» »

World of Warcraft vs Guild wars

World of Warcraft vs Guild wars

««
5 / 14
»»

Tr0n ::

"Veš kaj je res "celi smeh"? Da lahko v GW narediš par charov na account.
Pol pa kupiš Factions in namesto 4+4 dobiš samo 6? wtf?"

Razlog, da je v GW omejeno stevilo likov lezi ravno v sami infrastrukturi, ki omogoca, da ti igras s komerkoli, kadarkoli in kjerkoli. Namrec vsakic, ko ti vstopis v neko istanco, ki recimo ni na tvojem domacem teriroriju, se tvoj celoten character record iz baze zapakira in poslje ciljnemu serverju oz. teritoriju, kjer se potem razpakira in uporablja tako dolgo, dokler se igra ne konca.

Ob koncanju igre (recimo kaksen internacionalen Heroes Ascent, GvG,...) se tvoj character spet prenese nazaj na domaci teritorij z vsemi spremembami. GW namrec vedno poskrbi, da se neka instanca ustvari na serverju/teritoriju, do katerega ima vecina igralcev najboljsi odzivni cas. V ozadju laufa veliko takih stvari, ki omogocajo karseda gladko in transparentno igro.

In taksne migracije seveda stanejo (cas, bandwidth, serverske resource) in to je tudi glavni razlog, da bo sedaj mozno dodatne slote kupiti za majhno vsoto.

Pa pozabljas tudi, da je v GW mozno takoj ustvariti nek PvP lik s poljubno max opremo in odklenjenimi skilli, tako da tako veliko stevilo slotov sploh ni potrebnih. Jaz imam recimo 2 PvE slota, enega do dva pa vcasih uporabim za PvP, tako da je 6 slotov za mene vec kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ahac ::

Zame ne. Če bi še igral GW bi si želel več slotov.. medtem, ko nimam nobene potrebe prestavljat nobenega od mojih 10+ WoW charov na drug server.

Vidš kako je z tem?
Arena.net ima razloge za 4 oz 6 slotov.. Blizz ima razloge za plačljiv transfer.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Ne, niti priblizno nima razlogov, ker so:

#1 pokazali, da lahko tole storijo brezplacno (torej transfer charov) in hitro
#2 ker ne rabijo na ta racun se dodatno sluzit, ker celoten transfer vzame administratoriju max 5 minut, da se vpis v bazi prenese oz. skopira (sem preprican, da imajo zato posebne toole, ki avtomatizirajo proces transferjev)

To je pac se eno Blizzardovo ozemanje uporabnikov. Kar je zalostno je to, da se Blizzard tega zaveda, uporabniki pa kot zgleda ne.

Pa to, da moras bit char vsaj level 10, da ti ga prenesjo na drug realm je tudi bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

strictom ::

Realno pogledano je WoW boljša marsikateremu uporabniku. GW pač ne toliko.

Jeba pač tako je.

Tale tema je pa tudi za zaklent. Samo flejmanje.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Zakaj flejmanje, saj se argumentirano pogovarjamo. Nisem jaz tisti, ki vedno znova pogreva zadevo, le odgovarjam na mnoge zmote, ki jih nekateri tukaj pisete.

strictom ::

Kar je glavno v tej temi je da ma WoW 6 milijonov igralcev GW pa 2 milijona prodanih _accountov_(glede na to da vsaj četrt od teh GW igralcev ima dva accounta).

Ne pa nakladat o nekih varjantah da ima WoW nek naslov pa firmo. ArenaNet je tako del Blizzard ex staffa.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Kar je glavno je to, da sta igri v veliko pogledih razlicni in sta tudi primerni za razlicne ciljne skupine.

ahac ::

Tr0n: Razlogi seveda niso tehnični (kar sem že razložil, pa si očitno nisi zapomnil).

google: world of warcraft gold


Glede zmot si pa ti itak glavni, ker WoW čisto nič ne poznaš (kar si že lepo pokazal).



Aja.. dost WoW igralcev je kupilo GW, ampak ga ne igrajo (vsaj v mojem guildu je kar nekaj takih).
Po drugi strani so se za GW veliko odločali tisti, ki jim je WoW predrag (glede na cel kup postov po forumih).

