» »

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Scarface ::

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|
Been there, done that....

gumby ::

koliko vem, da
my brain hurts

carota ::

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, vendar NI enakovredno osebni izkaznici, ker na njem ni tvojega točnega naslova.

Lp

LapD ::

Da lahko ga predložiš kot osebni dokument

Scarface ::

Dankeschön...moram poslat po pošti pa nebi rad imel kakšne težave kasneje.....

Lp
D
Been there, done that....

gzibret ::

Da. Z vozniško lahko dviguješ denar na banki, urjuješ zadeve na občini, kupuješ študentske bone.... Samo čez mejo ne moreš it.
Vse je za neki dobr!

MadMax ::

Vozniško dovoljenje ni osebni dokument.
Ga pa marsikje sicer priznavajo kot sredstvo za identifikacijo.
Koneckoncev gre le za neko dovoljenje, ki ima slučajno tudi sliko gor.
Ne bodi torej presenečen, če bodo zahtevali osebno izkaznico ali potni list.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BluPhenix ::

MadMax: nazadnje ko sem bil na občini in izpolnjeval nek obrazec je pisalo: "Priložite osebni dokument (osebno izkaznico, potni list ali vozniško dovoljenje).

Jaz z vozniško nisem imel še nikjer problemov in to že vsaj 6 let ne. Vse naredim z vozniško, samo čez mejo ne morem... :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Bob Rock ::

IMO vozniska je osebni dokument. Jaz imam osebno izkaznico, ki je zaradi spleta okoliscin vpisana kot ukradena. Lani sem sel cez mejo in se je carinik zapiknil v mojo osebno, ter jo sel preverjat. Ko je prisel nazaj, je rekel, da ta osebna ne velja vec, da pa imam vpisana kot osebna dokumenta le potni list IN voznisko dovoljenje.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

MadMax ::

No, določenih zadev poleg prehoda meje se tudi ne da naredit z vozniško.
Kakšnih pogodb recimo, naročniške za simobil, mini-kredit, itd.
Kakšna je definicija s strani vladne uprave sicer ne vem, hotel sem pa samo poudarit, da vozniško ne nujno upoštevajo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Goldee ::

Bone se tud da kupovat z vozniško, čez mejo pa res ne spustijo - no usaj u Italijo ne. Sem že doživel to.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

gregaster ::

jaz na ljubljanski banki nisem mogel računa odpret z vozniškim dovoljenjem, mi je rekla da to ni osebni dokument.

bucccko ::

ni osebni dokument ker nima naslova

muzičar ::

Buccko ima prav. Zato, ker nima naslova ni isto pravno močen dokument kot osebna izkaznica ali potni list. Sicer me je pa policaj prosil (so me ustavili) za osebne dokumente, jaz sem ga sicer debelo pogledal in mu dal vozniško in prometno, to je to, zgleda da za nekatere policaje je to osebni dokument.

alum ::

Če primerjaš osebno/potni list in vozniško ugotoviš, da je drugega tudi mnogo lažje ponaredit. Tako da v tem smislu enakovredna verjetno res ne moreta bit.

Se mi pa še ni zgodilo, da mi je kje ne bi upoštevali kot osebni dokument. Čeprav tudi mene zanima, kako se vozniška interpretira po zakonu.

BluPhenix ::

no, da se ne bomo preveč kregali:

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, kot sta to osebna izkaznica in potni list.
Osebna izkaznica velja za osebni dokument kot sta to potni list in vozniško dovoljenje.
Potni list velja za osebni dokument kot sta to osebna izkaznica in vozniško dovoljenje.

Evo 3x v različni razlagi.

Pobrano iz : gov.si



Kot pravim, jaz sem že vse uredil z vozniškim. Odpiral račune na bankah, podpisoval pogodbe, dvigoval denar ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Yohan del Sud ::

Mnja. Vem za situaciji, ko je ta dokument kot tak podhranjen.

