» »

6.000SIT ali 11.000SIT?

6.000SIT ali 11.000SIT?

Binji ::

Torej.. odlocam se za nakup kabla in imam 2 moznosti: paket z do 400MB skinjavanja in hitrostjo 256kb/s, ki kosta mesecno 6.500SIT ter paket z neomejenim skinjavanjem in 512kb/s hitrosti. Katerega nej vzamem? Bom pa verjetno kar precej skinjaval. Mnenja od koga, ki ima to stvar (kabel)?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rc-car ::

Vzemi ADSL in mas dl 512 kb/s brez omejitve prometa :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Dalmatinc ::

ozem brez omejitve skinjavanja :)

bolj priporočam ADSL

scorpy ::

kaj to, 400mb.. na dan? jaz na adslju DL okoli 20gb na mesec...

R0K ::

400 MB prenosov.....ja ADSL je bolš ker maš neomejeno ....pa še 512kb/s

rc-car ::

scorpy: 400MB je omejitev prenosa na mesec! In to sux! Pomisli, niti enga normalna spila ne mores dol snet (jasno originalnega za katerega placas, recimo spletne FRPjke >:D )
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Matek ::

JA sej lahko downloadaš več od 400MB, samo ti dodatno računajo>:D.

Ma neomejenega vzemi, ker če bi bil jazna tvojem mestu, bi nonštop dol vleku.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

scorpy ::

400mb na mesec:O

LOL

R0K ::

ja 400MB je res ful malo....jst mam dial-up in na mesec zdownlodam prek 200-300MB....

ahac ::

mas dl 512 kb/s brez omejitve prometa
Koliko časa še?
SiOL bo ziher dal kakšno omejitev.

Binji ::

Sej ni od SiOl-a - Studio Proteus>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Dalmatinc ::

Siol ne bo dal omejitve ADSL ostaja forever >:D

ABX ::

Kakašna omejitev? Za celotni promet ali samo za povezavo v tujino?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nsignific ::

u keri pm zivis da mas sam tako ponudbo? drgac pa kr lepo brez omejitve vzem sam 3 cuke drazje mas kot drugi kablarji in adsl.

Binji ::

Sej v bistvu mam vec ponudb, sam (zame) sta realni samo ti dve. 3k drazje? Jah, ce bi pa ADSL tel met bi mogu se najprej si ISDN nabavt, pol pa se ADLS z narocnino 12k, tko da..kabl rulz!:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

NixoN ::

Sam pravjo da bo ADSL po NL dostopen brez ISDN paketa poleg!

YUPPPI:))

AlienGT ::

Pravijo?

Kdo to "pravi"?

_Mare_ ::

Ja sej tehnično je možno met ADSL brez ISDN, saj gre ADSL po višji frekvenci kot pogovori in torej ne moti. Torej imaš za ADSL lahko samo eno analogno linijo.
Samo TELEkom ma kle monopol in moreš še ISDN nabavt.

BojlerTM ::

TELEkom :))
ja, pra*ci nas sam molzejo. apmak ADSL se splaca, kakor kol obrnes. Pri kablu je fora v tem, da je modem ponavad full drag, pasovna sirina pa varira glede na stevilo uporabnikov. Pri adslju mas pa zagarqantirano pasovno sirino. na adslju je mozno teoreticno 8mb downloada in 800kb uploada. Trenutn daje siol "le" 512kb downloada in 128kb uploada. vec kot kabel bilokdaj (vsaj v moji okolici..)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

SasoS ::

Malce OT ampak dejstvo je da tudi ADSL nima zagarantirane pasovne širine (pač ni najeti vod). Kabel je na slabem glasu, ker vsi oglašujejo da si uporabniki med seboj delijo pasovno širino - kar je res...kabelski modemi ki so na istem headendu si delijo bandwidth. Za ADSL maš že res svojo povezavo do DSLAMAa, samo naprej si pa ravno tako vsi uporabniki ki so na enenm DSLAMu delijo bandwidth...Poleg tega, nas pa po mojem mnenju še vedno najbolj omejuje omejen bandwidth naših preljubih ISPjev ven iz Slovenije...

chucki ::

poglejte na www.kks.net! jst dobim v soboto kabla! cena modema z vgradnjo je 17.000 sit! ha? jebeš ADSL! kabel rula! cen 64/512 je 7.100 sit!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

NixoN ::

Glejte. Bistvo je da TELEkom nateguje narod že 10 let. Oziroma saj veste kdo je "ate"?!? :P:P:P
Ampak sej to sploh zdej ni važn kako politko kdo fura!!!
Chucki, s teboj se pa nebi strinjal. ADSL 128/512 = 8.000 SIT/mes. + priklop 30.000 SIT!
128/512 > 64/512 GET IT?>:D

|GrEgOr| ::

Osebno sem rajsi na kablu. Sicer mam 64/64 za 4K na mesec kar je cist dovolj. Downloadam cez noc ko racunalnika tak ne rabim.
Tud pri kablu mas garantirano pasovno sirino, razen ce bi bilo naenkrat tolko vec uporabnikov in KKS ne bi nadgrajeval povezave.
Problem kabla pa je v tem, da je teoretično možen samo tam, kjer je kabelska televizija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534556 (3576) cbelica
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
877015 (5336) Soprano
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614723 (3902) marjanX
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
708148 (6454) DeLonghi
»

ADSL a je to res a sam govorijo?

Oddelek: Omrežja in internet
361848 (1154) BigHugo

Več podobnih tem