» »

Povezava 2 računalnikov preko switcha

Povezava 2 računalnikov preko switcha

slemo ::

Imam 2 računalnika. Na prvem računalniku teče adsl linija.

Skušal sem še povezati 2 računalnik preko swictha a mi ne uspe.

Stanje je takšno-->
iz modema gre mrežni kabel v switch iz swictha v 1 računalnik, tu na 1 računalniku dela povezava.
Potem sem povezal še en mrežni kabel iz switcha na 2 računalnik, tu pa se na 2 računalniku noče povezati.

Na switchu utripajo 2 lučki, tretja noče utripati, kjer imam povezan mrežni kabel za 2 računalnik.

Na 2 računalniku mi mrežno kartico zazna, a piše da je povezava prekinjena (mrežni kabel je izključen).

Mislite da je problem v kablu ali kje drugje? Vsi kabli so 8 žilni.

Irmscher ::

Ker kabel maš? Navaden utp al crossover?

btw, ko smo že pri switchih... kerga se splača nabavit?
Routerja ne rabim, ker ga že imam (P166,32mb...:D ), trenutno 2mbit linija, čez mesec 10/2mbit, čez eno leto pa optika 10/10, mam pa namen deliti linijo s sosedom. Torej bi bila linija -> net -> router (*unix) -> switch -> 1,2 komp...

Gledam za pa Level1.

Opkow ::

Preglej kontakte na switchu in na drugem racunalniku. Poglej ce so kontakti ok, da niso kej zviti ali zamazani. Probaj z drugim kablom.
Na switchu daj namesto na 3, na kaksen drug port.

Maximus ::

@Irmscher: Linksys SD205, je precej dobro ocenjen med uporabniki in ga tudi sam nameravam kupiti.

slemo ::

Imam UTP kabel 15m dolg, kabel je sicer resda bil zvit na sredini, sem ga poravnal, pa nic boljše, kar se pa tiče tega da bi probal preklopiti na kakšen drug port sem tudi ,pa ne deluje.

Torej to bi moralo delovati, nobenih posebnih nastavitev na 1 računalniku, ki je povezan v adsl ali je kaj treba nastaviti?

Ker lučka na mrežni kartici drugega računalnika ne gori, torej je po moje krivda kabla.

slemo ::

Ne vem pa ali je treba na drugem računalniku kaj nastavljat ip naslov ali ne? Se bi po vseh pravilih to moralo avtomatsko povezati oz. zaznati povezavo na 2 računalniku ,če samo vklopim mrežni kabel tako kto sem prej opisal?

Verjetno je treba nastaviti potem na 2 računalniku isto kot je na prvem povezava z upor.imenom in geslom??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563940 (769) c23po
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311297 (9802) win64
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333663 (2657) Ursus
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397880 (4611) BlazP

ADSL in dva računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
51102 (1073) bastadu

Več podobnih tem