» »

Vozniška ni veljaven dokument?

Vozniška ni veljaven dokument?

finpol1 ::

Je to mogoče, da vozniška, izdana 2004 ni veljaven dokument? V SKB banki mi včeraj reče to uslužbenka, da bi bila le nova vozniška veljaven dokument..., ta, ki jo jaz imam pa ne.

mn ::

Ni naslova gor in da, res je tako kot so ti povedali.

RejZoR ::

Zato ker vozniška velja 10 let. Si preveril, da ti ni potekla? Drugače pa vsak dokument izdan iz strani države, ki ima sliko velja kot uradni. Torej ja, tud vozniška. Stara al nova, to nima veze dokler je veljavna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Stara vozniska(tista roza papirnata) ne volja kot dokument za identifikacijo. Velja pa nova(kartica).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RejZoR ::

In zakaj ne bi veljala (če ni pretečena)?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

ker se je država tako spomnila. Simple :)
#brezpodpisa

PaX_MaN ::

RejZoR je izjavil:

In zakaj ne bi veljala (če ni pretečena)?

Ni naslova gor:
Tako denimo na nekaterih dokumentih ni zapisan vaš naslov in zato dokumenta ne morete uporabiti tam, kjer potrebujejo dokazilo o vašem bivanju na določenem naslovu.


hojnikb je izjavil:

ker se je država tako spomnila. Simple :)

SKB pa res ni država.

Zheegec ::

RejZoR je izjavil:

In zakaj ne bi veljala (če ni pretečena)?

Ker gor ni naslova. Tudi nova vozniška velja kot osebni dokument samo v Sloveniji, pa še to v glavnem samo za policijo. Dostikrat ne dobiš kredita ali česa podobnega tudi z novo vozniško. Dobiš pri novi vozniški zraven A4 list, kjer je gor vse napisano.

Pri stari je bil pa isti list, kjer je pisalo, da NE velja, kot osebni dokument.

ferdov ::

Če je slučaj banka, potem mora identifikacija biti v skladu z ZPPDiFT.
Dokument s sliko in osebnimi podatki, med katerimi mora biti obvezno naslov bivališča. Teoretično je vozniška (stara) dovolj, če sabo nosiš uradno potrdilo o bivališču, ne starejše od 30 dni.

Sims ::

Ne vem no, glede potrdila o bivališču. Ko sem čakal na novo osebno, sem hotel na banki s potrdilom javit spremembo naslova in ni šlo. Ker potrebujejo številko osebne izkaznice. Te pa nimaš dokler je ne dobiš ... In so šele takrat zamenjali podatke, ko sem prišel z novo osebno ...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

DOOM_er ::

jp, stara vozniška definitivno ni veljaven osebni dokument. Za novo nevem, ampak za staro mi je tudi že policaj težil, da ni veljavna.
Robots will steal your job. But that's OK

Mehmed ::

Op, meni so v banki komplicirali pri potnem listu. Ni bilo nic narobe z njim, samo ko sem odpiral racun sem uporabil osebno. In so hotli isti dokument.
Gres pac na drug salter in upas da tam ni idiotov pa je zadeva resena.

marvin42 ::

RejZoR je izjavil:

Zato ker vozniška velja 10 let.

Nove veljajo 10 let, tiste stare pa do voznikovega 80. rojstnega dne.
Mostly Harmless

finpol1 ::

hojnikb je izjavil:

ker se je država tako spomnila. Simple :)


V katerem zakonu/dokumentu/spleetni strani je to uradno navedeneo?

St235 ::

DOOM_er je izjavil:

jp, stara vozniška definitivno ni veljaven osebni dokument. Za novo nevem, ampak za staro mi je tudi že policaj težil, da ni veljavna.


daj ne buč prodajat. Vozniška je seveda osebni dokument:

V vsakdanjem življenju sicer pogosto govorimo o osebnih dokumentih, vendar zakonodaja tega pojma ne definira. V bistvu gre za javne listine, kamor štejemo vse dokumente, ki so opremljeni s fotografijo in jih je izdal državni organ. Uporabljamo jih za dokazovanje istovetnosti (identifikacijo) in državljanstva. Javne listine so:

- osebna izkaznica,
- potna listina,
- obmejna prepustnica,
- vozniško dovoljenje,
- orožni list in
- potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.


http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/ose...

