» »

Slovenija na prvem mestu po pogostosti googlanja izraza "Chemtrails"

Slovenija na prvem mestu po pogostosti googlanja izraza "Chemtrails"

«
1
2

Roadkill ::

http://www.google.com/trends/explore#q=...

Kaj je narobe z nami?


Če pogledamo samo slovenijo: http://www.google.com/trends/explore#q=...
Zakaj je bila pri sloveniji taka porast zanimanja v letu 2009?

Je kriv slo-tech? Na slo-techu se je toliko govorilo o tem, da je sigurno vplivalo na razširjenost te teme pri nas...

Zadnje čase se eksplozijo tehle fanatikov opaža na facebooku. Konec meseca mislejo celo neka zborovanja organizirat.

Ne bi rad debatiral o chemtrailih. Zanima me zakaj smo "najboljši" na svetu v najbolj debilni teoriji zarote?
Ü
  • zaklenil: dzinks63 ()

thramos ::

Slovenija, Češka, Avstrija ... pa saj je jasno. Največ chemtrailov spuščajo ravno nad tem delom Evrope.

No, resno, o vzrokih za teorije zarote je pred časom pisal Mazzini, ampak težko verjamem, da to velja tudi za Avstrijce in Nemce.

Aston_11 ::

To je posledica najboljšega izobraževalnega sistema na svetu, ki ga imamo pri nas. Eni so v njem uspešni, eni so luzerji.

Bellzmet ::

Hehe je v tiskanih medijih isto. Slovenske novice so najbolje prodajani dnevnik. Oboje skupaj dosti pove o mentaliteti in razgledanosti.

RejZoR ::

Predvsem zarad tega ker so to vlačili po oddajah ala Svet. Ki pa jih itaq spremlja 80% slovenije. In pol vsi panični kaj je to.

Jezst se po nazivu sploh nisem nikoli ubadal kako naj bi se sledi na nebu imenovale, ker že od malega vem kako delujejo turbo reaktivni motorji (pač sem imel sošolca, ki je imel rad tehnologije in stroje) in vem da tisto gor niso nobene sledi kemikalij (če izvzameš sledi neizgorelega kerozina) ampak predvsem kondenzirani plini od izgorevanja v turboreaktivnem motorju (turbojet engine, poggoglajte raje to namesto bedarij okoli chemtrailov). Enako kot se ustvarja meglica ob izdihavanju toplega zraka pozimi.

Oz namesto "chemtrail" raje googlajte "contrails". Opiše točno to kar sem vbistvu povedal zgoraj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Roadkill ::

Zadeva me je ujezila, ko sem bral tale prispevek na VAL202 facebooku:
https://www.facebook.com/Val202/posts/8...

Tukaj potem najdeš facebook fanpage za te patrone:
https://www.facebook.com/pages/Civilna-...

Vem, da s tem topicom delam reklamo tem ljudem....

Mene je teh pacientov bolj strah kot pa talibanov.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Matako ::

Krivo je naše pomankanje smisla za humor.

Saj drugje so tudi tabloidi pisali o haarpanju ljudi in se priključili x-files mrzlici devetdesetih. Samo vedno je bilo vsem jasno, da je v osnovi štos. Ha-ha folk!

Mi smo očitno enkrat pomešali RL in eks-fajlse in se potem še navadili.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

negotiator ::

Očitno smo slovenci pač najbolj "vraževerni". Pač vsakega skrbijo neke malenkosti, ki ne bodo imele nobenega vpliva nanj.
All easy problems have already been solved.

Alec999 ::

OMG pa kje jst živim!

mtosev ::

tole je verjetno posledica krize in apatije pri nekaterih ljudeh. nekateri mladi ljudje kateri imajo preveč časa začnejo brati o takšnih stvareh, hodijo po 4chan in drugimi raznimi stranmi,..in začnejo pobirati takšne in drugačne conspiracy teorije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unknown_001 ::

Waw! Kakšna znanost NOT!

