» »

Eurosong 2006 - Atene

Eurosong 2006 - Atene

«
1
2

infidel ::

Mogoce sem slep, a nisem opazil teme, kjer bi se pokomentiralo mal dogajanje in izvajanje. Zadeve, ki so izstopale iz zlajnanega povprecja so bili: FInci, Latvija, Islandija, Ukrajina, Armenija, BiH. Po kakovosti bi najbolj privoscil BiH (Hari Mata Hari) da zmaga. Nic manj pa ne bi srecen, ce bi bili to finci. Grupa zombijev, Klingonov, Predatorjev in razpadajocih Kiss trupel na odru - fajn. >:D. Dezan je bil tako povprecen, a saj si ni sam kriv. Ne krvim njegov nastop za naso povprecnost in nerazpoznavnost, ampak kvecjemu glasovalce, ki so ga poslali na to prireditev. Seveda se s povprecnimi komadi res ne da nic doseci. Ce hoces biti opazen, moras biti malo bol kreativen in inovativen. To pa Slovenci na takih prireditvah pac ne znamo izbrati. PO vecini niti moznosti nimamo, da bi lahko kaj kreativnega poslali. Torej je to bolj kot ne samo turisticno potovanje za pevca in spremljujoco ekipo in nic vec.
  • spremenil: infidel ()

Nande ::

Slučajno sem ujel prenos ravno med glasovanjem, ko so predstavljali odlomke nastopov...In moje mnenje - škoda denarja za takšne neumnosti... Včasih je bila pomembna glasba...

LP!

komar ::

Ja, točno tako, škoda denarja. Predlagam spremembo imena iz Eurosong v Eurocirkus :D

krikoman ::

Se strinjam z vama. Danes je pač bol pomembno kako se boš obleku pa kolk pompa boš naredu na nastopu. Glasba igra manj kot 60% vlogo, tak da ja, Eurocirkus ni slaba ideja>:D

BigWhale ::

Men je blo fajn, k je blo velik dekoltejev... ;>

Alexius Heristalski ::

Glasba igra manj kot 60% vlogo

Še manj. Že na nacionalnih izborih ponavadi zmagajo povprečno bedne pesmi. Glasba sploh ni pomembna, glavno, da imaš dovolj butastih oboževalcev, ki glasujejo zate. Poglej si "popstarsa" Dežana in Naberja, za njiju so gotovo glasovale kakšne najstnice, mobilnike ima najbrž že skoraj vsaka. Ni težko zmagati, če se prej že kakšno leto pojavljaš na nacionalki in na naslovnicah revij za pubertetnike.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Stepni Volk ::

Najbolje, da lahko glasuje le tisti, ki ima svoj električni priključek. Svoj glas bi tako oddal na položnici od RTV Slo.>:D

klemen22 ::

8-) LORDI8-)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

infidel ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: vrtnyka ()

whatever ::

IMO so imeli dobro pesem Bosna, Irska, Finska, Belgija, Litva (ali je bila Latvija, sram me bodi ker nisem ziher - v glavnem uni, ki so imeli parodijo "We are the winners"). Vse te, razen Belgije, so na moje veselje prišle v finale. Vse ostale pesmi so bile IMO bedne. Med njimi pa najbolj bedna zagotovo Islandija, pa kako je Armeniji ratalo prit naprej tudi ne vem.

Matev ::

litva je bila: Lithuania
http://www.eurosong.net/song.php?ID=2006lt&PHPSESSID=93cf31993906eef2e3b189d4b0cbfd03

pa se čudijo potem da slovenije na ločijo od slovaške

če mi niti litve od latvije ne

krikoman ::

Fincem kaže dobro :D

PrimozR ::

To Lordi! Zasluženo so zmagal.

Brane2 ::

Mah. Sem mislu, da so bogvekaj in ravno zarad tega prižgal TV malo pred koncem, toliko da so zapeli svoj komad.

Zelo zelo povprečno. Če bi bli fantej iz Mettalice tam, bi nardili krater na odru... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

B_Marley ::

" Zelo zelo povprečno. Če bi bli fantej iz Mettalice tam, bi nardili krater na odru... >:D"

Ja s tem da metallica nima omejitve kako dolga mora bit pesem, kako dolg intro, da o solažah, ki jih menda celo ne sme bit, niti ne govorimo...

