» »

KABEL vs ADSL

KABEL vs ADSL

Bane_ ::

Mene zanima kva se bl splaca zdej nabavt al kabl al adsl sej cena je pomoje priblizno ista!
Zanima me pa kaksna je resnicna hitrost kabla in adsl v Kb/s ker mas ful razlicnih verzij te hitrosti!:\
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!
  • spremenil: whatson ()

GaPe ::

Zaenkrat bi ti priporoču KABEL, ker telekom s telem ADSL-om preveč nateguje. Kje si še slišal, da moraš imeti za ADSL nujno prej ISDN!?
Don't steal! The government hates competition.

AlienRex ::

ADSL, kabel ima prevec omejitev (vem z lastnih izkusenj).
Hitrosti ADSL: 512/128, za kabel pa razlicno (odvisno od tega s kje pac si in kateri je tam kabelski operater).
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Bane_ ::

ja sej mam moznost obojega!:8)mam tud isdn!>:D
Kva na kolk je zdej omejen ta adsl!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

GaPe ::

ADSL je omejen na 512 (download) /128(upload) kbit-ov.
Don't steal! The government hates competition.

Eagle ::

To pri adsl-u je nateg, ker ga ma moj kolega tu v mariboru
pa mu je prvi mesec dol pipalo 55kbps, zaj pa mu vec nikol
ne gre prek 20-25kbps pa še to adsl pade vsakih par ur
dol z neta pa se more na novo connectat !!

tec ::

GaPe: Ce nimas prej ISDN ti tudi ne bodo postavili ADSL. Preizkuseno na lastni kozi. Tukaj pa si lahko tudi to preberes. Telekomovi "strokovnjaki" so celo povedali, da ADSL sploh ni mozno tehnicno postavit, ce uporabnik prej nima ISDN paketa.
Pa se tole. Pred 2 meseci sem dobil ISDN, ki so ga, mimogrede postavljaji 2 dni od 8ih zjutraj do 6ih zvecer. Zraven sem podpisal pogodbo za ADSL. "Majster" ki je postavljal prikljucek mi je 3x zatrdil, da bom imel ADSL dostop v roku enega meseca, ce ne se prej. Od takrat ne duha ne sluha o njih. Jest pa se vedno na analogni liniji, ker so mi zraven vzel tud USR modem, ker ga itak ne bom rabil ko pride ADSL. Zivel telekom;(
Ve kdo koliko casa dejansko traja, da se kaj premakne ?

Jux ::

Ej itak da kabl - jst ga mam doma prek telemacha in mi zadnje cajte dela tip top (dvakrat potrkam po lesu) - ker so glih upgradal link v tujino in dosegam normalne hitrosti 30-40k/s iz tujine (ce je server kolkrtolk kul), iz kks.tucows.net pa 55-65k/s.
Pa prkloplen sem 24 ur na dan, pa nikol me ne odklopjo (razen ce kej popravljajo - kar zelo pohvalno ze neki casa niso) da bi mi zamenjal IP.
Je pa ena stvar, ki verjetno drzi tudi za telekom - ce se ne bos pizdil ko gre kaj narobe, te ne bodo jebal nit pet posto. Ko mi je strela skurla modem sem jih 1 teden klicu, da so dojel da mi je modem crku, pol prsli nasleden dan in mi ga brez pardona zamenjal, pa se porihtal tle v omarci da dela vse z max speedom. Torej ce se odlocis za kabl - cim ti gre pocas al pa mas kaksne probleme - po dvakrat jih poklici na dan in jim sikaj.
Aja priklopil te bodo, ce bos mel sreco v 1,5 mesca.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

AlienRex: kaksnih omejitev v primerjavi z ADSL?
1. nazivna hitrost je isto hitra (pomojem sedaj že pri vseh operaterjih)
2. IP mas stalen
3. ne odklaplja te z neta medtem ko downlodas kej
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

AlienRex ::