Resno, ampak tudi meni so se (dokler jih nisem začel ignorirati) zdeli ti "vseznalci" najbolj debilna skupina ljudi. Sem že imel dolgo časa nazaj večkrat pomisleke odpreti debato na te teorije znanstvene fantastike in vsevedne ljudi z doktoratom, ki so si ga priborili v vaški gostilni. Ko ti eden začne utrujat s tem pa ga začnem z osnovami fizike izpodbijat te pa pol še napada da si opranoglavec in ne vem kaj še vse... brez komentarja na tole. In pri takih ljudeh me je že večkrat prijelo, da bi jih z eno krepko klofuto z streznitev vžgal. Ok, prerekati se z njimi nima smisla, kar sem spoznal in se lepo izognil tem "vsevedom". Sploh pa tega prerekanja ni smiselno načeti v SLO kjer je velika večina naroda dokaj folšna, nerazgledana in posluša samo tisto kar njim paše (namig->vse možne teorije težke kategorije, kako so drugi krivi za probleme). Ampak žal, vedno je bilo tako, da je (grdo rečeno) v kopici idiotov, ta pameten bil idiot, ostali pa normalni...

Glede na to koliko ljudi se pusti nategnit prodajalcem ki ponujajo vse živo, od energijskih kamenčkov, do super duper iznajdb ki so sama nekoristna navlaka iz kitajske, me tudi ne preseneča, da verjamejo v to "visoko" znanost, o kateri pa imajo pojma manj kot moja stara mama o atomski fiziki.

Mimogrede pa vsi ki jamrajo koliko butastega folka je okoli njih... well zamenjajte družbo, druge variante ni. Če se boš družil samo z butci in jim namenil pozornost ki si je ne zaslužijo drugega kot butcev v družbi videl ne boš. Ko preideš na nivo bolj razumnih ljudi ki so z razumom in ne nujno tudi znanjem na istem nivoju (bolje višjem) kot ti bojo vsi ti problemi neumne družbe izginili.

RejZoR je izjavil:


Oz namesto "chemtrail" raje googlajte "contrails". Opiše točno to kar sem vbistvu povedal zgoraj...


Dal si idealen namig kako se je vse sranje s tem začelo:
Hehehe, potem je možno, da se je pri pisanju kakega članka kdo zatipkal in so razni HOAX majstri pobasali priložnost in naredli štalo iz tega? :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Ni mi povsem jasno... Če človek želi na spletu preveriti nekaj, kar je slišal v gostilniški debati, je neumen?

garamond ::

Niso problem le chemtraili.

Bistveno širši problem je semideterministično-kaosni sistem za upravljanje z vremenskimi pojavi, na kratko SKSUVP, ki je že desetletja razvita tehnologija. Chemtraili so le preusmeritev pozornosti.

Ko gre kaj narobe in se tehnik vremena zmoti, začne deževati v zelo sumljivih krožnih vzorcih. (Povsem možno je, da je ista tehnologija odgovorna za kroge na poljih -- ne pa vesoljci -- vesoljci so res neumen predlog!)

bluefish ::

SimplyMiha je izjavil:

Ni mi povsem jasno... Če človek želi na spletu preveriti nekaj, kar je slišal v gostilniški debati, je neumen?
Hja, tak verjetno na spletu preverja tudi, če Sonce res kroži okrog Zemlje in ne obratno.

SimplyMiha ::

Vsaj preverja!

Dr_M ::

bluefish je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Ni mi povsem jasno... Če človek želi na spletu preveriti nekaj, kar je slišal v gostilniški debati, je neumen?
Hja, tak verjetno na spletu preverja tudi, če Sonce res kroži okrog Zemlje in ne obratno.



Se dobro, da si se ti rodil ze pameten.
Ker nikoli ne isces informacij, ki so nekomu drugemu cisto nekaj samoumevnega? Bi brez slabe vesti lahko zate rekel, da nisi ravno najsvetlejsa barvica v kompletu.

Unknown_001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Vsaj preverja!


In to informacije ki so večinoma nastale iz interpretacij raznih xyz osebkov... Ajde ne rečem, za splošne osnove je internet dovolj, ampak za višjo znanost je pa največje smetišče faliranih informacij kar je kdajkoli obstajalo na tem svetu. Če koga zanimajo detajli smeri naj se ne dviguje nad svoj nivo razumevanja ker ne bo imel pojma kaj je prebral, in naj poišče ustrezno literaturo vira ki ima neko dostojanstvo v tej stroki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

Dr_M je izjavil:

Se dobro, da si se ti rodil ze pameten.
Ker nikoli ne isces informacij, ki so nekomu drugemu cisto nekaj samoumevnega?
Vsakomur z dokončano OŠ (pa ajde, lahko tudi SŠ) naj bi bilo jasno, zakaj je to BS.

francek1 ::

No vidite, marketing z napisi, ki v temi chemtrails najbolj onesnažujejo našo okolico po vseh betonskih škarpah, deluje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

zmaugy ::

Tole me ni presenetilo (sem se pa lepo nasmejal). Nismo ravno brihtni.