GW se pač prodaja, ker je pocen... tko kot Mercator Cola. >:D


ps. Char lvl 10 je v WoW stvar pol ure. Pod lvl 10 ga noben bedak ne bi šel prenašat RAZEN, če hoče prodat gold na drug server, kar je PREPOVEDANO.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tilen ::

Kot vidite, je bilo kr nekaj postov izbrisanih

V pomoč vam [nekaterim] še enkrat napišem naslov teme : World of Warcraft vs Guild wars

Nočem da gre tema pod ključ, ker sta to dve zelo aktualni igri o katerih se lahko brez problema normalno pogovarjate.

Pravila pa menda tudi poznate?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DOOM_er ::

hja no jst igram zdej WoW ker je bolši tko v nekih stvareh sm pa preh velik igrou GW

misije in questi ter sama preglednost njih je v GW bolša tut bolj zanimivi sploh misije sekajo...

wow igra folk k ti pomaga pr gw nis mogu dobit od nbenga nč nkol zaston to se pr wow pogosto dogaja

pri wow je hudo ker je armorjev malo morje skillov velik, profesni (tailoring, fishing, herbalism itd itd)

pr gw mi je pa huda sama zasnova teamskega playa čeprou je le ta pr wowu tut dobra.

obe igri sta mi hudi in obe mata svoje pluse in minuse in zame nobena od teh dveh ni bolša od druge.
Robots will steal your job. But that's OK

bozjak ::

sem sicer igralec gw ze od samega starta ampak sodelavci in sosolci me vstrajno prepricujemo nej zacnem igrat wow... In tale tema me je dokaj prepricala da ima wow vse kar pogresam pri gw, razn pvpja...

DA ne bom dodatno sprasvov me zanima tole: ce kupm wow zdle pri igabibi, a bom mogu prec gamecard kupt al mam neki cajta placano skui s skatlo...

Upam da bo kmal odgovor ;) Hvala, Lp

strictom ::

Kupiš gamecard in imaš 1 mesec free + 2 meseca za gamecard. Al pa nardiš to kot vsi in z neta pobereš eno fake kreditno pa vpišeš pa izkoristiš tisti free mesec :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bozjak ::

aha... hvala za odgovor... Na kermu serverju pa igra večina slovencev?

Lp

DOOM_er ::

jst igram na ragnarosu
Robots will steal your job. But that's OK

Constantine ::

Kazzak je polhn malih slovenčkov :D

strictom ::

Večina igra (je igrala) na Daggerspinu. Vem ko sem prišel do kakega so ble bolj ko ne 20% šance da je bil slovenec. Ampak potem je bil pa transfer tako da kako je pa zdaj pa ne vem. Sicer se pa na vsakem serverju najdejo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

"Glede zmot si pa ti itak glavni, ker WoW čisto nič ne poznaš (kar si že lepo pokazal)."

Sem ga igral in videl dovolj da vem, kaksna igra je in kako se igra, tako da ta tvoj argument ne drzi. WoW zame ne predstavlja popolnoma nic svezega kar se tice MMORPG zanra, ker smo vse to ze videli v taksni ali drugacni obliki nestetokrat. Sicer je zelo dober v tem, kar ponuja, ampak to v nobenem primeru zame ni nekaj, za kar bi bil pripravljen kupovati game carde po zelo visokih cenah. Tudi placljivi in z omejitvami nastavljeni char transferji so IMO enostavno ozemanje in cisto nic drugega.

Zakaj sem prej napisal, da gre za razlicna koncepta in razlicne ciljne skupine in se zato igri tezko primerja?

GW se vse bolj pomika v eSports vode. Strani kot so CPL, ESL, Amped eSports etc.. so ze zacele porocati o GW svetovnih prvenstvih ter igro vkljucile v svoja tekmovanja. PvE aspekt je sicer prisoten, ampak se nekako izgublja v zelo visoki podpori PvP delu s strani ArenaNet.

GW bo sicer vedno vseboval co-op in competitive PvE misije (ki so IMHO veliko bolj zanimive in raznovrstne kot klasicen MMORPG grind), vendar se temu delu, tako vsaj trenutno zgleda, posveca manj pozornosti.

Glede prodaje. 2 milijona je prodanih izvodov. Vse strani, ki spremljajo prodajo, spremljajo dejansko prodajo retail izdelkov.

strictom ::

Če ti po pravici povem imam oboje gor. Lušta se mi malo WoWa ampak bom raj počaku da mi zdownloada Titan Quest pa da vidim če se mi splača jo kupit namest Gamecarda!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

TQ je kr cool Diablo like hack & slash. Se posebaj cool je v co-op z vec igralci.

