» »

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Se vozniško dovoljenje smatra kot osebni dokument?

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

jabe ::

Tako ja. Ta rozasti nam se veljajo. Upam, da se kdaj podaljšajo. Kartice bi že 2x vmes nove kupovala, če bi presedlala, ko so ven prišle.

MrStein ::

Skoraj sigurno bodo podaljšali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

Meni na dpd par let nazaj ni hotela sprejeti tastar izpit

jocoj ::

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

solatko ::

Vozniško dovoljenje je uradni dokument za vse državne organe, za urejanje drugih zadev pa ne, ker ni naslova. Državni organi imajo možnost preverjanja na svojih napravah, banke,.... tega nimajo, ker nimajo vstopa v matične evidence.
Res je, upajmo, da veljavnost starih podaljšajo, sicer bi se mi zopet zgodilo, da bi se vozil brez izpita (se mi je pri prejšnjem, ki je veljalo 10 let). Draga zadeva, če naletiš na inkasantskega policaja, mene je na srečo motorist samo opozoril, da naj to v ponedeljek uredim, sicer pa je bil postopek, kot da voziš brez izpita.
Upravne enote bi morale ob poteku dokumentov, nosilce opozorit, saj se večina dokumentov uporablja samo takrat, ko imaš opravka z uradnimi osebami in sam le redko preverjaš, če še velja. Prometno dovoljenje se še nekako zavedaš, ker je samo eno leto, za deset letne dokumente je pa heba.
Delo krepa človeka

delavec44 ::

Na eUpravi si lahko nastaviš opomnik za potek vseh dokumentov in dobiš mail ali sms.

Ni pa res, da je kazen za pretečen dokument enaka kazni za neveljavno vozniško. V drugem primeru ti lahko zaplenijo vozilo.

ToniT ::

jocoj je izjavil:

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

Odgovor je ne. Na roza vozniškem nimaš napisanega naslova.

jocoj ::

ToniT je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

Odgovor je ne. Na roza vozniškem nimaš napisanega naslova.
Kakšen vir za tole, ali govoriš na pamet?

Zanimivo, ker zadnjič me je na sprehodu ustavil policist in zahteval osebni dokument. Ker imam le staro roza vozniško kot dokument, je dejal, da to ni dovolj, ker ni naslova na njej. Nakar sem mu oporekal, da naj preveri pri nadrejenemu. Nekaj je mrmral potem, preveril na telefonu podatke in me spustil naprej. Spet drugič, me ustavi med kolesarjenjem in zahteva dokument. Mu povem, da nimam in naj že neha terorizirati državljane. Zopet pridiga, da mi lahko napiše kazen. Zahtevam ime in priimek komandirja in je zopet popustil, pogledal v telefon in me spustil naprej. Skratka na podlagi priimka in imena ter naslova, ki mu ga poveš lahko na licu mesta preveri istovetnost.

Miha 333 ::

ToniT je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

Odgovor je ne. Na roza vozniškem nimaš napisanega naslova.

Seveda je dovolj (za državne organe), če imaš samo roza vozniško. Glej 2. odst. 2. čl. Zakona o osebni izkaznici, ki pravi, da moraš imeti osebno izkaznico kadar nimaš drugega veljavnega uradnega identifikacijskega dokumenta, opremljenega s fotografijo, ki ga je izdal državni organ, kar roza vozniško dovoljenje vsekakor je (kakor tudi orožni list, maloobmejna prepustnica in izpit za čoln).

UganiKdo ::

ToniT je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

Odgovor je ne. Na roza vozniškem nimaš napisanega naslova.

Odgovor je: bodi tiho ce nimas pojma. Vozniska JE identifikacijski dokument (skupaj
s potnim listom, osebno, oroznim listom...) in zadostuje za ugotovitev identitete v primeru policijske kontrole. Ni pa potovalni dokument in ne omogoca prehoda drzavne meje .

jocoj je izjavil:

ToniT je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jasno, da imajo razne privatne firme lahko svoje zahteve. Zanima me izključno za državni organ - policijo. Je dovolj imeti roza vozniško kot edini dokument, ali ne?

