» »

Linux na prenosniku

Linux na prenosniku

antonija ::

Probal sem instalirat Debiana na Dell Inspiron 8600 za radeon 9600(monitor 1920x1200) in truemobile 1400 WLAN kartico. Zadeva za silo dela, vseeno pa ne dela vse oz. ne dela tko kot bi hotu.

Prva stvar so ati-jevi driverji. Probal sem jih instalirat po dveh howto-jih, pa mi nikoli ni ratalo. A ima kdo izkusnje s tem/pozna kaksen dober (in ne prestar) howto?
Monitor nacelno deluje na pravilni resoluciji, nisem pa siguren da je vse nastavljeno tako kot mora bit, ker je bilo treba xfree86 conf file popravljat rocno. Najbolj me skrbi vrstica "modline", kjer mi ni skoraj nic jano kaj katera stevilka pomeni oz. kako se stevilke dolocijo. Ce kdo kaj vec ve le na plan z besedo!

WLAN: ne dela pa ce se postavim na glavo. Probal najmanj 5 howtojev za ndiswrapper, probal najmanj 10 verzij win driverjev od della, pa vedno po ndiswrapper -l dobim incorrect driver (ali nekaj v tem stilu). lspci lepo napise broadcomov cip, ce pa vmes ugasnem wifi (Fn+F2) pa debian napise da sem izklopil 2 USB porta?? Spet: ce kdo pozna resitev oz. pozna link do kaksnih (ne prestarih) navodil naj le pove.

Funkcijske tipke: hotkeys zna upravljat s tipkami, za katere xev (pomojem da je xev, nisem cist ziher) napise keycode. Torej vol_up/down, next/back in play/pause delajo. Kako se pa usposobi "tipke" ki so kombinacija tipke Fn? (Fn+F10 recimo)

PCMCIA nisem imal moznosti probat (nimam nobene kartice), sem pa vseeno bral da so tudi tukaj problemi (nekaj z memory range 8x000 ali nekaj takega). Kaksna razlaga/link vedno dobrodosla.

Potem so pa se software vprasanja: V kde so v menijo izbire za internet, settings,...., cisto na vrhu je pa se izbira "debian", kjer je _kar_nekaj_ vnosov istih kot pri ostalih rubrikah. Kje/kako se ureja doticni menu? In pa kako se zamenja/skonfigurira logout screen in obnasanje ob logoutu uporabnikov?

Najbolj me nervira WLAN in bi ga res rad usposobil.

P.S.: Probal sem tud druge bolj user frendly distribucije (namely (k)ubuntu, gentoo, fedora, suse), samo so vse imele vsaj eno izmed zgornjih tezav (ubuntu se najmanj), ce ze ne drugega pa WLAN. Ce obstaja kaksen tehten razlog za menjavo debiana v kaj drugega ga navedite, osebne preference ne stejejo:8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Skušaj instalirat Ubuntuja. V osnovi je to Debian, nimaš pa takih težav z nameščanjem harwera.

Vodič za ubuntuja je tukaj
sudo poweroff

poweroff ::

Se opravičujem, sem na hitro prebral. Torej. ATI pod Ubuntujem sem nameščal že nekajkrat, pa ni bilo težav po vodiču, ki je naveden zgoraj.

Zato priporočam Ubuntuja.
sudo poweroff

ql000 ::

Za laptope je po mojem mnenju najbolj SUSE, podpira daleč največ hardware-ja. Vse ostalo (Debian, bog ne daj Slack ipd.) je sado mazo varijanta!

antonija ::

Sej ubuntu res sam najde najvec, ceprav WLAn ostaja uganka. Kako je pa z root accountom v ubuntuju? Ker med instalacijo nikol ne vprasa za root passwd...

Pa se to: ce vse usposobim pod ubuntujem, a lahko uporabim iste config file za debian?:8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

antonija ::

Probal sem suse netinstall (10.1) pa zadeva crkve vsakic in vedno (v graficnem in "konzolnem" nacinu). Sploh pa je iskanje IPjev od njihovih serverjev dokaj zanimiva pustolovscina za bolj neuke...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zee ::

config datoteke so enake od distribucije do distribucije. lahko da se spremeni njihova lokacija. sam uporabljam smb.conf (konfiguracijska datoteka za sambo), ki sem ga naredil v Ubuntuju. Enako velja za xorg.conf.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

antonija ::

Ko ste glih zgovorni danes:

Ce mi rata usposobit zadevo v ubuntuju in bom se naprej trmaril da hocem debian, kaj vse moram narest da bojo config datoteke delale pravilno? Ali pa drugace: Ubuntu mi bo sam instaliral celega boga paketkov za kere se men tud sanja ne. Kako naj dobim seznam in funkcijo teh paketkov (ter njihov config), da bi jih lahko nastimal se na debianu?