- SigovCa, niso hoteli dati certifikata
- Hitri krediti ravnotako

Ampak res je da v obeh primerih dela pasoš...
www.strancar.com

miraldi ::

Pozdrav.

Ne najdem osebnega dokumenta.


Je kaj narobe če grem na Hrvaško z vozniškim dovoljenjem?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Smurf ::

Voznisko dovoljenje v tem primeru ni veljavno. Rabis osebno ali pasus.

miraldi ::

Pol sm v p**** :/
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Smurf ::

miraldi je izjavil:

Pol sm v p**** :/

Mislim, da lahko v nujnem primeru naredijo pasus/osebno v roku 24 ur (danes narocis, jutri gres iskati v Celje). Po googlaj to opcijo.

smacker ::

Smurf je izjavil:

miraldi je izjavil:

Pol sm v p**** :/

Mislim, da lahko v nujnem primeru naredijo pasus/osebno v roku 24 ur (danes narocis, jutri gres iskati v Celje). Po googlaj to opcijo.

Jap, sprobano prejšnji mesec.

goranzaric ::

V istem dnevu ce zjutraj das izdelavo in poves da je nujno da gres v celje iskat

otago ::

Glede uporabe vozniškega dovoljenja je bil pomislek, po mojem, zaradi slovenskih roza knjizic, ki so imeli datum veljavnosti do 80 ali 60.leta starosti. In seveda 18 letni mulc cez 10 let bo zgledal zelo drugace, ali cez 20 let. Nove vozniške pa se itak izdajo za 5 let, pa se narejene so nekako uniformno v EU stilu.

Naslov je bil na starih roza knjizicah, kakor je na novih plastičnih karticah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

AndrejS ::

Plavaš preko Dragonje

Naslova na stari vozniški ni bilo nikoli - le kraj prebivališča

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

bobby ::

Nova vozniska, na plasticni kartici, velja kot indetifikacijski dokument samo na lokacije republike Slovenije ampak ne v primeru financnih transakcij. Tam velja osebna izkaznica ali potni list.
V tujini vozniska ne velja kot osebni dokument
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

miraldi ::

Sam zakaj ne?

Tanova plastična vozniška izkaznica ima: Sliko, Ime, Priimek, Datum rojstva, Naslov pribivališča, Emšo.

Kaj nima česar osebna izkaznica ima?



Lahko jutri kje dobim tahitro osebno izkaznico?


Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Matevz96 ::

Takoj zjutraj na upravno enoto kjer ti bodo predstavili možnosti, kot je nekdo povedal nekaj postov višje je možno (sicer potni list ampak vseno).
#hooldthedoor

Miha 333 ::

Po minuti guglanja:

Velja kot osebni dokument pri poslovanju z državnimi organi (UE, Policija, ...). Kot tak velja vsak dokument s sliko, ki ga je izdal državni organ. To pa so: osebna izkaznica, potna listina, obmejna prepustnica, vozniško dovoljenje, orožni list, potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

V zasebnem sektorju (Banke, podjetja, ...) pa so lahko zahteve drugačne (npr. točno določen dokument).

Pri prehajanju meje je stvar države, v katero potuješ, katere naše dokumente priznava.

To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

fosil ::

Za čez mejo rabiš osebno in pika. Toda pozor, samo za v nekatere države, sicer rabiš potni list.
Dejansko je že to olajšava, da za določene države ne rabiš potnega lista.
Čeprav ima tudi vozniška vse kar ima potni list.
Tako je!

Unknown_001 ::

http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/ose...

Če citiram:

V vsakdanjem življenju sicer pogosto govorimo o osebnih dokumentih, vendar zakonodaja tega pojma ne definira. V bistvu gre za javne listine, kamor štejemo vse dokumente, ki so opremljeni s fotografijo in jih je izdal državni organ. Uporabljamo jih za dokazovanje istovetnosti (identifikacijo) in državljanstva. Javne listine so:

- osebna izkaznica,
- potna listina,
- obmejna prepustnica,
- vozniško dovoljenje,
- orožni list in
- potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Vse naštete listine omogočajo izkazovanje istovetnosti, bodisi ob identifikaciji pri upravnem organu ali v pravnem prometu.


