» »

Dan Brown: The Da Vinci code

Dan Brown: The Da Vinci code

Primoz78 ::

Zanima me ce je kdo ze prebral omenjeno knjigo...pred kratkim je bila prevedena v slovenscino in je na prodaj pri Mladinjski knjigi. Predvsem me zanimajo mnenja na teorije, ki so omenjene v knjigi glede san greal-a, svete zenskosti, ter vse ostalo kar spada zraven. A se vam zdijo realne oz. a so realne? Seveda me pa zanima tudi splosno mnenje o knjigi in zgodbi. Trenutno sem na 2/3 knjige in moram priznat, da mi je kar vsec in me je res pritegnila k branju...zato me zanima ali je to realno ali ne (kot pripadnika krscanske vere mi je dalo kar mal mislit vse skupi).

Lp Primoz C.

Avian ::

huh knjiga je huuuuuda. jest vem da sm knjigo prebral v 2h dneh in da sm su na net gledat vsa ta dela ki jih not omenja in so hude stvari :) se posebi da vincijeva zadnja vecerja.

glede san greala se kar nekako strinjam z idejo da je marija magdalena bila vec kot le kurba. in seveda kot v knjigi pove parkrat le kako bodo ljudi par stoletij za kristusom vedl kako je on zivu :)

komaj cakam naslednjo od dan-a brown-a baje bo nadaljeval z tem kar je v da vinci code koncal.

mimogrede prebral tudi njegovo angels and demons (ne vem ce si opazil toda v da vinci code parkrat omeni vatikan in incident ki se je zgodil tam) no in ta je tud kr kuuul.


lp Avi

p.s. ce bos priden se lahko za angels & demons zmenva za kako sposojo ;)

Primoz78 ::

No koncno se je le nekdo oglasil sem ze obupal :)) . Meni je tudi sekala knjiga, sem pa rabil 5 dni do konca...ponavadi vsak vecer pogledam kak film, ma me je knjiga tolk prevzela, da sem kar opustu filme :D . Sem opazil, da je omenjala tisti incident, a ni kaj prevec blo opisano, vse je bilo nekako skrivnostno...a je knjiga samo v anglescini al kako? Sam sem tudi sel gledal Da Vincijeva dela na net, ker sem enkrat tudi gledal eno odajo o njem in o Zadnji vecerji...vse se ujema. Sam knjiga je pac fikcija in vsak vzame tolk resno kot si pac zeli...jaz sem vzel kar precej resno. Trenutno mam v planu prebrat se Ime Rože (sem gledal film in je zakon!)...pol pa bom verjetno cakal na novo knjigo Dan Brown-a ali pa prebral tisto ki si ti omenil...V glavnem res zanimiva tema za knjigo, prepletena 100 in do zadnjega hipa napeta in ne ves kdo je kje povezan in kdo je kdo...Konec pa me je malo razocaral moram priznat...sem cakal Sveti gral v drugacni obliki ;)

Lp Primoz C.

p.s. Ce mas se kak zanimiv naslov kar pripisi, si bom takoj ogledal.

p.p.s. Da Vinci je bil car 8-)

Kekec ::

Thomas ::

Totalna traparija. Prizanesi si s tem bullom, ker ga boš samo težko spucal iz glave, to je vse.

]Fusion[ ::

thomas si prebral knjigo?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

Ne. Vnaprej sem jo določil za popoln šit, zdej pa na tem vztrajam.

To naredim zelo velikokrat in sploh ni to tako slab algoritem, kot se nasplošno misli. Edini možen je. Samo vprašanje je, koliko si srečne roke pri tem.

Jezus Kristus da je imel otroke? Magari.

Neon Dei ::

Če veš, da je to predvsem knjiga, ki "razveseljuje" - in ne "razsvetljuje" - potem ni popolnoma nič narobe, če jo prebereš. Na nekem takem principu delujejo tudi filmi - they make you feel good, but won't make you smarter. Po drugi strani pa imaš spet dokumentarce in pravtako dokumentarne knjige - ampak te ponavadi niso tako interesantne, mar ne?

Populistična literatura pač. V tem smislu je knjiga odlična.
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

Thomas ::

V tem smislu pa že. Ampak kolikor vem, jo bralci v splošnem jemljejo bolj resno kot Otroka kapitana Granta, naprimer.

]Fusion[ ::

To naredim zelo velikokrat in sploh ni to tako slab algoritem, kot se nasplošno misli. Edini možen je. Samo vprašanje je, koliko si srečne roke pri tem.

T si moram zapomnit...

Drugače pa je res da si ljudje preveč k srcu vzamejo knjigo(ki je katagorizirana kot fikcija). Dosti stvari v knjigi je možnih. V resnici sploh ni kakih konkretnih dokazov za te trditve. Recimo al je res v zadnji večerji narisana Magdalena? Edini ki bi na to lahko odgovoril je že zdavnaj pod zemljo. Sicer pa je popolnoma nepomembna knjiga. Enako kot pri Fahrenheit 911 se ne bo nič zgodilo. Busha so vseeno volili in tudi cerkev bo kot taka še naprej obstajala.

