slik:


Live is what you make it

3p ::

pirat: celo ti musteki za par jurjev se hvalijo, da regulirajo štrom (gladijo brownoute, spike, itd...) tudi ko računalnik ne laufa z baterije, tak da...

billy ::

Nima USB? :)

Glede na 1000VA bi moral navaden komp in LCD laufat 20-30min.

mazy ::

moj comp laufa na full loafu + lcd + pumpa 10 min.

me pa preseneča neki, ko sam vgasnem štrom zadeva lepo laufa, ko pa ga sfali samo odsebe pa se računalnik ugasne in začne plata piskat.

nevem kaj ga zafrkava

Tajo ::

A ima mogoče še kdo z Sweexom kakšne težave.
Če izklopim kabel preklopi na baterijo. Če vržem ven glavno FIT stikalo preklopi na baterij.
Če pa zmanjka elektrike za milisekundo (za ktratek čas), potem se pa vse skupaj z računalnikom vred samo ugasne.
Live is what you make it

mazy ::

men dela popolnoma isto. ampak samo pri "tajaki" konfiguraciji

barton 2500+ na nf7-s
r9800xt, 160gb diska in ostala periferija + lcd samsung 193P in hydor L30 pumpa.

na serverju:
celeron 400
80 diska
mrežne in ostal nepomemben crap
+ še adsl modem, isdn centrala in switch

pa dela vse popolnoma vredu pri vseh izpadih.

pri zgornjem omenjenem sistemu pa se vgasne vse in nf7 ko dobi nazaj štrom po kaki sekundi iz UPS-a začne nenormalno tulit(tisti ki ste jo mel vete kak je).

in to se je pojavlo kakšna dva mesca potem ko je bil prvič priklopljen. ene parkrat je fino izpade reševal, zdej pa nobenga več

krho ::

Jah. Meni sweex dela težave, odkar sem zamenjal napajalnik.

Sem navajen mašino vlečt iz štroma ponoči, to pomeni, da ugasnem tudi UPS.
No UPS se ob vklopu vedno zbudi v načinu napajanja s baterije. Moj Chifterkov napajalnik s Aktivnim PFCjem pa ga zjebe. (na njem gorijo vse tri ledice, dere se pa ko hudič.)Pomaga fizičen odklop iz UPSja, ter nato ugasnjenje UPSja, ter ponovni prižig. Ter šele nato vklop PCja v UPS. Gruntam, da bi zadevo poslal v garancijo...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

[MYTiX] ::

Imam isto konfiguracijo in se zanimam za UPS prav zaradi teh kratkočasnih izpadov, do 5min. Morda ne bi blo slabo če bi bil online varianta. Cena: do ene 30k.
podpis

Poldy ::

Ali mogoče kdo ve, kakšna je poraba nekega običajnega UPS, ko je elektrika in je računalnik prižgan.

gumby ::

takole na pamet bi rekel, da max 10% trenutne porabe na njem...

verjetno se manj

BogyX ::

Zanimiva tema...

Sam imam Musteka 600 in sem zadovoljen, kar se avtonomije tiče.
Sam ne uporabljam nobenega programa in povezav ala USB, RS232, ampak imam kar direktno vklopleno, saj računalnik ni server in ko je vključen sem poleg.

Imel sem probleme z priloženim programom, saj se je naprava kregala z drugo na USB priključku. Tega nisem mogo rešit niti z novejšim programom....

Moti me pa glasen transformator v UPSu. Če je UPS trajno priključen na štrom je preglasen, da bi lahko v isti sobi spal.
Ima še kdo podobne težave, oziroma jih kdo nima in kakšen UPS imaš?

Sam sem že razmišljal, da bi dal navit kvaliteten transformator in obstoječega zamenjal, samo so potem stroški že večji od nabavne cene naprave.

Lp
Bogdan

Muzo ::

Jst mam mercury 1200 VA, gor je priklopljen amd64 3200, CRT 17" monitor, adsl modem, c366 server pa zadeva kr dela. Mal me moti beden RUPS software, ki mi ne pokaže niti, koliko je UPS obremenjen... zaenkrat mam naštimano da se mi po 10 minutah brez elektrike ugasne, ampak pomoje še nikol nism mel vsega na1x prižganga ko zmanjka štroma, za tiste sekundne prekinitve pa super služi namenu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027197 (8608) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628246 (12528) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809106 (6367) ender
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122725 (2705) ender
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
312996 (2042) link_up

Več podobnih tem