Drugo pa je seveda, če banka zahteva dokument z naslovom. V tem primeru roza knjižica ni dovolj. Da se pa ne bi mogel legitimirat zoper uradno osebo (policija) z vozniško (staro) je pa neumnost leta.

illion ::

Dvigovanje na šalterju je vsaj 4 mesce nazaj še blo mogoče s staro vozniško, za kej več (krediti ipd.) pa najbrž res ni dovolj..

fosil ::

marvin42 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Zato ker vozniška velja 10 let.

Nove veljajo 10 let, tiste stare pa do voznikovega 80. rojstnega dne.

Stara vozniška veljajo do leta 2018.
Tako je!

Ejsi_Disi ::

Kaj do 2018? Meni piše do 2063!

Me pa nekaj drugega zanima. Sam sem pred časom zamenjal naslov. Občina je ostala ista, druga je le ulica oz. vas. Vse dokumente sem zamenjal, razen vozniške. Ali moram zamenjati tudi vozniško? Sem pa to vprašanje postavil tudi na e-upravo pa niso sposobni odgovorit na preprosto vprašanje.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Sims ::

ugibam ... Če je na vozniški naslov, da, če ga ni, potam pa ne ... Stara nima naslova, ima le kraj stalnega bivališča ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Ejsi_Disi ::

Tudi sam tako ugibam, ne vem pa če prav :|
Rock n' roll ain't noise pollution!

T-h-o-r ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Tudi sam tako ugibam, ne vem pa če prav :|

ti nič ne pomaga, ker bo treba obvezno menjat za kartica edition
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

s6c-gEL ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Kaj do 2018? Meni piše do 2063!

Me pa nekaj drugega zanima. Sam sem pred časom zamenjal naslov. Občina je ostala ista, druga je le ulica oz. vas. Vse dokumente sem zamenjal, razen vozniške. Ali moram zamenjati tudi vozniško? Sem pa to vprašanje postavil tudi na e-upravo pa niso sposobni odgovorit na preprosto vprašanje.

Če imaš staro rdečo (ne novo v obliki kartice), potem ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Ejsi_Disi ::

Ja, imam še tastaro vozniško. Menjal za novo ne bi, ker mi je tastara nekako pri srcu. Samo zgleda jih bomo morali menjati, ker so se vrli možje tako spomnili.
Aha, sem prebral, da je čas za menjavo vse do 2033 8-)
Rock n' roll ain't noise pollution!

St235 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ulemek ::

Vozniška je veljaven dokument, ki sme uradnim osebam služiti za legitimacijo. Po domače povedano, svoj dom smeš zapustiti tudi samo z vozniško in, če te bo policisti želel legitimirati, ne boš v prekršku.

Če potuješ v druge države (tudi EU), ne bo dovolj, saj potrebuješ še osebno, ker to v vseh državah s predpisi zahtevajo od tujcev (z razlogom).

Z istim razlogom banke in notarji veliko krat zahtevajo osebno izkaznico ali pasaport, ker je le od tam razvidno državljanstvo (in se v skladu s praviliniki banke ali predpisi za določene posle predhodna ugotovitev državljanstva pač zahteva).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

Mehmed ::

Mja ampak sej banka je videla drzavljanstvo, ko si odpiral racun, sedaj samo preverjajo a si ti ti.
Mislim sej lahko da imajo visoke standarde pa so ful temeljiti vsakic. Sam prej bi stavu na to, da se usluzbencu ne da nov dokument vnasat not pa te bo domov poslal po tistega, ki ga ze imajo.

ulemek ::

Če je račun že odprt bi lahko, a čisto možno, da je to kar praviš ali pa imajo preprosto strožja pravila.

Ejsi_Disi ::

St235 je izjavil:

2033??
ta mi je nova.

http://www.delo.si/novice/slovenija/sta...


