» »

bicikl za 40 kSIT

bicikl za 40 kSIT

tac ::

Bicikl bi bil za punco in to za vožnjo do šihta cca 6 km po LJ. Torej nič zahtevnega, videl akcijo v sparu al hervisu, se splaca pogledat se kje za ta cenovni razred ?

OwcA ::

Za po LJ je to metanje denarja lopovom. < 10k, rabljeno, to je odgovor.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MarkoMan ::

Jp, se strinjam. Js sm dal 15k, reskeru in kupu scoot-a (najcenejsi model in firma nekak garantira da se ne zjaha za taprvim ovinkom) in ga mam ze 3 leta + ker delam ponoči ga velikokrat uzuni pustim in ga nihce ne povoha, kar je najvaznejse. Ne postani ujetnik lastnine.:)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

JamesBond ::

A to si Scoota dobil novega z Bosne?

tac ::

No ja, sej ga ne misli glih šenkavat naokol, tak da s primerno ketno ne bo glih prva tarča ( je le dost dražjih biciklov naokol, upam :) ).
Vseeno bi prosil za podatke kje dobit tega scoota.

OwcA ::

Če je kolo privlačno (za 40k je) veriga ne pomaga kaj prida. Preizkušeno, večkrat. :( Ko je postala veriga dražja od kolesa, sem se udal in prešel na cenene zadeve, ki so bolj zaradi lepšega in morda proti kakšni "priložnostni vožnji".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tac ::

In koliko dobro, beri drago verigo naj bi kupil za kolo vreden 40k ? Upam da odgovor ni 20k :D

OwcA ::

Meni veriga za 25k ni pomagala pri kolesu za 20k. V retrospektivi je bil nakup takšne verige totalna bedarija, ampak sem bil še pod vtisom prejšne kraje in je trma naredila svoje. Zdaj imam eno prastaro na 3 številke. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tac ::

Torej se splača razmislit o cenejših biciklih, samo ker ga rabi čimprej rabljeni ne pridejo v poštev. Koliko je sploh kvalitetne razlike med biciklom za 25k in tistim za 40k, oziroma ali se pri mestni vožnji to v parih letih opazi (če ga ne zvajznejo prej :) ) ?

Daedalus ::

A to si Scoota dobil novega z Bosne?

Scoota je verjetno dobil iz Bosne ja... Scotta pa ne;)

Sicer pa toplo priporočam stran od Policije (se ne hecam), tam maš pod rubriko najdeni predmeti tud razpisane dražbe najdene robe in sploh v kaki Lj je vedno na voljo dosti biciklov, od 500 SIT naprej. Za 6 kilometrov po ravnem pa vela praktično karkoli, ki nima zarustanih lagrov. Pa ajd, bremze če delno delajo, je ok:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sverde21 ::

Ah dj no a so ti pršl z fleksom butnat bajk :D IMO more ketna z fi. 5-10mm zadržat še tok napredne lopove (če seveda ne zakleneš sam gumo :D )
<?php echo `w`; ?>

Looney ::

Uporabi ketno za motor!;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

OwcA ::

@sverde21, Looney: empirične izkušnje tistih, ki resno in ves čas uporabljamo kolesa govorijo nasprotno, ampak seveda je vsakdo dobrodošel, da to izkusi na svoji koži. Več kot je koles, manjša je verjetnost, da se ravno moj vsede nepridipravu v srce.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MarkoMan ::

:) žal vas bo oropal zabave. SCOTT Timber (sis oprema, low end vse) je bil takrat nov 60čukov, rabljen z računom kupljen od nekega poba iz vasi na njegovem domu. Hotu je 20cukov, pa je se za 5cukov spustu in ga mam. Se je zdej ze malo razjahu, sam še vedno veliko manj kot kakšen interspar - mercator kolo in še vedno služi svojemu namenu. Kupi nekaj rabljenega, neko ok firmo, neki k model nebo v nulo sumljiv, pa bo vredu. Sej vids takoj ce je kolo zjahan al ne.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Looney ::

Ja, no s krajo koles res nimam izkušenj. Živim v Novem mestu!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

MarkoMan ::

se dokaz tuki recmo:

http://www.salomon.si/oglasnik.aspx/19/...

kolo, gorsko, scott, 17.5", viola barve, 21 prestav, dobro ohranjeno. Cena: 25.000 SIT (104,32 EUR)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

;-) ::

ja sam tale navadna kolesa majo navadne (sys-shimano al ka je že to) menjalnike in opremo...pa ti crkne ko se 2 roga okol bajte pelaš.

PS.: sam res ne pecikla ti nemorjo odnest če ga prav parkiraš, pa če ga prav zakleneš.

parkiran more bit na javnem mestu, zaklenjen pa za okvir l00l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mr_Globus ::

A gdo ve kdaj bojo nove dražbe na policiji na relaciji KP-LJ?


... čefurji frdamani so mi ga ukradli izpred doma. Barabe ;(

iggy ::

@Looney : Pozdravljena soseda iz dolenske :) Pa reč če se u novmu mestu ne furajo z bicikli -> Krka Telekom :)
Hey, you're fat!

sverde21 ::

@OwcA: ah dej no de ti bajk ukradejo če maš z eno ornik ketno zaklenjenga čez okvir in en trden predmet (magari bližnja javna osvetljava) morjo pa že celo šlosarsko opremo met zravn >:D
<?php echo `w`; ?>

Daedalus ::

Da ne boš mislo, eni majo zraven klešče za armaturne mreže rezat...tak da ti vsako ketno prereže b.p.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

perci ::

sverde21: ti pa nisi dost v ljubljani, kaj?

