» »

Špar:Mercator:Tuš... Kje kupujete?

Špar:Mercator:Tuš... Kje kupujete?

«
1
2

Brilko ::

Dejmo mal pokomentirat naše največje trgovce. Kje kupujemo, zakaj, prednosti in slabosti enih in drugih, perspektiva in tko naprej...

Prosim za resnost. LP.

Kaufmann ::

Najraje v Sparu, za moj okus najlepše urejene trgovine (barve, vonj, zvok), M je preveč "sterilen", Tuš(Masarykova) mi s tega vidika deluje nekako zanemarjen.
ni podatka

Gwanaroth ::

Mercator. Na Mercator Piko (zeleno), na koncu mesca račun za vse za nazaj. Zaenkrat še ni bilo težav s kako pokvarjeno robo ali čim podobnim, tako, da smo kar zadovoljni. Poleg tega smo pa še deležni določenih popustov, zaradi uporabe zgoraj omenjene kartice.
Lights often keep secret hypnosis..

OldSkul ::

V Mercatorju. Zakaj? Ker fotr tm dela in se Špara, Tuša in Leclerca na daleč izogibam.
Drugač pa zlata pika kartica oz. zelena je res dobra stvar.

Tilen007 ::

Kaufmann, a veš da sem dostkrat razmišlju zakaj me bolj vleče v Špar kot M. In bo kr res, mi je M. res tak mal neprijeten...

V Šparu sem skor vsak dan, v M. enkrat na 3 mesce... Pa mam M. na poti domov, ampak grem rajš v Špar.

madmitch ::

Zanimivo, meni je pa ravno M bolj domač. Špar se mi zdi preveč švabski in vedno imam občutek,da nas imajo vse za male kradljivce, ne vem sicer zakaj. Tuš je tudi meni zanemarjen, ostali pa so mi ali odrok ali pa me samo nekaj odbija.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jest10 ::

Špar-Ker stanujem 100m stran od supermarketa.
Če bi bil bližji kater drugi, bi hodil tja

Dr_M ::

hm, tko ksne malenkosti kupujem v mercatorju (zvim cca 20m stran :)), drugac pa ksni vecji nakupi, se posebi ce se gre po pijaco, obvezno leclerc :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Nejc Pintar ::

Mercator, najboljši sosed... :)

Zato ker je bolj tak domač. Je pa res da ostali trgovci niti nimajo večjih trgovin v našem koncu.
Lahko je biti prvi, če si edini!

yerow ::

mešano....ubistvu sam kupujem večinoma v tušu pa mercatorju(mal več mercatorju-u oddaljenosti 2 km od hiše so 3 mercatorji in dva tuša), kr se pa familije tiče pa kupujemo tam kjer je trenutno stvar najcenej

kr se domačnosti okolja v trgovini tiče če se le da odkorakam vn kuj ko najdem hladno colo trgovinske znamke, mogoče čokolado, sladoled pa pražene arašide ter(če sm vornh pr dnarju) tut pistacije

hodmo pa tut u italjanske štacune(eurospin in podobne)

najbl me mot to de u mercatorju učasih nekej majo tk en mesc, lih tokd e se navadš d to majo, poj pa nč več...pa de njihove cole ene štacune mekatorjeve nimajo v hladilniku ene jo pa majo

Looney ::

glede na to, da imam 20 metrov stran od doma tuš.......
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Alexius Heristalski ::

Špar se mi zdi preveč švabski

Čeprav je nizozemski. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Looney ::

aja, pa ene 30 m stran merkator..........
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zeberdee ::

Mercator - ker po tleh ni solate, ko prideš na oddelek z zelenjavo. Nekajkrat se mi je to že zgodilo v Sparu. V tušu, leklerku še nisem bil

PI ::

Špar, po moje ima največjo izbiro od vseh, pa tudi najhitreje pridem iz trgovine :D

LP

Looney ::

to pa res... v tušu so vrste čez pol trgovine!:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

madmitch ::

