» »

Parkiranje kolesa - Lj Center

Parkiranje kolesa - Lj Center

«
1
2

--- ::

Imam problem ker do centra se prifuram z busom, potem pa naokoli norim s kolesom na faks/v štacuno/do punce itd. Torej kje bi bila (varna) možnost v centru puščat kolo brez da ti ga sunejo :), vem da je to pri nas postal že pravi nacionalni šport ampak vseeno bi rad poskusil s kakim starim ukra... errmm kupljenim ponyem.

zee ::

Kupi pošteno ključavnico (Abus, cena 30+ EUR), potem pa samo najdi kakšno primerno ograjo (pri Penjasu, Centralni lekarni).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mehmed ::

Postena kljucavnica te bo prisla vec kot poni, pomagala pa ne bo prevec. Raje vzami sedez s sabo vsakic ko ga pustis.

IvoJan ::

v centru ti ne gine oduzem ponyja ;) trola je zakon :))
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

--- ::

Ok bom upoštevu oba nasveta, tko da zdej če vidta en star bajk brez zica, priklenjen z 5kg verigo vesta čigav je :D
@tKBurek jop, it's just a matter of time :/

IvoJan ::

drugace bi pa bil najbol ziher parkirišče za kolo pred cankarjevim domom. zmeraj je dosti koles tam, kamere itd. pa zmeraj je ogromno folka(ce pa ze ni drugega folka sem pa vsaj jaz xD) tako da noben nebi niti pomislil da bi tam kradel. ampak za usak slucaj snami zic pa 5 kg ketno okol geštela :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

--- ::

ti tam wtf :) kva si eden izmed unih skejterjev al kej delas v cankarjevem :D
če ga pa kdo proba sunt pol pa neki tazga k tele dva Bike Thief Caught Red Handed

bobby ::

parkerej pred policijsko postajo,.. :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

IvoJan ::

--- je izjavil:

ti tam wtf :) kva si eden izmed unih skejterjev al kej delas v cankarjevem :D
če ga pa kdo proba sunt pol pa neki tazga k tele dva Bike Thief Caught Red Handed


bmx :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

MrBrdo ::

bobby je izjavil:

parkerej pred policijsko postajo,.. :)

+1
MrBrdo

Mr_Globus ::

Pony je no-go... vsak ga hoče ;) Eno obično Rog kolo pa U-ključavnica in bi ga mogli pustit na miru.

zee ::

Pozabil si še na kakšno ograjo/štango.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

--- ::

Aja policijska postaja je dobra ideja, se sploh spomnu nism da je v centru.

Avenger ::

1. Kolo majhne vrednosti 20-30E.
2. Povprečna ključavnica.
3. Kolo priklenjeno na nekaj.

Potem pa je kar je, strašno dvomim, da bi tole nekdo rad kradel, če pa že, se pa zgodi 1x letno, kar ni slabo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mehmed ::

Verjem da kradejo vse. Od cenenih do nevoznih koles, tud ce so kljucavnice vec vredne. Tko da eksperimentiraj raje z lokacijami. Pred rtv je se kar v centru.

šernk ::

mah jst sm vsak tedn brez česa ostal, morda je kolo preveč vredno ja, čeprav pri nas je bilo namenjeno za na odpad, pa vsi pravijo da je predobro :D

če ne druzga ti pa le sprednje kolo poberejo ^_^

na policaje se pa sam ne bi zanašal, glede na to, da so našim policajem tud avto že sunli iz varovane garaže :))

pa praktično vedno in povsod obstaja nevarnost, da ti ga nekdo uniči če ga že vkrast ne bi mogu, res ne vem kaj je s temi ljudmi :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thramos ::

Če ga ne puščaš čez noč na kkšnih sumljivih lokacijah ni tok hudo. Men ga ob vsakodnevni vožnji po lj ukradejo na cca 2-3 leta ...

JebatGa ::

thramos je izjavil:

Če ga ne puščaš čez noč na kkšnih sumljivih lokacijah ni tok hudo. Men ga ob vsakodnevni vožnji po lj ukradejo na cca 2-3 leta ...