Parkiraj 300 jurjev vreden kolo kjerkoli v LJ (lahko pred policijsko postajo)oborozenga s kaksrnokoli ketno. Ne bo zdrzal en teden. Po vsej verjetnosti bo sel ze prvi dan. Garantiram.

Takih koles v LJ ni varno puscati zaklenjenih niti v kolesarnicah, zato jih folk ponavadi shranjuje kar v stanovanjih.

sverde21 ::

Ja ja me prov zanima kak boš ti odrezu ketno iz 8mm jekla :D .

Ja tak do 2x na let sm v LJ :) včsaih sm bil vsak tedn vsaj 1x...

BTW če mi posodiš bajk za 300 jurjev ti z veseljem demonstriram kak bo ostal tam tud kak tedn če je treba :\
<?php echo `w`; ?>

Looney ::

@iggy: hej, hej... lepo, da je še kdo iz našega konca! Nisem mislila, da se ljudje ne furajo z becikli, samo kradejo jih ne!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Mr_Globus ::

@sverde21

O pa kako ga prerežejo. Ne samo jeklo ampak centimetrsko zajlo tudi.

sverde21 ::

OK pol pa to kliče po skrajnih ukrepih... v zajli štrom in zvezan na kilo C-4 in k zajlo cvikne se tokokrog pretgrga in >:D , ti garantirano ne bojo bajka zaplenl :D
<?php echo `w`; ?>

Looney ::

Se ti ne zdi, da, če privežeš gor kilo C-4, da ne, da bo samo razneslo tistega, ki bo poskušal ukrasti tvoje kolo, ampak bo nekako vrglo v luft tudi kolo samo!!!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

sverde21 ::

Ja sei bajka ti pa ne bojo zaplenl :D >:D
<?php echo `w`; ?>

Looney ::

Ja...:D ...ampak kupovanju novega se pa tudi ne izogneš!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Doman ::

@sverde21

Če mi bo tvoje kolo všeč ga bom odpeljal, neglede na to ali sediš ob njem, na njem ali pa da je zaklenjen z 10mm jekleno ketno. Vse ti odpeljem...8-)

;-) ::

Doman če mi ti odpelješ kolo-pa da te vidim nevem kake posledice bi mel...

pomoje bi bil invalid tretje stopnje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Looney ::

No, ok, ni si treba tako grozit! Se mi zdi pa res podlo tako krasti bicikle, ko jih lahko pa na vsakem vogalu dobiš za 500 tolarjev!:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

OwcA ::

Nočem biti cinik, ampak mislim, da je to dvoje povezano. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Looney ::

Mislila sem reči, da jih lahko pošteno dobiš na vsakem vogalu, brez, da bi kradel!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

sverde21 ::

Ja sam tedi k ti oni rabjo bajk ni nikjer nobenga k bi prodaju bajke za 500SIT :) .

BTW Doman neb ti dauč pršu, če bi te kdo vidu de s mu bajk uzel... bi vzeu pru kamn k bi ga najdu pa vrgu za tabo 100% >:D
<?php echo `w`; ?>

Mr_Globus ::

sem prišu do sklepa, da se kolesa ne splača kupit. Daš 10k za ornk klešče pa maš prevozno sredstvo do konca faksa :\

Looney ::

No, zaradi takih pa je toliko kraj!:\

Mogoče bi morali narediti tako, da bi občina pustila v javni uporabi najdena in zaplenjena kolesa in bi človek samo prišel do prvega javnega bicikla, ki bi ga našel, ga vzel in pustil, ko ga ne bi več rabil... in tako bi ga vzel spet nekdo drug...
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Mr_Globus ::

Tako je baje na nizozemski.

Kaj ti pa drugega kot klešče preostane? Kradejo tudi iz kolesarnic, soba v domu pa je tako al tako majhna. Al se voziš z neko zarjavelo kanto okoli in ti jajca trpijo , al pa greš v bežigrad po "novega". (Do Bežigrada je kriza it peš. Upam da bo kaka dražba do jeseni :P )

Tilen ::

Kilogram C4? A vi se hecate?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Looney ::

...kaj takega je težko misliti resno!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kihc ::

Tilen kot izkušen CSjevec ve kaj pomeni kilogram c4 :D
x

Looney ::

Tudi drugi se zavedamo tega!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Ziga Dolhar ::

Kot 'zanimivost'. Mojemu fotru so ene par let pred vojno na morju ukradl ["tekmovalno"] kolo. Dan kasneje smo ga opazili 15 metrov od našega šotora, kako je bil postavljen za tamkajšnjim štantom z zelenjavo in napol prefarban na driskasto rjavo.
https://dolhar.si/

Looney ::

Ja, tudi mojemu fotru so odpeljali kolo, ampak ga je našel v sosednji ulici, ga vzel in se odpeljal!:D Dejansko ga je ukradel nazaj.....:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Doman ::

Kolega je ukradel kolo, ki je bil vreden 600k. Na mestu kjer ga je ukradel je pustil svoj naslov in lastnik se je resnično oglasil na tem naslovu in kolega mu je brez besed vrnil kolo. Dejal je le, da je nujno potreboval prevoz.:D

sverde21 ::

Lastnik je tud pol rabu prevoz, k ni meu bajka več :8) :\
<?php echo `w`; ?>

mzidy ::

Mam kolo za 320kSIT in ni šans, da ga kjerkoli pustim, kjer ga ne bi mogu vsako sekundo met na očeh!
Ključavnice tu pomagajo kot pljunek v morje!;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 491 92 93 94 )

Oddelek: Šport
4689698865 (3885) SumTingWong
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14926957 (5349) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945001 (32744) Daliborg
»

Parkiranje kolesa - Lj Center (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6511611 (10354) ---
»

KAKO vam je bilo ukradeno kolo?

Oddelek: Loža
254862 (4074) SmoKey

Več podobnih tem