» »

Chemtraili ali "kemični repi" so neobičajne sledi za neidentificiranimi reaktivnimi letali

Chemtraili ali "kemični repi" so neobičajne sledi za neidentificiranimi reaktivnimi letali

Temo vidijo: vsi
««
20 / 29
»»

TechBeats ::

A tebi ni..
AciD TriP

PacificBlue ::

Meni je zanimivo, kako se vodna para od izpuha letala, čez čas razleze čez velik del neba in zacne tvorit umetne oblake. No tega v pretekloti ni bilo, pa so se letala puščala za sabo sledi, ki pa so normalno izginila čez čas, ne pa te meglice ki se čez cel dan raztezajo po nebu.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Še en rekla kazala argument. Raje si z Googlom poišči posnetke contrailov s časa WW2 in boš videl, da ni bilo kaj razlik.
Aja, že takrat so s kemikalijami v bombnikih in tovornih letalih zasedali prepotreben prostor.

PacificBlue ::

Pa saj lahk sam opazujes nebo. A ti to ne gre od rok, hm..oči?

jype ::

PacificBlue> Meni je zanimivo, kako se vodna para od izpuha letala, čez čas razleze čez velik del neba in zacne tvorit umetne oblake. No tega v pretekloti ni bilo, pa so se letala puščala za sabo sledi, ki pa so normalno izginila čez čas, ne pa te meglice ki se čez cel dan raztezajo po nebu.

To ne drži. Kondenzacijska jedra v ustreznih pogojih vedno povzročijo širjenje (po tvoje umetnih) oblakov.

PacificBlue> Pa saj lahk sam opazujes nebo. A ti to ne gre od rok, hm..oči?

Nadvse dobro nam gre od oči, zato vemo, da je obnašanje vlage v zraku odvisno od njene količine in nima nobene zveze z izmišljenim "špricanjem".

PacificBlue ::

To ne drži. Kondenzacijska jedra v ustreznih pogojih vedno povzročijo širjenje (po tvoje umetnih) oblakov.


Vem, ampak količina le teh umetnih oblakov je včasis res osupljiva, se postavi vprasanje vpliva na vreme oz podnebje.
Teh vrst oblakov ni bilo v knjigah, ko sem se ucil klimatologijo.

Kaksna je njihova kemijska sestava je pa tudi drugo vprasanje..

jype ::

PacificBlue> umetnih

Kako pa veš, da so umetni?

PacificBlue> Teh vrst oblakov ni bilo v knjigah, ko sem se ucil klimatologijo.

Seveda so bili, imenujejo se cirusi.

PacificBlue ::

Kako pa veš, da so umetni?


Ker jih opazujem. Nastanejo zaradi contrailov..

Seveda so bili, imenujejo se cirusi.


aja, sem ze mislil, da so po novem undulatus asperatus.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> Ker jih opazujem. Nastanejo zaradi contrailov..

Nastanejo zaradi poljubnega vira kondenzacijskih jeder. Običajno zaradi majhnih sprememb v pritisku nastanejo tipične oblike cirusov, če pa skozi leti letalo (pri čemer sploh ni nujno, da ima motor) pa se oblika in širjenje seveda zgodi radialno okrog takšnega vira.

noraguta ::

Ker jih opazujem. Nastanejo zaradi contrailov..
je kakor megla v dolini kjer se kuri , samo pointa to glih nima. potem ukinimo kurišča pa se vrnimo pred izum ognja, ali pa kolinizirajmo nov planet tanar bol jogerji na ladiji, mi pridemo za vami, ker vemo da boste ohranili planet nedotaknjen.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Matev ::

No tega v pretekloti ni bilo, pa so se letala puščala za sabo sledi, ki pa so normalno izginila čez čas, ne pa te meglice ki se čez cel dan raztezajo po nebu.


v preteklosti tudi letal ni bilo toliko kot danes

Gandalfar ::

Slikano danes po nenadnem dezju:


Belina se lepo vidi, da je dez prehitel chemtraile in se sedaj to vidi na tleh. Edino zal mi je da nisem sampla sel vzetl. ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Sasmara ::

