» »

USB adapter za PCMCIA kartico - kje dobiti ?

USB adapter za PCMCIA kartico - kje dobiti ?

Cokolesnik ::

Potreboval bi enak izdelek kot je PCI adapter za PCMCIA kartico, le da bi ga lahko prek USB priključka priključil na računalnik (če na prenosniku recimo nimam PCMCIA reže oz. slednja ne deluje ali pa bi želel PCMCIA kartico imeti na namiznem računalniku, kjer imam vse PCI slote zasedene oz. nedelujoče).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bozigor ::

to zadevo tudi jaz iščem pa zelo slabo kaže, da bo kaj ratalo....
na usb 2.0 bi rad priklopil pcmcia slot, ampak izgleda da to ne obstaja...
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!

billy ::

Zanimivo...imata kar prav...ni tega najt...

Imajo vsega boga od USB na SCSI, zelo me čudi da ni USB na pcmcia..

Morda pa odgovor tiči v tem, da so PCMCIA naprave bolj "požrežne" in rabijo več štroma kot lahko usb premore in bi se lahko zadeva skurla?

bozigor ::

Če bi bil problem v elektriki, bi slotu dodali napajalnik in kabel za dodatni priklop na elektriko in bi s tem problem rešili...
Poleg tega prodaja (za cca 25 k sit, kar je malo dosti) ena ameriška firma pretvornik iz Firewire na USB, ki ima na eni strani kabel z usb vtičem, na drugi strani kabel z firewire vtičem, vmes pa je majhna škatlica (cca kot od vžigalic), kjer je majhen mikroprocesor, ki spreminja podatke iz protokola FW (ki imajo 400 mb/s) v usb2.0 protokol (ki imajo 480 mb/s). Ta zadeva se napaja iz usb priključka, zato bi verjetno lahko isto veljalo tudi za PCMCIA slot.
Problem je torej v različnih protokolih oz. standardih zapisa podatkov, ki jih je treba prilagoditi...vsaj jaz tako mislim, glede na to kar sem prebral na raznih spletnih forumih o tej zadevi....
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imam LC/tv ekran ki podpira PCMCIA... kako to usposobiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92026 (1875) niko76
»

Wireless za starejši laptop

Oddelek: Kaj kupiti
91100 (983) M@73Y
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543313 (18853) imallears
»

Katero zvocno kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
61226 (1099) Eagle
»

Najboljsi prenosnik za predvajanje glasbe...

Oddelek: Kaj kupiti
101598 (1420) Dr Evil

Več podobnih tem