Omejitev, ki je zame najvecja: en velik upload ti zjebe dl. Tega pri ADSLu kolikor vem ni. IP ni nujno da mas staticen (eni imajo, drugi bomo pa v kratkem imeli dinamicne). Vsak radiomater ti lahko posteno najeda zivce. Pa se kaj bi se naslo.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

BigFoot ::

jest bi priporoču ADSL. mam ga že približno ne mesec, zaenkrat dela super. vleče skoz preko 60KB/s, pa tud dela praktično skoz (zaenkrat samo en dan ni delalo kakšne pol ure).
s kablam ma pa folk en kup problemov (vsaj eni). tko da odvisno je tud preko koga boš mel kabel.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

nsignific ::

pozanimaj se kaksne so kaj razmere z lokalnim kablskim operaterjem (vprasaj soseda ki ima kabel) saj je od lokacije marsikaj odvisno. ce vse stima potem kabel, ce ne potem adsl.

G[e]c ::

Pomoje ADSL, jest sm se odlocu za ADSL zdej ga pa cakam dons sm poslal pogodbo :D

Radiant ::

Za obe tehnologiji velja da ti upload do dolocene mera zajebe download ker slovenski telekom NE PONUJA SDSL AMPAK ADSL kar pomeni glih tolko ko ascnycronus DSL za to kolko ti pa upocasni pa je odvisno od mnogih faktorjev najvecja omejitev pa je se vedno stari TCP/IP protokol.Pri kablu je vsaj za prihodnost bolje ker se vecina docsis 1.0 modemov da kar s centrale hardwarsko flashat na Docsis 1.1 ki pa med drigim podpira tudi sinhroni prenos podatkov tak da ce se operater odloci da vam bo sel na roko z sinhronim prenosom (upload ne zjebe download) ni treba opreme menjavat medtem ko pa bi pri menjavi iz ADSLa na SDSL (ki je starejsa tehnologija ampak po sedanjem razvoju kaze da bo bolja kot ADSL)morali menjat centrali vi in telekom!
Potem pa imamo iz strani kabla se prihajajoci DOCSIS 2.0 standard pri katerem je treba menjat le uporabnikov modem in omogoca 30 krat visjo hitrost kot docsis 1.1 in ker ze DOCSIS 1.1 dosti hitrejski (ob max operaciji kot ADSL) je vsaj po moje kabel za dolgorocno bolja resitev to da pa mamo redko vec ko 40 kb pa je zato ker je pac internet infrastruktura v sloveniji zelo slabo izgrajen (ZA BROADBAND) z strani telekoma in arnesa.>:D>:D>:D

SasoS ::

Zmanjšanje downloada pri velikem uploadu NIMA veze ali je to ADSL, VDSL, SDSL ali kabel. Res pa je, da zmanjšanje pride do izraza zaradi asinhronega prenosa. Samo, tut Adsl bi lahko delal sinhrono (512/512 recimo - Adsl ima ime asinhrono pač zaradi max dl-ul speeda k nista enaka...ampak to itak nobenga ne skrbi k max speeda nau noben vidu). Recimo k**čev NeMo modem na TM, k Docisa ni vidu niti na svetlobo leto daleč, je pri 64/64 kbit (ok...bad example ;() lepo vleku 8 kilo / 8 kilo (z mal domišlije, k 8 kilo itak ni šlo nikol...ampak to je druga zgodba).

nsignific ::

dvomim da asinhrono pomen razlicen up/downstream. resnicno globoko dvomim v to.