Seveda za prestop meje veljata samo pasoš ali osebna izkaznica.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

bobby je izjavil:

Nova vozniska, na plasticni kartici, velja kot indetifikacijski dokument samo na lokacije republike Slovenije ampak ne v primeru financnih transakcij. Tam velja osebna izkaznica ali potni list.
V tujini vozniska ne velja kot osebni dokument


Kdo ti je pa rekel, da ne velja v primeru finančnih transakcij. Nova vozniška je VELJAVEN dokument tudi v tej zadevi, saj poseduje vse kar poseduje tudi osebna izkaznica.
Go with the flow.

gregor_m ::

Okoli 1 mesec nazaj sem šel iz Hrvaške v Slovenijo in sem na meji po pomoti dal vozniško dovoljenje (kartica in ne roza karton). Šlo je za hrvaško mejno policijo in so izrecno želeli osebno izkaznico.

xmetallic ::

Zato ker ima osebna čip. Oni osebno dajo na en bralnik čipovja in se jim na računalniku izpišejo tvoji podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

korenje3 ::

Scarface je izjavil:

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|


na banki recimo ne moreš dvignit denarja z vozniškim, rabiš passport ali osebno. pač vozniško štanca lahko kdorkoli, pasuš in osebna imajo pa posebne protiponarejevalske stvari gor.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

nevone ::

Nova vozniška je VELJAVEN dokument tudi v tej zadevi, saj poseduje vse kar poseduje tudi osebna izkaznica.


Ponekod zahtevajo številko osebne izkaznice. Kaj pa v tem primeru?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MrStein ::

Daš osebno.
Ali potni list.
Na večini obrazcev sta dva polja: vrsta osebnega dokumenta in njena številka.
Če kje vztrajajo na osebni, pa najbolje da poveš za kaki primer gre, pa potem nadaljujemo.

xmetallic je izjavil:

Zato ker ima osebna čip.

Od kdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SaXsIm ::

nevone je izjavil:

Nova vozniška je VELJAVEN dokument tudi v tej zadevi, saj poseduje vse kar poseduje tudi osebna izkaznica.


Ponekod zahtevajo številko osebne izkaznice. Kaj pa v tem primeru?

o+ nevone


Tudi vozniška ima svojo številko.
SaXsIm

mancini ::

Prenehajte z neumnostmi kot so saj ima izpit vse kar ima osebna, ima osebna vse kar ima potni list

potni list je biometrični, kako je potem osebni dokument enak in ima vse kar ima potni list

tukaj se gre tudi in predvsem za vprašanje namena, čemu je namenjen izpit, čemu potni list
in ne temu da ima vse ali skoraj vse kot ostali dokument

OZZY ::

korenje3 je izjavil:

Scarface je izjavil:

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|


na banki recimo ne moreš dvignit denarja z vozniškim, rabiš passport ali osebno. pač vozniško štanca lahko kdorkoli, pasuš in osebna imajo pa posebne protiponarejevalske stvari gor.


To ni res. NOVA vozniška je Veljaven OD. In z njim lahko dvigneš denar. Če tega ne poznajo potem jih je treba na to opomniti. Kakšne protiponarejevalsjke stvari ima nova vozniška ki se razlikuje od osebne??
Go with the flow.

Miha 333 ::

OZZY je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Scarface je izjavil:

Torej, če zahtevajo osebni dokument lahko predložim vozniško dovoljenje? DA ali NE? :|


na banki recimo ne moreš dvignit denarja z vozniškim, rabiš passport ali osebno. pač vozniško štanca lahko kdorkoli, pasuš in osebna imajo pa posebne protiponarejevalske stvari gor.


To ni res. NOVA vozniška je Veljaven OD. In z njim lahko dvigneš denar. Če tega ne poznajo potem jih je treba na to opomniti. Kakšne protiponarejevalsjke stvari ima nova vozniška ki se razlikuje od osebne??

