» »

Najugodnješi webhosting pejđ?

Najugodnješi webhosting pejđ?

cahahopie ::

Ker se je f2s zapr in ker so vsi ostali free webhosting serverji počasni in z vrstjo omejitvami, bo pač potrebno poseči po denarnici. In sedaj me zanima, če kdo ve katero slovensko podjetje ponuja po najugodnejši ceni .. veliko stvari.
Predvsem želim podjetje, ki mi bo prostor na serverju odajalo več let, ki ne zaračuna preveč oz. dobiš za ta denar največ. In, da je server hiter (veliko php skript, s flashom narejene animacije, velika galerija slik). Seveda pa da podpira PHP4, MYSQL bazo in laufle na Apache serverju. Ker računam, da tole kar stane. 5000 sit na leto za domeno, pa še dodatnih 2000-2500 sit ali več na mesec. Hudo bo če nimaš dohodkov. Koliko pa se da napraskat iz reklam?

OrlyTM ::

Preveri Zipp.nu ali piši na info mail

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

rc-car ::

Mi gostujemo na MojStreznik.com, ampak mamo tak paket za ene 8k SIT/mesec.. >:D

Se mi pa zdi, da je najcenejsi 1k SIT/mesec ampak ma samo 1MB prostora..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

cahahopie: Mojstreznik.com za 2.5k na mesec odda 50 MB prostora, 50 e-mail predalov z odzivniki ,nadzorna plošča CPanel3, FTP dostop..

to se mi zdi kar ok ponudba.

lp

SLOWWWeb.net ::

Vsi zgoraj navedeni sistemi so dobri oz. naj bi bili dobri.

Moja ponudba: trenutno se postavlja oz. je ze postavljen server, ki ga budno spremlajo administratorji oz. je nadziran preko plačljivega servisa in ga monitizira iz 15 mest po celem svetu na vsakih 3 minute in o tem takoj na GSM obvesti sistemskega admina. Sam sistem stoji na Linuxu , FTPS! [enak protokol FTPju le z varnostno enkripcijo med uporabnikom in strežnikom-se pravi, da lahko uporabljas program ki zastopi FTP], ...toliko zaenkrat o zanesljivosti ISPja. Aja, 5Mb sprejemne in 1al 2Mb odajne moči [moram preveriti].

Verjetno te zanimajo cene?
Hja, verjamem, tud mene, kajti nismo jih še dorekli. Se pa bodo gibale od 3-5Ksit [5Ksit-400Mb proatora, MySQL, CG, PHP,...POP3, telnet dostop,...seveda brez kakrsnih koli omejitev prometa-gorenjci ne sparamo :D]


En nasvet: pingaj domeno oz. server, pa ti bo takoj jasno kje je server-daljisi ping slabse je! >:D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

rc-car ::

Ja, ce ciljas slovensko publiko, pol MojStreznik.com ni najboljsa izbira, ker je server lociran v ameriki..

TY-Team: Bi dal kak link? Slisi se zelo zanimivo!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Uporabnik ::

z istim vprašanjem sem se ukvarjal tud sam... za enkrat se je mojstrežnik.com v redu izkazal - same pozitivne kritike glede hitrosti nalaganja strani od slo uporabnikov

Elemen_T ::

rc-car:
mojstreznik ima link preko Global Tier-1 Network, kar pomeni neposredno povezavo k nam. Kakrkol že...kljub temu, da so strežniki locirani v ZDA, je hitrost zelo sprejemljiva. In skoraj ne opaziš, ali je stran na slolinku a je na zdalinku...

Sicer grem pa stavit, da se TY-Team-ovi strežniki prav tako nahajajo v tujini. Namreč, kje si še videl slovensko ponudbo 400mb za 5ksit? Ali pač?

LP

SLOWWWeb.net ::

rc-car: Link do strani , sem prej pozabil dodat.