Prav zaskrbljena sem nad brezbrižnostjo človeštva, ker se enako obnašate, kot na sodiščih. Vsi ljudje so nedolžni, če jim nasprotja ne dokažejo, a je temu v resnici res tako? Samo eno stvar bom napisal in si jo dobro zapomnite!
Na Adriji imam dobrega znanca enega glavnih mehanikov in sem ge res povprašala po teh chemtrailih..."za tebe bolje, da nič ne veš in živiš v prepričanju oblakov, ker proti temu ne moreš, se nasmehnil in sva končala"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

jype ::

Sasmara> Na Adriji imam dobrega znanca enega glavnih mehanikov in sem ge res povprašala po teh chemtrailih..."za tebe bolje, da nič ne veš in živiš v prepričanju oblakov, ker proti temu ne moreš, se nasmehnil in sva končala"

Dober vic!

(Poznamo tudi pilote, stevardese, kontrolorje in letalske vremenoslovce, ki znajo povedat, da je to totalna bedarija.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mihec87 ::

Tako ali tako te nebi prepričal v nasprotno, zakaj bi se trudil...Tako pa ni zadeve ne potrdil ne zanikal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

BigWhale ::

Sasmara je izjavil:

Vsi ljudje so nedolžni, če jim nasprotja ne dokažejo, a je temu v resnici res tako? Samo eno stvar bom napisal in si jo dobro zapomnite!


Torej, jaz vem, da si ti meni ukradel kolo. Ne, ne izgovarjaj se, ker _VEM_, da si bil ti. Dokazovati pa ne rabim.

Mipe ::

Sasmara je izjavil:

Prav zaskrbljena sem nad brezbrižnostjo človeštva, ker se enako obnašate, kot na sodiščih. Vsi ljudje so nedolžni, če jim nasprotja ne dokažejo, a je temu v resnici res tako? Samo eno stvar bom napisal in si jo dobro zapomnite!
Na Adriji imam dobrega znanca enega glavnih mehanikov in sem ge res povprašala po teh chemtrailih..."za tebe bolje, da nič ne veš in živiš v prepričanju oblakov, ker proti temu ne moreš, se nasmehnil in sva končala"

Smiliš se mi, prav zares.

V letalskem prometu dela na milijone ljudi. Zakaj NOBEDEN ne more predložiti prepričljivih dokazov? Ti pa padaš na limanice "kolega mi je reku...".

bluefish ::

Eh, spet smo na začetku.
Tem conspiracy temam je itak vedno skupno to, da bi za dejansko uresničevanje načrtov potrebovali maso ljudi in slej ko prej bi nekdo pisknil. Začuda pa so vsi tiho.

pegasus ::

Enostavna psihologija: "kolega mi je reku" ima veliko večjo težo kot vsa znanost in formule v mrtvih knjigah in tekstih. Zato pa se google boji facebooka in oglaševalske pogače, ki jim jo odžira ...

Oblaki, ki nastanejo iz contrailov, so isti "čudež", kot tekoča voda pri -17 stopinjah. Nekomu, ki je prepričan, da je voda pod 0 stopinjami zgolj in samo led, je to čudež. Drugim, ki razumejo procese za zmrzovanjem, pač ne.

win64 ::

za tebe bolje, da nič ne veš in živiš v prepričanju oblakov, ker proti temu ne moreš, se nasmehnil in sva končala

In iz tega ti razbereš, da je on rekel, da chemtraili obstjaja?
Če je tvoj dober znanec, te sigurno pozna in ve, da verjameš v chemtraile. Iz tega lahko tudi predvidevamo, da se je pošalil. Še sama si napisala, da se je na koncu nasmehnil.

Mipe ::

Ja, to bo zato, ker so vsi del konspiracije, ane. Vsi razen teoretikov.

XsenO ::

Hmm se prav čudim, da ni še noben omenil """bolezni""" Morgellanovega sindroma :)
1 + 1 = 1

TechBeats ::

^
Ker so blodnje.



Baje je kao proti toči, samo še zmeraj ne deluje.. Đabe keš stran metat, politika čist v k.
AciD TriP

hamax ::

sasmara, das prosim ime tega mehanika(lahko tudi na zasebno sporocilo), da ga grem osebno vprasati kaj je dejansko mislil.