Glede na vse omejitve mislim da je komad zelo dober in upajmo, da bo to prispevalo, da bo se vec podobnih pesmi oz. da bodo vsaj rockerske :D
She is electric. Can i be electric too?

krikoman ::

Točno tako. Sicer mi rock oz. metal ni preveč pri srcu vendar sem vesel da so zmagal, saj so pokazal največ kreativnosti:D , glede kostumov in scenografije>:D . Pesem ni bla slaba za moje pojme, sm menim da je blo nekolk slabo slišat back vokal. Drgač pa so sekalii>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Thomas ::

> Drgač pa so sekali

Kaj ne bi! Si vidu kakšno sekiro je en imu!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

muzičar ::

Upam da se bojo vsi, ki še pošiljajo/mo pocukrančke na evrovizije malo zamislili. Glede na to da ljudje delajo komade na sceno zmagovalnega se zna zgodit da bomo naslednje leto videl pravi EUMetalvision ali pa EURockvision. H3h3h. Bi bilo lepo. Sicer je bil to finski metal s finsko opero ala nightwish ampak svaka jim čast. Res so bili dobri.

Thomas ::

Ne si preveč domišljat! Drugo leto bodo pogoreli, če spet pridejo.

To je ena taka loterija čudna. Vse kar sem opazil pri glasovanju je to, da bratstvojedinstvo na področju ex-Yu dobr špila. Mau sem se sicer čudu, da Bosanci niso dal nič Srbijancem, samo sem se potem spomnu, da jih ni blo gor, ker so se baje zarad tega prej skregali s Črnogorci.

Bratstvojedinstvo dobr dela tudi na enih drugih relacijah. Baltskih, Nordijskih, Skandinavskih, Sovjetskih ...

Lepo, lepo.

Pa še una bejba, ki je bla voditeljica, je bla baje iz Amerike. Da unese mau dinamike, al zakaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

slovenci so recimo južnim bratom dali vse visoke točke

da ne bo kdo preveč po drugih pljuval

AndrejS ::

Zgleda da bomo slovenci drugo leto šank rock poslali >:D
Danes videl Dežana in ekipo na RTVS1 pri Mariu. Lahko bi jih bilo sram , govorili pa so tako kot da so bili vsaj med prvimi tremi

Zheegec ::

Hm.... glede na moje "metalske" standarde so se mi Lordi zdeli slabi, sploh vokal.

Vseeno so bili najbrž najboljši 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cryptozaver ::

Tale Eurovizija je posten za cajtom. Niti slucajn vec ne narekuje glasbenih smernic... pa vseeno zivi. Polovica bendov se zdaj kopira ABBO, ostali so Ruslane in se kaj originalnega bi se naslo. Napol cirkus kot je reku en mal nazaj. Ampak da uleti en kao 'metal' bend in sesuje vse ostalo? Ne dojemam.

Vem sam to, da bo naslednja Eurovizija polna metalcev. To sem ziher.

sid911 ::

Me prav zanima koga pošljemo mi naslednje leto...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

cryptozaver ::

Piđija

klemen22 ::

Me prav zanima koga pošljemo mi naslednje leto...

Najbolj da drugo leto (glede na to da so že 2 leti zapored Slovenski predstavniki na Evroviziji tisti, ki aktivno sodelujejo na/v oddaji Mario), da pošljemo kar MARIOTA, da bo vse v stilu:\

Nekaj takega
2005 -> Omar Naber
2006 -> Dežan
2007 -> Mario
2008 -> What's next?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

BlackHole ::

Ma po moje je ta evrovizija malo ušla izpod kontrole odkar lahko vsak ki ima gsm, glasuje.
Ni mi pa jasno, da smo hrvatom dali 12 pik. Kaj nam je bil res ta komad najbolj všeč?
Kar se pa tiče naših "pri Mariu" (nisem gledal), ampak saj to ni tekmovanje podobno hokeju ali pa nogometu, kjer si odvisen samo od svoje kvalitete in pripravljenosti. Bog si ga vedi kaj moraš imet, da si dober na evrosongu.Očitno so bili zadovoljni s svojim nastopom. Kaj drugega pa itak niso mogli nardit.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

What's next?

Ja a ni logično?

Fredy Miler... Bo celo Evropo obnorela monobrow manija >:D

Thomas ::

Uno Špelco je treba dobit nazaj v Atomik in jih poslati gor z največjo možno dudeldajso, kar se jih morejo spomnt.

Potem pa mogoče. Mogoče.

TO je logično.

edit I->U
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Rotaidal ::

"Hm.... glede na moje "metalske" standarde so se mi Lordi zdeli slabi, sploh vokal."