Odgovor je ne. Na roza vozniškem nimaš napisanega naslova.
Kakšen vir za tole, ali govoriš na pamet?

Zanimivo, ker zadnjič me je na sprehodu ustavil policist in zahteval osebni dokument. Ker imam le staro roza vozniško kot dokument, je dejal, da to ni dovolj, ker ni naslova na njej. Nakar sem mu oporekal, da naj preveri pri nadrejenemu. Nekaj je mrmral potem, preveril na telefonu podatke in me spustil naprej. Spet drugič, me ustavi med kolesarjenjem in zahteva dokument. Mu povem, da nimam in naj že neha terorizirati državljane. Zopet pridiga, da mi lahko napiše kazen. Zahtevam ime in priimek komandirja in je zopet popustil, pogledal v telefon in me spustil naprej. Skratka na podlagi priimka in imena ter naslova, ki mu ga poveš lahko na licu mesta preveri istovetnost.

Ce si brez dokumenta lahko dobis kazen. To da roza vozniska ni ok, si je pa iz riti potegnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

brett ::

Čisto preprosto si zapomnite definicijo oziroma pogoje, da je dokument OSEBNI dokument:
- izdati ga mora državni organ,
- opremljen mora biti s fotografijo,
- na njem morajo biti vaši podatki, med katere spada tudi stalni naslov prebivanja (poleg tega še osebno ime, ki je sestavljeno iz imena in priimka, EMŠO, datum rojstva + kraj rojstva, številka dokumenta, organ,ki ga je izdal in datum izdaje ter rok veljavnosti).

Med najpogostejše osebne dokumente spadajo: osebna izkaznica, potni list, vozniško dovoljenje, orožni list, (še nekaj jih je, a za 95% posameznikov niso relavantni).

Stara vozniška izkaznica (roza) NI osebni dokument, ker nima naslova, nova kartnična oblika pa je osebni dokument, a le z veljavnostjo na območju RS! Ker ga tuji organi ne priznavajo. Stara vozniška bo v veljavi do leta 2023.

Osebna izkaznica NI enako osebni dokument, ampak je le ena realizirana oblika osebnega dokumenta. Z letom 2022 prihaja nova osebna izkaznica (biometrični podatki, nadomeščala bo trenutno SIGENCO). Kdor bo imel sedanjo obliko ali jo bo dal delati pred potekom leta, mu bo veljala do izteka veljavnosti.

Miha 333 ::

brett je izjavil:

Čisto preprosto si zapomnite definicijo oziroma pogoje, da je dokument OSEBNI dokument:
- izdati ga mora državni organ,
- opremljen mora biti s fotografijo,
- na njem morajo biti vaši podatki, med katere spada tudi stalni naslov prebivanja (poleg tega še osebno ime, ki je sestavljeno iz imena in priimka, EMŠO, datum rojstva + kraj rojstva, številka dokumenta, organ,ki ga je izdal in datum izdaje ter rok veljavnosti).

Med najpogostejše osebne dokumente spadajo: osebna izkaznica, potni list, vozniško dovoljenje, orožni list, (še nekaj jih je, a za 95% posameznikov niso relavantni).

Stara vozniška izkaznica (roza) NI osebni dokument, ker nima naslova, nova kartnična oblika pa je osebni dokument, a le z veljavnostjo na območju RS! Ker ga tuji organi ne priznavajo. Stara vozniška bo v veljavi do leta 2023.

Osebna izkaznica NI enako osebni dokument, ampak je le ena realizirana oblika osebnega dokumenta. Z letom 2022 prihaja nova osebna izkaznica (biometrični podatki, nadomeščala bo trenutno SIGENCO). Kdor bo imel sedanjo obliko ali jo bo dal delati pred potekom leta, mu bo veljala do izteka veljavnosti.

In kje na osebni izkaznici najdem kraj rojstva?