Hja, poglej kje sem prebral, razen če narobe 'štekam'?

http://europa.eu/youreurope/citizens/ve...
Rock n' roll ain't noise pollution!

fosil ::

Možno da je EU predpisala skrajni rok 2033, Slovenija pa je potem izbrala 2018.
Tako je!

connel ::

Meni je čisto jasno napisano, najkasneje do leta 2033, če drži to pri nas je pa drugo vprašanje.

Edit - do 2018
http://www.upravneenote.gov.si/fileadmi...

s6c-gEL ::

Do 2018 je velika verjetno, da država Slo in Eu propade, bom menjal ko bo nujno in niti minute prej :D.

Slo hlapci so seveda spet bolj papepški od papeža:
http://europa.eu/youreurope/citizens/ve...

Prekleta Eu birokracija ;((.

connel ::

Hja, niso neumni. Če bi šli na skrajni rok, bi za menjavo plačal šele takrat. Ker je pa 2018, bomo plačali za menjavo najkasneje leta 2018 in potem še enkrat, pa še ne bomo pri letu 2033. Tisti, ki so menjavo že opravili, bodo pa že blizu trem menjavam.

St235 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

St235 je izjavil:

2033??
ta mi je nova.

http://www.delo.si/novice/slovenija/sta...


Hja, poglej kje sem prebral, razen če narobe 'štekam'?

http://europa.eu/youreurope/citizens/ve...


aha, ja EU je članicam naložila, da morajo to uredit do 2033, Slovenija je pač izbrala krajši rok, ker že imamo kartice in je v bistvu samo stvar tehnične izvedbe.

Ejsi_Disi ::

Jap, zdi se smiselno .
Rock n' roll ain't noise pollution!

Gregor P ::

Vprašanje? To da nam neprestano spreminjajo veljavnost obstoječih dokumentov oz. jih kar ukinjajo (ter posledično povzročajo dodatne stroške), je pravica države oz. njenih organov in nimamo državljani nobene besede (pravice) pri tem? Konkretno pač v tem primeru vozniških dovoljenj, ko so bila veljavna preko 50 let, sedaj pa le še 10 let?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Navidezno pravico imaš na volitvah.

Mi pa ni jasen fetiš na 50 in več let stare dokumente. Morda slepljenje samega sebe, da je fotografija v dokumentu še aktualna?

Gregor P ::

"Fetiš" je izključno na tem, da mi ni potrebno menjati dokumentov vsakič, ko bi oblast (preko sorodnikov&Co) rada dodatno kaj zaslužila. Če bi mi jih sami od sebe "brezplačno" dostavljali na dom, vsakič ko menijo, da potrebujem novo (ali morda na kašen drug bolj sodoben "update" način), se verjetno sploh ne bi oziral na to preveč.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Avenger ::

Za identifikacijo je ustrezen uradno izdan dokumen, na katerem so napisani podatki osebe, torej ime, priimek, naslov, datum rojstva in slika. Tako je naprimer tudi orožni list identifikacijski dokument.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ulemek ::

Avenger je izjavil:

Za identifikacijo je ustrezen uradno izdan dokumen, na katerem so napisani podatki osebe, torej ime, priimek, naslov, datum rojstva in slika. Tako je naprimer tudi orožni list identifikacijski dokument.


To smo že davno "razčistili".

Sta pa le potni list in osebna izkaznica dokumenta, od koder je razvidno še državljanstvo. Zato ju zahtevajo banke, notarji, če je to potrebno za določen posel/postopek.

St235 ::

Avenger je izjavil:

Za identifikacijo je ustrezen uradno izdan dokumen, na katerem so napisani podatki osebe, torej ime, priimek, naslov, datum rojstva in slika. Tako je naprimer tudi orožni list identifikacijski dokument.


kar sploh ni res. Daj prosim poglej link, ki sem ga zgoraj nalimal pa boš videl da tvoj opis ne ustreza dejanskemu stanju. Od takega posploševanja potem pridemo na trditve, da vozniška ni veljaven identifikacijski dokument.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7810862 (2915) Tidule
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226678 (17654) mihapc123
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715656 (13672) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523961 (22395) matter

Več podobnih tem