No ja, pa še nekaj, nekako se mi zdi, da ima M vseeno izbiro malo bolj po našem okusu. Je pa tudi res, da izginjajo dobre stvari iz programa. Včasih so mel take fine čajčke v plastičnih žličkah, zdaj jih ni pa nikjer več. Hočem moje čajčkeeeeee!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Looney ::

čajčki v žličkah?!?:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

whatever ::

Vse troje, torej Tuš, Špar in Merkator. Kakor kdaj. Večinoma največ v Merkatorju, Tuš pa Špar pa približno enako.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Alec999 ::

Po vrstnem redu od najbol obiskane ->
Špar (BTC) -> najbližji + ostale trgovine zraven
Mercator -> hiperštrućke :)
Tuš Cash&cary (BTC) -> najcenej sladkarije + kšna pocen zanimiva reč :8)
Lecler -> večja izbira alkota + mal drgačni izdelki 0:)
Špar (Vič)

Looney ::

ponavljam:

čajčki v žličkah?!?:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Brilko ::

Kul odgovori... še kakšen, mogoče še prednosti in slabosti enih in drugih. :\

Mr_Globus ::

Špar. Bližje je pa bolj "urejen" zgleda :D V Merkatorju se mi zdi kot, da je vse skupi premešano

Matev ::

v tušu res ful čakaš pred blagajno

stromar ::

Če se le da, kupujem v Mercatorju, saj z njim nisem nikoli imel slabih izkušenj. V Sparu sem parkrat naletel na pokvarjeno robo, tako, da se ga od takrat izogibam.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

hysteria ::

Kupuje kdo preko mercatorjeve spletne trgovine?

Do nedavnega sploh nisem vedel da obstaja in zadnjič veselo naročim izdelke, pripeljejo ti par ur po naročilu (če ne naročaš ravno ob polnoči hehe), dostava nad 15k je zastonj. Pri meni je čas denar, torej bi bila to fajn rešitev. Ampak glej ga zlomka, dostavo imajo samo na območju LJ in MB, največ 10 km ven iz mesta. Halooooo, a ni to smisel spletne trgovine da lahko naročiš od koder koli, pa itak ima Mercator svoje centre v praktično vsakem (malo večjem) slovenskem mestu.

Ampak ne, ti klinci majo to omejeno na Lj in MB. Po telefonu mi je potem en model njihov neki jecljal da pač ni to povsod. In mi rekel, da bo žal moje naročilo preklicano. Meni je vseeno, lahko mi pripeljejo iz Lj ali Mb. Je pa reku da majo mojo naročilo zabeleženo in če bi blo kaj zanimanja, bodo to opcijo naredili tudi pri nas. Evo, zdaj bom vsak dan naročal znova in ko bodo parkrat preklicali znova in znova, se bodo verjetn naveličali in mi poslali :D Sam klinc jih gleda, v to je sam zato k nimajo v internetni trgovini konkurence in si lohk to prvoščijo.

klemen22 ::

Ja pa kaj ti bodo vozili v Prlekijo? Jasno je da se bodo omejili le na večje kraje, sam se jim v nasprotnem primeru ne splača. Sicer pa ne vem kdo je tako len da ne bi si mogu vzet v dnevu 20 minut in iti v trgovino.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

madmitch ::

Looney, ja v škatli je bilo 20 takih podolgovatih žličk, ki so bile na vrhu prekrite z nečem podobnik, kot so čajne vrečke, notri je bil čaj.
Odlična embalaža, se ni nič pocejalo in še boljči okusi čajev.
Tega se ne dobi nikjer več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Looney ::

svašta!:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Tea Time ::

madmitch...

O ja, pa se dobi. Sem zadnjič videl v Maximarketu. Poskusi tam! Nisem vedel, da to sploh kdo kupuje... :D Pa naj ti prija.

Dodano:
Seveda, če si iz Lj...
Have a break!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tea Time ()

madmitch ::

Pa menda ja nimajo spet? Radost in veselje, bom šel na oglede v MM, hvala.

