» »

čuden objekt na nebu?

čuden objekt na nebu?

ubo rapnik ::

Pozdravljeni

Sem iz okolice Kamnika in sem danes okol 9.15 zjutraj videl čudno zadevo na nebu in si ne znam razložit kaj naj bi to bilo. Zanima me, če je še kdo videl ali če kdo ve kaj bi to lahko bilo.

Stvar je vsaj 5-6 minut (odkar sem jaz opazil zadevo) počasi padala z neba v rahlem loku z leve proti desni. Spredaj se je svetila, bele barve, in imela je rep. Če si na hitro pogledal je zgledalo kot en mali oblaček vendar je bilo nenaravne oblike in če si nekaj časa gledal, si lahko videl da se premika. Ko se je zadeva bližala obzorju je počasi izgubila rep in hitrost tako da je ostal samo bel svetleč krog, ki pa ja na koncu tudi zbledel preden je zginil za obzorjem.

Res mi ni jasno katera stvar bi lahko padala tako počasi in imela rep oz. izgorevala. Malo sem brskal po googlu pa ne najdem nič pametnega.
Ne me narobe razumet, ne mislim da so kakšni vesoljci, verjetno obstaja čisto racionalna razlaga, ki pa bi jo zelo rad slišal.

Any ideas ?

pegasus ::

Kot si opisal, bi rekel meteorološki balon. Tudi ura štima, vsako jutro zgodaj zjutraj naši meteorologi enega spustijo izza Bežigrada. Tu si oglej, če smeri vetra po višinah štimajo in se skladajo s tvojim "z leve proti desni".

ubo rapnik ::

Nevem, ni bilo v smeri Ljubljane ampak bolj vzhodno od Kamnika.

pegasus ::

Ja, v višinah je bil zahodni veter, nižje pa vzhodni. Se sklada s tvojim opisom.

ubo rapnik ::

Ja, recimo. Samo nisem nobene pametne slike našel, da bi lahko primerjal, imajo ti baloni tudi "rep" in pa zakaj?

pegasus ::

Na določeni višini počijo in potem izgledajo precej cunjasto, ko letijo dol.

ubo rapnik ::

Nevem, to kar sm jaz videl je imelo rep kot kakšno letalo, samo krajšega. Kakor gledam slike od teh balonov nimajo takega repa, ali pa še nisem taprave slike videl.

Invictus ::

bele miške ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZarodeX ::



se splača pogledat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZarodeX ()

ubo rapnik ::

:|

Očitno ne bom nič zvedel... Še kar mislim, da najvrjetneje obstaja neka racionalna razlaga po drugi strani pa za kakšna 2% bolj vrjamem v vesoljce :D

Mesar ::

Vprasanje tudi ce bos se kdaj videl... :))
Your turn to burn!

ubo rapnik ::

Ja najbrž res ne, želim si da bi mel eno dobro kamero, da bi vseskupaj lahko posnel...

sajmonmofo ::

za vsak slučaj pokliči mulderja in scully :D

ubo rapnik ::

Dej ne se hecat :D



Zgledalo je približno kot tole, samo 4-6x počasneje. Ni moglo bit letalo ker je na koncu izgubilo rep in ostala samo bela svetleča krogla

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

bdoxx ::

Verjetno je Slovenska Vojska mela kake vaje.

msjr ::

ubo rapnik je izjavil:

Dej ne se hecat :D

Zgledalo je približno kot tole, samo 4-6x počasneje. Ni moglo bit letalo ker je na koncu izgubilo rep in ostala samo bela svetleča krogla


Sorry za predlog izbrisa, sem hotel citirat...

Grem stavit, da je bilo letalo. Lahko da se je počasi spuščalo in/ali je prišlo v plast zraka (toplota, vlažnost), kjer ni več "vleklo črte". Kot pod katerim se odbija svetloba, vremenski pogoji in podobno delajo čudeže, evo par lepih fotk:

 Airliners.net

Airliners.net


 Airliners.net

Airliners.net


 Airliners.net

Airliners.net



Še dodatno, lahko da je bil tale:

 Flightradar24.com

Flightradar24.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

ubo rapnik ::

Sem precej siguren da ni blo letalo, tud fotr je istega mnenja. Ta na sliki pa sploh ne pride v poštev.

enota13 ::

Pomisli, kam si bil med opazovanjem orientiran. Z gotovostjo lahko ugotoviš ali gre za letalo, ki ga navaja msjr. Preveri, če si bil obrnjen proti severu / severo-zahodu in v katero smer se je zadeva premikala ter če je bil objekt bolj ali manj na zahodu, ko se je skril za obzorje. Tako lahko ovržeš ali potrdiš možnost ali je šlo za dotično letalo. V nasprotnem primeru boš tu v temi trdil samo to, da si precej siguren, da ni šlo za letalo.

msjr ::

ubo rapnik je izjavil:

Sem precej siguren da ni blo letalo, tud fotr je istega mnenja. Ta na sliki pa sploh ne pride v poštev.


Res bi bilo fino, če bi povedal v katero smer si gledal, drugače je bila zgornja flightradar slika napačna, pozabil konverzijo UTC v CET....

Mogoče je bil pa tale:

 Flightradar.com

Flightradar.com

Mipe ::

Letalo. Na visoki višini in razdalji se zdi prepočasno, vendar je hitrost relativna.

enota13 ::

msjr je izjavil:


Mogoče je bil pa tale:

 Flightradar.com

Flightradar.com


Ja ali pa nekaj minut pred tem še eden Ryanairov. Skratka, potem sta s fotrom gledala v smeri J-JV. Mipe omenja velike razdalje (po podatku z radarja je bil tale nad 11000m), dodatno je verjetno vplivalo še to, da je bila smer opazovanja približno v smeri gibanja letala, zaradi česar je tale nlp še bolj efektivno ždel tam gor na nebu.

msjr ::

enota13 je izjavil:

Ja ali pa nekaj minut pred tem še eden Ryanairov. Skratka, potem sta s fotrom gledala v smeri J-JV. Mipe omenja velike razdalje (po podatku z radarja je bil tale nad 11000m), dodatno je verjetno vplivalo še to, da je bila smer opazovanja približno v smeri gibanja letala, zaradi česar je tale nlp še bolj efektivno ždel tam gor na nebu.


True, evo še ena lepa slikca in http://astrobob.areavoices.com/tag/twil...

An airplane contrail masquerading as a comet photographed Friday after sunset from northwestern Ohio. In the photo at left, sunlight briefly glints off the airplane at the head of the trail. At right, the glint is gone...


ubo rapnik ::

Ja, verjetno je res bilo letalo, samo nobeden od teh na slikah, ker je blo bolj na vzhodu. Edino kar me še matra je to, da je imel sumljivo kratek rep kot nobeno letalo, ki sem ga videl do zdaj, pa to da ga je izgubil na koncu... Verjetno je res položaj letala in opazovanja vplival na to kako se je videlo. Najbrž.

stb ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avion v Šentvidu (Ljubljana)

Oddelek: Loža
213981 (2674) msjr
»

Rusi v indonezijskem gorovju Salak izgubili potniško letalo Sukhoi Superjet 100

Oddelek: Novice / Ostalo
248662 (6607) Bistri007
»

Letalo, ki se ga ne da ugrabiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
598564 (6989) Pyr0Beast
»

Letala in Fotoaparat!!!!!

Oddelek: Loža
483360 (2373) Super Sonic

Več podobnih tem