» »

Prenosniki z gorivnimi celicami za 20 ur

Prenosniki z gorivnimi celicami za 20 ur

The inquirer - Japonskemu izdelovalcu elektronike Casio naj bi s pomočjo novih materialov iz trdnega polimera uspelo zmanjšati gorivne celice za skoraj 90 odstotkov v primerjavi s trenutno konkurenco.

V Casiu obljubljajo, da naj bi prenosni računalniki s tovrstnimi gorivnimi celicami, kjer se iz metanola ločuje vodik, zdržali 20 ur do naslednjega polnjenja.

Casio naj bi gorivne celice predstavil že letos.

15 komentarjev

Gwanaroth ::

Zakon, ne bo treba polnilca s sabo nosit.

Samo verjetno bo pa cena v začetku taka, da si bodo to lahko privoščile le "velike živine"...
Lights often keep secret hypnosis..

billy ::

Hm, ne bi rajši s tem opremili napravice ala mp3 playerji, gsm telefončki? Ali so celive fizično prevelike?

leonius ::

Verjetno PR in rabijo vlagatelje, ker so revolucije ponavadi zelo redke.

Mislim, da sem pred časom prebral eno novico od Toshibe glede metanolnih gorivnih celic, pa mislim, da je pri tistem tudi ostalo.

Kar smo se s profesorjem na faxu pogovarjali, imajo veliko boljšo prihodnost SOFC, kot katerakoli druga vrsta gorivnih celic.

Če pa je vse res pa juhej!
IMHO

Matevžk ::

Ja, nočem več polnilca vlačit za seboj, naredte že kej! :D Resno, rad bi delal 10 ur pri dokaj veliki povprečni obremenitvi procesorja ... (zdaj mi uboga baterija zdrži komaj 45 minut ... če še:)) ...
lp, Matevžk

R33D3M33R ::

Ali se da kje kaj več prebrati? Morda kaka izjava za javnost? Sem iskal po googlu pa nisem nič pametnega našel :'(
Vsaka povezava je dobrodošla!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Opkow ::

Matevzk

Ko bos videl koliko je trenutna cena metanola, za polnjenje teh baterij, te bo minilo. Bos z velikim veseljem nosil polnilce. :D

Dodatek: Sem malo pobrskal naokoli... Klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

Matevžk ::

Hm, zanimivo. Lahko bi napisal lepo podatek v kWh, ne pa v maksimalnih operativnih dneh (max output je že 50W, ampak verjetno je pod tistelimi dnevi mišljeno, da dela precej manj :))) ...

This product carries Hazardous Material shipping charges which are about $35 within the USA.

Jejžešna. A baterije so pa tega oproščene?
lp, Matevžk

gzibret ::

6 kg (brez goriva) za 50W.... ccc.... Zaenkrat neuporabno.
Vse je za neki dobr!

Matevžk ::

Ja no, če jih je Casio zmanjšal za 90 % (beri novico, ki jo komentiramo :))), je verjetno prav tako zmanjšal maso, ane :).
lp, Matevžk

gzibret ::

Ja, verjetno, maš prav. Jaz sem v bistvu komentiral podatek iz linka na fuelcellstore. Škoda, da ni direkt linka na Casiovo novico.

No, sem ga izbrskal direkt link
Vse je za neki dobr!

ALTbla ::

a ni biu nekaj casa nazaj predstavljen nek mp3 player na celice? biu je pa vlki kot skatlica zvecilnih...

Problem Host ::

Tle neki gledate pa berete, ko je že neki časa na trgu, to je za enga japončka čisti šit!!!:D
Pejt njega uprašat s čim si on zdej fila mašino....veš ka ti bo reku?! če si boš znal razložit ka ti bo hteu povedat, bo zgledal takle: "na riti mam prvezana dva akumolatorja za tovornjak k tole tuki je čisto sranje, kje je keš, vzdrževanje...!"
zadovoln?
:\

Matevžk ::

??
lp, Matevžk

Jaffa ::

To many times this pils you take. 8-) @mp44
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Nejc Pintar ::

@Killer: 4 litri metanola ti telefon napajajo kar nekaj let:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozila na gorivne celice

Oddelek: Na cesti
273822 (3121) gruntfürmich
»

Prenosniki z gorivnimi celicami za 20 ur

Oddelek: Novice / Ostale najave
153594 (2597) Nejc Pintar
»

SLI za prenosnike

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344507 (3054) Pyr0Beast
»

Gorivne celice

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
217465 (7465) CaqKa

Več podobnih tem