» »

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Vozniško dovoljenje nima napisanega držvljanstva. Zato je osebni in NE potovalni dokument.


To ma natanko en prdec veze (isto naslov ali kakršna koli druga podobna stvar). Veljavnost (in posledično ponarejennost) osebne izkaznice se da preverjati preko računalnikov, ki jih imajo policisti na meji (za ta namen ima tudi računalniško beljiv zapis na zadnji strani spodaj - isto kot potni list). Podobne podatkovne baze in dostopa do nje za vozniška dovoljenja in vse druge papirje ni in se posledično na meji zato ne da preverjati ponarejenosti in veljavnosti papirja ki ga rineš policistu. Zato ti pač druge države ne pustijo vstopa.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

SimplyMiha ::

Kako lahko kdorkoli izgubi osebno? To mi res ni jasno. Svojo zmerom nosim s sabo v denarnici, tako kot zdravstveno. Tudi sicer hitro izdajo novega, če ga izgubiš (poškodba, kraja itd.).

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Invictus je izjavil:


Vozniško dovoljenje nima napisanega držvljanstva. Zato je osebni in NE potovalni dokument.


To ma natanko en prdec veze (isto naslov ali kakršna koli druga podobna stvar). Veljavnost (in posledično ponarejennost) osebne izkaznice se da preverjati preko računalnikov, ki jih imajo policisti na meji (za ta namen ima tudi računalniško beljiv zapis na zadnji strani spodaj - isto kot potni list). Podobne podatkovne baze in dostopa do nje za vozniška dovoljenja in vse druge papirje ni in se posledično na meji zato ne da preverjati ponarejenosti in veljavnosti papirja ki ga rineš policistu. Zato ti pač druge države ne pustijo vstopa.

Če nimaš pojma, potem ne bluzi. In ne išči dlake v jajcih. Preverjeno na policiji na letališču. Kaj ima ponarejenost veze s trenutno temo, pa res nimam pojma.

Z vozniško NE MOREŠ prečkati meje. Pika.

Sem testiral v Veliki Britaniji na letališču (dal vozniško) in me niso spustili skozi. Dal potem osebno. Vprašal na brniškem letališču v čem je fora, pa so mi povedali. Razlog sem napisal zgoraj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Se mi zdi da ti dela bralno razumevanje težave. Tole z letališčem pa je spet ena od tvojih izmišljenih zgodbic? :)

Dokumente, ki jih država sprejema pri vstopu meje, namreč ne določajo ljudje na letališču (karkoli si že ti "testiral" in jih spraševal) temveč ustrezen organ (večinoma zakonodajni, ni pa pravilo). Ti organi pri določanju veljavnih dokumentov gledajo predvsem na to, da se dokumenta ne da ponarediti, se da sproti preverjati njegovo veljavnost in (seveda!) da se da preveriti a dokument pripada osebku pred tabo.

Kako točno pri teh ciljih pomaga napisano državljanstvo pa veš samo ti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Verjemi ali ne. Dol mi visi.

Ja, ljudje na meji morajo poznati razliko med osebnim in potovalnim dokumentom. Ne boš verjel, ampak to je del mednarodnih dogovorov. kako je definiran potovalni dokument. In mora imeti gor napisano državljanstvo.

Kar poskusi iti z vozniško v tujino mimo mejne kontrole. Ne gre... Čeprav se je da poneraditi z enako tehnologijo kot osebno. Ker je ista...

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

Prosim začni brati moja sporočila preden pišeš.
The truth is rarely pure and never simple.

otago ::

Očitno se tudi osebne izkaznice ne izdajajo po standardu- vir Žurnal.

xmetallic ::

Yohan del Sud je izjavil:

Zombie tema ja. Ampak se malo spreminjajo tu zadeve. Če minimalno ukradem nazaj temo. Si ne lastim avta in redkokdaj kaj vozim. V žepu se mi valja ona stara do 2050 veljavna rožnata zadeva. A kdo kaj iz prve roke ve, koliko, v kakšnih okoliščinah in do kdaj je/bo veljavna (tak al tak bodo potem vsi avti googlsko robotski). Ne grem zamenjat, dokler ne bo nujno.

2018

Furbo ::

Pa dobro, kdo ima izpit, nima pa osebne/potnega lista?? A se samo meni zdi to čudno in debata nekam odveč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Osebna lahko preteče in če nisi pozoren si v k...

MrStein ::

Furbo je izjavil:

Pa dobro, kdo ima izpit, nima pa osebne/potnega lista?? A se samo meni zdi to čudno in debata nekam odveč.