Nimaš prav, osebni dokument je vsak dokument s fotografijo, ki ga je izdal državni organ (torej tudi roza VD). Vsak tak dokument je ustrezen za dokazovanje istovetnosti pred državnimi organi RS.

jocoj ::

brett je izjavil:



Stara vozniška izkaznica (roza) NI osebni dokument, ker nima naslova, nova kartnična oblika pa je osebni dokument, a le z veljavnostjo na območju RS! Ker ga tuji organi ne priznavajo. Stara vozniška bo v veljavi do leta 2023.

Še enkrat, vir da roza vozniška ni osebni dokument, ali spet en po svoje razlaga.

brett ::

Ah, ja, ste eni vztrajni..izvoli (v odebeljenm tisku sem dal zakaj recimo stara vozniška ni osebni dokument! Zakonodaje pa ne bom navajal, ker si vsak lahko pogleda Uradne liste):

https://www.gov.si/teme/osebni-dokument...


Osebni dokumenti

Z osebnimi dokumenti se izkazuje identiteta in državljanstvo posameznika, ki dokumente potrebuje tudi ob prehodu meje oziroma pri potovanju v določene države. Veljavni osebni dokumenti, s katerimi se v Republiki Sloveniji dokazuje istovetnost oziroma identiteta posameznika, so javne listine, opremljene s fotografijo, ki jih izdaja državni organ.
Kazalo

Uradni identifikacijski dokumenti
Osebna izkaznica
Potni list
Vozniško dovoljenje
Obmejna prepustnica
Predpisi

Javne listine v Sloveniji so osebna izkaznica, potna listina, obmejna prepustnica, vozniško dovoljenje, orožni list in potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Vendar pa vsak dokument ne zadostuje vsem zahtevam pri izkazovanju identitete, saj na nekaterih dokumentih ni zapisan naslov posameznika. Z njimi, denimo, ni mogoče dokazati bivanja na določenem naslovu.
Uradni identifikacijski dokumenti

Uradni identifikacijski (osebni) dokumenti omogočajo v postopkih pred uradnimi in drugimi organi izkazati istovetnosti oziroma identifikacijo posameznika. V Republiki Sloveniji ima status uradnega identifikacijskega dokumenta vsak dokument, ki vsebuje fotografijo imetnika in ga je izdal državni organ. Najpogostejši uradni identifikacijski dokumenti so:

osebna izkaznica,
potni list,
obmejna prepustnica,
vozniško dovoljenje,
orožni list in
potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Dokumenti glede na nabor podatkov, ki jih vsebujejo, omogočajo tudi različne druge funkcionalnosti, kot so izkazovanje državljanstva, prehod državne meje itd.

Državljan s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji mora imeti po dopolnjenem 18. letu starosti vsaj en uradni identifikacijski dokument oziroma osebno izkaznico, če nima drugega dokumenta. Osebno izkaznico ali potni list lahko otrok pridobi takoj po rojstvu.
Osebna izkaznica

Osebna izkaznica je javna listina, s katero državljan Republike Slovenije izkazuje svojo istovetnost in državljanstvo in s katero lahko potuje v določene države. Pravico do osebne izkaznice ima vsak državljan Republike Slovenije. Polnoletni državljan s stalnim prebivališčem v Sloveniji, ki nima druge veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, mora imeti osebno izkaznico.
Kako pridobiti osebno izkaznico?

Za osebno izkaznico lahko zaprosite na kateri koli upravni enoti v Republiki Sloveniji in na diplomatskih predstavništvih ali konzulatih Republike Slovenije v tujini. V nujnih primerih, kot so zdravljenje, bolezen ali smrt ožjega družinskega člana, nujni službeni opravki, lahko osebno izkaznico izda tudi Ministrstvo za notranje zadeve Republike Slovenije.

Osebna izkaznica je praviloma izdelana in predana na pošto v štirih delovnih dneh. Državljan lahko ob vlogi zaprosi za prednostno izdelavo osebne izkaznice. V tem primeru je osebna izkaznica izdelana in predana na pošto najkasneje naslednji delovni dan, za prednostno izdelavo pa je treba doplačati upravno takso.
Kam se lahko potuje z osebno izkaznico?

