» »

Kdo ve kdaj bo SiOL ponudil kaj boljšega od ADSL?

Kdo ve kdaj bo SiOL ponudil kaj boljšega od ADSL?

«
1
2

Matri[X] ::

Kdo ve kdaj bo SiOL ponudil kaj boljšega od ADSL, ker mi je pocasen, ker velik downloadam, pa tud server mi laufa, pa ADSL ne zmore (upload).

Tomi ::

Siol, si rekel. Ni šanse, ker sedaj še ADSL ni dobro na vrsti, kaj šele, da bi bilo za domače uporabnike kaj drugega. Umisli si najeto linijo.
metrodusa.blogspot.com

tedybear ::

NEO : Ne jamraj 65-70K in 15K je 5x več kot TELE-tvju!

Predator ::

uploada siol na adsl-ju ne bo nikol izboljšal ker bi blo to pluvanje v lastno skledo ( ker mu upade 50% najetih vodov potem ); poleg tega pa je tistih 9k za adsl ( 8k dsl + 800sit dražja telefonska naročnina zaradi isdn ) za slovenske razmere že pravi luksuz in siolu se ne bi finančno izšlo če dvigne hitrosti

tedybear ::

Zakaj ne ponudijo recimo

1024/256 za recimo nekje 12,000-13,000 SIT ?

Igor ::

zakaj bi ?
navadn uporabnik ne rabi tolk
jest mam na adslju na mesec okol 100 110 giga prometa kar mi cist zadostuje :)
uploada pa ne bojo visal ker to se njim ne splaca

Dalmatinc ::

men se zdi da je use skupi prepočas :'(

Sergio ::

dalmatinc: če si pa TOOOK bogi bogi, si pa naroč še en adsl, plačuj 16k mesečno pa mej 1024/256, ane... če ti je TOOOK počas.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tedybear ::

no ja sej tudi 512K ni slabo...saj leti do 70K...to je cca.4MB na minuto in 240MB na uro,kar je recimo na dan po 3GB ali pa tudi 5GB če lauga non-stop...torej 100GB na mesec niti ni slabo...hehhe...
Ampak upload je pa slab moral bi biti vsaj 256k.

Taras_Bulba ::

;( pa kaj pizda je narobe z vami, ki vam je vse prepočas. Če bi mel najet vod, bi blo najbrž isto.
"Umm...jst sm pa učeri deset DIVX-ov dolvleku pa sm rabu 3 ure stari!", "A res al kva stari ej, fak kok je to počas, ej kdaj bomo lako mel __________povezave..."

tedybear ::

Hja v primerjavi s tujino je prepočasi..poznam ljudi,ki imajo 10Mb/s in vlečejo tudi po 500KB/s + in več.....Ampak glede na moj TELE-TV kabel ne doesga niti 5KB/s !
GREM NA ADSL.

Binji ::

Ce mas solidnega ponudnika si nabavi kabel. Jst mam trenutno 768/768kb/s v kratkem dobim pa 1024/768>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mac ::

Za koliko denarja ?

cmocko ::

Bojda bo siol še letos predstavil nov paket ADSL z 1024/256 povezavo. Ne vem ne kdaj ne za klok dnarja.
Pripravlja pa se tudi SDSL (Simetric Digital Subscriber Line).
Bojda za naslednje leto...ampak to so samo govorice!

LP

chucki ::

ja adsl bo nal novo ponudbo za 13k sit na mesec!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

SmiLeY (SLO) ::

Binji: kerga ISPja mas to?
K jst sm prek Telemacha, ex-Sistel, pa mam 512/128 - LanCity. Sam to podnev tujina nikamor ne dela. Ful nelinearen prenos (Du Meter). So pa zdej te DOCSIS modemi na 1.0, pa ce gdo ve, a bo kej bol spilal to ?

.:kva nej recem:.
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

leonius ::

Kolko sem jaz nekaj bral glede Siolovega ADSLa, je baje cena dumpinška. Da bi za adsl mogla bit naročnina vsaj 13k. Baje je tistih 8k full premalo.

Bog ve kaj dela Telekom/SiOL. Sicer je to dobro za nas, ampak vseeno. Konkurence nebo:<<<

tedybear ::

no 13,000 SIT za 1024/256 sem pa TAKOJ ZA !!!!

SmiLeY (SLO) ::

kdaj bodo pa na kablu mozni taki prenosi ?