Evo, zgledajo pa takole:



Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Looney ::

aja in to pol samo premešaš vodo s tem... in popiješ?:))
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

St@jler ::

Špar. Bližje je pa bolj "urejen" zgleda V Merkatorju se mi zdi kot, da je vse skupi premešano

hehe meni se zdi pa ravno obratno. K pridem v M se skor vedno znajdem pa najdem kje je kej. V sparu je pa use neki zmeden. No sej verjetno zato k sm v šparu 1x na 2mesca. Drugač pa mislm da ma M malo več slovenskih izdelkov kakor Spar.
Pa mi tud verjetno hodimo v merkića ker je bližje, drugač bi pa v Spar.

Looney ::

mah, sej v teh velikih trgovinah je vse tako obsežno, da jaz po enih treh letih rednega nakupovanja v tušu včeraj nisem našla paštet!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

JamesBond ::

Ja pa kaj ti bodo vozili v Prlekijo? Jasno je da se bodo omejili le na večje kraje, sam se jim v nasprotnem primeru ne splača. Sicer pa ne vem kdo je tako len da ne bi si mogu vzet v dnevu 20 minut in iti v trgovino.:\


Zakaj pa ne? Saj mamo tu vse naštete trgovine..

gzibret ::

Jaz v Šiški imam izbiro ali Mercator, ali Mercator, ali Mercator ali Mercator. Tako, da kupujem v Mercatorju. Včeri sem se izjemoma peljal z avtom v Špar, kjer sem kupil megajabolka (3 jabolke > 1 kg :D ).

Drugače pa mi je Špar bolj simpatičen, kot Mercator. Imajo bolj pestro izbiro artiklov in lepše sadje/zelenjavo.
Vse je za neki dobr!

Oxford ::

Interšpar v BTC-ju mi je najbolj pri roki - kupujem največ. Občasno tudi v Merkatorju v Šiški - mi je tudi O.K.
Leclerc na Rudniku pa je 'podn' - se sploh ne znajdem (enkrat sem 10 minut iskal Alpsko mleko ;(( ). Ampak to je verjetno zato, ker sem tam le občasni gost.
V Tuš 'velecentru' pa po moje sploh še nisem bil. V njegovih manjših trgovinicah pa sem reden gost - mi stoji praktično pred domom. Opazil sem, da 2/3 izdelkov, na katere sem navajen, sploh nimajo:\ . Torej, tam kupujem le časopis in ostalo drobnarijo.

Opkow ::

JamesBond:
Ni tako enostavno kot ti pravis, da bi privlekli iz najblizjega Merkatorja, kar si narocu prek online Merkatorja.

Mati je vcasih to precej pogosto uporabljala. Celo racunalnik sem nastimal njej za to, da ne bi vedno mene gnajvla s tem. :)

Nehala je pa enostavno zato, ker se je dostikrat zgodilo, da necesa niso pripeljali, ker niso imeli na zalogi, pa ceprav je pisalo na strani da je. In si zato padel pod mejo 15 K SIT, in s tem si bil seveda prisiljen placat dostavo. Dostikrat so kar en tretji izdelek pripeljali. In s tem reklamacije,... Enostavno se ji ni vec dalo jebat s tem. Ce niso sposobni sredi Ljubljane priskrbet tocno tisto, kar si narocil, pa smo slab kilometer stran od velikega Merkatorja v Siski, kako ti bodo iz lokalne merkator stacune sredi vasi dostavli dolocene reci.

Kot drugo ima Mercator svoje ljudi za dostavo. In ne kake Poste ali alternativne dostavne sluzbe, kot jo recimo imajo racunalniske internetne trgovine pri nas.

Drgace jaz hodim vec ali manj v Mercator. Sicer ne delam kaksnih pretiranih razlik med njimi. Kot je en omenu, da mu prevec "svabsko" zgleda,... :) Jaz pac skocim v najblizjo stacuno. Je pa v moji okolici precej merkatorjev.

Edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

BigWhale ::

> Kupuje kdo preko mercatorjeve spletne trgovine?

Jaz, precej redno, enkrat do dvakrat na mesec. Sem kar zadovoljen s storitvijo. Samo vrata odprem, mozakar pa znosi robo po stopnicah gor v stanovanje.

Ce grem pa sam v trgovino grem pa v spar.

