» »

"MP3 gain" - snemanje s koliko dB?

"MP3 gain" - snemanje s koliko dB?

multiscan ::

Pozdravljeni,

mama vpašanje, oz potrebujem mnenje o jakosti posnetega mp3.
NA koliko dB je smotrno zapečt mp3?Z gainom je to možno korigirati, po defoltu programa naj bi bilo to mislim da 89dB.

Na koliko zapečete vi?

nokia6310 ::

Jst sem včeri tut probal ta mp3 gain pa moram rečt da je 89 občutno premalo nikakvo če se smem tako izrazit precej bol naglas boš moral dat svoj sistem da boš dobil iz njega to, kar si pred pretvorbo dobil.
Jaz sem mnenja da minimalno 99 ali še bolje 100, samo kaj ko se ne da nastavit na 100 tam se šele sliši tako kot se mora.
89 db je pa res za ekstremno glasne posnetke pa še to se mi zdi da je občutno prepotiho sem probal za hec pa sem dal do konca naglas pa ni bilo to to.
Potem je že vsak zvok iz windowsev veliko glasnejši kot glasba ki jo poslušam.
Škoda samo da se ne da na 100 nastavit no pa saj je tudi 99 čisto zadovoljivo in dobro.
Me pa zanima tudi kake mate izkušnje ostali s tem.
Meni se recimo zgodi da mi kar kakšen error vrže ven pa tako naprej pa tudi ne vem zakaj ko dodam nek folder za urejanje zakaj mi pokaže samo naslov mape potem pa so tri ... tako da ne vidim do konca naslovov komadov in to me zelo zelo moti, ker če javi kakšno napako potem grem lahko še enkrat od začetka in porabim pol dneva za urejanje komadov.

Izi ::

Jaz osebno sem najboljše rezulatate dobil nastavljeno na okoli 92 dB
Pri 95 že čisto vsi komadi, neglede na zvrst muzike, začno "zabijati" do konca in tako že izgubljaš razpon zvoka.

Če si ogledaš tako ojačan signal z kakšnim urejevalnikom zvoka, ki ti pokaže valovanje vidiš, da pri nastavitvi 99 doseže vrh že na 3/4 frekvence in vrh je enostavno odrezan, tako tisti precej nižji toni dosežejo isto višino kot tisti najvišji.

Če imaš dobro zvočno kartico, dober ojačevalec in kar je najpomembneje dobre zvočnike, poten je 89 verjetno kar prava nastavitev. Še tako visoki toni ne bodo nikoli dosegli vrha in tako vedno ohraniš celoten razpon muzike.

Na kakšnih računalniških ali avtomobilskih zvočnikih je pa verejtno bolje nastaviti na več dB, ker tisti zvočniki tako ali tako ne zmorejo kakšnega hudega frekvenčnega razpona.
Tam pa lahko mirne duše nastaviš na 99dB, ker tako na koncu kljub slabemu ojačevalcu in šibkim zvočnikom dosežeš višjo glasnost ampak slabšo kakovost, kar pa na slabih zvočnikih tako ali tako ne opaziš.

Pomembno pa je, da ima celotna kompilacija enako nastavitev, drugače bo vsak komad igral z različno jakostjo zvoka.

Če komade posnameš iz rožica.com ;) potem so večinoma nastavljeni med 90 in 95dB.
Gain ti to tudi pokaže. Nižati nastavitev dB se pa nikoli ne izplača saj so vrhovi že porezani in izgubljenega razpona ne boš dobil nazaj nikoli več, samo bolj potiho bo igralo.
Tako, da 89 dB se splača uporabiti samo, če komade ripaš iz originalnega CD-ja. Kasneje lahko še vedno zvišaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

multiscan ::

zapečen cd imam namen v glvanem poslušat v avtu, ampak tam nimam prav slabih zvočnikov :)

zapečene imam ma 90dB, imam pa občutek da bi zadevo lahko malo našponal....

rožica.com???????

Kaj ti gain poreže vrhove?Mislim da ti jih ne, le višino spusti, da bi jih rezal....no nevem, nisem imel tega občutka

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

zvočno izoliranje 300W moči ?

Oddelek: Loža
291988 (1476) ginekk
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610336 (8282) čuhalev
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915769 (12111) BlueRunner
»

[Hi-Fi] Glasnost izhoda na zvočni kartici

Oddelek: Zvok in slika
91672 (1589) mte
»

woofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565450 (4970) cojss

Več podobnih tem