.:kaj nej recem:.
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

Binji ::

9.900 na mesec pr Studiu Proteus (Postojna):\
Se kr splaca
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tiger ::

Ah, fantje ste pozabili na omejitve ADSL-a? Namreč ADSL lahko dobi samo tisti, ki je največ ene 6 km oddaljen od centrale, ker prenos pada glede na razdaljo - in potem takem bi SiOL višji (boljši) prenos lahko ponudili samo tistim srečnežem, ki stanujejo zelo blizu centrale, ostali pa bi se bunili. SiOL potemtakem zelo verjetno večjih paketov ne bo ponudil, ampak bo raje podražil trenutnega, ker z 8k SIT na mesec ima SiOL samo izgubo (ker 3k mora dajat Telekomu, ostane mu samo 5k).

Sergio ::

Ja... Ker, se spomnim, ko je bilo o ADSLu samo govora, pred kakim letom in pol...

Tipi so rekli, da bo cena 8K Siolu ter 3k Telekomu - vsaj jaz sem tako razumel.

Osem jurjev je za to res dumpinško... Jaz sem zadovoljen :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

SmiLeY (SLO) ::

pazi tole; po posti sm dubu od SiOLa ponudbo da se lahk prklopm na ADSL. Pa grem na njihovo stran, upisem svoje podatke in dobim se eno posto da priklop ni mozen. Zakaj potem rajcajo ? ;(
Mam pa kabel, sm res nevm kaj mi je storiti k mi tolk pocas dela (Telemah ex-Sistel) :(
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

salesky ::

Jst mam preko kabla povezavo 1000/1000. Gre pa semizdi preko Soft-neta. za 9900sit na mesc.

Binji ::

salesky: s kje pa si
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Yurko ::

No, jest mam tut kabel pri Telemachu (ex Link) 384/128 za 8 kSit. Ampak vsaj dela noč in dan do konca. Vsaj osu tko kaže.

jRk0 ::

Mah ste smesni eni. Za 8k sit na mesec mate neprestano povezavo z netom do 512kbit/s pa se nekaj pizdite. Ste cudni. Jaz dam 5k sit za net, pa sem dosti manj ur na netu pa povezave mam 4kB/s. dajte malo pomislit kaj sploh mate in da mate sreco, da to sploh mate. (oz. da mate moznost sploh, ki je jaz nimam in sem zalosten:))
You fuck up once, you loose two teeth.

SmiLeY (SLO) ::

a ves kaj lahk jst recm "PREMAUUUU" :O
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

Gh0st ::

Joj srečneži k bi vi vedli kako ste lahk srečni ker mate ADSL al pa kabl. Pr nas dobimo šele septembra ADSL (pa še takrat po moje ne bo dost kesh manija), kabla pa sploh ni šans dobit (?).

Kle se moj telefonski kabl poti z 42.5 kbps povezave...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

JohnyB ::

Ma kaj bodo naredil ...sej že zdej ne morjo ponudt vsm ki želijo ADSL priklopa, pol bodo pa kao še hitrejše povezave naredil!!!

Pa kaj še, sej še to kr majo narejen ne dela dobr( mam kabl, frend pa ADSL)!

Pa čim bliži centrale morš bit pa....ma kaj se grejo če si 100KM oddaljen ima da dela tko k se hvaljo v reklamah!
Apple iMac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohnyB ()

chucki ::

kablski internet pa lahka gre okol sveta pa do mene!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Freak ::

Pri ADSL-ju ti vsaj ni treba skrbet, da bo tvoja povezava 3 kb/s tako kot pri kablu. Na srečo sem to pravočasno zvedel in se namesto za kabel odločil ADSL! :)

OldSkul ::

Jaz tud životarim z ISDN in bi bil neskončno vesel če bi dubu ADSL sam kaj ko ga v mojem kraju ( Ivančna Gorica) še dolgo ne bo, pa tudi kabla se ne da dobit.!
Zato vas ne razumem?!:\

globoko grlo ::

noja, tkole bom reku, včasih je adsl res prepočasn, k ti pač na full laufa pa bi lahko še bolje bilo, ampak to se pr men ne zgodi prav dostikrat, tko da je teh 512 čist kul, jasno se pa nebi branu kj hitrejšega, ampak zaenkrat je zlo kul

SmiLeY (SLO) ::

Mene pa mot to, da enkrat dela uredu, enkrat pa ne, ce bi skoz konstantno blo 512/128, bi blo ql. Tko kt ce bi u trgovini kupu mlek, pa bi biu enkrat pokvarjen, enkrat pa uredu ... A'ne? ;(
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

Dalmatinc ::

mene mot če 3CD-je kakega filma dol vlečeš da ni speed kakih 150 kb's.
Ah, dial-up uzerji, tega ne morte razumet k nimate tega in sploh ne pomislite da bi šli 2Gb dowloudat....:8)

Pu en stran - svaka čast SiOL-u
Po drug stran - kva ste tolk počasni ;)

K bi usaj slovenijo na 1Mbit/s dal :O

SmiLeY (SLO) ::

1Mb je premauuuuu !!!!! >:D
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

Gh0st ::

Heh.
Nej dajo optični kabl po celi sloveniji pa je!

