» »

Kolk poprecno porabite v trgovini?

Kolk poprecno porabite v trgovini?

1
2
»

tx-z ::

Pr ns okol 500€+(al pa 600+)/mesec.:\ 4članska... Pa ni nč posebnih stvari....2x na tedn kruh pa razne stvari za sproti(kosila), pa 1x na tedn pač obične zaloge kar treba....

Uglavnm velik dražje kt pred kšnima 2ema letoma k bi blo 300€ dost:\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

BigWhale ::

2€? Kako sem pa jaz zadnjic kupil struco belga za 59c? In to v Mercatorju. Ni bil nek cheap kruh ampak čisto navaden, običen bel kruh :)


Saj sem napisal kak kruh. V Sparu je recimo en Sitarjev hlebec, 0.7kg nekaj cez tri evre.

koyotee ::

250-300€ za tri folka/mesc, vecinoma mercator
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tear_DR0P ::

80 EUR na osebo na mesec - razen ce pristejem se ko si privoscim kako restavracijo, pa magari na bone (mater so dragi - jem dva dni za ceno kakih bonov)
res pa je da jem bolj malo testenin in mesa - od žitnih izdelkov pojem ene 500 gramov toasta na teden in 500 gramov koruznih kosmičev. večinoma jem sezonsko zelenjavo in sadje, stročnice, kaše (ajda, proso, oves) - in pa čez viknde meso ali ribe

za razliko od mercatorja hofer in lidl prodajata zrelo sadje in zelenjavo - ampak kupujem pri vseh - zapeljem se v šoping 1x na 10 dni in takrat napolnim hladilnik.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jcb ::

Imamo velko kmetijo doma (30 govedi, koze, prašiče, kunce, kure)...v trgovino hodmo samo po osnovna živila.
160 evrov na mesec za 5-6 ljudi
Meso je doma, sezonske zelenjave je vedno dovolj za čez zimo pa krompir, zelje, vložena paprika, pesa, fižol
Mleko je doma, jabolka so domača,

OFF: Sem že dostikrat poskusil jest že na pol pripravljeno zadevo iz trgovin pa moje telo ne sprejme....fuj industrijska hrana....vse bi dal samo, da so vedno na voljo domače jedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

VesnaH ::

Jaz prebližno 50eu na teden-za dva. Se pa potrudim, da kruh spečem kdaj pa kdaj doma.

_Dormage_ ::

jcb je izjavil:

Imamo velko kmetijo doma (30 govedi, koze, prašiče, kunce, kure)...v trgovino hodmo samo po osnovna živila.
160 evrov na mesec za 5-6 ljudi
Meso je doma, sezonske zelenjave je vedno dovolj za čez zimo pa krompir, zelje, vložena paprika, pesa, fižol
Mleko je doma, jabolka so domača,

OFF: Sem že dostikrat poskusil jest že na pol pripravljeno zadevo iz trgovin pa moje telo ne sprejme....fuj industrijska hrana....vse bi dal samo, da so vedno na voljo domače jedi.


Svaka čast!

BigWhale ::

jcb je izjavil:

OFF: Sem že dostikrat poskusil jest že na pol pripravljeno zadevo iz trgovin pa moje telo ne sprejme....fuj industrijska hrana....vse bi dal samo, da so vedno na voljo domače jedi.


Mogoce si alergicen na konzervanse. No, lahko si pa samo razvajen. :>

blue ::

Okoli 100 do 120EUR na mesc za 2 osebe..
Meso, zelenjavo (vloženo, zmrznjeno, svežo), med, vino, sok in ne vem še kaj pridelamo doma...
Na mleko sem alergičn in zato porabim tako malo :)
Skoraj vse kupim v hoferju, potem v lidl grem iskat črni čaj, v spar pa heinz kečap in tabasco.

BigWhale ::

blue je izjavil:

Skoraj vse kupim v hoferju, potem v lidl grem iskat črni čaj, v spar pa heinz kečap in tabasco.


Kolk te pa potem to stane? Mas vse tri stacune na kupu al se vozis od ene do druge?

gzibret ::

BigWhale je izjavil:

jcb je izjavil:

OFF: Sem že dostikrat poskusil jest že na pol pripravljeno zadevo iz trgovin pa moje telo ne sprejme....fuj industrijska hrana....vse bi dal samo, da so vedno na voljo domače jedi.