Kako ti pa to rata. Jaz živim v študentih v rožni, pa moram menjat kolo 4-5krat letno. Kupu sem si samo prvega, pol pa ugotoviš, da je to metanje denarja stran. Pa tudi ni važno al sem mel 30 evrov ključavnico gor al pa ketno pa kjučavnico. Najbolj me pa mot to, da moram potem jst jit nekomu drugmu ukrast, pa se ta začaran krog stalno vrti. Res pa je da moja kolesa ponavad zmanjkujejo, ker imam zelo rad ponije in ponavad jih še malce zrihatm pa nč ne pomaga.

zee ::

Quod licet Iovi, non licet bovi.

Kar je dovoljeno enim, ni dovoljeno drugim.

Zakaj pa kradeš drugim, če ti gre tako na živce, da kradejo drugi?!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mehmed ::

Moram ukrast je res posreceno ja.
A mas kako normo za dosect al si kleptoman?

Mr_Globus ::

 klešče

klešče



Preščipnejo vsako zajlo, ketno in ključavnico... tako da je metanje denarja stran vse kar ni vsaj abus U-ključavnica. Če bi pa sam bil še enkrat bruc bi kupil od abusa ketno za motorje iz ojačanega jekla - temu klešče, žaga in dušik ne nardijo več kot praske 8-)

zee ::

Zato sem v prvem sporočilu napisal, naj kupi ključavnico Abus.

Sem pa bil sam presenečen, kako enostavno je preščipniti povprečno kolesarsko ključavnico s kleščami iz zgornje slike. To operacijo sem izvajal na mojem kolesu, od katerega sem izgubil ključ oz. so mi ga ukradli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

šernk ::

teža te tvoje je pa tudi konkretna, je pa res da si potem vsaj varen no :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zee ::

Zelo konkretna, ja. V skrajni sili bi jo lahko uporabil v samoobrambi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

--- ::

Škoda da ne obstaja kak elektrošoker ključavnica da ga scvrem lopova >:D

MrBrdo ::

Men se zdi da so tiste ključavnice z jeklenimi členi kar dobre (za motorje...). Nevem če mora bit ravno ta Abus - men zgleda ta ključavnica bolj leva kot tista ki jo imam jaz, je tut konkretno bolj tanka in manj priročna.

Drgač pa to da če je kolo mal vredno da ga ne bojo ukradli še zdaleč ni res. Sem mel eno staro rogovo kolo od mame že zarjavelo priklenjeno na drog, je takoj šel. In to na lokaciji kjer je bilo polno ljudi okrog.
MrBrdo

zee ::

Meni so ukradli nepriklenjeno kolo v nevoznem stanju (zarjavelo, prazni gumi, nedelujoč menjalnik).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

šernk ::

no ja...zee moj odgovor je bil namenjen Mr-Globusu :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

Pred cankarjevim so cimru prvič ko ga je pustil zunaj ukradli... jajc od kolesa. Je ukradu druzga, kupu novo klučavnco, ga drug dan že ni blo več. JE obupu nad kolesi ker tud če jih zastonj nabiraš so klučavnce drage :D

Je pa kraja koles kr študentski nacionalni šport... Ker prineseš svojega in ti ga v roku enga tedna ukradejo in vidiš da je pa to le en tolk drago kot bi se z avtom vozu... pol se pa krog začne počasi delat ja. Pa obvezno kolo priklenit za eno konkretno stvar, ker študenti znajo z znakom vred domov prnest čez celo lublano kolo, brez da bi se zjutri sploh kej spomnal :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

--- ::

Najboljš da skriješ gps oddajnik nekam v kolo, pa pol k ti ga sune, ga izslediš,nalomiš,pa vzmameš kolo nazaj.

Manu ::

Kaj imajo ljudje od kraje koles?

Ga prodajajo naprej? A sploh to kdo kupuje? Za rezervne dele, al kaj?

A ima mogoče LPP nekoga najetega, ki krade kolesa, da bi se ljudje vozili z avtobusi?