Jupito ::

Ni presenetljivo, ne. Je pa tudi že malce postana reč... bi bilo treba končno tudi pri nas napraviti par žitnih krogov, da folku ne bo dolgčas. >:D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Glugy ::

Ma sj ni neka vlka logika tole. Pač zakaj je tako pogost googlan izraz chemtrails. Zato ker se to šir po facebooku k misljo eni kok so zdej toplo vodo odkril. Pač ne dojamejo da vsaka stvar k gori tok visok nad zemljo pušča sled že zarad tega ker je zrak tm tok mrzel. Še posebi pa pr letalih k gre za X krat več izpustov kot pri avtomobilih. In pač traja da se razkadi. Pa zdej vsake tok časa en spet nalep na FB slikco da češ evo spet so na nebu chemtrails sledi. In pol folk to kr neki začne verjet. Pa ni nobene ekstra znanstvene potrditve, sam laična. Sam je pa to dost da folk pol začne verjet ker večkrat vidjo kak drugi temu verjamejo.

borisk ::

samo en razlog je za to.
"modro nebo" je pospamal celo slovenijo z napisi "google chemtrails". Z spreji so za ozračje nardil več slabega kot cela ameriška flota v enem mesecu ;)

Senitel ::

SimplyMiha je izjavil:

Vsaj preverja!

V bistvu preverja samo kakšne možnosti obstajajo. Na koncu se pa pride do marketinga, ki nima ničesar s tem kako fizikalni svet dejansko deluje. Tako kot, da bi midva poskušala prepričat bluefish-a kakšne barve so krave. Jaz bi argumentiral, da so krave oranžne ti pa, da so zelene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

SimplyMiha ::

Seveda je možno tudi to, da imava oba prav. Zaradi neke genetske lastnosti ti vidiš oranžne, jaz pa zelene, čeprav so za večino Milkine barve (vijolične). Če poguglaš, vidiš barve vseh možnih barv, a največkrat prevladujejo ravno rjave, rjavobele, črnobele itd., pa lahko človek it tega potegne nek soliden zaključek.

Kot zanimivost, google iskanje navrže skoraj same črnobele krave. Ali to pomeni, da je večina krav takih? Seveda ne. Če se obrnemo na bolj kredibilne vire, kot je npr. Wikipedija, hitro ugotovimo, da jih je največ dolgočasne barve.

Upajmo samo, da se ta folk, ko gugla chemtrailer, ozira tudi na kredibilnost virov, ki jih čekira... No, na srečo je Wikipedija na prvi strani, da že takoj vidijo nek koncenzus). Če pa greš malo dol... No, to je že rabbit hole.

Invictus ::

Slovenci radi debatiramo o teorijah zarote, ker to navidezno dvigne nizko inteligenco in izobraženost povprečnega folka. Ker bi bili radi več kot smo. Tega v tujini nisem opazil. Vsak ve kje mu je mesto glede na njegovo izobrazbo, delovno mesto in družbeni status. In se s s tem tudi "normalno" pohvalijo.

Tole duvanje in bluzenje nekih alternativcev je šlo malo preko vsej meja.

Škoda, ker mora zdaj normalna osebe res ločiti zrnje od plev, če hoče naštudirati alternativne oblike življenja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

iz linka na fb :)) :
Ko bi se le nasel nekdo z daljinskimi raketami in jih sklatil z nasega neba.Dovole nam tri lepe dneve, potem pa neurja in poplave.Kdaj bo tega konec in kaksne poskuse se bodo sli pozimi.Ce zima sploh bo.

in folk pol lajka tako objavo haha
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Roadkill ::

SimplyMiha je izjavil:

Če človek želi na spletu preveriti nekaj, kar je slišal v gostilniški debati, je neumen?


Ni to problem. Problem je, da je v gostilniški debati to slišal.