Ker od vseh znancev na Adriji se nihce nikoli ni o tem govoril.
Pred leti sem celo sam kot student pomagal v hangerju, pa nisem opzil nobenih sumljivih sodckov in skropilnikov.

BigWhale ::

hamax je izjavil:


Pred leti sem celo sam kot student pomagal v hangerju, pa nisem opzil nobenih sumljivih sodckov in skropilnikov.

Oci vidijo samo tisto kar zelijo videti! ZATO jih NISI opazil! ;>

francek1 ::

V zadevi Chemtrails so največji onesnaževalci tisti butli, ki so s spreji in napisi ponesnažili celo Slovenijo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

bluefish ::

bluefish je premaknil sporočila v Vrste goriv.

Sasmara ::

Smilite se mi vi! V Trbovlju in Hrastniku gre dim iz dimnikov samo na račun drv in premoga? Vse mi je jasno okrog navadnih kondenzacijskih sledi, pogojih za nekakšne megle. In tu je point vsega, vsake toliko je SLO bombandirana od zgoraj in vsi se sklicujejo na logično razlago - Contrail.

Chemtrails - Shocking Phoenix
Air Quality Test Results

http://rense.com/general82/chemit.htm

PaX_MaN ::

Air was sampled through an air filter which operated approximately 4 hours during the day and 4 hours after sunset for 28 days.

Looks legit.

Ziga Dolhar ::

Sasmara: si bil(a) že nekajkrat pozvan(a) na predložitev dokazov. Zadnje opozorilo. Pravila. Argumentirana debata.
https://dolhar.si/

Sasmara ::

@ZigaDolhar

1. Chemtrails - Shocking Phoenix
Air Quality Test Results
http://rense.com/general82/chemit.htm

2. Eden od mnogih patentov, točka 3 bo dovolj / Stratospheric Welsbach seeding for reduction of global warming
http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars...

3. Razlika med Contrailom in Chemtrailom, isti čas, ista atmosfera


Pod točko ena je eden od mnogih testiranih vzorcev, ki so jih vzeli takoj po škropljenju. Ne dokazuje pa, da se to v SLO dogaja.

Pod točko dva sem dal enega od mnogih patentov za umetno spreminjanje podnebja.

Točka 3 bo zanimiva, pričakujem fizikalno razlago različnih sledi, kljub enakemu času, enaki atmosferi...?

bluefish ::

1. Nisem bral celote, vendar ob prvem pregledu nisem zasledil kontrolnih meritev.
2. Ko bi videl, koliko patentov je vloženih, pa ostane le pri tem.

Gandalfar ::

> Pod točko dva sem dal enega od mnogih patentov za umetno spreminjanje podnebja.

Patenti so bullshit. Kdorkoli lahko karkoli notr napise. Resnicnost in smiselnost se gre preverjat sele pri tozbah/na sodiscu.

>Točka 3 bo zanimiva, pričakujem fizikalno razlago različnih sledi, kljub enakemu času, enaki atmosferi...?

Razlicna visina?

TechBeats ::

Upam, da res.

Danes je bilo isto sranje nad Lj, dopoldne okol 9-10h zujtraj, okoli 14h se je zjasnilo tam kjer je bilo prej našopano z temi fejk oblaki.


Nevem no, če je res proti toči, potem nima veze neki špricat ob sončnem dnevu, a se vam ne zdi?


In da država dopušča, je tudi bolano. Baje da od takrat naprej, ko je Bush prišel v Slo. in Slo. politika, ko so picke so itak vse dovolili. Ali pač je še zmeraj proti toči? xD


Pa še to, baje je Avstrija prepovedala tole špricanje in je zmeraj vse zabasano tja proti Avstrijsko/Italjanski meji.
Slučajno imam razgled do Triglava in ke proti krvavcu/Gorenjska, malenkost Karavank in dostikrat opažam te umetne oblake tam pri sončnem zahodu pa vse tja do SZ..
AciD TriP

Sasmara ::

Gandalfar je izjavil:

> Pod točko dva sem dal enega od mnogih patentov za umetno spreminjanje podnebja.

