» »

Težave z ADSL

Težave z ADSL

svencbir ::

Imam precej neprijetne težave z adsl. Uporabljam modem Sagem F@st 3344, ki sem ga dobil ob sklenitvi pogodbe z Siolom. Imam 1 megabitno linijo. Moje težave so sledeče:

Po vzpostavljeni povezavi je vse vredu, internet dela tako kot bi moral. Nato pa po približni uri, dveh ali treh (vsakič drugače, čas je samo približen, ni točno 1 ura) prekine povezavo. Windows se poskuša reconnectati, ampak mu ne uspe.Izpiše se obvestilo Connecting through PPPoE/Wan, potem pa The remote computer didn't respond. Pomaga edino da naredim hard reset modema. Najprej sem raziskoval nastavitve in ugotovil da nimam vpisanih DNS strežnikov, vpis ni pomagal.
To zna biti kar nadležno. Ko sem preko uTorrenta prenašal suse 10.1 DVD za prijatelja sem moral 5x resetirati modem, pa še iz vrste sem vedno padel, tako da je prenos trajal vsaj dvakrat dlje.

Imam Windowse z vsem nameščenimi popravki. Kot Firewal imam ZoneAlarm Personal, Kot Antivirus NOD 2.5, za spyware pa Ad-Aware 1.06 Pro. Moj ponudnik je Siol, ne uporabljam ne IP telefonije, ne TV-ja.

Spc ::

Pregrevanje modema.

:)

Malkec ::

Menjaj ponudnika. Siol smrdi :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379215 (5325) Bakunin
»

Problem z routerjem!

Oddelek: Omrežja in internet
191328 (1085) Vajzi
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310346 (8641) rezator
»

Težava

Oddelek: Omrežja in internet
7714 (669) def0r
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725961 (15672) Jakka

Več podobnih tem