Slo-Tech - Povezava dveh grafičnih kartic s tehnologijo SLI na področju namiznih računalnikov ni nič novega, povezava dveh grafičnih kartic v prenosniku z omenjeno tehnologijo pa velja za novost. Eurocom in WidowPC sta že pred časom predstavila prenosna računalnika, v katerih sta bili v SLI povezani grafični kartici GeForce Go 7800 GTX . NVIdia je danes tudi uradno predstavila SLI tehnologijo namenjeno prenosnim računalnikom, ki temelji na veznem čipovju nForce 4 za prenosne računalnike.
Proizvajalci kot so Sager, Alienware, Velocity Micro, in Voodoo so že pripravljeni na dobavo modelov z dvema grafičnima karticama. Prenosni računalniki tako postajajo vse bolj enakovredni namiznim.
No, če je trg za to, potem... Drugače pa se mi zdi to čista bedarija.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
Je-je... tudi slovenski. Ko včasih prebiram (prebirate) komentarje in razna vprašanja v oddelku "Kaj kupiti" si človek resnično misli... le kje jim toliko denarja, da kupijo enkrat za 100.000 SIT grafično, po tistem čez nekaj mesecev 150.000 SIT?
No ja, če ima dotična oseba(e) denar in ne želi varčevati naj samo kupi (brez zadržka) te nove konfiguracije/grafične. Saj je njen/njegov denar. Morda pa to res potrebuje. Kdo ve?
Ko zanimivost je fajn to prebirati, ampak ta prava uporabnost pa je vprašljiva... kako se imenuje tista igra? Trenutno jo uporabljate za testiranje teh kartic... aha sem našel, torej Fear. Kar sem želel napisati: da boste dosegli več sličic na sekundo... ali se to splača denarja? Posebej če niste profi igralci iger, da bi šli na neko tapravo tekmovanje v svetovnem merilu.
Samo moje mnenje. Ne pljuvati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Ravnokar sem prebral review nekega prenosnika, ki že ima SLI (2x7800 GTX), in sicer je zadeva tako ogromna zaradi teh dveh grafičnih kartic, da so ji pripopal kar 19˝ monitor, baterija zdrži cirka 45 minut in to brez SLI-ja , pravzaprav stvari ne moremo več reči leptop ampak prenosni desktop. Tuki imate nekaj slikic za primerjavo na prvi so trije leptopi najmanjši je 15˝ Mac, zgoraj levo je pa ta pošast, na drugi je pa ta leptop pa 20˝ monitor.
Sej pomojem je trg za "prenosne desktope" dokaj velik, sam noben jih nic kaj zagrizeno ne dela... Dovolj velik monitor, moznost priklopa karnekaj USB/FireWire naprav, kak uglajen proc z ustrezno graficno (pa ne dve graficne v SLI; za igre so konzole, ne pa computerji), dovolj velikim diskom,.... poraba ni tako kriticen parameter, pa tud baterija ni nujna, ceprav pride ob izpadih elektrike se kako prav da se mirno konca z delom.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
Kdor ima denar ter ga te zadeve privlačijo, naj si kupi, zakaj ne, pa če to rabi ali ne, če ima smisel ali ga pa nima. Poleg tega naj ima v garaži še porša, ter corrveto....pa kaj. Seveda na drugi strani se bodo zmeraj našli takšni, ki bodo vse to popljuvali, zaradi nevoščljivosti seveda.
No, jaz sem napisal: No, če je trg za to, potem... Drugače pa se mi zdi to čista bedarija.
Če je trg za to in so zaslužki večji od stroškov, potem je pametna odločitev poskrbeti tudi za to tržno nišo. Če imaš prenosnik, potem se štejejo stvari kot "prenosljivost", to je majhnost, tankost in lahkost, tihost, ter avtonomija (tj. varčevanje z energijo). To je pa ravno antiteza teh načel.
Smiselnosti desktop replacementa pa niti ne vidim na področju high-end gaminga - tam hočejo vse naviti, od procesorja, rama, grafike. Na LAN party pripelješ gajbo, drugače pa igraš on-line. Ne vem, jaz bi si kupil vedno močan & glasen server za v klet - da imam moč in tišino v delovni sobi; In prenosnik, da imam relativno dobro moč in relativno tišino tudi drugod, kjer delam.
Dokler bomo vstrajali na tehnologiji današnjih akumulatorjev lahko rečem da so dnevi notebookov končani. 3-6 ur nedovisnosti pač ni nekaj omembe vredno ka-li? Je pa fino, da celo mašino spakiraš in odneseš kamorkoli ter jo tam vštekaš v štrom in zakurblaš. Tle pa je 1000x bolj praktično od katerekoli druge stvari. Baterije kot jih poznabo zdej so stone age tech v primerjavi z vso drugo elektroniko. Itaq nas že od nekdaj jebejo nosilci energije, še najbolj pa električne...
OK no 6 ur to je vrh glave dovolj, samo jaz takega še nisem videl večinoma so 2-4 ure, drugače pa gorivna celica, greš v trafiko nabaviš kanister propana(ali whatever) nafilaš leptop in si dober za par dni.