Ampak tole je ze OT. ;)

damirez ::

Bedn je ta argument da je WoW dražji. To nima veze men je to še bol ker mam filing da wow igra večina folka 18+. Ampak pustmo to.
GW nisem igral. Ampak če GW zahteva SKILL in ne TIME tako kot WoW potem ima GW dejansko dobrega jokerja. WoW je res dodelan špil kar tiče PvEja in je tudi zabaven za levelanje chara do 60. Pr 60 so pa tisti igralci bolši kateri posvetijo več časa igri. To je zame res velik minus za WoW ubistvu največji.

damirez ::

Se da GW sprobat? In koliko časa rabiš da prideš do LvL20?

Tr0n ::

Jup, GameStar ima trenutno 10 urni demo prvega poglavja Prophecies. Vse informacije najdes tukaj. Drugace pa bo verjetno kaksen event v bliznji prihodnosti, saj se bliza izid tretjega poglavja. :)

Do level 20 prides relativno hitro . V Factions, torej drugem poglavju, se hitreje kot v Prophecies. Vazno v GW je, da ko je folk enkrat 20, so vse PvE misiije in seveda PvP boji zbalancirani in je zmaga odvisna od znanja igraca ter teamplaya skupine.

Good Guy ::

pr wow se taprava igra začne ko prideš do lvl 60...kilanje bosov......
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ahac ::

Pr 60 so pa tisti igralci bolši kateri posvetijo več časa igri.


To ne pomen, da so boljši.

Za raide rabiš resen guild.. in resen guild te ne bo vzel, če si slab igralc.

...a man who's truly skilled can look quite good in twill
( vmw istega videa)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

damirez ::

WoW špilam več kot eno leto in točno vem koliko skilla rabiš za metanje instant pyrota in koliko skilla rabiš da razbiješ blue gearan nekoga ki je AQ40 gearan, spet warlocki podrjo vse trditve tolk da ne mi zdej o skillu in balancu v PvPju.
Da je skill potreben? Zakaj potem moraš v application napisat svojo opremo in le ta je najbolj pomembna. Dej ne mi rečt da rabiš nevem kakšen skill da folk healaš al pa da frostbolte spamaš.
Bolši gear maš več dmga boš naredu=bolši si.

ahac ::

več dmg delaš.. dobiš aggro.. wipaš raid.. gg...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

damirez ::

Ne sj to sm mislu za wariorja :D HA HA!
Poleg tega pa če warior dela vec dmga je vec=agrota Lahko potem DPS vec dmg dela. WOW kako zajebana formula, to rabiš skill.

ahac ::

warrior je lahko tank ali dps


sploh pa.. ne mi govort, da za bosse, kot sta npr. Twinsa ni treba imet skilla, ker tam z slepim dps ne narediš čisto nič.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Mislim, da gre za razlicne vrste skillov.

V GW recimo je eden taksne pomemben skill ze ta, da poznas na pamet vsaj 90% vseh 750+ veščin, da sploh lahko razmisljas o nekem resnem PvPju. Kaj sele vse ostalo, kot so buildi, vloge, splitting, koordinacija, komunikacija etc... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

damirez ::

No ja za WoW res ne rabš nevem kakšnega skilla no. Samo izkušnje ko boš nekega bossa ubil ga boš potem vedno, razen če se zgodijo neke res spremembe. Ker bossi se obnšajo vedno isto. In ko ga pogruntaš je easy.
Mogoče je pri twinsih re mal drugač nism bil tam, ampak za 100 bosoov pred njim za njih ne rabiš skilla. Tudi največji retardi ko so ga 10x ubil potem niso imeli več problema.

Good Guy ::

tut bosi niso zmer enaki veš...

primer.. bolj kot mu gre proti koncu lajf , več dmgja ti dela.. eni se hilajo eni majo zravn še ene druge stvore...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

bajro ::

smeh :D
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

gorthaurius ::

tr0n ...


Kako za boga, si ti lahko igral WoW, če veš o špilu NIČ , manj kot od enga guildovca 6let star brat ffs...