Korenchek ::

Najpogosteje grem v TUŠ, ker je v bližini, potem v SPAR, če grem mimo, v Mercator pa ne grem rad, se mi zdi, da imajo slabo zelenjavo in sadje (nekajkrat sem šel po banane in niso bile nikakršne, pravtako paradižnik) in ne vem ali je samo pri nas tako ali je tudi drugje (a ima mercator za vse trgovine iste dobavitelje zelenjave?). TUŠ ima dosti boljšo zelenjavo.
For those about to rock - we salute you!

ronaldo ::

hysteria: Tudi jaz bi zelel narocati preko spletne trgovine, nazalost pa kot si ze omenil je to omejeno na LJ in MB. Upam da bo mogoce tudi na primorskem, kajti sam nimam avta, pa tudi je dosti lazje kr preko neta kaj narocit, pa ti lepo pripeljejo. Nekdo je omenil da zakaj naj bi to bilo mogoce po celi Sloveniji ? Jaz bom placal vec za prevoz ce je treba sam da dobim tiste stvari ki jih drugace ne morem nosit domov v taksnih kolicinah, predvsem pa sem ful len. :D

OldSkul ::

Killer, če ste 1km oddaljeni od mercator hipermarketa, zakaj ste se jabal s trgovino pol?
lol

Nejc Pintar ::

Mislim da če bi mercator dostavljal povsod da bi bilo naročevalcev kar nekaj. Če bi omogočili še nekaj za starejše bi bilo pa sploh super:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

pikachu004 ::

v luciji je tus in merkator. raje imam tus ker je vec izbire pijace, prodajalke so mlajse ;) in hitrejse kot tiste v merkatorju

Matev ::

danes sem bil v šparu v citi parku
katastrofa ... dobiti voziček je mission imposible

BendeR ::

Delam sicer v hipermarketu Marcator na tržaski v Mb, a nakupujem večina v sparu oz. tušu. Ne gre se za to, če mi je anti ali ne, pač ko pridem tja nimam časa it še po nakupih. Večina pa ko pridem na šiht je itak gužva za popizdit in raje grem dopoldne drugam.
Mercator nima posebej ljudi za dostavo. To sta vsaj pri nas fanta, ki drugače delata v skladišču (večinoma) oz. v trgovini skribita za svetovanje pri tehniki in reklamacijah. Je pa res, da sta dost na dostavah.

gkovac ::

Za majhne nakupe uporabljam Mercator v sluižbi ali pa v skrajnem primeru doma (cca 300 metrov stran od doma) ampak mi grejo na živce ker so babe tako obupno počasn e kot bi jih nosila luna!! Hipermarket Merkator v šiški je živa groza kar se tiče zelenjave... mislim... zadnjič so imel tak paradižnik, da še za festival Tomatina nebi bil dober in na splošno je zelenjava v Mercatorju taka k bi jo nekdo že prežvečil.

Za "velike" nakupe sem najrajš v Leclercu ker imajo ogrooooomno parkirišče in se mi ni treba gužvat med 500.000 folka ki bi se najrajš kar z avtom v trgovino zapeljal.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Super Sonic ::

Hmmm, osebno nimam rad nobene trgovine. Če pa že moram, gre pa tako:
- V Tuš hodim ker mi je blizu, čeprav kot je že nekdo omenil zgoraj, nimajo vsega kar človek rabi. Ravno dans sem iskal Ambi pure za v avto in ga ni. Tud česar koli podobnega ni. Kar mi je čudno. In še ena stvar: vrstaaaa za popizdit je v 99%. Tuš doseže nekje 30% mesečnih nakupov.

-Merkator mi zelo daleč, rad imam pri njih "klasične" izdelke katere pogrešam marsikje. Drugače pa furajo z ogromno rvc-ja in so določene stvar izjemno drage. Zelo redko naletim na gužvo.Dober kruh pa imajo. Nekje 30% nakupov.