Kot sem že napisal malo višje kjer sem vse natančno razložil, to nujno ne drži. Osebni dokument kot je definiran po zakonu (to je vsak dokument s sliko, ki ga je izdal državni organ), pod kar šteje poleg OI, PL, VD tudi izpit za čoln in orožni list, so dolžni upoštevati samo državni organi (policija, UE, sodišče, ...) pri poslovanju s teboj. V zasebnem sektorju (kamor spadajo banke, podjetja) pa ima lahko tisti, ki ga zahteva, točno določene zahteve, na primer lahko reče, da je zanj sprejemljiva le OI ali PL. Ti pa se potem odločiš, ali boš posloval z njimi ali ne.

Invictus ::

miraldi je izjavil:

Sam zakaj ne?

Tanova plastična vozniška izkaznica ima: Sliko, Ime, Priimek, Datum rojstva, Naslov pribivališča, Emšo.

Kaj nima česar osebna izkaznica ima?

Vozniško dovoljenje nima napisanega držvljanstva. Zato je osebni in NE potovalni dokument.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miraldi ::

Invictus je izjavil:

miraldi je izjavil:

Sam zakaj ne?

Tanova plastična vozniška izkaznica ima: Sliko, Ime, Priimek, Datum rojstva, Naslov pribivališča, Emšo.

Kaj nima česar osebna izkaznica ima?

Vozniško dovoljenje nima napisanega držvljanstva. Zato je osebni in NE potovalni dokument.


Ampak res. Hvala ☺
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Ice-Heki ::

Miha 333 je izjavil:

Osebni dokument kot je definiran po zakonu (to je vsak dokument s sliko, ki ga je izdal državni organ), pod kar šteje poleg OI, PL, VD tudi izpit za čoln in orožni list, so dolžni upoštevati samo državni organi (policija, UE, sodišče, ...) pri poslovanju s teboj.
Hvala za tole! Bo prišlo prav.

xmetallic ::

MrStein je izjavil:


xmetallic je izjavil:

Zato ker ima osebna čip.

Od kdaj?

Ne vem. Mogoče je nima. Sam če greš na Hrvaško zmeraj osebno dajo na neko napravo. Nekaj že mora bit da to počnejo.

chort ::

Osebna nima čipa ampak napis na zadnji spodnji strani, ki ustreza standardu za OCR podatkov v potnih listinah (spodnji rob glavne strani pasoša prav tako). Naprava je torej skener :)

shadeX ::

gregor_m je izjavil:

Okoli 1 mesec nazaj sem šel iz Hrvaške v Slovenijo in sem na meji po pomoti dal vozniško dovoljenje (kartica in ne roza karton). Šlo je za hrvaško mejno policijo in so izrecno želeli osebno izkaznico.


Jp. Smo šli s kolegi na hrvaško, enemu je osebna pretekla. Na slovenski strani so ga spustili skozi, na hrvaški pa smo se morali obrniti nazaj. (dal je vozniško na obeh carinah).

Tko da zadeva preverjeno ne gre skozi. Vsaj na hrvaški meji xD

Yohan del Sud ::

Zombie tema ja. Ampak se malo spreminjajo tu zadeve. Če minimalno ukradem nazaj temo. Si ne lastim avta in redkokdaj kaj vozim. V žepu se mi valja ona stara do 2050 veljavna rožnata zadeva. A kdo kaj iz prve roke ve, koliko, v kakšnih okoliščinah in do kdaj je/bo veljavna (tak al tak bodo potem vsi avti googlsko robotski). Ne grem zamenjat, dokler ne bo nujno.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ker se ti je ustaviti za 10 minut na UE ko rihtaš kaj drugega tako grozno? O.o Roza knjigica bo nehala veljati 31. aprila 2018.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226654 (17630) mihapc123
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398098 (6051) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715632 (13648) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523952 (22386) matter
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712963 (10927) SkipEU

Več podobnih tem