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Ker se ti je ustaviti za 10 minut na UE ko rihtaš kaj drugega tako grozno? O.o Roza knjigica bo nehala veljati 31. aprila 2018.

Bom preveril kako dolgo dejansko traja. Pa seveda ceno.
Ko bom enkrat v naslednjih 20 letih na UE, ker ne zahajam tja vsak dan.

Trajanje sicer piše na dokumentu samem, s tem da so tule naši vrli poslanci naredili "finta rudi" in določili, da neha prej, kar bi lahko kdo izpodbijal, če se mu da, ker dejanskega razloga za predčasno prenehanje ni.
Pač še ena cvetka slovenske birokracije od mnogih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Na UE Celje lahko dobiš tako osebno kot vozniško v dveh urah.

BivšiUser2 ::

Sicer nevem, če sodi v to temo ( če jo bom malo zlorabil), me pa zanima ali (so) škifi komu kaj težijo(-ili), če je pokazal fotko svoje osebene ali vozniške? Ne mislim, da bi zato namerno puščal izkaznice doma, ampak bi če se lahko zgodilo, da bi pomotoma pozabil.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa dobro, kdo ima izpit, nima pa osebne/potnega lista?? A se samo meni zdi to čudno in debata nekam odveč.

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.

Kako pa dobiš vozniško brez osebne? Pa kdo ne gre kdaj čez mejo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Resno? Zdaj ko meje praktično ni?
Razen tega je ogromno "zapečkarjev", ki ne hodijo čez mejo. Zakaj pa bi?

Razen tega:

Furbo je izjavil:


Kako pa dobiš vozniško brez osebne?

Kako pa dobiš osebno brez osebne? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Miha 333 ::

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa dobro, kdo ima izpit, nima pa osebne/potnega lista?? A se samo meni zdi to čudno in debata nekam odveč.

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.

Po zakonu moraš imeti vsaj 1 veljaven osebni dokument (kaj vse to lahko je, sem že napisal), sicer ti grozi 250 EUR globe. To velja za polnoletne državljane Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

St235 ::

MrStein je izjavil:

Resno? Zdaj ko meje praktično ni?


Od kje tebi ideja, da zato, ker ni mejne kontrole lahko potuješ v sosednje države brez ustreznega dokumneta?

krneki0001 ::

V vsakdanjem življenju sicer pogosto govorimo o osebnih dokumentih, vendar zakonodaja tega pojma ne definira. V bistvu gre za javne listine, kamor štejemo vse dokumente, ki so opremljeni s fotografijo in jih je izdal državni organ. Uporabljamo jih za dokazovanje istovetnosti (identifikacijo) in državljanstva. Javne listine so:


- osebna izkaznica,
- potna listina,
- obmejna prepustnica,
- vozniško dovoljenje,
- orožni list in
- potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.



Vse naštete listine omogočajo izkazovanje istovetnosti, bodisi ob identifikaciji pri upravnem organu ali v pravnem prometu. Vsi našteti dokumenti pa imajo tudi druge osnovne funkcije, ki so odvisne predvsem od vsebine podatkov, navedenih v dokumentih. Ko posamezne inštitucije od vas zahtevajo na vpogled osebne dokumente, morajo imeti za to zakonsko osnovo. Dejstvo pa je, da vsak dokument ne zadostuje konkretnim zahtevam. Tako denimo na nekaterih dokumentih ni zapisan vaš naslov in zato dokumenta ne morete uporabiti tam, kjer potrebujejo dokazilo o vašem bivanju na določenem naslovu.

Vir: MNZ

Zgodovina sprememb…

St235 ::

že 3x linkano, kaj bi rad povedal?

MrStein ::

Miha 333 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa dobro, kdo ima izpit, nima pa osebne/potnega lista?? A se samo meni zdi to čudno in debata nekam odveč.

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.

Po zakonu moraš imeti vsaj 1 veljaven osebni dokument (kaj vse to lahko je, sem že napisal), sicer ti grozi 250 EUR globe. To velja za polnoletne državljane Slovenije.

Ja saj. A samo izražaš strinjanje z mano na način, ki je vsaj meni malo nejasen?
Imaš vozniško in je to dovolj za presenetljiv velik delež prebivalstva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mancini ::

mr stein

vsak polnoletni Slovenec potrebuje en dokument za identifikacijo
tako da tisto ne drži da ne rabiš osebne ali pasoša

illion ::

carota je izjavil:

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, vendar NI enakovredno osebni izkaznici, ker na njem ni tvojega točnega naslova.

Lp


Moja stara roza vozniska ma gor samo ime ulice, nova, plasticna pa ima ime ulice, hisno stevilko in mesto, manjka samo zip koda mesta, kar je nabrz cisto vseeno.