Reku si kok je za griffina bedno da moraš plačat ( 30cstane ) ( rofl :D :D ) reku si kok so te migracije med realmi bedne :)) Pa reku si kok je bedno da če maš manj kot lvl 10, da ne morš migrirat :O

Ti jaz nekaj povem? S temi komentarji, ki si jih ti izjavil, je razvidno da o WoWu ne veš nič ... ali si tisto da si že igral, na hitro nekaj bleknil, ali ap si igral free trial verzijo, mal pogledu , nalevlu do lvl 2, in nehu ... ( čeprav bi to blo dost čudno, glede na to da si rekel da je onemogočanje lvl 10 migracij brez veze , ker če bi nalevlu do lvl 2 , bi vidu da lvlanje sploh ne gre tak počasi, sploh pa tam nekje do lvl 15) ...tbh, do lvl 15 se da nalevlat v enem dnevu ...

Zdaj , nekdo je rekel , da naj bom tiho, ker kao ne poznam GW ...

Res je , ne poznam GW , a poznam ga bežno, po tem kar mi je sošolec reku, in po par uricah ki smo jih prešpilali pri njemu kdaj pa kdaj .... Ampak, glede na moje izkušnje z GW ( to je ene 2-3 urice špilanja vse skup ) še zmeri mislm da je WoW dosti boljši ... Res je , priznam , PVP je totaln podn, v enem intervjuju, se je en iz blizzarda opravičeval,češ da so nardili velko napako, in rekel, da bojo cel tokratni sistem spremenil, in nardil na novo,..

Ampak, mene bk za PvP, pač me je razočaral, zato pa me je PvE content prav prijetno presenetil... Najboljš so te end game instance... Za bosse rabš predvsem TAKTIKE rabš sprobavat, rabš wipat na nekem bossu, da boš naslednjič se boljše odrezal ( pač, wipanje je način učenja )
Zdaj, ni ga boljšega zadovoljstva, veselja,..itd. ko ti enkrat prvič ubiješ enga bossa. Cel raid se dere po ventu TOOOOO JEEEJ -ime bossa- DOWN ! Ampak , po tem pa še bombonček seveda, Boss dropa par epik kosov opreme, za katere se bida z DKP sistemom,...

Zdaj , kar mi je še zelo všeč v WoW, je to, da spoznaš v njemu folk. Jaz sem v guildu Almighty sisters, smo slovenski guild, in v njem se počutim res , odlično! Mi smo ko ena mala družinica ::)) Imamo razne meetinge, piknike, kjer se še v RL spoznamo... Poleg tega pa na runih , smeha nikoli ne zmaga, imamo enega imba pevca, na runih kdaj kaj zapoje xD , kdo še kdaj pove kako imba foro, itd...

Erm... drgac nismo tak guild k se skos zajebava, pa wipa na trash mobih v MC, trenutno smo C'thuna 1. fazo že streniral, zdaj se mormo še 2. fazo, pol ga mormo pa fentat, pol pa pucat Naxxramas >:D ( no sej že zdaj pucamo , ampak bolj malo, ker se rabmo bolj na C'thuna osredotočt ... )


LP, Gorth pala of AS

Tr0n ::

Ocitno nisi razumel, kaj sem skusal povedat.

Migracije, ce ze obstaja tak staromoden sistem, kot ga ima WoW (torej loceni serverji) bi morale bit:

#1 brezplacne
#2 instantne (torej uporabniki sami bi lahko menjavali realme poljubno in kadarkoli in interna logika bi skrbela zato, da realmi ne bi bili prepolni ali prazni)
#3 brez omejitev

Ce igra iz kakrsnihkoli razlogov tega ne podpira, je to za moje pojme slabost igre oz. same arhitekture.

Kar se tice pa PvE in PvP, je pa zadeva subjektivne narave.

Tebi je morda vsec farmanje high level instanc za uber itemi, meni je pa bolj vsec action RPG PvE z zgodbo.

In pa BTW - tudi GW ima veliko elitnih instanc, kjer padajo unique zeleni itemi in kjer je treba zelo dobro igrat skupaj kot team, da lahko glavne bosse premagas, ki ne zahtevajo samo visok DPS, ampak dejansko nek pameten pristop s pravilnimi skilli, s katerimi lahko counteras njegove napade.

Ko/ce bi po recimo 5 urah v elitni misiji The Deep prisel z 12timi igralci do bossa in ga premagal videl, koliko kooridnacije in teamplaya je potrebnega, bi dobil malce drugacno sliko o GW PvE end contentu.

ahac ::

Tr0n:
Očitno še vedno ne kapiraš.