Elemen_T: se ZELO motiš! Namreč server je v SLOVENIJI. Te moti cena? Ja, kot sem rekel, cene se še oblikujejo, vendar cena naj bi bila v okviru od 2500-5000 sit [mislimda z DDVjem]. Je pa res, da je na strani še stara ponudba od myfreehosta, sedaj pa upam da tekom naslednjega tedna že nova lastna ponudba.

Ej, kje si še v SLO vidu internet zastonj? Vse je enkrat prvič, mar ne >:D ?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

R0K ::

prvo kar ti rečem: NE kupi Kelt-a !?!?!?!?! OK ?

...ja pomoje je tudi najbolša izbira Mojstreznik.com ker sem slišal same dobre besede o njih....drugače pa ne pozabi modronebo.com, ki tut niso slabi, baje so ful pocen....

Elemen_T ::

TY-Team: Če bo 5000 SIT za mesec gostovanja na slovenskih strežnikih z 400MB, vso programsko podporo, SSL,SQL,dovolj mail accoutov, dobra tehnična pomoč,..in predvsem kvalitetni strežniki, grem takoj k vam 8-)

SLOWWWeb.net ::

Domenjeno :)) . Samo toliko v vednost: tehnična podpora bo oz. je samo v okviru spletnega strežnika , ne pa v smislu, Kako pa se to naredi: kako vstavim CGI scripto.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Elemen_T ::

Ja. Zame je važna predvsem hitra tehnična pomoč. Seveda kar se tiče problemov na strežniku, ki potencialno prihajajo iz strani.

Vseeno pa povem v vednost...
Meni so mojstreznik.com pomagali pri popolnoma vsaki težavi, neglede na to ali se tiče njih ali ne.
In jaz temu pravim prava, ustrežljiva tehnična podpora.

cahahopie ::

Zanimivo... zanimivo...
Pa te stvarce v bistvo niso tolk drage. Mojstrežnik s svojo 6 čukov vrednim najdražjim paketom zadovolji še najbolj požrešne (kot pravjo... M je o.k.).
TY-Team...vi pa imate tud slastno ponudbo...

Eee... obstaja še samo en problem ( Mama! Si me pripravljena vsak mesec 5000 čukov več sponzorirat?).
Kaj postavitem svojega strežnika pa je baje kr draga. Na telemachu sem zasledil ceno 25 jurjev na mesec, za legalno postavitev strežnika. Oohoho...8-O

Ales ::

Preden se odločiš, poglej še k nam...

LP,
Aleš

SLOWWWeb.net ::

Ja, postavitev strežnika ni draga, če seveda imaš vso potrebno programsko in strojno opremo. Tukaj ne mislim samo na Linux in tisti požarni zid ki ga ima že vključenega. Kajti poskrbeti moraš za KAKOVOSTNO in TEKOČE delovanje strežnika, redne BACKUPe, najvišjo možnost zaščite pred vdori [da se z varnostno opremo osredotočiš na potencialno najhujše hekerje], da VEŠ kako tvoj strežnik deluje, da v vsakem trenutku imaš dostop do njega, da lahko kadar koli posežeš v sam sistem in predvsem, da nisi odvisen od drugih. Skratka, strežnik ni sam posodablanje www strežnika [ali če hočete Apacheja], temveč ga stalno nadzirat! Torej se ločimo na amaterje in profije.

P.S.: Povezava je samo osnova, medtem ko ostale sestavine na katerih ISP sloni je pa drugo. Se strinjate.

Modro nebo: uporabnisko ime in geslo, da vidim kaksno imate nadzorno plosco.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

cahahopie: lej vsi smo opisal nekoliko svoje strežnike, bribližno. Če hočeš zastonj gostovati, lahko gostuješ na myfreehost.com ali portland.co.uk - brez reklam, ter podporo cgi, php, mysql-varka je v mesečnem prometu [cca. 100Mb, 20Mb spletnega prostora in mail prevsmeritve], potem pa bi edini se tak bil www.slo-hosting.com ki pa ti ponujajo reklame [premila beseda, prej nadlegovanje] 100Mb! spletnega prostora, ter cgi, php,...je pa res da je strežnik včasih počasen-kot da naj nebi nihče skrbel zanj, saj sem na povratni mail [ni mi delal CGI] čakal 3 tedne! Govorim iz lastnih izušenj.