LOL, glede, kolko se jaz spoznam na "rock in metal" so Lordi odločni! No v živo je itak bil samo vokal, ono so žgali na "playback", tak kot vsi ostali!>:D

Če ti je vokal slab pri Lordih, ti naštejem nekaj skupin, katere so katastrofalne v živo!
En primer so Offspringi, pa še ti jih lahko naštejem!>:D :D

Thomas ::

> so Lordi odločni!

Sej pravim, odločni so zagotovo. Moraš biti odločen človek, da se lotiš takega podviga. Koliko so pa odlični, to pa jest brez posluha ne vem, jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Hm.... glede na moje "metalske" standarde so se mi Lordi zdeli slabi, sploh vokal.

Vokal? a dej no nehej, kdaj je bil pa 'growling' vokal? :P

Se strinjam s Thomasom, atomik harmonik nazaj gor, pa se uni dve od Turbo Angels not, pa Natalija in se Karmen lahko nazaj vpoklicemo. Potem pa vse naterat, da skacejo na odru v modrcih in hot pants.

Pa harmoniko in eno tako 'avsenikovo'. Takoj dobimo tocke od nemcev in avtrijcev...

McMallar ::

> Hm.... glede na moje "metalske" standarde so se mi Lordi zdeli slabi, sploh vokal.

Dejal je, glede na njegove standarde so bili slabi.

BTW, glede na moje tudi...

Daliborg ::

ok...mel smo:
- gay-e
- tansvestite
- metrosexualce
- ???? ( heh ...a je to tezko ugotovit, kdo bo naslednji? ..ko bo kksn cica z kaksnim frocom opeval serenade boste ze vedl kdo je naslednji na eurosong-u):D

Je pa res ja da se ne znamo z univerzalnmu jezikam sporazumet! Sem istega mnenja kot nekateri , pac nekaj dekoltejov mora bit, nekaj napetih ali našestih ritk vse skupaj naj se svet in giblje v mono ritmu, potem pa povejte a je to tezko spregledat? ....se pigmejci bi rekl: ungulungu big b00bsr0x klokliounga!8-O :D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Tiliacordata ::

Kaj pa če se naslednje leto protestno ne udeležimo Euro-cirkus-poraba prime tv time-ne mi sramote delat- songa
"If you only knew the power of the Dark side"

komar ::

Gwanaroth ::

Hm.... glede na moje "metalske" standarde so se mi Lordi zdeli slabi, sploh vokal.


Nevem, kje vidiš ti kaj metala v tem komadu. Niti sekunde ga ni. Pa že naslov ti tudi pove, Hard rock...

Kvečjemu je to soft rock. Če bi že bil HARD rock, bi to bilo preveč za Evrovizijo - primerjaj Lordi z Nušo Derendo recimo. Bognedaj, da bi prišel kdo s kakim metalskim komadom (tu seveda ne mislim Nightwish oz. kake Children of Bodom, temveč kaj bolj resnega - že ko smo pri Finski, recimo Finski škratje ali pa Gozdna tolpa.

24ur:
Veliko ljudi je ob pogledu na njihove krvave oči takoj pomislilo na sataniste, kar pa po besedah vodilnega pevca ne drži.


LOL.
Lights often keep secret hypnosis..

Zheegec ::

No ja, kao metalski, kot vsi pišejo.

Pač you get my point :>
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gwanaroth ::

Hja, na slikah so res kot nekakšne grafike iz ovitkov Cannibal Corpse..

Ampak glasba.. :) In novinarji, ko pišejo o "heavy metalu", "satanizmu" itd., sami sebi dokazujejo, kako nimajo pojma.
Lights often keep secret hypnosis..

opeter ::

Nič zato. Glavno da so pokazali eurovizijskim šminkerjem in celotno pop glasbeno industrijo obrnili s tem na glavo :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Sicer so finci leta 2000 baje poslal Nightwish... :>

gumby ::

heavy metal = satanizem, a niste tega vedeli? >:D

sicer pa cestitke lordi za uspesen podvig :)
my brain hurts

tina-n-robi ::

če bi kdo rad slišal vse pesmi finala, so brezplačno tukaj:

Spletna stran RTV SLO

zadevo se da tut downloadat, samo z ovinkom mimo vcr streamboxa

lp

Zgodovina sprememb…

Soniux ::

Men so bli finci cist qul, mal drgac... pa res BiH je mela tud dobr komad, in verjetn najboljsega izvajalca... Sam kaj mki je ta Eurosong tok beden da je negledljivo, absolutno prevec denarja za sov, ki ga bolj mal folka gleda. sm sm poslusal pesmi na netu... kot vecina drugih... nasa pesem pa je bla se pod povprecjem ce se mene vprasa.