-Špar mi res estetsko najbolj odgovarja, ampak... Ne vem. Se mi zdi da prodajajo samo pocen robo, ki je nabasana z konzervansi. Ko jem/pijem njihove izdelke, se mi zdi, da jem/pijem samo kemijo. Ravno tako mi gredo na živce njihove točke (katere kopirajo sedaj vsi). Kruh je totalno zanič (spet kemija). Edin zelenjava ponavadi ni slaba. 10% nakupov opravim v Šparu, pa čeprav mi je daleč najbližje (imam ga 50m od šihta in 1 km od doma). Vedno je gužva (nekaj takega kot v Tušu).

-Leklerk ima pa širok izbor vsega in mi kr odgovarja zaradi parkirišča, dostkrat tudi gužve ni (takrat ko sem jest v trgovini)... Imajo pa vsega dovolj (od A do Ž), meso in zelenjava sta odlična, kruh pa dokaj slab. Moti me tehnika, ker prodajajo samo "šodr" robo in včasih so cene res bose (zgleda, da cene korigirajo samo na akcijah potem pa nič več). V Leklerku opravim večje nakupe. Nekje 30% dobijo še oni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Saladin ::

A niti en ne hodi v Hardy?
V pravilu najcenejša roba in najprimernejpe mesto za vse malenkosti (nimajo pa večje izbire sadja in zelenjave). Špar, Tuš in Mercator pa imajo določene izdelke hudo poceni, pa tudi dobre akcije imajo.
Torej v glavnem Hardy, kar pa se tam ne dobi (ali je ceneje) pa v večje sosede.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

hysteria ::

Klemen 22: Ja pa kaj ti bodo vozili v Prlekijo? Jasno je da se bodo omejili le na večje kraje, sam se jim v nasprotnem primeru ne splača. Sicer pa ne vem kdo je tako len da ne bi si mogu vzet v dnevu 20 minut in iti v trgovino.

Verjetno nisi dovolj dobro prebral mojega posta, omejeni so samo na LJ in MB. Kaj pa vsa ostala večja slovenska mesta z mercatorjevimi centri; Celje, Koper, Kranj, Novo Mesto, Slovenj Gradec, Murska Sobota, Nova Gorica... Pa na njihovi spletni strani nikjer ne vidiš da je dostava omejena, to prebereš šele potem ko se registriraš in želiš opravit nakup. In tukaj gre preprosto zato, da lepo udobno sediš v fotelju, mal poklikaš z miško in ti pripeljejo. Ok, če greš kupit kilo kruha in liter mleka se sprehodiš do najbljižje štacune, za večje nakupe pa si moraš vzet čas, primern tajming da ne uletiš v največjo gužvo, na parkingu pizdit na kšnega nedeljskega voznika ki pol ure speljuje vn, pol se tam drenjat med policami, vmes razmišljat kaj vse moraš uzet in čakat na blagajni. In na koncu vse to znosit iz avta v stanovanje. Tle pa to vse nardijo oni namesto tebe.

@Killer
Nekaj kolegov iz Lj kupuje prek spleta in so vsi zadovoljni s storitvijo. Če kdaj česa ne pripeljejo te morajo prej poklicat in vprašat za dovoljenje, drugače ti ni treba prevzet in jih pošlješ nazaj. Na spletni strani je opcija da se strinjaš z zamenjavo izdelka če ga ni na zalogi, ali pa da ne smejo nič zamenjat in tega se morajo držat. Pod tvojim postom je tud uporabnik BigWhale opisal da je zadovoljen z njihovo prodajo prek spleta.


Nejc Pintar: Mislim da če bi mercator dostavljal povsod da bi bilo naročevalcev kar nekaj.

Se strinjam. Tako pa verjetno marsikdo sploh ne ve za to opcijo. Danes živimo v času ko naročanje prek spleta postaja način življenja, udobno sediš doma in ti pripeljejo, pa ni važno a je to grafična kartica za komp, kavni mlinček, al pa špecerija. Izjema so seveda tisti ki jim tekanje z vozički po hipermarketih predstavlja nacionalni šport.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103818 (40276) zmaugy
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012119 (9009) kalko
»

Kje kupujem in zakaj

Oddelek: Kaj kupiti
434631 (3911) fosil
»

Mercator - zaračunavanje za nazaj

Oddelek: Loža
313988 (2757) BigWhale

Več podobnih tem