Če želiš brezplačno gostovati imaš možnost, ampak ni pa zastonj.

Kakor koli že, odločitev je na tvoji strani.

P.S.: Prej sem pozabil napisat, da bo mogoče možno pridobit domeno pod posebnimi pogoji. Kakšnimi se še dogovarjamo. 8-)

Upam, da smo ti vsaj malo pomagali :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ales ::

ty-team: za najem strežnikov, nadaljnjo prodajo gostovanja in tudi običajno gostovanje uporabljamo nadzorne plošče Plesk PSA 2.0.

Podroben opis in demo najdeš na http://www.plesk.com, navodila za uporabo pa tudi na naši strani pod "Uporabniška podpora".

Aleš

SLOWWWeb.net ::

Kot sem obljubil tukaj so paketi. Prevsmeritev poste in podobne malenkosti so itak brezplacne!

Vsi paketi vsebujejo:
RAID system (backup on the fly)
Virtualno domeno
Dostop preko ftp / sftp


DaMAn

400 MB
mysql podpora
cgi-bin, php
20 e-mail naslovov na lastni domeni
ssh dostop ( s tem imajo samo sftp dostop )

5000 SIT / mesec

Power

200 MB
cgi-bin
10 e-mail naslovov na lastni domeni

2500 SIT / mesec

Easy

50 MB
2 e-mail naslova

1250 SIT / mesec - placuje se letna narocnina!

Ce koga se kaj vec zanima naj pise na ty-team@siol.net
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Ty-Team: Plačaj oglaševanje ali nehaj... zadnje opozorilo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

SLOWWWeb.net ::

Primoz; ok, priznam da tistle zgleda kot oglas, ceprav ni bil tako misljen, ampak se vam ne zdi da vseno pretiravate? Namrec,...eh, se mi ne da se z vami ukvarjat, pa vendarle, so se veliko vecji krsitelji!

Hocete brezplacno gostovati na nasem strezniku >:D ya oglasevanje-resno?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Ty-Team: dvomim, da si sposoben prenašat 2GB prometa dnevno (pa seveda hočem bit edini na mašini... pa root account met).

Drugače se pa trudim odstranjevat vse kar preveč smrdi na oglas. Nič nimam proti če vsake toliko časa omeniš da maš ti hosting bla bla bla... Mam pa velik proti objavi celotnih cenikov in posiljevanju uporabnikov s tem (a si prepričan da nočeš met svojega bannerja zgoraj kot reklamo)>:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

SLOWWWeb.net ::

Lej lahko probamo z kaksnim tedenskim testnim webhostingom, da vidimo, kako se bo stvar odvijala .

Povejte kaksne cene imate za mesecni zakup prostora, statistiko klikov/prikazovm,...koliko oglasevalcev ze imate oz. koliko je dnevnih prikazov.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primoz ::

Torej cena našega webhostinga: top secret (mamo lastno mašino)

Število prikazov / dan: 20K +
Število obiskovalcev / dan (30min IP block): 4K +-5%
Dnevni promet: 800-900MB (mod_gzip), 3-5GB (brez mod_gzip)

Cena: 0.5sit / prikaz
(kupiš lahko kolikor želiš)

PS. urediva tole po e-mailu... da bo še kdo imel kaj od te teme. (če boš mel ponudbo manj kot 500sit/mesec za 50MB pa neomejen promet... potem ti ne bom moril... do takrat pa...)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mojstreznik.com

Oddelek: Omrežja in internet
361692 (931) Ales
»

Vaše izkušnje z webhosting ponudniki

Oddelek: Omrežja in internet
81632 (1459) rc-car
»

web hosting - pay

Oddelek: Omrežja in internet
171494 (1257) UrMaN
»

www gostiteljstvo (na veliko)

Oddelek: Omrežja in internet
212125 (1816) Ales

Zakup prostora na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
161764 (1503) Elemen_T

Več podobnih tem