Patenti so bullshit. Kdorkoli lahko karkoli notr napise. Resnicnost in smiselnost se gre preverjat sele pri tozbah/na sodiscu.



>Točka 3 bo zanimiva, pričakujem fizikalno razlago različnih sledi, kljub enakemu času, enaki atmosferi...?

Razlicna visina?


Če te lastno zdravje kaj skrbi, si sam poišči, kateri patenti so že bili uporabljeni nad ljudstvom, vzrok je evgenika.

Slab poizkus, potniška letala imajo več ali manj podobno višino leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

jype ::

Sasmara> 3. Razlika med Contrailom in Chemtrailom, isti čas, ista atmosfera

Neumnost.

Sasmara> Slab poizkus, potniška letala imajo več ali manj podobno višino leta.

Ne, nimajo je.

TechBeats ::

^
Potniška letala vsaj ta pri nas, so zelo nizko in nikoli ne puščajo sledi.. Mogoče, ker štarta iz Jože Pučnika in nima dovolj časa da gre na 8-10km? Ponavadi je tako nizko in glasno, kot da bo glihkar strmoglavil, ene parkrat sem videl napis letalskea podjetja :D


@ moja izjava..
Ok je kar ene par baje fraz, tako da nevem čist 100%.. Ni mi pa čist nedložno, ker to ni bilo tako pogosto 4-5 let nazaj :))

Sem pa tudi zasledil tole zadevo, letos 1-2 meseca nazaj in vmes vsake toliko časa,
https://slo-tech.com/forum/t366864/0
Ko je bilo vidno, je bil prepleten cel zahodni del Lj z tankimi finimi oblaki..

Torej je to samo vodna para? Čeprav je spreminjalo barvo, in na koncu ostalo svetlo zeleno/modro skoraj trukizna barva, potem pa počasi izginilo?
AciD TriP

Gandalfar ::

> Če te lastno zdravje kaj skrbi, si sam poišči, kateri patenti so že bili uporabljeni nad ljudstvom, vzrok je evgenika.

Kaj ima patent veze s tem?

jype ::

TechBeats> Torej je to samo vodna para? Čeprav je spreminjalo barvo, in na koncu ostalo svetlo zeleno/modro skoraj trukizna barva, potem pa počasi izginilo?

Ni vodna para - pare ne vidiš. To so majhne kapljice, "barvo" pa dobijo enako kot mavrica - ko bela svetloba potuje skozi te kapljice se lomi na komponente in odvisno od geometrije oblaka (vsako aerosolizirano vodo v zraku v resnici imenujemo oblak) se potem pojavi v različnih barvah. Velika večina oblakov ni ustrezne oblike, da bi se svetloba zaradi njih barvno sipala, na cirusih (to so oblaki na veliki višini, kjer vlage ni dovolj, da bi nastali debelejši, gostejši oblaki) se pa precej rada.

Na http://www.flightradar24.com/ lahko spremljate vse civilne polete in se prepričate, kateri letalski družbi pripada letalo, kje je vzletelo in kam gre, pa seveda tudi višino in hitrost.

Sasmara ::

bluefish je izjavil:

1. Nisem bral celote, vendar ob prvem pregledu nisem zasledil kontrolnih meritev.
2. Ko bi videl, koliko patentov je vloženih, pa ostane le pri tem.


Res je. Kaj pa, če seštejemo ena in ena? Imaš patente, imaš testirane vzorce ob škropljenju, NEM vojska je ob pritisku medijev priznala testiranje snovi kao proti zaznavanju radarja...Opozarjam, za naše zdravje gre in ne neko širjenje zarote.
Potrebno je samo nekaj časa in vidiš da nekaj ni v redu. Moja opažanja so, da se v dnevih škropljenja letalski promet nenadoma poveča za faktor 10. Pred petimi dnevi sem opazoval pojav, ko se je 5 letal praktično en za drugim peljalo v isto smer. Zadnje med njimi je pustilo konkreten "contrail", ostali ničesar. So se peljali na panoramski skupinski izlet? Od kdaj letala polkrožno obračajo in to ne samo enkrat. Zakaj mora določeno območje preleteti nekajkrat in samo tam pušča sled?