Z veljavno osebno izkaznico lahko potujete v Albanijo, Avstrijo, Andoro, Belgijo, Bolgarijo, Ciper, Češko, Črno goro, Dansko, Estonijo, Finsko, Francijo, Grčijo, Hrvaško, Irsko, Islandijo, Italijo, Latvijo, Litvo, Lihtenštajn, Luksemburg, Madžarsko, Malto, Nemčijo, Nizozemsko, Norveško, Poljsko, Portugalsko, Romunijo, Severno Makedonijo, Slovaško, Srbijo, Španijo, Švedsko, Švico in Veliko Britanijo.
Naziv storitve Institucija
Pridobitev osebne izkaznice
Ministrstvo za notranje zadeve
Naznanitev pogrešitve, izgube ali tatvine osebne izkaznice
Ministrstvo za notranje zadeve
Naznanitev pogrešitve, izgube ali tatvine osebne izkaznice za mladoletnega otroka
Ministrstvo za notranje zadeve
Potni list

Potni list je javna listina, s katero državljani svojo identiteto, istovetnost in državljanstvo izkazujejo ob prehodu državne meje. Dokument lahko pridobi vsak državljan, ne glede na prebivališče, pridobijo ga lahko tudi otroci, ne glede na starost.

Še dodatno zaščitene biometrične potne listine je Republika Slovenija začela izdajati 12. decembra 2016. Te potne listine vsebujejo nadgrajene varnostno-zaščitne elemente in imajo jezikovno prilagojene podatke, ki se navajajo v vseh uradnih jezikih Evropske unije. Biometrični potni list ima vstavljen brezkontaktni čip z biometričnimi podatki o lastniku potnega lista.

Poleg običajnega potnega lista pa so potne listine tudi diplomatski potni list, službeni potni list, potni list za vrnitev in potne listine, ki se izdajajo po mednarodni pogodbi.

Diplomatski in službeni potni list izda pristojno ministrstvo za zunanje zadeve. Potni list za vrnitev pa izda organ Republike Slovenije v tujini, ki je pooblaščen za opravljanje konzularnih zadev.
Kako do potnega lista?

Za potni list se lahko zaprosi na kateri koli upravni enoti v Republiki Sloveniji in na diplomatskih predstavništvih ali konzulatih Republike Slovenije v tujini. V nujnih primerih, kot so zdravljenje, bolezen ali smrt ožjega družinskega člana, nujni službeni opravki, lahko potni list izda tudi Ministrstvo za notranje zadeve Republike Slovenije.

Potni list je praviloma izdelan in predan na pošto v petih delovnih dneh. Državljan lahko ob vlogi zaprosi za prednostno izdelavo potnega lista. V tem primeru je potni list izdelan in predan na pošto najkasneje naslednji delovni dan, za prednostno izdelavo pa je treba doplačati upravno takso.

Kaj storiti ob kraji, izgubi ali pogrešitvi potnega lista?

Če posameznik pogreši ali izgubi potni list ali mu je bil ta ukraden, je to dolžan v osmih dneh naznaniti na katerikoli upravni enoti na območju Republike Slovenije. Prijava pogrešitve zgolj na policijski postaji ne zadošča.

Če se to zgodi v tujini, je treba to naznaniti v 8 dneh po prihodu v Republiko Slovenijo, lahko pa tudi na diplomatskem predstavništvu ali konzulatu Republike Slovenije, in sicer v 30 dneh od pogrešitve. Državljan brez stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji mora pogrešitev potne listine v tujini naznaniti najbližjemu diplomatsko-konzularnemu predstavništvu Republike Slovenije v tujini v 30 dneh od pogrešitve.

