» »

Firewall

Firewall

MasterD ::

Lep pozdrav!

Zanima me, kateri software-ski firewall bi bil primeren za domačega uporabnika kot sem jaz in bi bil po možnosti zastonj.. Svetovali so mi Kerio, kap pa pravite vi???
  • zaklenil: Predator ()

[Michael] ::

Zone Alarm?

sash ::

sygate personal
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Ashrack ::

ZA odsvetujem ker je prevec pozresen. Meni po 3neh delovanja zasede 50MB RAMa in okrog 30% CPU sredstev.

Z SYGATE sem mel tudi hude bleme z CPU poraboo... Najbolj se mi obnese KERIO 2.1.5 ki mi po 3dneh porabi skoraj 4MB RAMa in okrog 1%CPUja.. Ampak ni pa ravno N00B prijazen...


edit: Odvisno s5 kolk je tvoja masina obremenjena. Jaz laufam streznik z MULO in TORRENTI 24/7 in se internet gateway. In mi je se vsak FIREWALL po 3dneh porabil prevec resourcov.. razn KERIO 2.1.5! Novejse verzije se nism probal. Ampak kot pravjo:

IF IT AINT BROKEN,DON'T FIX IT
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

MasterD ::

trenutno uporabljam Norton personal firewall 2004 pa se mi zdi, da je kar solidno narejen.. kerio mi je za vsako stvar tezil z vprasanji in enkrat se mi to ni vec dalo.. verjetno sem sam kaj zamesal pri nastavitvah. Trenutno imam trial verzijo programa in se bom potednu dni odlocil naprej kako in kaj (kaj se sploh splaca kupiti)!

Ashrack ::

MASTER_D
Na zacetku zna bit KERIO zlo nadlezen sam k se ga naucis dela pa BP.Ravno zto sm ga ze 2X ven fuknu in nazaj ZA PRO nalozu(ki pozre veliko prevec resourcev). Sam pol mi je blo pa dost in sem se ga naucu in vse postimu zj ga pa ne zbrisem vec ven za NIC!!!
....

MasterD ::

A pol se da kje nastavit, da bi ne prikazoval ob vsakem novem zagonu kakega programa tistega okna, kjer te sprasuje (pac nekaj v zvezi z varnostjo)?

AngelOfDeath ::

Če prav razumem bi ti rad mel Firewall ki bi vsakemu programu dovolil dostop do interneta ? Mislim da se da to tudi nastavit :)

Mislim pa da moraš pri vseh Požarnih zidovih enkrat nastavit neka pravila keri program lahki ima dostop itd...

MasterD ::

Narobe smo se razumeli...stvar je taka, da tudi ko sem pognal nek setup program me je program spraseval po pravicah za ta program. Seveda je prav, da blokiram programe, ki imajo kakrsne koli povezavo z internetom!

Ashrack ::

MASTERD
To ti vsak dobr firewall najeda..Razn c v FIREWAL izklopis funkcinjo PREVERJANJA APLIKACIJ. Vem da ZA PRO to ima¨!!!

Pa verjetno ti Norton personal firewall 2004 zto tega ne izisuje ker ti ne preverja PROGRAMOv..

ps.Predstavljaj si da imas nek virus ki hoce it v svet prek porta 348! KErio te bo opozoril da dolocena aplikacije prosi za dostop to dolocenega porta in ti to lahko odobris ali pa zavrnes. Ce mas pa preverjanje PROGRAMov izklopln te pa sploh ne bo vprasal ampak bo to spregledal in VIRUS bo sel BP preko porta 348 ven!!!

*Just my HUMBLE oppinion*
....

BigWhale ::

> ZA odsvetujem ker je prevec pozresen. Meni po 3neh
> delovanja zasede 50MB RAMa in okrog 30% CPU sredstev.

Teee heee heee..


Sorry, nisem si mogel pomagat... ;>

MasterD ::

Big Daddy..Hvala za informacije in seveda..prav imas!!!! Uposteval bom tvoj nasvet in bom uporabil Kerio firewall..zanima me, katera opcija pride v postev meni..je mogoce kaksna free in ce je ta free cist OK za uporabo za nekega uporabnika (kot sem jaz)!!

Hvala vam vsem za nasvete..resnicno ste mi pomagali!

Predator ::

Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Ashrack ::

In zakaj bi mogli tam nadeljevati? A d bo ta topic gratu tok obsiren kot je ta o EMULi:
[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

K se itaq nubenmu ne da cz vseh 50listov cez it in bo raj vprasu nov vprasanje..
....

MasterD ::

Sam beseda se o mojem OS..kerio personal f-wall ne pride v postev, saj se na win2003 ne da nalozit, tk da sem u riti kaj???

Packač ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130120 (19607) Qushaak
»

ANTI programi

Oddelek: Programska oprema
61111 (1048) largie
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292076 (1544) Jst

Najboljsi Personal Firewall

Oddelek: Omrežja in internet
91535 (1141) Predator
»

kateri firewall?

Oddelek: Programska oprema
231590 (1307) freserovski

Več podobnih tem