» »

Kako poteka preverjanje licenc?

Kako poteka preverjanje licenc?

Microsoft ::

Stanujem na naslovu A, server je na naslovu B. Jst sem lastnik serverja, internet je "vzet" na osebo, ki stanuje na naslovu B.

Inspekcija hoce precekirat, ce mam vse licence. Kam se bodo obrnili? Ali bodo fizicno pogledali server? Ali lahko prostor, v katerem je server, se dodatno pregledajo, "ker so ze glih tam"? Ali zadostuje, da jim jaz pokazem licence, ali jim je potrebno omogocit pregled vsebine diska? Itn.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Šimpanz ::

V našem podjetju je il enkrat inšpektor. Šel je od računalnika do računalnika in se pri vsakem zapisal katero verzija operacijskega sistema ima, ter ali ima naložen Office in katere verzije je. Ko je vse opravil je hotel videti odgovarjajoče licence.

CWIZO ::

A preverjajo samo Microsoftov software al kako?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

Ce gre za podjetje, ki ni ISP se najbrz steje vsak racunalnik, ki je na lokaciji.

Se pravi, ce je v pisarni pet racunalnikov se popise pet racunalnikov, ce so trije od sosedovega Pepca, boh pomagaj. Se smatra, da so racunalniki od doticnega podjetja.

As in:

"Tehle 20 kil kokaina ni mojega, men se zdi, da je od soseda..."

To ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Microsoft ::

Slo bi za stanovanje, v katerem je fizicna oseba (al kako se ze to imenuje). Nobenega podjetja ali ISPja.

Aja, pa se ena me zanima. Je mozno na enem mestu imeti recimo po vec "internetov"? Se pravi, da imas ADSL od SiOLa, potem pa se VDSL od T-2? Ali, pa da bi imel dve razlicni in loceni vrsti VDSLja od T-2ja na eni lokaciji (ta lokacija pa je v tem primeru podjetje).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Šimpanz ::

Ko so bili inšpektorji pri nas so pregledovali samo računalnike, ki o bili od firme. Kolega je imel na svojem računalniku cel kup nelegalnih grafičnih programov pa je samo reku da je to njegov osebni računalnik in ga inšpektor ni nič pregledal.

Brane2 ::


Se pravi, ce je v pisarni pet racunalnikov se popise pet racunalnikov, ce so trije od sosedovega Pepca, boh pomagaj. Se smatra, da so racunalniki od doticnega podjetja.


Ne verjamem. IMHo ti nič ne morejo, če mašine niso tvoje. Lahko pa seveda dajo iz gat pravega lastnika, tebe pa povprašajo po papirjih, ki bi pojasnjevali, kaj njegove mašine počnejo pri tebi. Ine te seveda sesujejo, če jih nimaš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

poweroff ::

Kako pa izgleda to preverjanje? A preverijo samo Windows licence, ali pogledajo še za kakšen drug software? Kaj pa če imaš Linux? A pogledajo tudi če se tam gor nahaja kakšen licenčen program?

V bistvu me zanima ali pregledajo vse, ali so "biased" in pregledajo samo če si okradel par velikih korporacij...?
sudo poweroff

zee ::

@Matthai: IMHO velja ta zadnje

Linux je pa itak free as in beer :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

BigWhale ::

Brane,

Kaj pa vem, tako se je zgodilo ob eni inspekciji. Popisali so vse kar je bilo tam, kako so se potem zmenili glede tistih racunalnikov, ki niso bili od firme ne vem. Samo popisali so vse.

Šimpanz ::

Kot rečeno so pri nas pred dobrim letom pregledali samo Microsoftove programe (Windows in Office). Preverjanje je izgledalo tako da je model pogledal lastnosti na datoteki Moj računalnik za winse, ter vizitko na Wordu. Tako je dobil verzijo teh dveh programov. Na koncu pregleda (po treh urah) je hotel videti licence. Aja pa še račune za licence smo morali pokazati (programi morajo biti pokniženi med osnovna sredstva podjetja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft zahteva popis programske opreme (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
17333175 (18242) Mavrik
»

Inšpekcija: podatki na mreži, prenosni mediji, kriptirani podatki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5313218 (11235) noraguta
»

Tržni inšpektor in licence za "zastonjske" programe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12342899 (30393) St235
»

Backup sistema in podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61202 (1118) sash
»

Inšpekcija !

Oddelek: Loža
262663 (1825) Justy

Več podobnih tem