» »

Nasvet - Študentsko delo in davčna napoved

Nasvet - Študentsko delo in davčna napoved

sketch ::

Hoj!

Vem, da sem verjetno malo len in da bi to lahko izvedel drugje, ampak mislim, da bi lahko od tega imel še kdo koristi.

Sem študent in letos nisem prekoračil denarnega limita za štud. delo. Ali moram oddati davčno napoved? Ali nisem še vedno obravnavan kot družinski član staršev?

lp
s.
Adapt and overcome.

MaCoFaCo ::

Ni ti nujno oddati, vendar če so ti trgali akontacijo dohodnine, jo boš dobil nazaj, tako da je boljše zate če jo oddaš.

sketch ::

no, trgali mi niso nič, ker sem dokaj pod mejo za akontacijo, tako da... se mi očitno s tem ne bo treba še letos ukvarjati.

Hvala za odgovor!

lp
s.
Adapt and overcome.

SkIDiver ::

Če ti niso čisto nič odtrgali potem ti ni treba oddat. Če so ti odtrgal pa ne boš oddal potem bo denar ostal njim. Če pa oddaš boš dobil tist kar so ti odtrgal nazaj.

Boeing ::

Če si šel za leto 2005 čez cca 560 jurjev, moraš napoved OBVEZNO oddati, ali pa jo oddaš na poziv davčne + šenkaš 50 jurjev. Sicer ti to piše tudi na obvestilu, ki si ga dobil domov od študenta. Nisi prebral ? Jah, lucky you, da si vprašal še pravi čas :)

Na edavki.durs.si imaš lepo pregledno narejen online kalkulator oz. obrazec za oddajo dohodnine. Tja nakucaj vse cifre in si napravi informativni izračun, pa boš takoj vedel pri čem si.

Če si star 18-26 let in se šolaš redno, si vzdrževan član. Če se šolaš izredno tudi, pravtako če si na podiplomcu, a največ 3 leta od vpisa na podiplomca.


Vse piše na netu...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tody ::

Em.. kako pa prek neta oddaš recimor račun za šolanje ali pa zdravila ?

Cokolesnik ::

V obrazcu dohodnine (tudi elektronske) ne prilagamo dokazil, ki zmanjšujejo našo davčno osnovo (razen če to izrecno piše v navodilih). Mislim, da jih je potrebno hraniti doma vsaj 5 let, ker jo lahko dacarji zahtevajo, če prav tvoja dohodnina pride v eno izmed srečnih dobitinic preverjanja realnosti navedenih podatkov v dohodninski napovedi.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

TylerDurden ::

A mogoče kdo ve, če obstaja rešitev za sledeči problem. Dohodki preko študenta mi znašajo 1.201.000 sit, ker je bila ena firma radodarna in mi je nakazala 5 jurjev preveč. Kako bi se tega jurja znebil? Zavrnem račun na študentu ali kaj podobnega.
Let\'s make some soap ...

Boeing ::

Zdej je že kar je.
- uveljavljaš olajšavo cca 600 jurjev, a potem te ne morejo uveljavljati starši
- plačaš 17% od tega 1.2mio.

Doma si malo preračunajte, kaj se vam bolj splača, komu izmed staršev se bolj splača uveljaviti olajšavo zate.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SasoS ::

2 vprašanji...ker so dacarji (ali pa tisti na študentu) "pozabili" da sem imel lani status, so mi svetovali naj dam kot prilogo potrdilo o vpisu. Kako narediš to elektronsko? Ali moraš printat pa pošiljat z navadno pošto? :D
In drugo...kaj je z dividendami? Nekaj sem dobil dividend od katerih so mi avtomatično odbili akontacijo. Gre to v Dividende, za katere velja zmanjšanje davčne osnove ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

krneki ::

TylerDurden:

Umm...če nisi vzdrževan član in imaš status študenta, potem velja zate olajšava 1.200.000 sit, tako da plačaš 16% od 1.000 sit.


SasoS:

Moral bi dobiti na koncu leta oziroma na začetku tega leta en pildek od vsake delniške družbe, koliko je tvoj dohodek od divident, akontacija in kam vpišeš dohodek od dividend - zelo verjetno pod 4401.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448865 (1579) Kanban
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195513 (4758) harmony
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011156 (8327) kekz
»

Spet zajebavanje študentskih servisov

Oddelek: Loža
452929 (2025) Nejc Pintar
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015585 (11308) gGiF

Več podobnih tem