» »

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

jamabama007 ::

Imam kar nekaj škodljivih datotek in virusov .

Kje naj downloadam program , ki ti brezplačno odstrani viruse in to .

Malajlo ::

malwarebyte, štartan v safe modeu.

jamabama007 ::

hvala

kje si ga pa dol potegneš (na kateri strani) ?

Zgodovina sprememb…

AndreAS ::

jamabama007 ::

thanks !

jan01 ::

Za prvo raje kasperskyev avptool

jamabama007 ::

a odstrani tut trojance ?

solatko ::

Prenesi važne podatke na drug medij in naredi nov čisti instal. Virusov ti noben (tudi profesionalen) program ne odstrani popolnoma (moraš precej ročno brisat), kar pa vzame vsaj tri do pet krat toliko časa, kot nov instal.

jan01 ::

avptool je samostonja različica kasperksyevega antivirusa(vsebuje program s dnevnimi definicijami vred...

Malajlo ::

hvala

kje si ga pa dol potegneš (na kateri strani) ?

Kako lahko fašete viruse, če Googla ne poznate? Če ne poznaš Googla, potem tudi interneta ne uporabljaš. Vsaj tako se mi zdi...

zlato ::

hvala

kje si ga pa dol potegneš (na kateri strani) ?

Kako lahko fašete viruse, če Googla ne poznate? Če ne poznaš Googla, potem tudi interneta ne uporabljaš. Vsaj tako se mi zdi...

Žleht ampak realen,:))

ss1234 ::

Hm...no jaz sem imel do zdaj sam en tak virus pa sem ga lepo ročno zbrisal. Samo je bil pa tolk hud da se še v safe mode ni hotel zbrisat, sem mogel it v safe mode with command prompt. Drugače pa nisem niti malo občutljiv in bi na tvojmu mestu še enkat čez inštaleral operacijski sistem.

mnlh ::

Jaz bi zbrisal celotno sistemsko particijo in naložil backup.
To bi trajalo max 5 minut in 100% bi se znebil vsega nezaželjenega.

Še kdo tako prakticira ali uporablja še boljši način v takih primerih?

solatko ::

gsekor - backup moraš najprej naredit, da ga lahko potem nalagaš. Povej mi kateri program uporabljaš, da ti ga naloži v 5-ih minutah, saj meni Acronis nalaga cca 15minut 60GB veliko particijo. Drugače pa tako delam že skoraj 10let, ker se raznih svinjarij dejansko ne splača čistit, saj vzame mnogo več časa, pa še čisto ni nikoli.

ABX ::

AVG, Avira, Avast, ... za odstranit zlobno kodo.

Hijackthis za odstranit bloatware.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

333333 ::

Spiritual

solatko ::

ABX - To kar si naštel, te delno obrani pred zlobno kodo, ko jo enkrat fašeš, so ta orodja približno tako, kot, da bi hotel s kamilicami zdravit pljučnico. Nobenega zagrizenga trojanca ti te programi ne odstranijo. Obstojajo posebna orodja za vsak virus posebej in to vzame toliko časa, da se to početje ne splača.

ABX ::

ABX - To kar si naštel, te delno obrani pred zlobno kodo, ko jo enkrat fašeš, so ta orodja približno tako, kot, da bi hotel s kamilicami zdravit pljučnico. Nobenega zagrizenga trojanca ti te programi ne odstranijo. Obstojajo posebna orodja za vsak virus posebej in to vzame toliko časa, da se to početje ne splača.


S temi orodji jaz popucam vse. Ponavadi sem najhitrejši in pošiljajo ta dela meni če so lastniki pc-ja delikatne osebe.

Ponavadi še preverim z task manager in netstat -b.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

celebro ::

Če dobiš rootkit, ti lahko task manager in netstat sporočata "vse čisto", pa imaš na računalniku lahko še vedno več nesnage kot povprečen javni WC.

Ko si enkrat okužen NIKOLI ne moreš bit 100% prepričan, da si vse počistil.

ABX ::

Če dobiš rootkit, ti lahko task manager in netstat sporočata "vse čisto", pa imaš na računalniku lahko še vedno več nesnage kot povprečen javni WC.

Ko si enkrat okužen NIKOLI ne moreš bit 100% prepričan, da si vse počistil.