Verjamem v tisto kar vidim in vem, da nekaj puščajo na nas. Ker je tajno, nekaj dobrega ni, vse ostalo je pa teorija!

Gandalfar ::

Zakaj tocno se ti zdi, da je nekomu ki dela "evil things" v interesu to javno zapisat? Ker tocno to je patent - javni zapis.

jype ::

Sasmara> Opozarjam, za naše zdravje gre in ne neko širjenje zarote.

Potem pa pojasni, zakaj jaz pri zbiranju vzorcev nisem našel ničesar?

Sasmara> Od kdaj letala polkrožno obračajo in to ne samo enkrat.

Praktično odkar imamo kontrolo letenja.

Sasmara> Zakaj mora določeno območje preleteti nekajkrat in samo tam pušča sled?

Ker je vreme vedno lokalni pojav.

Sasmara> Moja opažanja so, da se v dnevih škropljenja letalski promet nenadoma poveča za faktor 10.

Zgoraj sem ti nalepil link, kjer lahko za praktično vsako letalo, ki ga opaziš, preveriš praktično vse, kar se preverit da. Poskusi.

Sasmara> Pred petimi dnevi sem opazoval pojav, ko se je 5 letal praktično en za drugim peljalo v isto smer. Zadnje med njimi je pustilo konkreten "contrail", ostali ničesar.

Gledal si enega od koridorjev, po katerih letijo. Letala so letela na različnih višinah, ki jih je določila kontrola letenja.

Sasmara ::

jype je izjavil:

Sasmara> 3. Razlika med Contrailom in Chemtrailom, isti čas, ista atmosfera

Neumnost.

Sasmara> Slab poizkus, potniška letala imajo več ali manj podobno višino leta.

Ne, nimajo je.


Ne govori na pamet! Potniška letala letijo na višini od 9 do 12k. Poglej si temperaturno razliko na teh višinah, a rgument višina odpade!

http://www.engineeringtoolbox.com/stand...

Sasmara ::

jype je izjavil:



"Potem pa pojasni, zakaj jaz pri zbiranju vzorcev nisem našel ničesar?"
Kako boš kaj našel, če ne vidiš Chemtrailov, torej je vzorec morda vzet pri običajnih kondenzacijskih sledeh. Od ene Chemtrail sledi ti tudi ne bo nič pokazalo. Počakaj na trenutek, ko bo vso mesto pod temi umetnimi oblaki, aluminij bo ziher ogromno pivišan. V strokovno jemanje home made vzorcev se tudi ne bom spuščal.

Sasmara> Od kdaj letala polkrožno obračajo in to ne samo enkrat.
"Praktično odkar imamo kontrolo letenja"
Ni to kroženje in čakanje na pristanek. Vsaki obrat leti v določeno območje in spusti sled. Hočeš mi reči, da je npr. samo v ravnini 1km pogoj za sled, malo levo, desno, naprej in nazaj pa nič?

Sasmara> Zakaj mora določeno območje preleteti nekajkrat in samo tam pušča sled?
Odgovor eno višje?

Sasmara> Moja opažanja so, da se v dnevih škropljenja letalski promet nenadoma poveča za faktor 10.

"Zgoraj sem ti nalepil link, kjer lahko za praktično vsako letalo, ki ga opaziš, preveriš praktično vse, kar se preverit da. Poskusi."

Poznam ta link in me veseli, da te lahko nekaj konkretnega povprašam. Zakaj ni vseh letal na radarju, ki preletavajo SLO? Tudi nekaterih tistih ni, ki krožijo in puščajo sledi, zakaj? Stran ni vredna nič, ker manipulira z dejanskim prometom!

Sasmara> Pred petimi dnevi sem opazoval pojav, ko se je 5 letal praktično en za drugim peljalo v isto smer. Zadnje med njimi je pustilo konkreten "contrail", ostali ničesar.

Gledal si enega od koridorjev, po katerih letijo. Letala so letela na različnih višinah, ki jih je določila kontrola letenja.