Mislim, da bi bilo dobro, da bi imeli v LJ kolesarnice oz. mesta za parkirat kolesa, ki bi bila varovana. Zastonj seveda. MOL tako in tako dobiva dovolj denarja s kaznimi za napačno parkiranje avtov tako, da bi lahko iz tega to financirali. S tem bi vzpodbudili uporabo koles.

--- ::

@Manu ja veliko je tudi dilerjev s temi ukradenimi bajki, prodajajo pa bolj kot ne za male pare, stara kolesa seveda.
Verjetno si že slišal za slavnega kanadskega kradljivca koles, ki je po narodnosti Slovenec - Igor Kenk.
World's Best Bike Thief | ZapRoot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: --- ()

zee ::

Kolesa kradejo študenti, ki jim je bilo kolo ukradeno, in odvisniki, ki s preprodajo kolesa zaslužijo tisti drobiž, ki ga potrebujejo za dnevni "šus".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mr_Globus ::

Večina študentov prinese kolo v LJ - slej ko prej to izgine - nekateri si sami izborijo "pravico" in si vzamejo drugega. Polovica koles v LJ je že na daleč vidno prebarvanih - le zakaj :)) (Drugi polovici pa se barvat ni dalo ;(()

zee ::

Mah. Spodobnih stojal za kolesa je v Ljubljani dosti premalo. Postavitev večih stojal za MOL ne bi predstavljala nobenega stroška (v primerjavi z gradnjo kakšnega športnega objekta ali dveh).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mare_ ::

Čeprav tut to, da ti ukradejo kolo, ni vedno nujno slabo - ko so meni prvega ukradli, sem moral it na trolo skupaj z eno sošolko in iz tega bi se skoraj love story razvila... :P

zee ::

"skoraj" ni še nikoli zajca ujel :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

--- ::

kaj bo šele ko ti drugo kolo ukradejo

Manu ::

mare_ je izjavil:

Čeprav tut to, da ti ukradejo kolo, ni vedno nujno slabo - ko so meni prvega ukradli, sem moral it na trolo skupaj z eno sošolko in iz tega bi se skoraj love story razvila... :P

Mogoče pa bi, če bi se namesto z busom vozil s kolesom, zaletel v lepo blondinko in bi zdaj že imela otroke... :))

To bi bil pravi posel, če bi iznašel način, da ti ne bi mogli kolo ukrast, ali pa da bi kolo hitro dobil nazaj... ali pa, če bi proizvajal tako kolo, kjer se ne da sedež, kolesi in ostalo razstavit kar tako...

Dragi ::

Jst mam eno ketno ki ma člene po sredini in pride oklopljena z plehom.

Ga ni junaka, ki jo nahitro preščipne.

Prodajalec kjer sem jo kupu je reku, da mu je ena stranka prinesla za preščipnit ker je kluč zalomu notr in je rabu skorej 20minut, da je popustila :D

mare_ ::

--- je izjavil:

kaj bo šele ko ti drugo kolo ukradejo

sem že pri četrtem ;)

zee ::

Eno (gnilo) ukradeno, eno razbito (nesreča), tretje v uporabi (vmes pa priklenjeno na debelo štango).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dukenukem ::

kresalkoti nj merkajo kolesa v kolesarnicah po lj ,bojo že postavl kašno barako ,al pa če maš bulmastifa zavezanega za kolo ,to baje pomaga

JebatGa ::

zee je izjavil:

Quod licet Iovi, non licet bovi.

Kar je dovoljeno enim, ni dovoljeno drugim.

Zakaj pa kradeš drugim, če ti gre tako na živce, da kradejo drugi?!