Kaj hočeš povedat, da je potrebno vse pobrisat vsakič ko si okužen?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

celebro ::

Vse kar sem hotel povedati, je to, da po okužbi ne moreš bit prepričan, da si vse počistil (kot si trdil ti s stavkom "S temi orodji jaz popucam vse").

Kaj storiti glede tega je pa od tebe odvisno. Navadnemu uporabniku običajno niti ni važno, da obstaja neka majhna verjetnost, da je okužen. V bodoče se bo to verjetno spremenilo, če se bo to konkretno razširilo za npr. krajo kreditnih kartic. Če pa bodo na računalniku shranjeni top secret podatki, od katerih so odvisne velike korporacije ali celo življenja, potem si pa s "čiščenjem" koplješ svoj grob. Pri tvojih "delikatnih osebah" bi se jaz že konkretno zamislil nad seboj.

ABX ::

Delikatnim osebam noben noče tikat pc-je, zato pridejo do mene, ker mi najbolj zaupajo.

100% pa itak ne moreš bit, popucaš, obvestiš o potencialni težavi in oni se odločijo kako bom šel naprej. Vendar noben se ne odloči za format.

Imaš pa tudi hude viruse ki jih ne vidiš, opaziš samo sledove, potem koristim še dodatna orodja za pucat, vendar je veliko čaranja in prilagajanja na vsako situacijo posebej.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mnlh ::

Solatko - ja, najprej naredim backup seveda in ga shranim na drugo particijo (in tudi na DVD).
Men dela Acronis 2 minuti oz manj, ker imam sistem na svoji particiji, vse ostalo na drugi particiji. Sistem mi nikoli ne zasede več kot 10GB (odvisno od instaliranih programov, ki so na sistemski particiji).

Kot sem rekel, jaz imam vedno ločen operacijski sistem od vseh ostalih občutljivih kot neobčutljivih podatkov, zato ne potrebujem nikakršnih fenci orodij za pucanje.
Imam en preprost antivirusni program, vendar to ne jemljem resno. Ga tudi ne potrebujem vbistvu, ker sploh virusa ne dobim. Nisem imel virusa odkar pomnim, ker ne delam neumnosti na netu.

Lahko mi okužite ves software, pa ga postavim nazaj v nekaj minutah.
Ko jaz pucam, pucam na ziher - format. V to verjamem 100%. Hitro in brezplačno ;)

solatko ::

gsekor - Zanimalo me je predvsem, če so izdelali kakšno hitrejše orodje, pa vidim da delaš z istim, vendar imaš verjetno XP-je, saj meni vista ne naredi manj kot 10GB, ravno tako imam samo sistem in vse programe, ki jih instaliram na C, ostalo pač po potrebi. Pri Visti ali W7 je restor dolg cca 15 min.
To je za enkrat najboljši način zaščite pred vsem mogočim, sem pa opazil, da je Visto in W7 dosti težje okužit, kot XP-je, za enkrat mi viste še ni bilo potrebno obnavljat (cca 1 leto).
ABX - Orodja, ki si jih naštel, ne počistijo skoraj nič, samo delno nevtralizirajo. Večino trdovratnih zadev, moraš po navodilih za vsak virus posebej čistit faile in register, to pa lahko traja ure in ure, pa še vedno ni rečeno, da imaš računalnik varen. Dokler je to računalnik, ki se uporablja za igre je itak vseeno, ko pa so gor povezave na banke, podatki kreditnih kartic, kakšna računovodska dela, pa tako pucanje ne pomeni nič.
Poizkusi si enkrat namerno okužit računalnik, potem pa se ga spravi čistit. Po nekaj urah dela, ti bo dober plačljivi (ne piratski) program pokazal, da je še skoraj vse not.
Veliko zlobne kode, se zna proti tem programom zaščitit in postane za njih nevidna, s pravimi orodji pa vidiš, kaj vse imaš v mašini, težko ali pa sploh nemogoče pa je to odstranit, ker ti sesuje sistem (spremeni pač vnose v register) in si po nekajurnem delu na tem, da sistem naložiš na novo. Iz nekajletne prakse, sem prišel do tega, da je čiščenje računalnika najbolj temeljito, ko postaviš sistem na novo, prekopiraš podatke in narediš sliko za naslednjič. Nekateri uporabnike pač ne dajo nič na varnost, tako, da imajo v nekaj mesecih zopet poln računalnik nesnage.

ABX ::

Moje izkušnje so drugačne, 90% primerov očistim v roku 10 min.

Imam pa toliko izkušenj da delam že rutinsko.