Dokler bomo vstrajali na tehnologiji današnjih akumulatorjev lahko rečem da so dnevi notebookov končani. 3-6 ur nedovisnosti pač ni nekaj omembe vredno ka-li?
Potem pa le po IBM T60 ker baje baterija zdrži tudi 8 ur.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
RejZoR ima prav. Dokler ne bomo prešaltali na gorivne celice ali kaj podobnega, je uporaba laptopov v mobilnem smislu vprašljiva (skoraj nesmiselna). Kaj mi pomeni mobilnost? Imam recimo to staro ročno uro Casio (na roki) in baterija zdrži 6 (!) let brez menjave. TO je mobilnost. Res pa je, da je ta ura zdaj že star model, letnik 1989. Vendar pa sem bil primoran le trikrat menjati baterijo. Ta, ki je trenutno še v uri, bi morala zdržati še kakšnih 3-4 let (minimum).
Pri notesnikih bi rabili neke vrste "akumulatorjev", ki bi zdržali vsaj mesec, če ne eno leto (ali več). Dokler se to ne bo zgodilo, se vrtimo v krogu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
RejZoR ima prav. Dokler ne bomo prešaltali na gorivne celice ali kaj podobnega, je uporaba laptopov v mobilnem smislu vprašljiva (skoraj nesmiselna). Kaj mi pomeni mobilnost?
Rejzor nima pojma. Dobiš prenosnike na trgu ki ti z dodatno baterijo zdržijo tudi čez 10 ur. Ravno en lep delavnik. Kaj bi rabil še več. Če pa ne moreš v štrom vklopit kabla za 2urci na dan pol je: a) si len b) si R.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
No, kaj pa, če si na takšen mestu, da v okolici nimaš elektrike? Oni na drugi strani žice pa vseeno rabijo "tvoje" podatke? In predpostavljam, da greš na teren, ampak na ta pravi teren, kjer ni nobene elektrike v okolici vsaj 50 km? Kaj boš potem počel? Ne dela ne mobilc, ne nič - to je npr. na skrajnem vzhodu Madžarske, blizu Ukrajinske meje. Recimo GPRS bi deloval, ali kaki Galileo pa Iridium, drugo pa ne...
notesnik ne moreš napolniti, ker boš vsaj en teden na tem, istem mestu. Ali boš nosil s sabo majhen agregat?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Tja najbrš nebi šel brez avtomobila. Torej polniš v avtomobilu:)
pwned. :)
Drugače pa avtonomija 10 ur pri polni obremenitvi (torej 10 ur gledanja filmov prek wireless povezave) - to je vse kar se rabi. Več je res dosti nepomembno - razen če greš v hribe s prenosnikom, res na extreme skratka. Samo to so že ekstremni primeri, v 90% primerov je avtonomija 10 ur več kot preveč
V redu. To je bil samo bolj ekstremni primer... nisem se spomnil boljšega. Vendar pa ne mi rečt, da se ne bi veselili v primeru, da notesnik (pa tudi druge prenosne naprave) ne bi trebalo napolnit kakšen mesec (ali celo leto). Notesnik bi deloval pri polni obremenitvi 24/7, 30 dni v mesecu, brez priklopa na elektriko. A ne bi bilo fajn?
Vem, da je to zaenkrat samo ZF...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Drugače pa avtonomija 10 ur pri polni obremenitvi - to je vse kar se rabi.
Mogoče ni čisto očitno primerljivo, ampak ... 640 KB delovnega pomnilnika - to je vse, kar se rabi ... Če mene vprašate, bi morali biti telefoni narejeni tako, da ti 2 leti dela (na karkoli že), potem pa, če je še sicer uporaben, ga neseš na servis in ti zamenjajo "baterijo". Podobno bi bilo lahko s prenosniki (samo da te običajno kupiš za več kot dve leti in bi morala biti menjava "baterije" enostavna). TO bi bila prenosljivost.
@crnapika Se strinjam s tabo - fino bi bilo tudi če bi lahko avto natankal samo enkrat na mesec. Ampak, se da preživet. Tako kot ni panike če laptop zdrži 10-20ur. Več je sicer fino, manj pa nažalost zahteva da se če greš na teren (šola, služba, sestanki izven pisarne) obvezno vzame sabo tudi polnilec.
Heh! Super zadevca, malo me spominja na film Terminator 3: Rise of the Machines... Se spominjate, ko je Arnie iz "trebuha" vzel baterijo, jo vrgel skozi okno, le ta pa je po nekaj minutah eksplodirala, kot majhna atomsak bombica?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
RTG ne more eksplodirati kot bomba, tudi radioaktivni material v njem ni uporaben za izdelavo A-bombe. Problem Pu-238 je, da je zelo stupen in kot tak primeren za izdelavo umazane bombe. IMO je to dvoje še največji problem, da zadeva ni vsakomur dostopna.
Pu-210 je zelo zanimiva stvar. Potrebuje okoli 2.5mm biološkega ščita. No, res je, da RTG ne more eksplodirati kot bomba, lahko pa bp prebije Bio-ščit in posledično začne puščati Pu.
Some nanoparticles are more equal than others
Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place