» »

frejmi ali tabele?

frejmi ali tabele?

cahahopie ::

To je takšno hipotetsko vprašanje.
Jaz, ki sem že zbildo prenekateri webpejđ (nekaj jih je pristalo na netu nakatere pa v košu).
Kot prvi pejđ je bil en piratski, ki je bil pravi lame-pejđ (gif-atack). Nato je sledila njegova renovacija in nardil sem ga z frame-i. Nato je sledila tretja renovacija in uporabo sem tabele. Nato je ves ta "biznis" padu v vodo še posebej po tistem "Piratje s CDji spustili zastave" članku v enem od cajhngov. Nato sem nardil en klanski pejđ za AOE2 ... kjer je bil mix frejmi - tabele... zdaj pa že precej ...precej časa delam na enem pejđu (že 3x sem zamenju temo) .... no heh.. to je bla moja zgodovina web-ustvarjanja. Delam vsekakor s tabelami in uporabljam php+mysql navezo...

No... zdaj pa me zanima v čem je razlika in zakaj nekateri stavjo na tabele in spet drugi zagovrajajo tabele?
Jaz mislim, frejmi so praktični... npr. nardiš pejđ z kazalom in konec. A so precej glupi pri ustvarjanju kakšnih posebnih efektov pri katerih moraš razrezat sliko na več delov (npr ko logo bohoti čez kazalo in zgornjo tabelo). No še je več razlik...
povejte...

Tr0n ::

Frejmi so out, iz mode. Tako kot fickoti pa pejeki ;).

totimato ::

Ne samo da so out, je tudi razlika pri nalaganju strani. V sourcu strani, ki so izdelane s takšnimi ali drugačnimi programi ali polne raznih skript, je vsak frejm poln tega in se enaintaiste stvari večkrat nalagajo.

Moje izkušnje so, da frejmi upočasnijo nalaganje in otežijo design strani.

lp

SubOrbit ::

in sploh... ce uporabljas PHP, potem ne rabis frejmov... Meni samo includas (al kaj ze... poglej si funkcije request, virtual, include, pa bos vidu, katero hoces... so pa mensezdi zelo podobne) notr, pa je...

Em... se je kdo srecal s tistimi tipkovnicami, ki jih ustekas na telefon pa na TV, pa lahko surfas... no... jest sm eno vidu, kao zadnji krik mode in oh in sploh, pa NE PODPIRA frejmov...

hehe... frejmi :D

cahahopie ::

Da, če programiraš stran je res ena bedarija uporaba frejmov. Nasploh pa je zelo bedasto to, ko se ti npr glavni frejm in zgornji frejm naložjo, kazalo pa se ti ne.. haloo?
Glede tega kaj je IN in kaj OUT pa nism vedel.
Dokaj o.k. stvar se mi zdi vsaj uporaba dveh frejmov.
Zgornji kjer je logo in npr. še kakšna povezava ali možnost prijave na stran, ter glavni s vsebino in kazalom.
Najboljša možnost pa se mi zdi, da so res tabele... da se ti zloada vse v enem kompletu...

Elemen_T ::

Jest osebno ne uporabljam frejmov. Imam raje include 8-)

Ampak vseeno nimam popolnoma nič proti okvirjem...namreč velikokrat pridejo zelo prav. In z njimi lahko marsikatero stvar izpeljemo bolje kot z raznimi include skriptami...

lp

rc-car ::

Tabele rulz!!
Frejmi so bolj bedni, kot ne. Uporabni so samo pri kakih predstavitvenih home-pagih kakih manjsih podjetij.. Nikakr pa niso primerni za web portale in dinamicne HTML strani..

Kar je ze cahahopie napisal v 1. postu: No... zdaj pa me zanima v čem je razlika in zakaj nekateri stavjo na tabele in spet drugi zagovrajajo tabele?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

MasterBlaster ::

Fraimi ni so dobri zaradi problemov pri različnih resolucijah. Če npr. ne disablas scrolerja, se ti ta pojavi na sredi strani in ti pokvari design. Če pa ga disablas, pa dela framea ne vidis.

Pri tabelah pa je cela stran kot celota, ki jo nič ne more "razturati".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frejmi v HTML-ju so zastareli, kako deluje alternativa?

Oddelek: Izdelava spletišč
101454 (1146) rokpok
»

Front Page 2000-velikost okna

Oddelek: Izdelava spletišč
131019 (899) Tody
»

Spletni Patenti: okvirji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
71999 (1999) darh
»

Spletna stran - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
111314 (1095) matic
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514739 (4080) govno

Več podobnih tem