Ob naznanitvi morate natančno opisati okoliščine in datum pogrešitve, izgube ali tatvine. Uradna oseba upravnega organa sestavi zapisnik o pogrešitvi.
Naziv storitve Institucija
Pridobitev potnega lista
Ministrstvo za notranje zadeve
Naznanitev pogrešitve, izgube ali tatvine potnega lista
Ministrstvo za notranje zadeve
Naznanitev pogrešitve, izgube ali tatvine potnega lista za mladoletnega otroka
Ministrstvo za notranje zadeve
Vozniško dovoljenje

Z vozniškim dovoljenjem se izkazuje pravica do vožnje motornega vozila določene kategorije v cestnem prometu. Zato se ta javna listina lahko izda posameznikom, ki izkazujejo sposobnosti in znanje za vožnjo motornih vozil v cestnem prometu.
Naziv storitve Institucija
Pridobitev vozniškega dovoljenja
Ministrstvo za infrastrukturo
Obmejna prepustnica

Državljanom Republike Slovenije in Republike Hrvaške, ki imajo urejeno stalno prebivališče v enem od naselij v obmejnem območju, pripada pravica do pridobitve obmejne prepustnice, kar omogoča Sporazum med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju.

Prepustnico se lahko pridobi na upravni enoti glede na kraj stalnega prebivališča posameznika, ki zanjo zaprosi. Do prepustnice so upravičeni tudi otroci po dopolnjenem petem letu starosti. Možen je tudi vpis otroka do dopolnjenega 15. leta starosti v obmejno prepustnico enega ali obeh staršev, zakonitega zastopnika ali skrbnika.

Obmejna prepustnica velja pet let in se lahko podaljša do skupne veljavnosti deset let.

Z obmejno prepustnico se lahko prestopa državno mejo na mejnih prehodih za obmejni promet ter meddržavnih in mednarodnih mejnih prehodih. Na drugih prehodnih mestih pa le, če to odobri druga država. S prepustnico se prav tako dovoljuje neprekinjeno bivanje na obmejnem območju druge države za največ sedem dni.

feryz ::

Mene je zadnjič policajček jebal v glavo. Da mi bo vzel roza knjižico, ker me ne more prepoznati. Nisem jaz kriv, če je slika 26 let stara. Plus enih 2x se je opral. Velja pa še. Kot pribito. Je pa res zmatran.
Čez mejo se pa ne bi lotil iti z njim. Tako zabit pa še nisem.

jocoj ::

Tole lahko vsak Rožle najde s prvim zadetkom v googlu. Ampak tukaj ne piše izrecno, da roza vozniško dovoljenje ne velja.

UganiKdo ::

Idiot kopira, sam kaj ko ne razume napisanega. IZRECNO pise, da je voznisko dovoljenje uradni identifikacijski dokument. In to je pisalo bistveno prej kot smo dobili nova vozniska. Dokler je roza zgibanka veljaveno voznisko dovoljenje v RS toliko casa bo to tudi uradni identifikacijski dokument skladno z zakonom. In ja, relavantna je zakonodaja ne pa bluzenje po forumih.


BTW. V postopku identifikacije osebe ni potrebno dokazovati kraja bivanja.

Tako da vse je odvisno od postopka. Za identifikacijo je naslov povsem irelavanten, ce policist razpolaga z emso na uradnem dokumentu s sliko. Tudi odobeljen tekst jasno govori samp o ktem, da z dokumentom, ki nima napisanega stalnega bivalisca ne mores dokazovat kje prebivas (kar je relwvantno recimo pri COVID omejitvah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

brett ::

Večina ljudi že najde zadetek na Googlu, potem pa ne zna prebrati ali tolmačiti kaj piše v vsebini. Zato sem odebelil tisk, kjer piše zakaj potrebno imeti naslov bivališča na osebnem dokumentu.

Prilagam še tale dopis, 4. odstavek: https://www.gov.si/novice/2020-05-21-ob...

"...Pomembno je vedeti, da je tudi novo vozniško dovoljenje v obliki kartice osebni dokument. Z njim lahko urejate razne stvari na banki, pošti ipd., kljub temu pa z njim ne morete prečkati državne meje..."



In ne meni (UganiKdo), da sem idiot...žaljivke obdrži zase, ker obstaja kultura nivoja komuniciranja!