Rotaidal ::

"Sicer so finci leta 2000 baje poslal Nightwish... :>"

LOL, kje si te to slišal???

Poglej tu!

BluPhenix ::

Morali bi it, samo je komisija naredila svoje, kot včasih pri nas:

In 2000, Nightwish participated in the Finnish qualification for the Eurovision song contest with the song "Sleepwalker". They finished the contest in second place. They won the public televoting, but the jury overruled (sample).

Wikipedia
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PrimozR ::

A. pol je bil pa zgleda z državnega tekmovanja tisti posnetek.

gkovac ::

Evrovizija že kar nekaj časa ni tisto, kar je včasih bila in kje pa piše, da bi mogla bit? Pravila in načini tekmovanja se spreminjajo povsod.

Letos sem evrovizijo prvič spremljal "malo" bolj resno, pa še to samo zaradi norih fincev... heheh... njihovo zmago sem pa napovedal že v četrtek po glasovanju za pot v finale. Komad mi je všeč, res na ni klasični evrovizijski. Kje pa piše, da bi moral biti? A Nemci z countrijem so pa bili klasično evrovizijski?? Dejstvo pa je, da se na evroviziji (ali pa kar povsod) "prodajajo" joške, noge in rit :D tko je.

Kar se tiče naše udeležbe imamo pa dve možnosti:

1) gremo ven, ker je vse skupaj preveliko zapravljanje časa in denarja -> najbolj pametno če vprašate mene
2) pošljemo tja nekaj novega in odbitega (recimo najamemo Il Divo - ker take zvrsti še ni bilo; ali pa Slavka Avsenika z harmoniko)

če pa povzamemo naše nastope na prejšnjih evrovizijah... hmmm... meni osebno je bilo kar nekaj komadov kar dobrih (Darja Švajger, Tanja Ribič, Omar).. ostali pa so več ali manj pod kritiko. je pa tudi to res, da smo (Slovenci) z vsakim nastopom bolj ali manj uspešno "kopirali" zmagovalce ispred nekaj let.

edit: mogoče nebi bilo slabo "popraviti" način glasovanja, ker mi gre na živce to, da se največ točk podarja sosedam ali pa bivšim "bratom"
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Tear_DR0P ::

hecn kako vsi omenjate napolnage babe - letos niso zmagale, vem pa za vsaj dva primera, ko je zmagal šoker, enkrat dana in letos lordi, če smo sposobni poslat šoker, pol lahko celo zmagamo - stric, ki poje v duetu z otrokom, je že bil, lahko pa pošljemo celo četo male dece, ki bo zrihtana kot spice girls, to bi pa znalo upalit - vsaj pedofili bi noro glasoval, da si to lahko še enkrat ogledajo >:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::

Sedaj, o se m odposlušal par prvouvrščenih komadov "na plejbek", bi reku, da čeprav rangirajo od povprečja do neposlušljivega, mogoče Evrovozija le ni tako napačna, le predelat bi jo blo treba v osnovi.

Stvar bi morala biti zasnovana kot karaoke in tja bi morali pošiljat kandidate iz zaporov. NAgrada bi morala bit recimo odpustek pri kazni in mogoče zelo solidna a nadzorovana denarna nagrada za zmagovalca pa recimo v padajočem zaporedju tja do petega mesta, za ostala pa recimo simbolična nagrada ( turistični ogled tujih zaporov, zastonj cigareti za časa trajanja prestajanja kazni itd).

Tisto bi se verjetno dalo gledat nekoliko lažje.

Pravzaprav, evo ideje. Pošljimo naslednje leto koga s Povšetove dol, seveda ob obveznem spremstvu "taplavih" ves čas.

A ne bi zažgalo, da recimo naši "asi" odpojejo recimo "Jail House Rock", vklenjeni v lisice na rokah in nogah, s kriminalisti in specijalci na odru ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432590 (26047) mojsterleo
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410574 (6686) Matev
»

Eurovision 2007 - kaj menite? Nam bo uspelo? :D (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665372 (3770) zdobersek
»

Eurovision 2006 glasujte za Lordi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566715 (4835) gzibret
»

EMA 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16412013 (8535) Utk

Več podobnih tem