Preden pa narediš format se še splača probat Windows repair, ki zamenja vse sistemske file z originalnimi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

zee ::

Svez install + Norton Ghost (ali TrueImage ali Clonezilla) + par 10 GB prostora na disku = 8-)

IMHO.

Trdovratno zalega najbolje odstrani format.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

Pa kaksen system restore=disable nastavt,pa recimo zacnite uporablat kaksne sandbox verzije aplikacij, pa prostor rezerviran za ie temp na 50Mb ne na 10% porticije,... Pa je ves ta crap od antivirusov prav odvec,ce konstantno z backupi povozte particije takoj ob najmanjsi tezavi. Pol je ze bols,da si nerdite kar scheduler,da vam najmanj 1x na teden naredi backup restore pa je. In vi se imate za "racunalnicarje"?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

crniangeo ::

erd commander se splača + combofix + sdfix in nato še nakdnadno kakšn unhackme. Je pa tudi na sysinternals en nice proggy (autoruns) , kjer lahko primerjaš če so datoteke verificirane itd.. :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Malajlo ::

Ah... Virusi in podobna nesnaga se tako ali tako nahajajo v (HKCU)HKLM\Software... Run in RunOnce, ter v ...WindowsNT\WinLogon. Tam se napopajo RootKiti, ki čepijo v kakšnih system32 folderjih ali v temp (ali v Recyclerju). V 10 minutah (kolikor mašina trikrat resetira) je hitro jasno, kaj dela sranje. Reševanje s formatiranjem je samo za pi!kice >:D
Je pa z orodji to bolj na komot narejeno. Poženeš in odpreš pivo, enega ali dva skadiš, resetiraš, preveriš procese in register, mrežni promet (netstat -a je boljši, ker ti pokaže vse povezave, -b jih zakriva za procesi, ki so lahko "maskirani" pa še vrstic ne wrapa), userja šutneš iz lokalnih administratorjev, pokasiraš in greš.

"***** Userja šutneš iz lokalnih administratorjev! *****"

Zgornje si skopiraj in potem enih 100x pritisni CTRL+v. Potem preberi vse napisano in ti bo jasno, kako se stvari streže. ;)

ABX ::

hmm, netstat -a, bom čekiral, hvala.

Vidim da ne izpiše ime procesa, verjetno je najboljše kombinacija obeh.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Malajlo ::

no, če se znadeš med procesi, pa netstat -b -a uporabi.

ABX ::

To bolj uporabljam da vidim kakšne čudne sledi, v kolikor opazim kako povezavo izven konteksta postanem sumljiv.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

@nny ::

Obujam temo...
Torej: fasala virus. Ob zagonu se mi odpre okno, da je kao vstop v uporabniški račun šifriran, čeprav ni potrebno vpisati gesla. Lahko vstopim, ko kliknem OK, prekliči ne dela. Do programov lahko dostopam preko Task Managerja, ikone se na zaslonu ne izpišejo. Internet ne dela. Imam instaliran AVG, firewall pa je bil žal izključen. ;((
Kako naj se lotim zalege?

Malajlo ::

Malwarebytes z interneta potegneš, scan, restart v safe mode, cleaned.
Aja... internet ne dela... tole je pa preobširno za pisat

ABX ::

Windows repair probaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

333333 ::

@nny system restore?
Spiritual

solatko ::

@nny - Upam, da imaš podatke na drugi particiji, če tega nimaš, potem nekako nevtraliziraj delo virusa, presnemi važne podatke in na novo postavi sistem. Potem pa redno uporabljaj AV program. Laho tudi poizkusiš rešiti, kar se rešiti da tako, da poizkusiš z restore point in vrneš sistem na dan, pred pridobitvijo zlobne kode, če prav, po navadi, prva škoda nastane ravno na system restore.

@nny ::

Malware bytes je spucal v Safe Mode. Če ne bi uspelo, bi poskusila z system restore. Hvala za pomoč! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443001 (25041) BorutK-73
»

odstranjevanje virusov, trojancev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
579386 (8046) solatko
»

Virus - kako resiti sistem?

Oddelek: Programska oprema
111365 (1156) Looooooka
»

blank window page

Oddelek: Pomoč in nasveti
261406 (1406) rozica
»

Trj/Pibesa.A, kaj ta virus naredi

Oddelek: Pomoč in nasveti
251733 (1301) Dead_Eye

Več podobnih tem