Če bi bilo po tvoje bi gold sellerjem zelo poenostavil delo... pojavil bi se cross server trading.. in to bi sesul ekonomijo na marsikaterem serverju, ker cene določenih itemov pač niso enake (če na nekem serverju sploh obstajajo)!

Zdaj morajo gold sellerji farmat na vsakem serverju, da lahko prodajajo gold (in Blizzard jih redno bana).. če ne bi bilo omejitev bi ves gold, ki ga imajo na zalogi lahko prodal kjerkoli.. kar naenkrat bi bilo možno nabavit ogromne vsote in vrednost golda bi zelo padla, kar bi bilo katastrofalno za ekonomijo, kot jo ima WoW.

V GW pač nafarmaš neke iteme in jih neseš nekemu npcju.. in to je to. Gold je pa samo zato, da plačaš nekoga, ki ti pomaga pridt čez mapo.
No.. vem, da ni čist tko.. ampak tak občutek dobi nov igralc.
V WoW imaš pa crafting poklice.. ogromno materialov in itemov (nekateri so zelo redki).. in vse skupaj se nonstop preprodaja (preko AH ali trade chata).

A zdej bom pa skakal po serverjih in iskal najboljšo ceno? ROFL.


Omejen realm sistem je za WoW pač edina logična izbira... ravno zaradi ekonomije, world eventov, itd..
Sistem v GW v WoW pač ne bi deloval brez, da bi igro totalno spremenil.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Jah, ce pa bi globalizacija ekonomije zrusila sistem, je pa nekaj narobe z ekonomijo oz. sistemom, ki skrbi za nadzor cen in predmetov.

In ne, ne rabis skakat po serverjih. Imas NPCja oz. auction house, ki ti pokaze cene iz vseh serverjev in lahko prosto trgujes.

Mavrik ::

Še vedno mi ni jasno zakaj ima GW samo 6 char slotov za tvoje like... in kaj točno ima dejstvo da se mora char premikati med strežnikami s tem, saj itak imaš samo enega.
Prav tako mi nikakor ne uspe videti tistih 2 milijona prodanih kopij, saj so vsi kraji ki sem jih videl do sedaj bolj ali manj prazni. Če res teh 2 milijona ljudi igra skupaj, potem bi mogla biti vsa mesta nabito polna... kot so pri WoW na high-populated realmih. Prav tako mi je bilo zanimivo da ljudje razumejo 120 ljudi v aliansi guildov kot nekaj zelo velikega... recimo v WoW pa ma samo moj guild 120 ljudi in na našem low-populated strežniku so še vsaj trije ali štirje takšni guildi, katerim ni problem sestaviti 40 ljudi za en konkreten raid.

WoW ma ogromno problemov (bom jih naštel ko bom našel več časa), toda to niso to kar ti naštevaš Tr0n.
The truth is rarely pure and never simple.

Chronoboy ::

Mavrik: te igralce se je prav lepo videlo med dragon festivalom, kjer je prislo v mestu Shing Jea Monastery do vec kot 90 districtov - in to samo English (ponavadi jih je okrog 6). Drugace res niso mesta nevemkako polna (razen taglavnih, kjer pride do kaksnih 6-8 districtov max), ampak ob tej priloznosti se je res videla prava populacija GW-ja.

Rotaidal ::

" In ne, ne rabis skakat po serverjih. Imas NPCja oz. auction house, ki ti pokaze cene iz vseh serverjev in lahko prosto trgujes."

Saj to je razumljivo. Saj je v Gw tako malo igralcev, da morejo imet povezane vse serverje! Kajti če bi bil auction house naret kot je v WoW, bi morel čakat cel mesec,da prodaš nek predmet.>:D

Mavrik ::

Chronoboy: Hja... 90 districtov... to še vedno ne pomeni da so ti playerji skupaj. V čem je fora da ima GW toliko igralcev, ko pa je recimo na kupu največ koliko? 20?

Tukaj leži prava prednost WoWja, saj kljub temu da je na enem strežniku precej manj igralcev, maš še vedno občutek da je ljudi dosti.
Recimo naslednji slikici sta moj screenshota iz določenega eventa, kjer se nas je zbralo čez 200 da smo zmaja ubili. Bo kdaj možno kaj takega videti v Guild Wars?