St235 ::

mancini je izjavil:

mr stein

vsak polnoletni Slovenec potrebuje en dokument za identifikacijo
tako da tisto ne drži da ne rabiš osebne ali pasoša


Seveda ne rabiš ne osebne ne potnega lista. Zadostuje tudi vozniško, potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna, orožni list...

Samo to nima nikakršne veze s prehajanjem državne meje (izstop iz Slovenije in vstop v drugo državo). Za obratno veljajo druga pravila in če se uspešno prešvercaš do slovenske meje lahko vstopiš tudi z izkaznico za knjižnico.

illion je izjavil:

carota je izjavil:

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, vendar NI enakovredno osebni izkaznici, ker na njem ni tvojega točnega naslova.

Lp


Moja stara roza vozniska ma gor samo ime ulice, nova, plasticna pa ima ime ulice, hisno stevilko in mesto, manjka samo zip koda mesta, kar je nabrz cisto vseeno.


popolnoma vseeno je, ker vozniško dovljenje ni enakovredno osebni izkaznici ne glede na to kaj piše na njemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

Za obratno veljajo druga pravila in če se uspešno prešvercaš do slovenske meje lahko vstopiš tudi z izkaznico za knjižnico.


Kar se tega tiče, je neuraden dogovor, da se slovenske državljane spušča čez mejo tudi brez dokumentov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Nič neuradnega ni na tem. Po zakonu so te dolžni spustit v lastno državo ne glede na dokumente. Neodvisno od tega ti lahko za nagrado dajo še položnico, ker si brez veljavnega dokumenta ampak v državo te morajo spusititi v kolikor si državljan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mancini ::

lakotnik

jaz sem mu repliciral, ker je on napisal v smislu, da za v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta
zato sem mu pač omenil osebno ali pasoš ki sta pač najbolj pogosta

MrStein ::

mancini je izjavil:


jaz sem mu repliciral, ker je on napisal v smislu, da za v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta

Nič takega ni napisal.
(če bi, bi lahko to citiral)

Samo, da smo si na jasnem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

MrStein je izjavil:


Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.

...da pa dobiš vozniško pa rabiš osebno ali pasuš.

St235 je izjavil:


Od kje tebi ideja, da zato, ker ni mejne kontrole lahko potuješ v sosednje države brez ustreznega dokumneta?

Seveda da lahko. Ponoči ne samo brez dokumentov ampak celo nag. Dokler te pač ne dobijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MrStein ::

Osebna ti lahko poteče in ti ostane zgolj vozniška.
Eni pa res dlakocepite...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mancini ::

MrStein je izjavil:

mancini je izjavil:


jaz sem mu repliciral, ker je on napisal v smislu, da za v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta

Nič takega ni napisal.
(če bi, bi lahko to citiral)

Samo, da smo si na jasnem...


Mr

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.


to je tvoje, kar je zelo jasno da namiguješ, da za življenje v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta za identifikacijo

MrStein ::

Bralna pismenost?

Piše da ne rabiš osebne ali potnega, za kup drugih pa nič ne omenja. Ravno nasprotno, omenja, da enega bolj ali manj potrebuje večina.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

BlaY0 je izjavil:


St235 je izjavil:


Od kje tebi ideja, da zato, ker ni mejne kontrole lahko potuješ v sosednje države brez ustreznega dokumneta?

Seveda da lahko. Ponoči ne samo brez dokumentov ampak celo nag. Dokler te pač ne dobijo...


Daj bodi tiho, če ne veš o čem govoriš. V republiko slovenijo lahko slovenski državljan nag ali oblečen vstopi praktično brez česarkoli.

mancini je izjavil:

MrStein je izjavil:

mancini je izjavil:


jaz sem mu repliciral, ker je on napisal v smislu, da za v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta

Nič takega ni napisal.
(če bi, bi lahko to citiral)

Samo, da smo si na jasnem...


Mr

Za živeti v Sloveniji ne rabiš osebne ali pasoša, če voziš vozilo pa rabiš vozniško.


to je tvoje, kar je zelo jasno da namiguješ, da za življenje v Sloveniji ne potrebuješ nobenega dokumenta za identifikacijo


Samo če si nepismen. To da nimaš pasoša ali osebne še ne pomeni, da nimaš ustreznega dokumenta za legitimacijo. Kateri so takšni dokumenti je bilo že vsaj 10x povedano v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

simnov ::

Na Dpd mi tastari izpit niso priznali in nisem prevzel paketa je rekla izpit kartica ali osebna.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Ker se ti je ustaviti za 10 minut na UE ko rihtaš kaj drugega tako grozno? O.o Roza knjigica bo nehala veljati 31. aprila 2018.