Pa ce ima kdo kaksne izkusnje z broadcomovmi wlan cipi v prenosnikih (se posebaj na miniPCI) naj se prosim javi!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

v ubuntuju je root password onemogočen. Uporabiš sudo in ukaz ali sudo su, vtipkas pa svoje geslo.

Torej sudo su
ali sudo alt-get update

Seznam paketov: dpkg -l

Lahko pa pogledas v kernel katere zadeve imas naložene oz. enablane. Recimo za module lsmod, pa ti jih izpiše...
sudo poweroff

poweroff ::

Dve verziji Ubuntuja nazaj: miniPCI broadcom ubuntu.
sudo poweroff

antonija ::

Torej rabim celoten dpkg seznam in pa konfiguracijo kernela. A bi se dalo kar cel kernel image uporabit?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

416c6573a ::

Mam fedoro na prenosniku:

wlan dela z ipw2200 driverjem (intlova kartica)
ATI x700 mobility radeon 3d dela normalno (noben problem zrihtat ce ves kaj delas)
citalec kartic ne dela
bluetooth dela
pcmcia mi je service zmrzoval, sem popravil da dela, samo nimam nobene kartice za probat
s-video out dela
vga out dela
firewire se nism probu
special tipke delajo
fn tipke ene delajo ene ne

lp

antonija ::

sej intelove delajo brez problema ker so native driverji za njih. Jsz mam pa dell truemobile 1400 ki ima gor broadcomov cip in dozdaj sploh noben OS (razen win) ni pogruntal da je wlan kartica prisotna. Sej ni kaksnih posebnih boot parametrov potrebno vpisovat ob instalu za wlan kartice, ali pac?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

416c6573a ::

prva stvar k mi jo je google ponudil s tvojim wlan cipom je bla da je podpora v kernelu od 2.6.17-rc2. cist frisn. torej si ga das lahko gor al pa pocakas na official razlicico.

skratka google ve velik.

popravek: in da tudi direkt tvoja wlan kartica v kombinaciji z dellom je opisana kot delujoca. torej manj sprasvat pa vec iskat, oziroma ce nisi te strani najdu, si pa preber iskalnik

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Pol sem pa jst res bedak, ker ne na googlu ne na kernel.org nisem najdu NIC od wlan podpore. Nekaj popravil kernela je za dell AC97 driverje, nekaj za BIOS update,... nic pa o wlan. A si lahko prosim malo bolj natancen kje si to prebral oz. kateri string si uporabil za google?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

416c6573a ::

google://broadcom wlan linux

prvi zadetek je cist dovolj da zves kaj je s podporo tvoje kartice

64202 ::

> Probal sem suse netinstall (10.1) pa zadeva crkve vsakic in vedno (v graficnem in "konzolnem" nacinu).

Serverji so trenutno tako zasedeni, do sploh zraven ne mores. 10.1 je prisel ven v cet. popoldne.
I am NaN, I am a free man!

antonija ::

@Wacky: Hvala za info! Bom vseeno pocakal na uradno stable verzijo ker ze zdaj tolk stvari ne dela pa nebi red cesa zasrau...:8)

@64202: Jst sm izbral en avstrijski ftp mirror pa sm se cist lepo povezu, download je naredu svoje (tam okrog 70MB), pol pa po nekaj korakih (random nizko stevilo) crkne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

linuxdady ::

Mogoče ti bodo podatki koristili:

1. Na Dell Latitude 110 sem namestil Mandrivo 2006. Deluje vse "out off the box", vključno z wifi managerjem. Mala malca.

2. Na dva namizna računalnika z ATI 9600 sem prav tako namestil Mandrivo 2006. Enako - popoln uspeh.

Seveda gre za različico Powerpack.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315825 (1337) polozweii
»

Izšel GNOME 2.20

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
174554 (2757) Jst
»

Debian 4.0 (Etch) končno izdan

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
404896 (3219) Matevžk
»

Znane specifikacije Ubuntu 7.04 Feisty Fawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12914600 (11699) Roadkill

Več podobnih tem