Tu sem te čakal :) Dve letali sta obrnili za 180 stopinj in ju ni bilo na fligt radarju, zakaj obračajo in zakan niso vidna?

jype ::

Sasmara> Tu sem te čakal :) Dve letali sta obrnili za 180 stopinj in ju ni bilo na fligt radarju, zakaj obračajo in zakan niso vidna?

Neumnost. _Vsa_ letala s transponderji so na flight radarju. Če kakšnega ni, je to tako čudno, da ne bi bil edini, ki bi to opazil. Tudi jaz bi, pa nisem.

Sasmara ::

Gandalfar je izjavil:

Zakaj tocno se ti zdi, da je nekomu ki dela "evil things" v interesu to javno zapisat? Ker tocno to je patent - javni zapis.


Se popolnoma strinjam. Nekateri mislijo, da je to popolna izmišljotina in tistim hočem pokazati, da če že patent obstaja, da pa je morda res kaj na tem. Puzzle si mora vsak sam sestaviti, nekaj materiala sem podal, delil svoja opažanja in tudi povprašal po drugih razlagah. Zelo vesel bom, če me prepričate/dokažete nasprotno.

Za Chemtraile govori priznanje NEM vojske pod pritiskom javnosti. Potem so tu razni vzorci toksičnosti ob škropljenju in svoja opažanja. Na flight radar bi naj bil kompleten letalski promet, a določenih letal ni gor...Tehtnih argumentov ZA je ogromno.
Menim tudi, da so letala, piloti in letalske družbe skrbno izbrane.

jype je izjavil:

Sasmara> Tu sem te čakal :) Dve letali sta obrnili za 180 stopinj in ju ni bilo na fligt radarju, zakaj obračajo in zakan niso vidna?

Neumnost. _Vsa_ letala s transponderji so na flight radarju. Če kakšnega ni, je to tako čudno, da ne bi bil edini, ki bi to opazil. Tudi jaz bi, pa nisem.


Brez heca, občasno teh "čudnih" letal gor ni! Transponder je kao kot GPS, kaj če tega nima vgrajenega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

Sasmara ::

@Jype
Kaj praviš na to?
http://www.flightradar24.com/about

jype ::

Sasmara> Kaj praviš na to?

Da gre za svetovno statistiko. Praktično vsa letala, ki letijo nad Slovenijo, lahko vidiš na sajtu. Če kakšnega ne, je to manj kot enkrat na mesec. Brez skrbi, redno spremljam.

Sasmara> Brez heca, občasno teh "čudnih" letal gor ni! Transponder je kao kot GPS, kaj če tega nima vgrajenega?

Ne, transponder je naprava, ki se na radarski poziv odzove s številko, ki jo določi kontrola letenja. Nekateri transponderji pošljejo še dodatne podatke, saj radar težko zelo natančno določi na primer višino.

msjr ::

Lubčki zlati chemtrailerji, če bi se malo manj ukvarjali s teorijami zarote in podobnimi bedarijami in raje vsak dan težili naokoli zaradi merljivih problemov bi bilo dosti bolje. Recimo, za začetek dve konkretni nalogi. Nujno najti rešitev zmanjšanje trdnih delcev v zraku, in recimo kako zmanjšati količino ozona v mestih. Ali pa tretja, meriti količino benzena & co. v okolici pump, če že hočete kaj bolj atraktivnega. V teh primerih se vsi skupaj zares_in_dokazano zasrtrupljamo.

Ima toga još. Pliz, get real.

Truga ::

Not enough mystery. Not enough conspiracy. Too much evidence, too little theory.

To pac ni zanimivo, ker to ze "vsi" vemo. Za chemtraile ve pa samo par zarotnih teoretikov.
««
20 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Slovenija na prvem mestu po pogostosti googlanja izraza "Chemtrails" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012456 (9782) dzinks63
»

Ameriško vojaško letalo po nesreči ohromilo civilni informacijski sistem za kontrolo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3713308 (9501) pegasus
»

čuden objekt na nebu?

Oddelek: Loža
233718 (2559) stb
»

Zaprt zračni prostor

Oddelek: Problemi človeštva
284136 (3324) poweroff

Chemtrails - reakcija na sončni svetlobi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410104 (8256) imagodei

Več podobnih tem