Dodatek: Če e drugo bo imel Luvre in drugi kraji, ki so omenjeni v kjigi povečan obisk turistov :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

BigWhale ::

Sem prebral. Veliki format, precej velika izbira fontov, zgleda glomazno, prezvecil sem jo petih urah, pri belem dnevu, se pravi je Jakob norel okrog mene.

Sranje.

Vzames eno precej znano temo (Biblija), gres na internet in pobrskas za nekaj viri, ki stvar spodbijajo in ji dajejo drugacen pomen (Kumranski spisi), vkljucis se kako zelo kontraverzno stvar (grupni sex, jezus in njegovi potomci) in potem pises.

Seveda v precej primerno napetem stilu, poleg se pa pretvarjas in 'glumis' tezkega znanstvenika. Aja, pa zakljucis z neko floskulo o tem, da zgodovino pisejo zmagovalci in da stvar, ki jo glavni junak knjige isce skozi celo knjigo na koncu postane nek metafizicni misleni preskok.... Nic konkretnega torej. ;)

Otroka kapitana Granta mi je bila bolj vsec. Pa sem jo v osnovni soli bral. Takisto skrivnostni otok.

;>

Primoz78 ::

Zakaj se pa ti pol ne spravis kaj takega pisat ce je tako sranje in se ti zdi vse tko easy?!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

OwcA ::

Tudi s kladivom udariti se po prstu je "easy", pa to tega početja še ne naredi smiselnega. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Primoz78 ::

Dobra primerjava...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

OwcA ::

V vednost, še stara tema: Da Vincijeva šifra
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

b4d ::

Ta knjiga je kot kurba, nategnes jo a ko koncas se pocutis prazno. Brezveze cajta, preberes raje Rushdiea.
b4d.sablun.org

BigWhale ::

Primoz, preprosto tega ne pocnem, ker nimam casa. Sem pa ze zacel pisati ampak ne takega, hm, pulp fiction-a.

Je pa stvar mojstrsko napisana. Mogoce bi moral napisati zvito. Napisana je tako, da bo vsec masi ljudi. Lahek jezik, prepleten s kvazi znanostjo. Pomemben je tudi precej dramaticen zacetek. ;)

Tolkien je bil v tem (dramaticni zacetki) pravi amater! :P

Vajenc ::

Za vse, ki nimajo časa ($) potovati in si ogledovati znamenitosti. Link - vrtiš se lahko z miško.

BigWhale ::

Ce je desno od Jezusa zenska, potem je tudi tretji obraz na njegovi levi zenska.

Jebemtis! Brown je zafural! DVE je mel, ne samo eno! ;>

Vajenc ::

Ampak maš prav, Gillette še niso poznali, tkorekoč so ravno pogruntali, da se je bolje z nožem brit, kot z školjami ;),s čimer pa tkole gladko ne bi smelo izgledati. Priznej pa, da je una na levi, dosti bolj nežna na pogled.

Vajenc ::

Zdej, ko sem bolj pozorno pogledal...predzadnji osebek na njegovi desni ima tud ženske poteze, pa še roza oblekco ima. Hmm

BigWhale ::

AAA! Ej! Se un v sredini zgleda k babnca! Zdej bo napisal DaVinci Code 2, kjer bo v bistvu obelodalnil, da je bil Jezus zenska. In da so mel skupi z apostoli redne gang-bange... ;>

Vajenc ::

Tale D.Brown bojda bolj prepisuje, kot izumlja, za takšno nadaljevanje bi potrebovali kakšnega, ala C.Bukowski .

Looney ::

to je pa tipična moška debata!

"kaj pa če je un ženska...?"
"uau! lej! un je tud ženska!...!
"pa še ena ženska..."
:\ :\ :\
btw! tretji obraz na jezusovi levi nikakor ne bi mogel bit ženska! sm mau si oglej faco! take meumne frise delajo samo moški!
pa tist predzadnji na desni v roza "oblekci" ima brado!!!:\

je kdo gledal film? kakšen se vam je zdel?0:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dan Brown - Da Vincijeva Šifra - razprava

Oddelek: Loža
71894 (1570) Mavrik
»

Da Vincijeva šifra

Oddelek: Sedem umetnosti
333472 (1792) BALAST
»

[knjiga] Ledena Prevara - kriptografija?

Oddelek: Loža
82955 (2955) roli
»

Sociologija - Da Vinčijeva šifra, sociološka analiza

Oddelek: Šola
103021 (2761) Stepni Volk
»

Navdušujoča poletna branja...

Oddelek: Sedem umetnosti
273810 (3395) Opkow

Več podobnih tem