Ok kot sem že omenil, kupil sem 1. kolo. Dal 30 evrov za kolo in 30 evrov za ključavnico. Starejši kolegi so mi rekli da sem neumen, kajti itak mi ga bodo ukradli in ostal bom brez 60 evrov. Kaj se je zgodilo. Kolo je kmalu zginilo z prerezano ključavnico. Potem sem ugotovil da če bom sam pošteno živel, me bodo drugi jebal v glavo pa sem začel delat tako kot je sistem hotel in sem si šel drugo kolo ukrast. Doma sem si našel debelo ketno in jo razrezal, v trgovini kupil obešanko za 15 evrov in sem bil dober za nekaj časa. In potem sem ponovil postopek, razen nove ključavnice, kajti te niso nikoli mogli precvikat ampak so se zmeraj lotili ketne. Tako zamenjam 4-5 koles letno že 2 leti. Edini problem, ki je pri tem je ko moram ponoči hodit naokoli da kradem z tistimi velikimi kleščami. Sem enkrat že pred policaji v tivoliju mogu zbežat ko so me videli rezat neko zajlo.

Pyr0Beast ::

In ravno tak človek ti je ukradel bicikel :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rippy ::

Če je možno je skoraj najbolj pametno pedale s sabo vzet :)

sv-pt ::

pedala? to res ni problem

najbolj pametno je gumi s sabo vzet, pa še pol ni garnat da te bo okvir počaku8-)

Mehmed ::

JebatGa je izjavil:


Ok kot sem že omenil, kupil sem 1. kolo. Dal 30 evrov za kolo in 30 evrov za ključavnico. Starejši kolegi so mi rekli da sem neumen, kajti itak mi ga bodo ukradli in ostal bom brez 60 evrov. Kaj se je zgodilo. Kolo je kmalu zginilo z prerezano ključavnico. Potem sem ugotovil da če bom sam pošteno živel, me bodo drugi jebal v glavo pa sem začel delat tako kot je sistem hotel in sem si šel drugo kolo ukrast. Doma sem si našel debelo ketno in jo razrezal, v trgovini kupil obešanko za 15 evrov in sem bil dober za nekaj časa. In potem sem ponovil postopek, razen nove ključavnice, kajti te niso nikoli mogli precvikat ampak so se zmeraj lotili ketne. Tako zamenjam 4-5 koles letno že 2 leti. Edini problem, ki je pri tem je ko moram ponoči hodit naokoli da kradem z tistimi velikimi kleščami. Sem enkrat že pred policaji v tivoliju mogu zbežat ko so me videli rezat neko zajlo.

Lej kradi ce te veseli, ne se pa zmisljevat, da te je sistem prisilil. Stekam da so kolesa manj vredna pa se ljudem ne zdi nic posebnega, ogromno jih izgine pa se obcutek nepravicnosti naredi svoje, ko je tvoje vmes. Samo to kako ti drugo ne preostane lazi sebi ne ostalim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

RedDrake ::

Zanimivo!

Meni pa kar precej vrednega (cca 500EUR nov) in hitro razstavljivega trekking kolesa se pipnili niso v vec kot treh letih, pa ga nekajkrat tedensko puscam zaklenjenega s povsem obicajno (tisto ki se jo prescipne s kombinirkami) kljucavnico po raznih lokacijah v centru in obcasno tudi v studentski rozni dolini, ko imam kaksne instrukcije.

Aja, pa policijska postaja ne garantira varnosti.
Na parkiriscu pri novi moscanski PP so sredi dneva vlomili v drag SUV (vrata so odprli kot konzervo - dobesedno) in notri ukradli avtoradio :)
Na avtu pa za par tisoc EUR skode.
S tem da sem "dogodek" javil jaz (opazil na sprehodu s psom) - dezurnemu, ki bi skozi okno to lahko videl, pa je bil ocitno prezaposlen s svojim racunalnikom.

Nekoc je neki kumrovcan izjavil - "Kakva plata, takva vrata". Tudi v tem primeru to velja ;)

IvoJan ::

zivim 150m stran od policijske postaje in za ta dogodek se nisem slisal :) obstajajo kaksne fotografije?? me prav zanima kako to zgleda lol xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14926958 (5350) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945004 (32747) Daliborg
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610460 (6564) Kaj
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524660 (21915) mihec87
»

KAKO vam je bilo ukradeno kolo?

Oddelek: Loža
254863 (4075) SmoKey

Več podobnih tem