Mogoce si alergicen na konzervanse. No, lahko si pa samo razvajen. :>


Je kar zrno resnice tukaj notri. Doma imamo vrt... pa je vsaj poleti dovolj sveže zelenjave. No, včeraj pa kupim korenček pri najboljšem sosedu, in ga probam. Popolnoma brez okusa, kot bi žvečil nek hrustljav stiropor.
Vse je za neki dobr!

blue ::

BigWhale je izjavil:

Kolk te pa potem to stane? Mas vse tri stacune na kupu al se vozis od ene do druge?


Na viču sta spar in hofer zelo blizu.. Tist lidl pa že vidim enkrat na mesec nekje ob cesti, ko grem za drugimi opravki..

BigWhale ::

gzibret je izjavil:

Je kar zrno resnice tukaj notri. Doma imamo vrt... pa je vsaj poleti dovolj sveže zelenjave. No, včeraj pa kupim korenček pri najboljšem sosedu, in ga probam. Popolnoma brez okusa, kot bi žvečil nek hrustljav stiropor.


Ah, pretiravati spet ni treba. Pri double blind testu korencka (sadja, zelenjave) bi velika vecina ljudi padla. Pod pogojem, da bi pri sadju izlocili domaca, crviva jabolka in dali na test samo tistih par, ki so v redu. ;)

gzibret ::

Govoril sem o korenju, ne o jabolkah!
Vse je za neki dobr!

energetik ::

2 porabiva povprečno na uč na teden 60EUR. Sproti stvari nabavljava v Mercatorju, ki ga imava za vogalom, večje stvari pa v Hoferju. Če pa hočem konkretno izbiro se zapeljem v Leclerca.
Mesa ne kupujeva, razen par kg zmrznjenih osličev v Hoferju. Malo dražje naju pride sojino mleko, ki pa se ga vendarle dobi v Hoferju za 1,3EUR/L.
Najbolj vesel sem pa domačega kruha iz avtomata, kjer si spečem 3/4kg hlebec iz čiste polnozrnate pirine moke za 50-75centov, kolikor stane najbolj čipšitbel kruh v štacuni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Buggy ::

cca 70-90 na teden stiriclanska druzina. Vkljucno nakup raznih praskov pralni/pomivalni, ter razvad tipa cips/smoki in kaksen six pack piva oz mehurcki v obliki schweppes-a.

Nedeljska goveja juha je obvezna, je pa po vecini na jedilniku bolj perutnina.
Kuhamo po vecini samo cez vikend, cez teden pogojno kaksne testenine saj otroci jejo v soli midva pa po sluzbah tako da potem za vecerjo pride kaj suhega (toast) oz. mlecnega.
Nakupujumo pa SPAR+Hofer. Hofer obvezno sadje in zelenjava (zelo kvalitetna in sveza), kaksni pakirani steaki oz meso za juho. Njihov 100% pomarancni sok z delcki je itaq zakon kakor tudi ze pripravljeno testo za strudelcke in pizzo.

d0rK ::

Se vedno isto, okoli 90eur na teden, za eno osebo. Blah.

energetik ::

Jah, veliko se pozna, če ne kupuješ "hrane", ki je pravzaprav ne potrebuješ. Kot so npr. razni čipsi, bonboni, piškoti, gazirane in druge sladke pijače, sladoled itd itd.
Jaz si namesto tega nabavim arašide in druge oreščke, ki jih potem počasi glodam cel teden. Pijem pa vodo ali čaje.

BigWhale ::

gzibret je izjavil:

Govoril sem o korenju, ne o jabolkah!


No, jaz sem govoril na splosno. :) O vsem. Domaca jabolka bi pa prepoznal po tem, da jih je 3/4 crvivih. :)

kixs ::

Vse kar se tice prehrane na mesec znese okoli 120-130EUR. Kosilo jem v Sparu. Ostalo pa gre za zajtrk, vecerjo in vmesne obroke.

lp

kalko ::

Okoli 150 EUR na mesec (všteta tudi malica med službo). Največ kupujem v Sparu in Hoferju, nekatere izdelke še v Mercatorju (jih drugje ni) in Lidlu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103810 (40268) zmaugy
»

Kje kupujem in zakaj

Oddelek: Kaj kupiti
434628 (3908) fosil
»

Mercator - zaračunavanje za nazaj

Oddelek: Loža
313988 (2757) BigWhale

Več podobnih tem