» »

Kam pošilja virus podatke?

Kam pošilja virus podatke?

Stajerc ::

Torej nimam nobenega antivirusnega trenutno na računalniku in nobenega požarnega zidu. Od win xp imam vse izklopljeno.

Včeraj sem dobil na računalnik en virus katerega moteči del (teženje iz traya in podobno) sem odstranil sedaj pa preden namestim protivirsuni bi rad ugotovil sledeče.

Vedno ko se povežem v internet mi ta virus lepo poskenira sistem in predvidevam pošlje podatke na kak server kjer jih zbira. Me niti ne moti tako ampak zanima me pa tko s firbca samo kam to pošlje.

Kako bi to ugotovil?

Obstaja kak programček, kateri ga nebo umejil bo pa mi izpisalo kam gre? IP? Ker če je prezahtevno to se mi ne da sam bi pa blo tko zanimivo videt mi kam to gre oziroma kam pošilja.
Have a nice day.

shadow7 ::

netstat -b

Stajerc ::

Očitno sem virusu stopil na žulj ker ko zaženem netstat -b in se povežem v internet mi ga začne pomoje virus ugašat. (netstat) Kak bi se temu izognil?

Kak bi nastavil da bi neststat -b dela log? Ker z command prompta ne znam kopirat podatkov ki mi jih izpiše.
Have a nice day.

Vesoljc ::

namesti si kak smart fw, ki te zna vprasat ce hoces dovolit povezavo ali ne (ti tudi pove kam hoce).
recimo kerio personalkerio personal
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130108 (19595) Qushaak
»

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
372685 (2127) @nny
»

Symantec bo ukinil brezplačni Sygate požarni zid

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
333945 (2965) Urus
»

ADSL modri paket in 2 PCja

Oddelek: Omrežja in internet
81175 (845) microera

Firewall

Oddelek: Programska oprema
151171 (958) Packač

Več podobnih tem