» »

Nekaj vzorčnih primerov z mize varnostnega centra SI-CERT

Nekaj vzorčnih primerov z mize varnostnega centra SI-CERT

Slo-Tech - V torek 11. aprila vas ob 19.00 vabimo v Kiberpipo na Pipin odprti termin, kjer bo Gorazd Božič predstavil vzorčne primere z mize varnostnega centra SI-CERT.

Poleg nekaj hitrih statističnih in tehnično usmerjenih podatkov o obdelanih varnostnih incidentih zadnjih nekaj let, bo avtor skušal opisati ozadje nekaterih vdorov in zlorab. Kdo "dosa" po naših omrežjih in zakaj?

Gorazd Božič je vodja varnostnega centra SI-CERT na Arnesu.

15 komentarjev

Tilen ::

Dosa lahko vsak, razlogov je lahko vec ali pa jih sploh ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matri[X] ::

Ubija lahko tudi vsak pa tega ne pocnejo vsi.

VolkD ::

Vse je odvisno koga ddos-a. Po moje niso problematični tisti, ki mečejo konkurenco z #uptime, ampak bolj tisti ki onemogočajo internetne trgovine. No pa smo že na domeni gospodarskega kriminala. Da o političnem niti ne govorim !
A je kdo pomislil, da obstaja trgovina z ddos neti ?..
...
..
Kr neki tega a ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Microsoft ::

Jst mislim, da se DOSa z zelo specificnim namenom in zelo specificne tarce. Recimo, specificne serverje, ki sluzijo zelo specificnim namenom in lahko njihovo krajso odsotnost zlorabimo v omrezju za nadaljne zlo namene.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Kami ::

Odvisno kdo ddosa.

Če so to kaki lame script kiddiji ponavadi nimajo kaj extra razloga ampak zato, da si jim "tič poveča".

VolkD ::

Vsekakor zna biti predavanje zelo zanimivo. Kar se mene tiče , tako zanimivo, da bom verjetno naredil teh 130 km, kolkor je od mene do Ljubljane in nazaj !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Tilen ::

Matri[X], saj ddosajo tut ne vsi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

VolkD,

Vsekakor so problematicni VSI. Ne glede na to kaj in koga ddosajo.

VolkD ::

BigWhale, vsekakor. A v poplavi tega dogajanja, se slednje vzame manj resno, saj še tistih, ki delajo mnogo večjo škodo ni mogoče ujeti.

Sicer pa, ne glede an to kdo , kaj in zakaj, če dobim vzorec backdor-a, ga analiziram in poročilo gre na CERT. Tako da je že kar nekaj tega bilo, zdaj me pa zanima kaj se s tem potem dogaja naprej.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Tilen ::

Kaj se zgodi? Nič.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ALTbla ::

tocno tako, poslau ze v imenu podjetja loge in pritozbo zoper ddos napada na streznik in kaj se je zgodilo? nic...

HAM ::

Verjeto je podobno kor v drugih sluzbah. Imajo pac zaposleno potrebno stevilo
ljudi, ki opravljajo neko delo in so zanj bolj ali manj izobrazeni.
'Povprecnih strokovnjakov' je dovolj in vse vejo in znajo. Pescinca je pa tistih,
ki vedo, da ne vedo nic. In tisti znajo..

Kar znas, to veljas.

Lio ::

upam da kkšno video "obnovo" te predstavitve, na žalost sem še v šoli :| vsekakor je stvar vredna ogleda, čeprav po mojih izkušnjah naš predragi cert ni blazno efektiven

Microsoft ::

Je video ze na voljo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Smo imeli pokvarjeno kamero in smo 'malo' v zaostanku. Najboljse da vsake toliko casa pogledas na v.k.o pa bos opazil vse novosti :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #4: "Luknje" v spletnih straneh treh zdravstvenih domov SI-CE (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7618706 (15714) matijadmin
»

#4kuge: Kaj vse pesti naš internet?

Oddelek: Novice / NWO
4919749 (11447) Dr_M
»

TV: SI-CERT

Oddelek: Novice / Ostalo
113705 (2843) OmegaBlue
»

Nov članek: Pogovor z Gorazdom Božičem, vodjo Si-CERT

Oddelek: Novice / Nova vsebina
313528 (3528) Tilen
»

MID vabi na e-klepet: Internet – iluzija varnosti in zasebnosti?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
112636 (2636) Thomas

Več podobnih tem