» »

T-2 Gateway Router - Smart.Node 4552

T-2 Gateway Router - Smart.Node 4552

3kass ::

Ojla...
Jaz bi vas prosu,če bi mi lahko kdo malo razložu,kako naj konfiguriram tale router.
Poskušu sm vse možno (zgleda, da napačno)

Vse lepo sem preklopil iz vood residental gateway v wan v smartnode
nato pa povezal rač. z smartnodom. Sam nikakor da konfguriram Ip in gateway....
V priročniku piše da ko preklopim v brskalnik napišem samo smart.node in sem pol v routeru,kjer ga konfiguriram, sam kaj ku se meni to ne zgodi...

še enkrt prosm če bi mi lahko kdo tu mal bolj razložu,pa hvala:\
:)

Dark Angel ::

Tvojega routerja niti približno ne poznam. Lahko ti pa povem kako naj bi bilo:

- iz telefonske vtičnice kabl v modem
- modem povečeš v switch od T2 (v modemu vtakneš v LAN, v switch pa v port A (ali 1))
- v router vtakneš v WAN in na drugi strani v port B (ali 2) v switch
- router pa tvoj računalnik še povežeš med sabo (v router v 1 in v tvojmu računalniku v mrežno kartico)

NIKJER ne smeš imeti crossover kabla... povsod navadni UTP kabli.

Sedaj pa poglej v manual od tvojega routerja kakšen ima default IP (običajno je 192.168.1.1 ali pa 192.168.0.1). Ta IP vpiši v IE ali Firefox. In sedaj bi se ti morala odpreti stran od routerja. Sedaj pa nastaviš v routerju da dobi IP od DHCP in bi moral biti na netu. Priporočam ti pa, da posvetiš vsaj še kakšne pol urce in skonfiguriraš router tako kot se spodobi (wlan enkripcija, itd...)

Zgodovina sprememb…

3kass ::

dark angel
najprej bi si ti zahvalu za tvoj čas,sam tu ni pomagalo:)hehe,v enem poskusu sem delno dobil povezavo in to se, z cross-over cablom preklopil iz VRG292 v router,sam zdej mi več noče ratat...>:D
Peace Up Straight to the top!

3kass ::

No,prosil bi, če ima kdo tole opremo od T-2 ,da mi posreduje ,ali pa nariše kako ima priklopleno:)

SVL MODEM (SVL 100D-LR)
VRG 292 (VOOD Residental Gateway)
SmartNode 4552 (Voip Gateway Router)
Amino

Preklopil bi pa 2 računalnika.
Nato,pa če se bo dalo,bi probal si še preklopit,da bi lahko gledal TV na 1 računalniku.Drugi ni potreben.
Še enkrat hvala,vsem ki bi pomagali.:)

vodnar13 ::

Za priklop je tako, kot je že bilo napisano. Problem imaš verjetno z nastavitvijo povezave v vsakem računalniku in sicer:

Računalniki morajo imeti nastavitve ip 192. 168. 1. 2 vsak nadaljnji pa 192. 168. 1. 3 itd (spreminja se samo zadnja). Subnet mask je pri vseh enaka: 255. 255. 255. 0. Obvezno pa je potrebno pri vseh vpisati defult gateway in sicer od ruutarja - ponavadi je 192. 168. 1. 1. Potem bi moralo vse delati.

Za tv preko računalnika pa moraš imeti dve mrežni kartici ali internet brezžično, tv pa preko mrežne kartice - zadnji trije priključki na voodu so za tv stb-je in en utb potegneš na mrežno na računalnik in lahko gledaš tv preko računalnika s programomo vcl (če ni routerja pa tako nastaviš vse na auto).
Lahko narediš tudi tako, da en tv izhod iz vooda potegneš na poseben switch in ga tako razdeliš na dva (eden za stb drugi na mrežno kartico na računalniku.

by moderator
Drugič bom tak post brisal!!

Slo-tech. Com/ostalo/pravila/ pravila:
6. Člen

1. Prepovedana je pretirana uporaba velikih črk (kričanje). Pretirana uporaba pomeni več kot 10% velikih črk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814673 (13262) styled
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291979 (1570) s6c-gEL
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483126847 (51047) Looooooka
»

T-2 : Nekdo mi vdira v mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
216301 (2968) AtaStrudl
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384849 (4368) SasoS

Več podobnih tem