Če ne ločite pojmov osebni dokument in identifikacijski dokument, pa je to druga stvar ;) Stara roza se lahko uporablja za identifikacijo posameznika, ni pa to osebni dokument. Poglejte si sledeče zakone: Zakon o osebni izkaznici, Zakon o CRP, Zakon o vartsvu osebnih podatkov, Zakon o prijavi prebivališča. Skupek vseh teh posredno določa kateri osebni podatki se vodijo; katere državni organi potrebujejo, vodijo in obdelujejo.

jocoj ::

Jaz pa mislim, da si ti vsebino malo po svoje tolmacis. Kje tocno pise, da roza vozniska ni osebni dokument? Policist ne rabi naslova pri legitimaciji, saj ima pooblastilo, da lahko to preveri v eni minuti na licu mesta.

UganiKdo ::

In ne meni (UganiKdo), da sem idiot...žaljivke obdrži zase, ker obstaja kultura nivoja komuniciranja!


Kaj drugega pa si ce namerno zavajas in siris neresicne informacije?

Pomembno je vedeti, da je tudi novo vozniško dovoljenje v obliki kartice osebni dokument. Z njim lahko urejate razne stvari na banki, pošti ipd., kljub temu pa z njim ne morete prečkati državne meje...

Vprasanje je bilo specificno za policijo, tako da ne bluzi o bankah in posti.

gozdar1 ::

Iz prve roke, tudi z novim vozniškim dovoljenjem v banki ne gre, zahtevajo osebno oz potni list.

destroyer2k ::

gozdar1 je izjavil:

Iz prve roke, tudi z novim vozniškim dovoljenjem v banki ne gre, zahtevajo osebno oz potni list.


Odvisno od banke. Na abanki sem vse lahko uredil z vozniškim dovolenjem, sedaj pri nkbm pa ne vem ko še nisem imel opravkov.

UganiKdo ::

brett je izjavil:

Večina ljudi že najde zadetek na Googlu, potem pa ne zna prebrati ali tolmačiti kaj piše v vsebini. Zato sem odebelil tisk, kjer piše zakaj potrebno imeti naslov bivališča na osebnem dokumentu.

Prilagam še tale dopis, 4. odstavek: https://www.gov.si/novice/2020-05-21-ob...

"...Pomembno je vedeti, da je tudi novo vozniško dovoljenje v obliki kartice osebni dokument. Z njim lahko urejate razne stvari na banki, pošti ipd., kljub temu pa z njim ne morete prečkati državne meje..."



In ne meni (UganiKdo), da sem idiot...žaljivke obdrži zase, ker obstaja kultura nivoja komuniciranja!

Če ne ločite pojmov osebni dokument in identifikacijski dokument, pa je to druga stvar ;) Stara roza se lahko uporablja za identifikacijo posameznika, ni pa to osebni dokument. Poglejte si sledeče zakone: Zakon o osebni izkaznici, Zakon o CRP, Zakon o vartsvu osebnih podatkov, Zakon o prijavi prebivališča. Skupek vseh teh posredno določa kateri osebni podatki se vodijo; katere državni organi potrebujejo, vodijo in obdelujejo.


Problem je v tem da si revez ovitno funkcionalno nepismen, ker na linkih ki jih dajes pise ravno obratno kot ti slaboumno prodajas:

Uradni identifikacijski (osebni) dokumenti omogočajo v postopkih pred uradnimi in drugimi organi izkazati istovetnosti oziroma identifikacijo posameznika. V Republiki Sloveniji ima status uradnega identifikacijskega dokumenta vsak dokument, ki vsebuje fotografijo imetnika in ga je izdal državni organ. Najpogostejši uradni identifikacijski dokumenti so:

osebna izkaznica,
potni list,
obmejna prepustnica,
vozniško dovoljenje,
orožni list in
potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Torej jasno pise da je voznisko dovoljenje (neodvisno od barve) OSEBNI DOKUMENT in so ga uradni organi (vkljucno s policijo) dolzni sprejet.

Ni pa nujno da drugi sprejmejo kot identifikacijski dokument, recimo na posti kjer morajo preverit tudi naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226744 (17720) mihapc123
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398123 (6076) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715713 (13729) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6524001 (22435) matter
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3713031 (10995) SkipEU

Več podobnih tem