Na živce mi greste tisti k se kle neki pritožujete čez ADSL.
Jest mam kle dial-up pa za vsak fajl, ki ga hočem DL-jat molim, da ni prevelik. So recimo fajli k jih resnično rabim pa jih ne morem potegnit dol. Recimo Service Pack za Windows 2000. Kakšn patch za igro, novi driverji, kakšen zanimiv program...vse je tma okoli 20 MB, to pa je far too mach zame. Predstavljate si lahko u kakšnem omejenem svetu živim...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

SmiLeY (SLO) ::

ce tole berejo na Telekomu/SiOLu, se samo smejijo in si manejo roke ... ;((
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

chucki ::

lol kabl je zakon!!!!! ADSL pa nateg!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Tomi ::

To mi pa res gre na živce, da se vsi, ki ste 24/7 na internetu, bunite.
Sicer pa, mene nič ne moti, da sem pa internetu doma, pa tudi v Ljubljani na ISDN liniji, samo je pa res, da sem pa sedaj na 10 Mbit liniji na faksu, in da ni noben problem 10 GB download, pač pustim zvečer, ko grem domov.
metrodusa.blogspot.com

matter ::

Mene pa tole zanima:

Pred kakim 2 mesecema sem klicu na siol zarad adslja, pol so me 3x preusmeril pa dajal druge cifre, whatever. Pa so rekl da bo na moji lokaciji adsl možen Aprila/Maja. Zdej kolk so te napovedi točne? MA kdo izkušnje kolk mem sekajo. Men je že dost da dobim da je možno pa tut če se pol še kaj zavleče kak mesec. Sam da se premikaaaaaa!
Sicer pa dialup sux big time.

McHregec ::

T3 v vsako slovensko vas.:D
Destroyer Of The Worlds.

cahahopie ::

Totalni šajz vam povem je že počas vse skupaj!
Sem klicu na 080 8000 pa so mi rekl, da bo centrala v prvi polovici leta... torej do konca junija. Pol pa vprašam na forumu od SiOLa pa mi moderator, ki se je pozanimu reku, da bo šele septembra/oktobra...
Sami nategovalci!!
Zelo silno bi rad postavu svoj server pa v mojem kraju ni šans. Torej..okolica Celja. Tam Elektro Turnšek, ki ma čez kablsko... nateguje cel Celje že več kot pet let, da bo omogoču kabl-net... pa nč...
Pa čujem tud, da je ADSL en kurac za postavitev serverja.... torej je vse skup en šmorn.
Rešitev vidim le v gostovanju (JAO!!).:D

SmiLeY (SLO) ::

zakaj se ne da na ADSL nastimat serverja ?
kaj pa redirection (dyn2go naprimer?)
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

Freak ::

Pr ADSL-ju ti vsaj ni treba skrbet, da po bitrate 3 kb/s kot pri kablu!:\

cahahopie ::

Ma ne to....
Mislu sem....da je konekcija per ADSL ful v krucu za met server. Lepo grobo povedano. Pa ne mislim met jz serverja za nek.. homepejđ...ampak en portal z veliko obiska, pa grafike, itd...

matter ::

cahahopie: Lahko maš server. Poglej stran Icevulcano ko ma na ADSL server. Pa ma kr neki skript pa vse dobr dela. Je pa pri večih uporabnikih treba met "pravi server." Za začetek pa ADSL, ko pa narastejo uporabniki pa menej.

AlBundy ::

A mi lahko kdo pove, kako mu je uspelo skriti domeno oz. da je naslov tak, kot da je res "pravi streznik". Pri dns2go vidis tisto trapasto in nerazumljivo domeno :8) .

cahahopie ::

matter: Pa veš slučajn... odaljenost njihovega strežnika od centrale in na sploh povprečno konekcijo? Ker... mene to malo skbi glede na to v kakšnih rovtah sem. :D
Ehh..pretiravam.:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548565 (8565) Skubi
»

Osem megabitov na sekundo!

Oddelek: Novice / Ostale najave
232186 (2186) CaqKa
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707983 (6289) DeLonghi
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379509 (6568) AlienRex
»

1024/ 256kb = cca 12K

Oddelek: Omrežja in internet
351945 (940) pivmik

Več podobnih tem