- SiroTka - ::

Folk pa vi vest da so ti modemi zmozni vlect dol veliko vec kukr je zdej omejitev. Problem je v operaterjih k to omejitev postavjo.
Glede adsl ali kabla. Imel sem oba in telemacha, sedaj imam pa adsl. Glede hitrosti je cisto vseeno kerga mas. Vem samo da sem od kolegov vec pritozb slisal glede kabla. Jest sem mel sreco in mi je kabel vleku z max hitrostjo 60-65kb. Tako da res je najboljs da vprasas soseda, ker vse je odvisno od lokacije kjer si in koliko uporabnikov na tej lokaciji uporablja kabel. Glede servisnih storitev pa naj povem da telemach sux u iber. Sem bil tud dva tedna brez interneta pa me ni noben j.. 5 posto. Ampak racun za mesecno narocnino je bil pa isti. Prav zato sem se odlocil za adsl. Ko je blo neki narobe pri adsl-u je serviser takoj nasledn dan prlafu.

Tisti k pravjo da je staticen ip ful prednost ne poznajo najboljs zadev. Velikokrat v tem forumu je blo omenjeno kako resis razlicne zadeve ce mas dinamicni ip.

Vsekakor ti priporocam ADSL - ceprav ne vem kako je z razsiritvami v prihodnosti - samo verjetno noces met 2 leti internet v k..., da bos pol loh presel na novo tehnologijo bolj pocen. BTW: priklop zmodem pr telemachu pride 60k, pri adsl-ju ce mas isdn pa 30k SIT.

Dalmatinc ::

Karkoli boš kupil boš mel SVINJSKO HITER INTERNT.............prebčižno ista hitrost je pr obeh (mogoče 5kb/s hiter še vedno ADSL - ampak tisti 5 se nikjer nepozna)
nabavi tist kar te cenje pride, pa če je tolar pa tolar.

chucki ::

Cable prek arnesa vleče od 50 do 64! Kjer je tudi bolkada! Tak da vleče do konca koliko lahka! S telekomom nočem met več opravka!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SasoS ::

nsignific:
My mistake...A pravzaprav pomeni Asymmetric. DSL fakju:
"Asymmetric Digital Subscriber Line (ADSL) is the most popular form of xDSL technology. The key to ADSL is that the upstream and downstream bandwidth is asymmetric, or uneven...Downstream speeds typically range from 768 Kb/s to 9 Mb/s Upstream speeds typicallyrange from 64Kb/s to 1.5Mb/s."
Nikjer ne piše da ne bi mogu laufat recimo 768/768 :D. Ampak če bereš naprej:
"SDSL - Symmetric Digital Subscriber Line (SDSL...The name has become more generic over time to refer to symmetric service at a variety of rates over a single loop."

Pravazprav ADSL pol res postane SDSL :D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

G[e]c ::

Zdej pa resno seratorji, ko pridejo k men napeljat ADSL dam vsakmu telekomovemu delavcu en pir pa se kufe skuham.
Ce je treba se tost naredim z eno besedno polizem jim rit sam da dobim ta kurcev adsl ker mi isdn ze posteno bedira.

[t502] ::

Jaz priporocam ADSL. Kabel ima eno zelo slabo lastnost...vec kot je uporabnikov v eni ulici/bloku pocasnejsi je ADSL pa je direktno napeljan do ISP-ja tak, da tega problema ni.

En je prej reko, da v mariboru ADSL gre max 25k. To NI res! vse kar sem si dol vleko je blo 50-64k z lahkoto.

[t502]

Simko ::

kabl!

priznam, velik vpliv pri moji izbiri je imel tudi telekur* .

chucki ::

kabel prek KKS rula! ADSL smrdi!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

[t502] ::

chucki ::: ce imas ti kabel prek KKS-ja ne pomeni, da vse drugo smrdi.

Vsak ima svoj okus :p

[t502]

chucki ::

kks je najbolji od VSEH!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rc-car ::

Najprej preizkusi stvar, potem pa pljuvaj po njej!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Soprano ::

Tudi jaz sem za kabel.

Ajd,
Soprano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534368 (3388) cbelica
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614499 (3678) marjanX
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548445 (8445) Skubi
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017525 (5726) Narcos Satanicos
»

Kdo ve kdaj bo SiOL ponudil kaj boljšega od ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
533910 (2575) BojlerTM

Več podobnih tem