The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

ahac ::

Ne, Tr0n. Sistem je zgrajen tako, da deluje ekonomija po serverjih.
Sploh imamo pa različne serverje.. navadn (omejen PvP), PvP (skoraj neomejen), RP (roleplaying z posebnimi pravili obnašanja), RPPvP. Torej.. nekaj za vsak okus. In vse to stlačit skupaj pač ne moreš.


WoW ma ogromno problemov (bom jih naštel ko bom našel več časa), toda to niso to kar ti naštevaš Tr0n.


/signed

WoW sigurno ima probleme.. ampak GW jih ima tudi (česar pa Tr0n seveda ne bo priznal).

Glavna razlika je pa v tem, da so problemi pri WoW povezani z endgame. V glavnem zaradi ne dovolj dobrega PvP sistema.. tako, da ostanejo samo 40 man raidi (ki so sicer zelo kul, ampak vsak dan raidat postane dolgočasno) in farmanje... Kar se PvP tiče.. battlegrounds so mi zelo všeč, ampak ker ni guild vs guild ni važno kako igraš..
Outdoor objectives z naslednjim patchom bodo spet vrnil outdoor pvp v WoW (kar je v GW seveda nemogoče naredit, ker je vse instancirano), ampak to še vedno ni to, kar bi hotel imet.
Razni PvP z guildom (mogoče tud v stilu castle siege z L2).. bonusi za PvE, če je guild dober v PvP, itd.. to bi naredil WoW endgame bolj raznolik.

GW pa.. tam se ogromni problemi pokažejo že, ko iščeš party za prvo misijo.. pa potem obupaš in igraš z henchmani.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

damirez ::

Jest sm si inšataliral GW sem malo probal itd... To se ne morje primerjat z WoW-om. To je tko kot če bi primerjal hyundai-a pa porscha pa bi rekel da je hyundai ql ker je ful pocen ful mal kur ni tolk nizek, zavarovanje je poceni pa še ko pripelješ punco domov ne zbudiš cele soseske. Pa če maš porša bi te ziher samo pleharce vreable. Ker avto bi imeli raj hyundai al porša?

Gw ima neke stvari bolše od WoWa tako kot super mario pred Doomom. Če potegneš črto je WoW svetlobna leta pred GW. Pri WoW se mobi lepo zlijejo z okoljem pa oboje je ers dodelano med tem ko pri GW deluje vse plastično. WoW je precej obsežnejša igra od GW. Precej več stvari lahko počneš. Komunikacija in druženje je na precej višji ravni. WoW ima zgodovino, zgodbo. SOundtrack je Masterpiece in se odlično zliva skupaj z okoljem. Medtem ko v GW v areni špila miren komad, kr neki.

kihc ::

Point GW je razjasnjen že v naslovu. Guild Wars. Če nimaš enga vredu guilda, s katerim se razumeš, nimaš v gw skoraj kaj delat. Prav zaradi tega gw že od izzida factions skoraj ne igram več.
Še tistega nekaj folka, ki je prej nabiralo elite skille in pa delalalo Titan's queste neodvisno od guilda so po izidu Factions izginili. S henchi pa tega pač ne boš delal, ker je veliko bolj zajebano in kar je najhujše, ni niti najmanj zabavno.

To je (po mojem mnenju) res največji zajeb v gw in dokler tega ne bodo nekak poštimal, bodo mene bolj malo vidli igrat. Pa magari naj najamejo za en razred kitajčkov, ki bodo folku pomagal delat misije.
x

Tr0n ::

No, lepo da pocasi kapirate, da se igri ne da primerjat po nacinu igre in zanru. Se malo, pa bo kaj iz vas. :)

Mavrik: Ne vem, jaz sem dobil ravno obraten obcutek. GW se mi je vedno zdel massive v tem stilu, da je bila v slehernem mestu guzva in ker si se lahko instanto teleportiral kamorkoli in takoj prisel v kontakt z drugimi igralci. GW se meni nikoli ni zdel "prazen" oz. pust zaradi instanc, prej nasprotno. Sure, zunaj mest ni random srecevanja folka, ampak to ima tudi dobre lastnosti.

damirez: GW soundtrack je spesnil zelo znan skladatelj Jeremy Soule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Mavrik ::

kihc: A misliš da je v WoW kaj drugače? Že da se lahko priškrabaš do lvl 60 čist brez guilda, samo za end-game content pa rabiš močen guild, ne keregakoli. To je tudi eden izmed problemov WoWja... da sploh izkusiš end-game moraš biti v guildu, ki je sposoben sestaviti 40man raid. Teh pa ni veliko.
Drugače pa je cela fora MMOjev, takih ali drugačnih, namreč sodelovanje med igralcami in skupmno premagovanje ovir... tako v PvPju in PvEju.