"modro nebo" je pospamal celo slovenijo z napisi "google chemtrails".


Vidiš, tega pa nisem vedel. Zgleda premalo opazujem grafite..
Ü

infidel ::

Blinder je izjavil:

iz linka na fb :)) :
Ko bi se le nasel nekdo z daljinskimi raketami in jih sklatil z nasega neba.Dovole nam tri lepe dneve, potem pa neurja in poplave.Kdaj bo tega konec in kaksne poskuse se bodo sli pozimi.Ce zima sploh bo.

in folk pol lajka tako objavo haha


Upam, da ne bodo ti skrajnezi povzrocili izginitev kaksnega novega malezijskega letala nad slovenskim nebom.

Vice ::

Roadkill je izjavil:

http://www.google.com/trends/explore#q=...

Kaj je narobe z nami?


Če pogledamo samo slovenijo: http://www.google.com/trends/explore#q=...
Zakaj je bila pri sloveniji taka porast zanimanja v letu 2009?

Je kriv slo-tech? Na slo-techu se je toliko govorilo o tem, da je sigurno vplivalo na razširjenost te teme pri nas...

Zadnje čase se eksplozijo tehle fanatikov opaža na facebooku. Konec meseca mislejo celo neka zborovanja organizirat.

Ne bi rad debatiral o chemtrailih. Zanima me zakaj smo "najboljši" na svetu v najbolj debilni teoriji zarote?


Pri nas moraš najti enega da se procentualno lahko enačiš s 100 Američani. Gre to po tem sistemu?

kr1ženska ::

IMO je za porast kriv dokumentarec Zeitgeist ki je takrat kar krožil okoli.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

borisk ::

Roadkill je izjavil:


"modro nebo" je pospamal celo slovenijo z napisi "google chemtrails".


Vidiš, tega pa nisem vedel. Zgleda premalo opazujem grafite..


vsaj štajerski del je posprejan.

RejZoR ::

Sej vse lepo in prav samo ne vem kam bi ti teoretiki zarot spravili na tisoče litrov kemikalij poleg obsotječih tisočev litrov goriva, ki ga mora letalo nosit sabo, pa vso prtljago in potnike, da ne omenjam lastne teže konstrukcije letala. Coz there's always space for some chemical to kill you poor lot yo! Letalo pa bo seveda vseeno letelo, čeprav bi teža presegala vzgon kril in potisk motorjev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

RejZoR je izjavil:

Sej vse lepo in prav samo ne vem kam bi ti teoretiki zarot spravili na tisoče litrov kemikalij poleg obsotječih tisočev litrov goriva, ki ga mora letalo nosit sabo, pa vso prtljago in potnike, da ne omenjam lastne teže konstrukcije letala. Coz there's always space for some chemical to kill you poor lot yo! Letalo pa bo seveda vseeno letelo, čeprav bi teža presegala vzgon kril in potisk motorjev.


Kakšen vzgon in potisk? O vzgonu in potisku so te v šoli namenoma narobe učili, da te lahko sedaj špricajo iz neba, prav tako so te narobe naučili o tem, da se ob izpuhu turboreakcijskega motorja dela kondenz. Si samo še en opranoglavec. :D

RejZoR ::

Se posipam s pepelom, očitno bo temu res tako. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kenpachi ::

A ce pogooglas nekaj, si pa kr po defaultu believer?
Zaraki Kenpachi.

driver_x ::

RejZoR je izjavil:

Se posipam s pepelom, očitno bo temu res tako. :D


Pri teh teorijah zarote mi je hecno tole, da slej ko prej pripeljejo do protislovja. In če hočejo zanje najti kolikor toliko "razumno" razlago, se veriga odvisnosti kmalu razširi do takih absurdov, kot sem ga napisal zgoraj.

hojnikb ::

Sam če tko pogledate, so tele teorije zarote super zadeva za privabit folk v določeno facebook skupino/blog/youtube kanal. In vsi vemo, da je tudi v tem denar :)
#brezpodpisa

Cervantes ::

Vsekakor bi bilo bolj inteligentno googlat "9/11 conspiracy" ali pa "Princess Diana, isto".
Tam je bistveno več zanimivega štofa.
8-)

mtosev ::

borisk je izjavil:

Roadkill je izjavil:


"modro nebo" je pospamal celo slovenijo z napisi "google chemtrails".