Ne, ne bo.
Bo veljala do 19. januar 2023 ali še dlje (odvisno kako hitro naše politike pamet sreča).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

r3dkv1c4 ::

Scarface je izjavil:

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|

Odvisno od situacije, čez mejo recimo ne moreš z vožniško.

Če je zgolj indentifikacija oz. preverjanje podatkov, recimo ker potrebujejo dokument s sliko, lahko....primer.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: polpo ()

Massacra ::

Ena prilika: na turističnem busu na potovanju iz Slo v Nem, nas je ustavila avtocestna policija , potem ko smo prečkali Aut-Ger mejo (mejne kontrole seveda ni bilo niti na meji Slo-Aut). In glej ga zlomka: jaz sem bil brez osebnega dokumenta (osebna, pasoš), mel sem pa različne izkaznice s svojim imenom in neko turistično izkaznico, kjer je bila tudi moja slika. Plačal sem kazen 30€. In nadaljevali smo pot po Nemčiji (saj smo tam že bili) in me niso izgnali.

Kot prebivalcu EU mi je zagotovljeno prosto gibanje znotraj Shengena? Ali?

next3steps ::

Kako naj pa oni vejo, da si prebivalec EU?
Mimogrede, z novo vozniško gre na nekaterih bankah dvigovati, v kolikor se ta doda kot dokument za verifikacijo.

Massacra ::

Ja iz ostalih kartic so razbrali, da sem iz tega in tega naslova ter kraja in da sem iz Slo.

Kazen sem plačal, ker nisem imel "ta pravega dokumenta". Niso me pa zaprli ali izgnali.

Kaj bolj jasno?

Če bi bila recimo mejna kontrola že med Slo in Avst. bi najbrž moral ostati kar na meji in mi vstopa v AT nebi dovolili. Ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Isotropic ::

nisem bral teme, ampak vozniška v avstriji (ali drugje po tujini) ni osebni dokument. sem se enkrat zajebal in so me poslal okol na meji.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Scarface je izjavil:

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|

Odvisno od situacije, čez mejo recimo ne moreš z vožniško.

Če je zgolj indentifikacija oz. preverjanje podatkov, recimo ker potrebujejo dokument s sliko, lahko....primer.


lepo od tebe, da odgovarjaš na 11 let star post brez, da bi dal kakršno koli uporabno informacijo.

Invictus ::

Massacra je izjavil:


Če bi bila recimo mejna kontrola že med Slo in Avst. bi najbrž moral ostati kar na meji in mi vstopa v AT nebi dovolili. Ali?

Odvisno od uradnika na meji... Ampak najbrž ne...

Drugače je vozniška osebni dokument, ni pa potovalni dokument kot osebna in potni list.

Na njej manjka državljanstvo. To je edina razlika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ne, z vidika uporabe dokumentov je razlika med osebno in voznisko v tem, da je mednarodni dogovor, da se eno prizna kot veljaven dokument za vstop v tujo drzavo drugo pa ne. To ali je gor napisano drzavljanstvo ali ne nima nikakrsnega vpliva na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jocoj ::

Ali je veljavno staro vozniško dovoljenje (roza knjižica) uraden oseben dokument za identifikacijo s strani policije v Sloveniji. V zakonu piše, da je vozniško dovoljenje uraden dokument, ker je opremljeno s fotografijo. Ne piše pa, ali velja to samo za novejša dovoljenja v kartični obliki.

gozdar1 ::

Rabiš bodisi osebno izkaznico ali pa potni list.

jocoj ::

Ne rabiš

gozdar1 ::

Poizkusi z vozniškim dovoljenjem na kaki banki.

jocoj ::

Kaj ima to veze? Fizično na banki nisem bil od leta 2008. Vprašanje se nanaša, ali je roza vozniška dovolj za policijo ali ne.

DostMam ::

Vozniško dovoljenje lahko uporabite za identifikacijo pred urednimi organi, če ni pretečeno. "Roza kartoni" so potekli leta 2019. (vir: https://www.gov.si/novice/2019-09-25-po...

WizzardOfOZ ::

Vlada Republike Slovenije je vsem tistim, ki še vedno nismo/niste roza vozniškega dovoljenja zamenjali z novim plastičnim dovoljenjem, rok za menjavo podaljšala za skoraj pet let in sicer na 19. januar 2023.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226661 (17637) mihapc123
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398098 (6051) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715644 (13660) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523952 (22386) matter
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712963 (10927) SkipEU

Več podobnih tem