No, lepo da pocasi kapirate, da se igri ne da primerjat po nacinu igre in zanru. Se malo, pa bo kaj iz vas. :)

Nismo to že obdelali na začetku? Res je da ne spadata v isto zvrst, si pa konkurirata na trgu, torej da se veliko ljudi ne more odločiti med eno ali drugo. Kolikor vem sem eden zelo redkih, ki si lasti tako GW:F/P in WoW. Saj to je tudi namen te debate.

Tr0n: Nisem mislil praznosti v smislu instanc, ampak dejstvu da je včasih izjemno težko najti ljudi za kako misijo ali kvest... da so eni kraji preprosto prazni in ni nikogar tam. Pri takšnem playerbasu tega nisem pričakoval, še posebej ker kot sem že omenjal, na WoW strežnikih s precej manjšo populacijo praktično vedno nekoga srečaš.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Jah, player base je ze velik, ampak veliko ljudi, ki so recimo igrali izkljucno PvE, ne igra vec ali pa le v kratkih razmakih. Za RPGjarje ti v bistvu na koncu ostane samo se farmanje (green itemi, crafting material, gold v elite instancah ter seveda alliance battli/challenge misije ali na kratko, factions farming).

Drug razlog je morda ta, da gre pac za igro, ki jo lahko komot das na polico in jo cez cas, ko je kaksen even, novo poglavje ali update spet zacnes igrat brez financnih in in-game posledic. Torej populacija niha in je vecja takrat, ko je kaj novega za preigrat.

Tretji razlog so teritoriji. Ce si v EU teriroriju bos v outpostih in mestih sreceval folk iz tega teritorija, ne bos pa videl USA, Korea, Japan,... folka, razen seveda v internacionalnih distriktih.

Kar se tice iskanje partija. Nikoli nisem imel problemov zbrat PUG skupino, ko sem sel skozi zgodbo v Prophecies in Factions. Tako da ne vem, zakaj imajo eni tukaj taksne tezave. Enostavno nakikas folk in v roku minute ali dveh si v partiju in ze spilas.

ahac ::

Men ni skor nikol uspet dobit grupe.. se nisem niti preveč trudu.. mogoče, ker sem navajen WoW, kjer se mi ni treba (razen za instance). Ja, folk v mestih je.. ampak bi bilo vseen, če jih ne bi bilo.
Takih zajebancij, kot v WoW v GW nisem vidu.. kar je tud jasno.
Na WoW serverju se folk že kar pozna in se veliko zafrkavajo. Ravno včeraj je horda napadala Stormwind.. ki smo ga obranil.. ampak potem smo se z par hordeki mal pobijal.. mal plesal... Itak smo vsi vedl kdo je kdo.
Potem me pa opazi nek lowlvl.. in se je izkazal, da me pozna od prej, ko je igral drug char.
V GW? Tam imaš pa v mestih nek random folk, ki ga prvič vidiš.


Kako poslat naslov questov v GW chat mi pa tud ni uspelo ugotovit.. :\
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Good Guy ::

@mavrik

kdo pa je tanku tega zmaja (oz kok warrirojev?)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Chronoboy ::

Mavrik: huh, nevem, ce lahko kdo rece da tista prva slika ni cool, ampak vseeno se mi tako zdi malo brezveze. Boste rekli da je tistih 200 ljudi uporabilo kaksno taktiko (razen spama)? Tezko verjamem. In v taksni guzvi mislim, da sploh ne mores opaziti svojega pristopa iz toliksnega stevila igralcev. IMHO

ahac ::

Tole je poseben outdoor boss za AQ world event.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534217488 (7909) oo7
»

Rift: Planes of Telara

Oddelek: Igre
487179 (4627) Denis6
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849394 (4696) Buggy
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311921 (7207) Pyr0Beast
»

Brezplačen Guild Wars Vikend

Oddelek: Novice / Igre
143690 (3205) Tr0n

Več podobnih tem