Vidiš, tega pa nisem vedel. Zgleda premalo opazujem grafite..


vsaj štajerski del je posprejan.
tole sn tudi jaz v okolici MBja opazil: google chemtrails
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Aston_11 ::

Še kdo pomni termit in 9/11? Folku se kar vščije, ko sliši za termit.

illion ::

iscemo razloge za tko bedno poletje kokr je letos..

bluefish ::

Hja, še ne tako dolgo nazaj so pa brskali po kurjih črevih ali pa metali ljudi v vulkan,...

dexterboy ::

He he he
To mi je pa naredilo petek lepši. Zdej celo sije sonce.
Ja, kako je to mogoče? Ker sem strelal z mikrovalovi v nebo, da sem odpihal kemitreile in oblake stran.
Zdej mam žarek sonca na moj obraz, majke mi! Bom poslikal in objavil na fejsiću :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Cervantes ::

No evo. To pa naredijo chemtraili.
8-)

Balaton ::

Problem pri takih ljudeh, ki delajo svoje analize je sledeči:

SimplyMiha ::

Khm. V tem primeru je wikipedija prvi zadetek.

Mesar ::

According to the chemtrail conspiracy theory, long-lasting trails left in the sky by high-flying aircraft are chemical or biological agents deliberately sprayed for sinister purposes undisclosed to the general public.[1] Believers in the theory argue that normal contrails dissipate relatively quickly, and contrails that do not dissipate must contain additional substances.[2][3] These arguments have been dismissed by the scientific community: such trails are simply normal water-based contrails (condensation trails) which are routinely left by high-flying aircraft under certain atmospheric conditions.[4] Although proponents have attempted to prove that the claimed chemical spraying does take place, their analyses have been flawed or based on misconception.[5][6]


Ne zanima jih prvi zadetek ampak iščejo prvi zadetek, ki potrdi to kar mislijo... pa še to preberejo verjetno samo "na pol"... če sploh "na pol".

Sicer pa z večino takšnih nikoli ne prideš zadevi do dna, ker svoje gonijo tudi če jih spraviš v kot - niso sposobni razložit stvari, ki jih zagovarjajo in ustrezno podkrepit. V tem primeru pač... naj verjamejo v to če hočejo... kaj jim čmo, sej to ne pomeni, da moremo tudi ostali sprejet to. Evo problem rešen.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Glugy ::

pač ateisti rabjo alternativo veri. ker se nočjo imet za vernike, ker so prefini imajo pa tisto nagnjenje k verovanju, pač začnejo slepo verovat mitu chemtrailsom. ker vera je točn to. verovanje da nekaj je čeprav za to ni nobenih dokazov al pa so tok posredni kokr pr vedeževanju.

RejZoR ::

Iz kere riti si pa zdej potegnil ateiste? Srsly... če nekdo verjame v chemtraile ne pomeni, da veruje v neko višjo silo ampak je pač samo paranoik, ki misli, da privatne letalske družbe sodelujejo z vlado pri nekem zlobnem načrtu zastrupljanja folka. Tko nekako kot folk, ki ima doma 20 kosov orožja, ker so na smrt prestrašeni, da jim bo kdo vlomil v hišo sredi noči. A rabiš za to bit ateist al katolik al je vseen drek? Glede na prevlado vernih ljudi nad ateisti, je velik večja verjetnost, da bo nekdo veren (katolik?) verjel v chemtrail bullshit kot pa ateist.

Pa še fun fact za tiste, ki mislijo, da so chemtraili zato ker ostanejo vidni dlje kot contraili (glede na tekst zgoraj). Vse je odvisno od relativne vlažnosti zraka in temperature. Nekako isti pogoji zaradi katerih povsem navadni oblaki lahko obstanejo dlje časa na nebu. Če pa teh pogojev ni, pa je nebo povsem jasno, ker oblaki izginejo. Isto velja za contraile. Če so pogoji, bojo na nebu ostali zelo dolgo, če jih ni bojo dokaj hitro izginili. ZAROTA NARAVE!
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravkar Lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
269523 (7645) Spc

Chemtrails - reakcija na sončni svetlobi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410114 (8266) imagodei

Več podobnih tem