» »

Težava

Težava

Pipi_Karamba ::

Mene pa samo zanima, kaj je lahko razlog, da se ne morem z računalnikom prek brskalnika povezati na svoj modem? Ko vpišem naslov http://192.168.1.1 v Explorerja mi namreč računalnik sporoči, da je stran našel, a potem večno čaka na njen odziv (Website found. Waiting for reply...). Hvala za pomoč.

logout ::

Razlog je lahko npr. v tem, da se poskušaš povezati preko wireless, modem pa pusti administracijo samo preko žice. Seveda je to čisto ugibanje, boš moral povedati kaj več, vsaj model modema in ponudnika interneta.

L.p., Kloko

Lion29 ::

1. ne uporabljaj explorer
2. lahko imas v hosts datoteki kaj napisanega, da ovira
3. poskusi izklopiti firewall pa poskusi
4. lahko te antivirus ovira
etc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pipi_Karamba ::

Ok, situacija je sledeča.
Imam Siol ADSL in na računalnik sem na novo inštaliral windows 7, sedaj pa mi računalnik kaže, da sem povezan na omrežje, ne pa na internet. Ko sledim navodilom na http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in... se zatakne že takoj na začetku, saj se na modem ne morem povezat (poskusil na Explorerju in Firefoxu). Poskusil sem tudi pingati svoj IP naslov (cmd, ping 192.168.1.1) in od štirih paketkov dobil nazaj samo enega, pa še to je vmes pisalo Request timed out.
Poskusil sem se na net povezati tudi preko nadzorne plošče (Network and Sharing Center, Set up a new connection, Connect to the internet) in računalnik mi napiše, da sem na net že povezan. Ker temu navkljub še vedno nisem mogel na net, sem kliknil Set up a new connection anyway in računalnik mi napiše, da je povezava pripravljena za uporabo. Spet kliknem na Firefox in ne dočakam, da se stran odpre.
Moj računalnik včasih vidi vse ostale računalnike, ki so na mreži, spet drugič pa ne in mi je enkrat, ko sem se poskušal povezati na internet računalnik, sporočil napako 651, ki je menda kar pogosta pri Windows 7. Poskusil sem nekaj rešitev, ki jih ponujajo ljudje po forumih, a nobena ni uspela.
Firewall sem imel ves ta čas izklopljen in sedaj res več ne vem, kaj lahko storim.

BlueRunner ::

Poskusil sem tudi pingati svoj IP naslov (cmd, ping 192.168.1.1)

Err... Ali si prepričan, da je 192.168.1.1 IP naslov tvojega računalnika? Si ga ročno nastavil?

Če si, potem si nastavi avtomatično pridobivanje naslova in nato poskusi ponovno obiskati http://192.168.1.1/.

Pipi_Karamba ::

Ne, to je naslov modema, kolikor je meni znano. Zakaj bi sploh pingal svoj komp?
Vsi ip naslovi v omrežju so avtomatsko nastavljeni.
Prav tako sem opazil, da na drugih računalnikih windows enostavno ne more izrisati omrežne povezave (Network Map), dokler je moj računalnik prižgan, ko pa ga ugasnem vse zopet normalno deluje.
Prav tako me drugi uporabniki vidijo na mreži, a ne morejo dostopati do mojih datotek, čeprav sem jim to omogočil.
Upam, da je vsaj kak podatek uporaben, ker sam nimam veliko pojma o teh rečeh.

BlueRunner ::

No, tako si napisal... "svoj IP" Zato sem raje vprašal, preden sklepam.

Pokliči na Telekom, opiši jim težave in reci za nov modem. Z nekaj sreče (prijaznost v komunikaciji bo pomagala), ti ga morda dostavijo še danes, sicer pa v torek. Ni prvič in zagotov ne zadnjič, da je nov modem iz škatle pokvarjen. Ti ga bodo pač zamenjali.

def0r ::

Nikjer pa ni napisal kateri modem ima. Calisto ne bo slo, Sagem ima drugi IP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111205 (967) Klamzi
»

Manifest zbrisan pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
385680 (4793) xApeiron55
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951108 (22858) simone
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354291 (3770) amigo_no1
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212365 (2014) gumby

Več podobnih tem