» »

Resetiranje kartuš pri CANON 4200i

Resetiranje kartuš pri CANON 4200i

levjos ::

Kupil sem tiskalnik CANON i4200, kjer so kartuše s čipom. Vsaka originalna je 5 jurjev, ki pa jih ne mislim dajat. Ali obstaja možnost, da jih sam polnim, ker imam še od prejšnjega tiskalnika kar precej originalne barve v steklenički, saj kolikor vem, nobeden ne prodaja obnovljene kartuše za ta tip tiskalnika. Ali je kje na netu programček za reset kartuš ali kaj podobnega.
Za vaše odgovore se vam lepo zahvaljujem.
levjos

ql000 ::

Kontaktiraj Braneta2 na slo-techu. On je maher za te stvari!

Jackal ::

Saj teh kartuš sploh ni treba resetirat. Samo vpraša te na koncu, ko števec v kartuši prešteje do konca, če si polnil kartuše in potem ti ne prikazuje več stanja črnila v kartuši.

BTW čip NI enak tistemu na Epsonovih karušah, tako da ga s tistim reseterjem ne moreš resetirat (drugačni priključki).

Mikron ::

Lep pozdrav imam enak tip printerja "CANON i4200" in enake probleme. Napolnil sem kartuše vendar so za tiskalnik še vedno prazne:)) .
To, da bi me kaj vprašalo, če sem polnil kartuše se mi ni zgodilo. Kaj se da postoriti glede tega?

Zheegec ::

Huh, karuše za IP4200 so 3.200SIT vsaka (CLI8), večja črna (PGI5) je pa 4.000SIT.
Glede na to, koliko barve je notri je to definitivno en najcenejših ink-jet tiskalnikov (no, HP Bussines Ink-jet pustimo pri miru :>).

Čip dejansko šteje, koliko barve si porabil, in potem se uniči, tako da je kartuša zanič.
Mislim da se na Ebay da dobiti ponaredke, v Slo pa so redki.

Daj mi pusti zasebno sporočilo, bom vprašal če jih lahko dobim pa po kakšni ceni pa ti lahko sporočim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OZZY ::

kartuše, ki se dobijo kot kompatibilne so ponavadi vsaj za sedaj brez čipa in moraš čip od stare kartuše uporabit...ga samo vzameš ven in aš v kompatibilno...SAmo to ni garant, da bo delalo saj gre po poročanju kdaj pa kdaj narobe in se čip uniči.

ne vem zakaj vam ne deluje ponovno polnjenje..In to da se kartuša uniči ni res.

SAm sem nabavu za frenda preko ebaya za ta tiskalnik tinto in uporabla še vedno original kartuše in jih polnibrez problema. Za 43 evrov z ptt in nakazilom pa je dobil :

250ml črna za PGI-5PGBK
100ml rdeča za CLI-8M
100ml rumena za CLI-8Y
100ml modra za CLI-8C
100ml foto čna za CLI-8BK
Zraven pa še 100ml čistila za šobe če je potrebno ampak ni..in še 5 posebnih zamaškov ki jih uporabiš.


Polni jih pa kar ko so še v tisklniku in potem z zamaškom pač zadihta...In stvar mu deluje BP...Je pa res, da je moralprvo zvrtat luknjico..cc 3.5mm za polnit..Ampak je zej že x napolnu in ni problemov.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Mikron ::

Evo, sej gre polnat. Ugasnil in prižgal sem printer in dal tiskati dokument. Prikazalo se mi je pojavno okno, da je printer ne more natančno določiti koliko barve je v kartuši in če želim vseeno tiskat. Kliknil sem OK. Potem, mi se mi je prikazalo drugo pojavno okno na katerih je pisalo, da ni pametno polniti kartuš itd. in da če želim vseeno uporabljat to kartušo naj 5sekund držim reset gumb. Tako sem storil in zdaj printam brez problemov. Edina razlika je, da kartuša s katero sem imel probleme (magenta) v printerju ni več osvetljena rdeče, prej je utripala zdaj pa nič več.

Vse, kar se mi je dogajalo sem opisal bolj približno:))

OZZY ::

Ma seveda da se da...Ne vem kaj alien straši, da se uniči čip kartuše...
Go with the flow.

Turboslav ::

Saj si Alien teg ni zmislil, na Avterinem seminarju so to povedali;)
Sir je dober

Zheegec ::

Za polnjenje je treba met mal sreče... Drugače pa ponaredki obstajajo, tako da ni takšen problem, pač preberite si moj post še 1x :>
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OZZY ::

@turboslav...Zakaj pa potem lahko folk normalno polni in uporablaja tudi original kartuše še naprej...Pa ni treba verjet vsemu kar rečejo. Verjento jim je tud v interesu, da kaj tekaga rečjo...Potrošni material je treba prodajat in je bistveni del...Več zaslužjo pri tem kot pri prodaji tiskalnika.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304015 (1813) gyga
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517386 (6100) 5er13
»

Test refillov za tiskalnike (Cosmo, Brane2, JR)

Oddelek: Strojna oprema
96154 (5047) Fukomuko
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252661 (2207) 1marjan
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
405015 (3649) TESKAn

Več podobnih tem